0

@AlwaysBlaugrana
Racja, pełna racja. Ta kadra potrzebuje zmiany pewnie około połowy zawodników, ale nie ma na to pieniędzy. Dlatego moim zdaniem będziemy wymieniać 2-3 czy 4 graczy co sezon i jeszcze 2-3 lata potrwa to za nim chociaż w jakimś stopniu staniemy na nogi.
Koeman to widzi, jak sam mówił - TA Barcelona nie jest teraz faworytem do zdobywania trofeów.

4

Nie ma panowie co spuszczać głów - bo jest lepiej niż rok temu. Bo kadra ma kilku młodych i naprawdę fajnych zawodników, którzy już weszli praktycznie od buta do pierwszej 11-stki (Fati, Pedri, Araujo, Dest czy Trincao jako rezerwowy bardziej). A w tamtym roku jak każdy pamięta średnia wieku naszej podstawowej jedenastki wynosiła ponad 30 lat.
Ta drużyna potrzebuje czasu po prostu. Tak jak sam Koeman mówił, że obecna Barcelona nie jest gotowa osiągać wyniki do jakich przyzwyczaiła.
I ten czas to nie jest pół roku czy rok. To jest conajmniej 3-4 lata, być może nawet dłużej, bo na rewolucję kadrową nie ma pieniędzy zwyczajnie. Więc co roku będą zmieniane 2-3 ogniwa w całej kadrze, ale zanim ta kadra stanie na nogi to minie kilka ładnych lat.
Oby awansować do ligi mistrzów, najlepiej z drugiego miejsca w lidze, postarać się wydrzeć ten półfinał jeszcze z Sevillą i tyle - na nic więcej Nas nie stać w tym momencie.
A nadzieja na przyszłość?
Na pewno jakaś jest, większa niż rok czy dwa lata temu, bo mamy kilku naprawdę młodych i fajnych zawodników, którzy potrzebują czasu. Pedri, Dest, Araujo, Fati, Moriba czy chociażby Trincao i jeszcze kilku zawodników rezerw będą grać jeszcze lepiej, będą jeszcze pewniejsi ale nie za pół roku, a za 2-3 lata.
Jest kilku graczy którym trzeba podziękować - Pjanic, Busi, Braithwhite, Coutinho, Firpo, Umtiti, odstawić na ławkę (i zredukować pensje) Pique czy Lengleta. Zacząć też powoli odchodzić od gry tylko Messim i Albą - oni są w stanie grać jeszcze na najwyższym poziomie, ale Jordi nie na żadnej konkurencji, on nie czuje żadnej rywalizacji. Zastanowić się mocno nad Griezmannem i Dembele.

Koeman zrobił co mógł - grał na wszystkich frontach praktycznie do marca, mając okrojoną kadrę, wprowadził w tym czasie 3 konkretnych, młodych graczy (Fati, Pedri, Araujo), a dodatkowo kilku innych również powąchało minuty (Dest, Moriba, Puiq, Konrad, Trincao).
Nie da się zrobić rewolucji na raz - w tamtym roku podziękowano Suarezowi, Rakiecie czy Vidalowi, w tym roku przyjdzie czas na kolejnych (może Busi, moze Pjanic, raczej na pewno Firpo, Braithwhite czy Umtiti). Zwyczajnie trzeba kilka lat na to żeby odmienić oblicze tej drużyny, być może za kilka miesięcy pożegnamy kilku kolejnych graczy, ale nadal niektórzy ze starej gwardii zostaną, bo po prostu nie mamy funduszu, żeby zrobić konkretną rewolucje i wywalić 10 chłopa, a w ich miejsce sprowadzić 10 innych, a szkółką też się nie możemy ratować, bo musimy grać conajmniej o te top 4 dające awans do ligi mistrzów.

Czy z tej mąki będzie chleb?
Wg mnie tak - ale nie już, nie za pół roku, nie za rok, prawdopodobnie też nie za 2 lata. Na to trzeba CZASU.

0

Najgorsze jest to, że my i tak nie zrobimy żadnych transferów latem, oprócz ewentualnych zawodników zakontraktowanych za darmo...
Mamy naprawdę niezłą kadrę, ale nie ma pomysłu, są po prostu te same schematy od 3-4 lat. Nic nowego, żadnej gry z kontry, żadnej poprawy w obronie (no może za Valverde było w tym elemencie ciut lepiej) czy nawet z różnych czy wolnych przy wrzutce nie potrafimy nic zrobić.

Myślę, że Koeman zaczął lekką przebudowe, ale ona potrwa conajmniej jeszcze z 5-6 lat zanim (być może) wjedziemy na właściwe tory :)

0

@lukas10
Właśnie dlatego moim zdaniem wyjdą z podobnym nastawieniem co Sevilla ostatnio - bronić na swojej połowie, zagęścić środek pola, pressing tylko w wypadku dobrej okazji do tego i czekanie na kontry.

