Destroyer_of_Worlds
Dołączył/a: luty 2021
8 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@napisal ja jestem daleki od stwierdzeń, że coś się komuś po prostu należy...na wszystko trzeba zapracować, a zupełnie szczerze, to dotychczasowa gra Messi'ego na Mundialach moim zdaniem nie zachwycała (licząc od 2010 roku, bo 2006 to się nie nagrał za bardzo). Biorąc pod uwagę tylko grę na Mundialach (nie patrząc nawet na bramki czy asysty), to ciężko powiedzieć na razie o nim, że był najlepszy w historii. Teraz ma ostatnią szansę na wybitny turniej.
0
@napisal zupełnie szczerze, to jeżeli Portugalia wygra grupę i będzie w drugiej części drabinki, to będę jej autentycznie kibicował w drodze do finału. Perspektywa takiego pojedynku w finale jest obłędna. A wygraną Messi by raz na zawsze zamknął pewną dyskusję.
0
Z czasem, mimo że od najmłodszych lat jestem zawsze na turniejach za Hiszpanią, to jednak w tym roku mogę poczekać na następne EURO i na Mundialu nie muszą wygrywać, jeżeli zamiast tego dostanę finał Argentyna - Portugalia, gdzie zmierzą się w ostatnim wielkim pojedynku Messi i Ronaldo. Najlepiej niech obaj panowie w 120 min strzelą wtedy po 3 gole (3:3), a potem karne i w 5 serii wpierw pudło Ronaldo, a potem gol Leo na wagę tytułu. Byłby to najbardziej ikoniczny mecz w historii futbolu.
Wiadomo, że niemożliwe, ale warto mieć marzenia ;)
0
@lukaszmatusiewicz dlaczego pech? moim zdaniem to szczęście by było, tak jak tegoroczna grupa LM. Jeżeli drużyna ma robić progres, a młodzi zawodnicy nabierać doświadczenia, to trzeba rywalizować z najlepszymi, a nie klepać ogórki.
Ja chcę znowu wielkiej Barcelony, a sezony przejściowe są środkiem do celu. Ogrywanie słabszych drużyn nie spowoduje progresu drużyny, bo nie widać problemów i wad drużyny i zawodników.
1
Jeżeli PSG trafi na mocnego rywala, to musi liczyć na "rozstawienie" we wcześniejszym terminarzu, żeby rewanż odbył się jeszcze przed urodzinami siostry Neymara.
1
@Barwindg ale właśnie niektóre te błędy tworzą jego fantastyczną historię. Np. nazywanie Messiego na MŚ 2014 Maradoną - bezcenne ;)
0
@Rhaan ale wiesz, tam jeszcze musisz się ustawić, przyjąć, strzelić, wykazać jakąkolwiek inicjatywę. A przy asystach to czasem wystarczy w zasadzie stać i oddać piłkę. Dla mnie jest pewna różnica.
2
Liczenie bramek to jeszcze rozumiem, ale z asystami to już tak średnio, bo są one bardzo różne. Jeden zawodnik się musi napracować i coś "wyczarować", a drugi mieć po prostu dobrego napastnika.
Dla tych co nie pamiętają - legendarna asysta Busquetsa:
0
@antymadridista100 i fajne mecze na ostatni mundial dostał. Tylko 4 w fazie grupowej co prawda, ale wszystkie w miarę ciekawe, w tym hit Hiszpania - Niemcy.
0
w kontekście ew. wygranej w LE to najważniejsze, że odpadło dzisiaj Atletico. Z nimi to zawsze w europejskich pucharach były straszne męczarnie. Reszta jest do ogrania. Arsenal, jeżeli zagra dobry styczeń, to myślę że odpuści LE dla walki z City.
1
@Pawlak1992 dużo zależy od tego, kogo po drodze będziemy mieli...jakbyś grali co rundę z "gigantami" typu Man Utd., Juventus etc. to masz inną frekwencję i pieniądze z dnia meczowego, niż grając z jakąś Bragą czy Karabachem.
1
Ach ta słaba i ogórkowa Bundesliga w porównaniu z POTĘŻNĄ La Ligą...Niemcy 4 drużyny w 1/8 LM, Hiszpanie 1...poza tym bezpośrednio w grupach Bayern lepszy od Barcelony, Leverkusen od Atletico, Borussia od Sevilli, zobaczymy czy Lipsk nie przeskoczy na koniec Realu...
0
@MESSIah16 o nic? już jedna była taka drużyna, co jechała na Anfield z zaliczką 3 goli...
0
2h studia o tym jaki to Zieliński jest liderem i kluczowym graczem...w związku z tym siedzi na ławce xD
0
@Mroziu bo wiesz, ostatni mecz o nic Barcelony (z Villarreal w ostatniej kolejce minionego sezonu ligowego) to było traumatyczne przeżycie, po którym ciężko było się podnieść.
0
Czy będąc prawdziwym kibicem Barcelony można sobie odpuścić ten rezerwowego składu mecz z Pilznem o nic i obejrzeć zamiast tego Liverpool-Napoli?
0
Na zimę priorytetem powinien być prawy wahadłowy do "11":
Mats - Araujo, Eric, Kounde - NOWY GRACZ, FdJ, Gavi, Pedri, Balde - Lewandowski, Depay/Fati/Ferran.
0
jeżeli dalej chcemy grać 1-4-3-3 to niech odejdzie - dla swojego dobra i klubu, bo dobrze nie będzie grał.
jeżeli rozważamy natomiast przejście na 1-3-5-2 z wahadłami, to powinien zostać, bo będzie wartością dodaną do zespołu, być może graczem pierwszej "11".
