1

@tobiasson92 Nie ma leków, a śmiertelność znikoma. Gdy na gruźlice nie było leków ludzie padali jak muchy. Ba! Do dziś zabija około miliona ludzi rocznie.

7

Chuck Norris nosi maseczkę. Nie chce by wirus się zaraził.

4

Niezwykłą dla przeciętnego człowieka atrakcją było w okresie okupacji niemieckiej spotkać „tego, który spadł z nieba”. Przyleciał z odległej, nieznanej dla wielu Anglii, przesiąknięty niejako innym powietrzem, jakże daleki i początkowo obcy. (…)





Parę lat życia w odmiennych okolicznościach, w atmosferze innych przeżyć i myśli, musiało stworzyć między nami pewne różnice – musiało pozostawić w nas pewne ślady raczej dzielące nas niż łączące. Mimo to jednak jesteśmy głęboko przekonani, że są prawdy w sercach i umysłach naszych takie, które przetrwały i przetrwają najcięższe burze dziejowe. (…)





Powtarzamy jeszcze raz, są podstawowe prawdy żyjące w duszy każdego Polaka. Można je ująć w parę słów, których znaczenie każdy może wypełnić przebogatą treścią. Są nimi: Bóg, Naród, Rodzina, Człowiek. Oto podstawy światopoglądu, które w rozmaitej redakcji musi przyjąć każdy, kto chce być pełnowartościowym Polakiem. Prawdy te żyją także w myślach i uczuciach tych, dalekich dziś, jutro może już bliskich. My i oni złączymy się w jedno ciało wspólnego Narodu i jedną myślą ożywieni będziemy budować Naszą Ojczyznę.





SZANIEC NR. 19 (125) WARSZAWA 23 SIERPNIA 1944 R.
https://scontent.fpoz1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/117385971_10157711800173237_9208812244143814515_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=8024bb&_nc_ohc=jpPYIq5SnBoAX8brF2A&_nc_ht=scontent.fpoz1-1.fna&_nc_tp=7&oh=6e9d878745501efbdc0033d9eed0e1f2&oe=5F50A2E2

3

@MichalZZZ Ciemnowłosa,ciemnooka mój typ.

5

@MichalZZZ Więdłocha jest jak anioł

0

@Joe_Barbaro Wiem tylko dzięki temu,że istnieje świat astralny/pozacielesny.

0

@Triv44 Świadome sny wychodzą mi same. Dlaczego nie próbować?

1

Co sądzicie o OOBE i Świadomym Śnie? Świadomy sen z tego co wiem to podróż astralna po swojej podświadomości. Umie ktoś przejść z LD do OOBE?

1

@JohnA Dokładnie.Cytowanie Biblii to wszystko co potrafi. Nie potrafi jeszcze zrozumieć faktu,że nie rozmawia z chrześcijaninem tylko agnostykiem.

0

@gagass Bezdyskusyjnie.

0

@Persyfl Oj znaleźliby się tacy co nawoływaliby do tego.

0

@Persyfl Islamista też wyznaje Islam. To tak jakby powiedzieć, że zwolennik nacjonalizmu w Polsce nie jest polakiem.

0

@JohnA Mówisz do mnie czy koło mnie? xdd

0

@Persyfl I co z tego? Nie rozmawiasz z chrześcijaninem tak dodając.
Po drugie co ma ten cytat do dyskusji na temat tego co powiedział Korwin?

6

@Persyfl To nakazuje islamistom chociażby ich religia. Najzwyczajniej powiedział prawdę. No nakazuje im religia takie rzeczy i w jaki sposób go to dyskredytuje?

0

@etobzyk Piszę tu bardziej o wygranych underdogów. Liczy się dla mnie taktyka i zneutralizowanie atutów przeciwnika. Nie wojna.

0

Które bokserskie występy uważacie za największe taktyczne majstersztyki?
Dla mnie : 1. Holyfield - Tyson 1, 2. Ali-Foreman,3.Ali-Liston.