2

@KacperVEB
Takie przeczucie po prostu, bo widać że coraz częściej po niego holender sięga.

1

A mi się wydaje, że może Ronald nas zaskoczyć i posłać do gry od początku...Trincao zamiast Dembele.

0

@DonAndrzejos
Dziwnie piszesz Braithwhite...

2

@KacperVEB
Nawet jeśli na siłę zagra Pique, bo będzie w stanie to z Lengletem, który przynajmniej w ostatnim spotkaniu wyglądał nieźle, a nie z Minguezą, który w meczu o takim znaczeniu nigdy nie uczestniczył.

18

@KacperVEB Najmniej doświadczony stoper + chłop po 2 miesiącach przerwy - to musi się udać :D

8

@draxidox
Zawsze jest sens, szczególnie że to poprawia i samopoczucie i kondycję, a dodatkowo w takich sytuacjach jak wymieniłeś - na pewno nie spanikujesz i nie będziesz się aż tak bał. Sam trenuje K1 i MMA od wielu lat i polecam z całego serca :)

1

@VirtuoZ @skakun95
To może i ja dorzucę swoje 3 grosze.

U rywali nie zagra Neymar - to ich największa broń, daje więcej niż Mbappe, dlatego dla nich to strata porównywalna gdyby u Nas nie zagrał Messi. To sporo zmienia w tym dwumeczu (bo ciężko będzie Brazylijczykowi zagrać także w rewanżu). Moim zdaniem to my jesteśmy faworytem jutrzejszego meczu - nieznacznym, ale jesteśmy i wg mnie nie będzie niespodzianką jeśli jutro wygramy (oby bez straty gola). W samym dwumeczu już stawiałbym lekko na PSG, ale tylko minimalnie, bo drużyna Koemana radzi sobie na wyjazdach całkiem nieźle.
Na nasz awans składa się jedna istotna kwestia - gra obrony i ter Stegena. To jest po naszej stronie najważniejsze. Jeśli uda Nam się wyeliminować indywidualne błędy obrońców, a także ter Stegen dorzuci w razie potrzeby coś ekstra od siebie to będzie dobrze i jestem pewny, że na rewanż będziemy jechać z chociaż małą zaliczką.
Więc wg mnie ten dwumecz jest może 55 do 45 dla PSG, a jeśli uda się wyeliminować błędy obrońców to szala przechodzi lekko na naszą stronę.
Szczególnie, że PSG naprawdę od listopada nie gra nic specjalnego, bardzo ciężko im idą mecze, szczególnie z rywalami z górnej połowy tabeli.

2

@PatrychoO
Nie gram w fut już prawie 2 lata - ale czemu nie ma tutaj Pedriego? Przez to, że 2 zawodników z jednej drużyny w tym evencie będzie? Przecież były już takie sytuacje...?

1

@lukaszbarca15
On powie, że wypadek przy pracy :D

0

@Hazok87
Ostatnio z Betisem było widać, że wcale się nie boją kiedy Barcelona grała bez Messiego i prowadzili 1:0 :D

0

@matirix20
Powinni, wg mnie powinien mieć potencjał podobny do de Ligta conajmniej.

1

@matirix20
Średniak, na zespoły walczące o ligę Europy. Przynajmniej w moich karierach.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@LeoMessi1994
Ja też mam zaraz egzamin :D
W poniedziałek dokładnie, jazdy poszły mi elegancko także jakoś się nie stresuje za bardzo, myślę że jeśli w miarę dobrze jeździsz to takie podejście 'bedzie co będzie' przed egzaminem jest dość dobre. Zdasz to zdasz, nie zdasz to będzie kolejne podejście, jazdy i tak się nauczymy dopiero jak wsiądziemy za swoje samochody :)

0

@sebasarna18
Wygranej też jestem raczej pewny, ale ciężko będzie nie stracić bramki, a to komplikuje sam awans :)

0

@dzagos
No właśnie i mi się wydawało, że od ręki się odbiło i to było dość widoczne.

