1

@masq właśnie o tym napisałem 2 komentarze niżej. Futbol się zmienia, nie da się grać technicznymi pomocnikami, którzy nie mają za dużo siły, agresji, pewności i wybiegania. Zwykły przykład Bayernu sprzed paru miesięcy - typowy rozgrywający, który zostawał z tyłu i rzucał piłkami (Thiago) i typowy, wybiegany, silny i agresywny pomocnik z zajebistym przygotowaniem motorycznym (Goretzka) - i można zdominować środek pola rywala nawet dwoma zawodnikami.

0

Tak patrzę na kadry innych topowych zespołów, szczególnie na pomocników - dlaczego w Naszym klubie nadal nie wiedzą tego, że teraz gra całego zespołu opiera się na silnych, ruchliwych, wybieganych i dość agresywnych pomocnikach/defensywnych pomocnikach?
Bayern (Goretzka), Lipsk (Sabitzer), BVB (Can/Witsel), Real (Casemiro czy Valverde), PSG (chociażby Paredes - agresywny i wybiegany zawodnik), Juventus (Kennie, Rabiot, Ramsey) czy nawet City (Fernandinho), Sevilla (Fernando) czy Atletico (Saul, Koke) - wszyscy mają takich pomocników, których gra może nie porywa, przynajmniej technicznie, ale mają siłę biegać na 120% cały mecz, mają w sobie werwę, agresję, nie są pasywni, u Nas nawet jeśli się taki zawodnik pojawia i wygląda całkiem dobrze (Toure, Paulinho, Vidal) to i tak pierwszeństwo zawsze w naszej drużynie by miał czy Busi, czy de Jong...
Piłka nożna idzie do przodu, a nasza Barcelona jakby się zatrzymała na etapie 10-14 lat temu - nie da się zdominować mocnego rywala samymi technikami, bez siły, agresji i pewności siebie.
Potrzebujemy naprawdę nie małej zmiany i to przede wszystkim mentalnej.
Wczoraj z przodu nie było źle - okazję na bramkę były, tylko co z tego jak Nasi pomocniczy i obrona została zjedzona i wypluta w 20 minut pierwszej połowy, a później już chłopaki nie wiedzieli nawet co robić.

1

@kibicsportu
Bliskie klubowe źródła w Realu.

0

@czosnekfcb
Kurs sporo mniejszy.

1

Atletico 1:2 Barcelona

6

Ronaldo jest jaki jest, ale zawsze ogórkom nastrzela :)

4

Powtórka z rozrywki. Mogło być 5:0 czy nawet te 5:1 i mecz dawno zamknięty, a jak jest każdy widzi :)

0



To jest ten nowy prezydent USA???

4

Straszna dziura jest na pozycji dziewiątki. Może Fati by się tam sprawdził lepiej niż Leo, Griezmann czy Braithwhite?

0

@Bykunn równie dobrze mogliśmy wygrywać 4:0 do przerwy. Taka jest piłka nożna.

2

@bixmix
Ostatnio nie oddał Fatiemu karnego kiedy ten miał dwie bramki :)
Po prostu gość potrzebuje przełamania i minut - drużyna się uczy grać z nim, a on z drużyną tak samo.
Poza tym facet nie miał presezonu - niemal wszyscy grali w sparingach i trenowali kilka tygodni dłużej niż Leo.

2

Messi goni Ronaldo w lidze mistrzów, widać to nawet po karnych - nie oddaje ich w lidze mistrzów. Po prostu chce go dogonić, 13 bramek w perspektywie 3-4 sezonów to nie jest jakaś przepaść.

5

@Alan_fcbfan
Trzeba pamiętać też, że Dynamo z wieloma rezerwowymi może zaskoczyć i sprawić, że będzie podobnie jak w spotkaniu Real - S Donieck.
Moim zdaniem lepiej wypuścić najmocniejszy skład, postarać się szybko zamknąć mecz i wtedy w 55-65 minucie dać odpoczywać podstawie.

0

Kolega od kartek dzisiaj zrobił robotę :D
Valverde po kursie 7
Vidal po kursie 3,5
Casemiro po kursie 3,2

Jeszcze jutro Messi strzela i Barcelona wygrywa, oraz zwycięstwo Chelsea i jestem bogatszy o prawie 1600zł, za 10 postawione :)
Oczywiście bardzo daleka droga żeby to w ogóle weszło, ale raczej najtrudniejsze zdarzenia już za mną.

6

To nie ma prawa wpaść dzisiaj. 20 kilka strzałów, 10 celnych...