2

@Kuracjusz Najlepsza postać w uniwersum moim zdaniem. RIP

0

@tobiasson92 Trochę tych art jest :D

0

@tobiasson92 A w przypadku powodów zdrowotnych to powoływać się na nie, czy przede wszystkim na niekonstytucyjność rozporządzeń?

0

@tobiasson92 Chętnie się posądze.

0

Czy jest tutaj ktoś z okolic Jurkowic, Bogorii w Świętokrzyskiem? Proszę na priv.

0

@Ghostface To było pytanie. Zagadnienie jest skomplikowane więc w pomieszaniu wpadło mi takie pytanie. Dlaczego mnie obrażasz bo w danej dziedzinie mam mniejszą wiedzę. Byłem ok z biologii ale pozapominało się swoje. Chamstwem nie dajesz sobie żadnego świadectwa.
Od początku tej dyskusji właśnie mówię o tym jak to powinniśmy mieć dużo przeciwciał bo właśnie one biją się z koronawirusem,który w ciężkim przypadku robi z nich i całego układu kupę pływającego.... wiadomo.Tak naprawdę tylko o to mi chodzi.

0

@Ghostface Narządy limfatyczne, naczynia chłonne, komórki które uczestniczą w reakcjach na bodźce jak rozumiem z zewnątrz. Wchodzą w jego skład też tak zwane przeciwciała czyli jak rozumiem "dobre bakterie", których przecież potrzebujemy zawarte w białku,którego nazwy zapomniałem. Likwidują one patogeny i wirusy tak?

W każdym razie jako młodzi ludzie ( przynajmniej nie spotkałem się z innym przypadkiem) przechodzimy grypę,anginę,świnkę,zapalenie oskrzeli. Jeśli znasz się na tym dobrze to mam pytanie? To nas nie uodparnia? Organizm nie przyzwyczaja się i nie ma potem na to "gotowej obrony". Mówię o takiej,która minimalizuje,ogranicza ryzyko częstego przechodzenia tych chorób?

5

Cześć i chwała Powstańcom. Heroizm, walka o wolność i zakończenie barbarzynskiej okupacji nemieckiej.
Czołem Wielkiej Polsce!

0

@kkbarca Dobrze, że nie zużyte.

0

@Ghostface Przyczepię się do jednej rzeczy. Historia z wikipedii? Żartujesz tak?
Historia to też badania,podróże,rozmowy ze świadkami zdarzeń,dokumenty.
Z wikipedii.....

15

Pandemia koronawirusa według mnie jest wykorzystywana przez polityków z każdego kraju do sprawdzenia na ile mogą nas zniewolić. Ludzie są naszczuci na siebie do tego stopnia, że jak ktoś zasłabnie czy zemdleje to uciekają. Grożą sobie służbami i tak dalej. Pomijając maseczki. Te kwarantanny narodowe, trzymanie odległości zakazy zgromadzeń mogą być korzystne z punktu widzenia pandemii oczywiście ale pytanie brzmi: czy politycy mają to na celu? Kto wierzy w bezinteresowne dobro każdej władzy powinien się nad sobą zastanowić.
Ludzie są silni razem. Nie osobno i naszczuci na siebie.
Dostanę pewnie masę hejtu ale mówi się trudno. Takie sobie luźne przemyślenie o drugim dnie tego wszystkiego.

0

@Viscael11Barca Jak mówię nie jestem medykiem. Ale jeśli dziesiątki lekarzy, u których byłem mówią mi, że sterylne życie szkodzi to musi coś w tym być.

Podam przykład z innej dziedziny. Jeśli 5 prawników mówi, że sprawa/pozew nie ma szans w sądzie - nie podejmujesz się jej.

Co złego w tym, że powołuje się na to co mówią mi lekarze? Ba! Znalazłyby się inne osoby,którym też to mówiono.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?