1

Tak na chłodno oceniając sytuację to po prostu na ten moment nie mamy kadry na takie mecze jak dzisiejszy czy na ten z PSG.
Z czego ma tą obronę ulepić Ronald? Nie ma Pique, nie ma Araujo, nie ma Desta, nie ma Roberto, Lenglet mimo kiepskiej formy w tym sezonie i tak ma chyba jakieś problemy fizyczne. Więc Koeman mając do obsadzenia 4 pozycje w obronie ma tak naprawdę gotowych do gry na 100% - dwóch lewych obrońców, z czego jeden jest odstający poziomem umiejętnosci i poziomwm taktyczym (Firpo) oraz jednego środkowego obrońce, który od ponad 2 lat nie grał na poważnie w piłkę (Umtiti), a także pół stopera/pół prawego obrońcę Mingueze, który jako zadaniowiec na ostatnie parę minut byłby niezły, a musi od kilku dobrych tygodni grać w pierwszym składzie drużyny, która przerasta jego umiejętności conajmniej o klasę.
W pomocy nie jest lepiej - tak naprawdę dwóch zawodników, którzy naprawdę pokazują (i to też w pewnych momentach) poziom Barcelony (Pedri, De Jong), a trzeci pomocnik, nie ważne który z kadry (czy to Busi, czy Pjanic) raczej odstaje poziomem, czasem notując lepszy występ.
Tak naprawdę mamy tylko atak - który stwarza zagrożenie, w którym nie ma wielu kontuzji (chociaż Messi był poza grą, cały czas poza kadrą jest też Coutinho) prezentuje jakiś tam poziom.
Moim zdaniem Koeman z tego więcej nie ulepi, po prostu nie ma z czego, szczególnie z tyłu.

0

Czemu Busi często wychodzi tak wysoko do pressingu i bywa, że jest 1 do tego, skoro każdy wie, że on jest wolny i chłopaki z Sevilli zagrają 2 piłki do przodu i gościa już w tej akcji nie zobaczymy, bo nie wróci na pozycję?

0

@Janiama
Widać zmęczenie psychiczne, ale może Barca też chciała zacząć ten mecz dość lekko, a później w niego wejść mocniej? To też całkiem możliwe, bo nie było praktycznie w ogóle pressingu z naszej strony, nawet po już straconej bramce.
Nie mamy obrony, ale to też nie jest wina ani trenera, ani zawodników - co więcej może dać Mingueza który raz, że jest po prostu średnim obrońcą, a dwa że dopiero co grał w Barcelonie B? Co da więcej Umtiti który ostatnie 3 lata zagrał może z 6-10 pełnych spotkań? Co da Firpo skoro nic nie daje od prawie 2 lat?

Trzeba szukać swoich szans w ataku i próbować wykorzystać każdą z nich.

1

@robsesh
Mordo, oni momentami są wszyscy na naszej połowie, więc oni są otwarci cały czas prawie, po prostu nie gramy nic z przodu.

2

Ta obrona nie ma prawa bytu, no ale też nie ma z czego wybierać, nie mamy prawego obrońcy, nie mamy 3 stoperów którzy są wyżej w hierarchii niż obecnie grający.
A jedyny 'dojrzały' stoper na boisku jest ogrywany jak dziecko.
Z przodu też biednie - Dembele próbuje, ale to tylko próby. Messiego nie ma prawie w ogóle, Griezmanna nie ma.
Oby strzelić bramkę i skończyć to 1:1 lub ewentualnie 2:2, to byłby już niezły wynik, przy takiej obronie o nic więcej nie proszę.

0

@Thomas99PL
Barcelona też gdyby nie Lenglet, Umtiti czy inni obrońcy by grała lepiej w defensywie tylko te ich błędy...
Zaproponowałem Ci mały zakład, jeśli jesteś tak pewny drużyny z Turynu to przecież się możemy założyć i na szczytny cel trafi 100zł, zawsze ktoś z Nas pomoże komuś w potrzebie :)

0

@BorzyKrzys
To właśnie kolega się napina w każdym swoim komentarzu, że Juventus idzie nie po ligę mistrzów ale po tryplet ogólnie. Także ja tylko próbuje mu wytłumaczyć, że to raczej nie będzie miało miejsca :)

0

@Thomas99PL
Zgadzam się, osobiście sam upatruje, że Lipsk może sprawić tu niespodziankę. Chodzi mi bardziej o to, że piłka nożna składa się na to, że żeby wygrywać tryplet trzeba mieć coś więcej niż niezłą obronę.
Dlatego jeśli chcesz mogę się z Tobą założyć, że jeśli Juventus zagra w półfinale ligi mistrzów to wpłacam 100zł na wybraną przez Ciebie fundację charytatywną, jeśli się tak nie stanie to Ty wpłacasz te 100zł :)
Oczywiście zakład czysto sportowy, bez żadnych docinek :)

0

@Thomas99PL ten dwumecz trwał 180 minut, a Juventus i tak stracił bramkę, także nie sądzę...

1

@BorzyKrzys
Juventus gra nieźle w tym roku. Szczególnie w defensywie, ale w ofensywie bywa gorzej, myślę, że na walkę o puchar i na walkę do końca o serie A może to wystarczyć, ale w lidze mistrzów przy bardzo skutecznym zespole (Bayern, City, Liverpool, czy nawet ostatnio Barcelona/PSG) może być ciężko, że względu na to, że właśnie ofensywnie kuleją.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?