0

Dembele i Busquets do zmiany. Messiego bym zostawił, bo może stracić 15 piłek, a później zrobi coś z niczego sam lub rzuci jakąś piłkę co Nam uratuje mecz.

0

Elegancko :)
Teraz niech zmarnują 6 kolejnych okazji i dostaną kolejną głupią bramkę - chyba Barcelona Koemana się tym wyróżnia.
Zmarnuj 10 sytuacji, strać bramkę po głupim błędzie, a później będzie 4 zmiany na raz - samych napastników za obrońców :D

2

Mecz pod kontrolą, Juventus miał bardzo mało do powiedzenia. Na pewno zawiodła mocno skuteczność, bo takie mecze z tymi większymi rywalami jednak trzeba zamykać przy pierwszej lepszej okazji. Ale zdecydowanie więcej plusów niż minusów dzisiaj, teraz oby ładnie zamknąć miesiąc z wygraną w LaLidze :)

2

Wrzucić na 2:0 i wtedy będzie luźniejsza gra.

0

Mogło być już 0:4, a niebawem się okaże, że będzie 2:1 :)

1

@jeyx77x
O patrz - a ja się dziecka spodziewam i co chwila jakieś wydatki z tym związane. Wózek, łóżeczko, ubranka, mały remont pokoju, prywatne wizyty u lekarza, miliardy innych dupereli, no i przede wszystkim moja Żona wcina trochę więcej jedzenia niż wcześniej, właśnie ze względu na ciążę :)

0

@SuperPatsonFCB
Też o tym pomyślałem parę minut temu :D
Do tego 2 mecze z Interem przed nimi by były, sytuacja byłaby bardzo ciekawa.

0

Panowie - piosenka z czołówki Masterchef'a? :)
Szukam, szukam i nie mogę znalezc...

0

3:1 dla Barcelony.

2

@Kusco15
Chociażby gra w kilku wielkich klubach? Dał się poznać najpierw w Portugalii, później w Anglii, następnie w Hiszpanii, teraz we Włoszech. Do tego dochodzi fakt, że piłka nożna cieszy się większym zainteresowaniem w Europie niż na innych kontynentach, a więc takie Euro z Portugalią i Cristiano Ronaldo w składzie obejrzy wielu piłkarskich Januszy nie tylko w Europie, ale i na świecie. A mało który Janusz z Europy będzie oglądał chociażby Copa America ????

0

@Tomason
Właśnie nie można. 2 razy minimalnie nie zdałem i powiedzieli mi, że bym wyszedł na pytanie czy mogę zerkać odpowiedzi...

0

@Unikatowy
Nie, nie - bez stresu siedzę i czekam aż filmik/obrazek się pojawi, czytam pytania po dwa razy, dość spokojnie do tego podchodzę, bez klikania na pamięć. Myślę, że chłopaki wyżej mi dobrze doradzili - robić jeszcze więcej testów i po prostu podchodzić kolejny raz, nie za trzecim to za piątym :D

0

@badej60
Mam podobnie, większość pytań na pamięć, co z tego skoro połowę pytań dzisiaj widziałem pierwszy raz na oczy :D

0

Panowie jak sobie radziliście z teorią na prawo jazdy? Podszedłem właśnie do 2 egzaminu, 2 raz nie zdałem. Za pierwszym razem 66 punktów (od 68 się zdaje), a dzisiaj 67 punktów...
Robiąc testy w domu mam bardzo wysoką skuteczność, na 50 testów bez większego problemu zdam 48-49 razy, a 80% testów zdaję bez błędnych odpowiedzi lub z jedną błędną odpowiedzią.
Stresować się nie stresuje, raczej na luzie tam chodziłem już 2 razy.
Może jakiś kanał na YouTube który tłumaczy cięższe pytania? Czym się wspomóc?
Bo mam zamiar iść za ciosem jeszcze w tym lub na początku następnego tygodnia zdawać kolejny raz :)

0

@Goh
Ja na wiosnę dostałem tylko telefon od policji, żebym się pokazał w oknie - codziennie przez 4 dni. Sanepid mi nic nie wysłał, wysłał mojej żonie, w pracy oczywiście powiedziałem jaka jest sytuacja, że jestem na kwarantannie, zaniosłem kopię tego listu który dostała Żona. We wrześniu się okazało, że księgowość mi wstawiła urlop na te 4 dni, bo żadnego potwierdzenia z sanepidu nie było, że odbywałem kwarantannę, zadzwoniłem do nich, opowiedziałem sytuację, mieli sprawę naprostować, do dzisiaj jest nie wyjaśnione, mimo jeszcze 2-krotnych prób naprostowania sytuacji. Także straciłem 4 dni urlopu...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?