0
Pamiętacie, jak wszyscy byli na "nie" dla plotki o sprowadzeniu Neymara w letnim okienku, bo Raphinhia lepszy? Okoliczności trochę nas zweryfikowały :D
Tak samo było zresztą z Dybalą, który byłby perfekcyjny do gry obok Roberta w ustawieniu z wahadłowymi (pomijając, że nie mamy prawego wahadłowego).
0
@wasacz wiesz, mam takich kilka przemyśleń/obserwacji:
1. Przy tak grającym Balde jak ostatnio nie potrzebujemy lewego skrzydłowego. Jeżeli dodać środkowego obrońcę do trójki, to Balde jeszcze bardziej będzie mógł ofensywnie wychodzić.
2. Eric grający w dwójce to problemy, ALE mając za sobą Araujo i Kounde moim zdaniem tamta dwójka będzie eliminować wady Erica, a on będzie mógł bardziej wykorzystać swoje atuty w rozegraniu, długich piłkach itd.
3. Raphinhia - aż szkoda patrzeć, jak ostatnio się kopie po czole...widać, że ma szybkość i drybling, na prawym wahadle jest szansa, że się odnajdzie lepiej. Plus Araujo i Kounde graliby na środku, czyli tam gdzie chcą i radzą sobie najlepiej.
4. Depay nie pasuje na lewe skrzydło, na "9" też nie, ale taki cofnięty napastnik - w reprezentacji Holandii radzi sobie dobrze na tej pozycji, to czemu nie tutaj?
5. Przy 3 obrońców z jednym grającym piłką (Eric lub FdJ) nie potrzebujemy 1:1 zastępować Busquetsa, tylko pomoc można zorganizować w zupełnie inny sposób. Aż się prosi o transfer takiego B.Silvy czy F.Wirtza, jeżeli byłaby sposobność.
2
mam nadzieję, że mecz z Bayernem będzie początkiem refleksji na temat gry systemem 1-4-3-3, kiedy to profil naszych młodych zawodników wręcz idealnie pasuje dla systemu z wahadłami 1-3-5-2.
Bramkarz - na razie nie rozważmy zmiany.
Obrona - Araujo i Kounde, a tym trzecim bardziej wychodzącym do rozegrania FdJ lub Eric. W odwodzie Christensen i miejsce dla gracza z Cantery.
Wahadła - Balde i Raphinha. Moim zdaniem Brazylijczyk mógłby odpalić na prawym wahadle, bo do strzałów to talentu nie ma za bardzo. Jeżeli nie - to po sezonie trzeba poszukać nowego gracza. Alba jako zmiennik Balde na słabszych jest ok (ale na warunkach rynkowych).
Pomoc - Gavi, Pedri, FdJ, a jeżeli ten w obronie, to spróbować Torre, Kessie, potem Nico w presezonie, jak nikt nie odpali, to trzeba kogoś kupić.
Atak - Lewandowski i docelowo Depay, wydaje mi się że jako taki cofnięty napastnik z dobrą techniką ładnie tam odpali, w rezerwie Fati, może kogoś jeszcze latem dokupić młodego, albo spróbować z Cantery.
Do tego systemu nie pasuje de facto tylko Dembele. Ferran od biedy w ataku może dostać szansę, ale średnio już w niego wierzę. Bellerin i Roberto raczej za wolni na prawe wahadło.
0
@don'T.R.I.P.e to Atletico to mocne było w 2016 roku. 2017 rok słabo po prostu graliśmy na wyjazdach, gdzie nie tylko przegraliśmy wysoko w Paryżu i Turynie, ale też straciliśmy ligę gdzie zanotowaliśmy aż 6 porażek na wyjazdach (i 2 remisy).
a potem w 2017 roku odszedł Neymar a w jego miejsce kupowaliśmy same drogie niewypały - Dembele, Coutinho, potem Griezmann...gdybyśmy wtedy zatrzymali Neymara albo wzięli za te 160 mln euro Mbappe, to dzisiaj moglibyśmy być w zupełnie innym miejscu.
0
19/20 (po przerwie covidowej) - Araujo
20/21 - Pedri
21/22 - Gavi
22/23 - Balde
23/24, 24/25 - Nico/Barbera/Akhomach?
25/26 - Yamal
jeszcze parę sezonów musimy poczekać, żeby drużyna powstała, bo niestety "w transfery" to my słabo umiemy ;)
0
@Firestone śmiem twierdzić, że z Neymarem byśmy ograli Romę i Liverpool. Finansowo też by się to pewnie wywaliło w końcu (pewnie trochę później), ale zauważ, że w dużej mierze nieudane transfery w miejsce Neymara (Dembele, Coutinho, Griezmann) spowodowały problemy finansowe.
4
Szkoda odejścia Neymara w 2017 roku...od tego momentu wszystko się zaczęło sypać...
1
W sumie to tak sobie patrzyłem, żeby się pocieszyć, ale się nie udało. Nierzadko się zdarzało, że drużyny z 10 pkt nie wychodziły z grupy...ale trafiłem na sezon 13/14, gdzie Napoli po zdobyciu 12 pkt w grupie z Arsenalem, Borussią i Marsylią nie wyszło z grupy...to dopiero pech.
1
@doc taktyka na Seville? Faza grupowa LM + wygrana w LE?
1
i tak, niezależnie od Interu, to wygrana z Bayernem jest ważna. Tak szczerze, to odpaść z LM z zdobytymi 10 pkt w grupie to żaden wstyd/kompromitacja.
0
@Kuuba77 to słabo, bo w sumie gra dość regularnie w Młodzieżowej Lidze Mistrzów, to myślałem, że już będzie.
1
Pytanie do kogoś, kto już testuje FM'a 23 - czy Lamine Yamal jest już dostępny w Barcelonie?