Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@PatrykBarca Nawet sam Yamal robi tak wielką, wręcz kolosalną różnicę, że wiąże kilku obrońców, aktywuje Kounde, robi przestrzeń do gry środkiem i lewą stroną (na czym korzysta Rapha). Drugi gracz wiążący obrońców na skrzydle z lewej to byłoby coś fantastycznego.
0
@okiemtypera_lucaxx95 Ok, to jest dobre, ale nie na listy przebojów, tylko festyny patriotyczne - i nie piszę złośliwie.
Takie utwory wymagają pewnych okoliczności - 4 jurorów nie może się mylić.
0
@tbas Czyś Ty zawryjował? Oceny dokonuje się nieustannie, w każdej sekundzie.
Wg tego wzorca, w jednym tygodniu, transfer Mbappe może się okazać 4 razy nieudany, a 3 udany.
1
@Bandzior To rzeczywiście bardzo celne pytanie - przecież dzieci nie mają środków obrony przed tym reklamowym atakiem, zatem tutaj żeruje się na ich naiwności i niewiedzy.
9
Ale tych biedaków los nie oszczędza:
Prognozy na drugą połowę tygodnia są alarmujące. Według szwajcarskiego modelu SWISS w czwartek i w piątek w rejonie Walencji spaść może nawet 300-400 mm deszczu w jedną dobę. Dla porównania, podczas wrześniowej powodzi w Polsce, taka
ilość opadów spadła w ciągu czterech dni
0
@RivaldoVitorBorba Co masz na myśli?
2
@July_6_BcN No tak, ale:
- nie każdy lubi matmę, ale musi ją przeżyć'
- nie wiem czy aż tak można demonizować te wuefistki
- Aktywność to nie tylko sport w placówkach, ale spacery, jogging, gimnastyka, więc dla chcącego nic trudnego, ale jak nikt nie uczy dzieci aktywności w domu ...
3
@Prorokk No coś Ty, anioł zstępuje z nieba, więc ten wyżej był bliżej.
0
@Prorokk Masz rację, co do tych skaczących dzieci. Dzisiaj skaczą na ekranie grają na Playstation
0
@Prorokk Kategorycznie nie - płacisz składki, ale to nie upoważnia Cię do świadomego narażania zdrowia na szwank.
Płacisz, ok, to niech Cię leczą do wysokości Twojej składki, skoro żyjesz bezmyślnie.
6
@July_6_BcN No niby tak, ale:
- jak ktoś lubi sport, WF mu w szkole nie uwiera
- dziewczyny od zawsze mnożyły powody by nie ćwiczyć
- w Poznaniu boisk dostępnych dla dzieci jest zatrzęsienie, jak kogoś brakuje to raczej dzieci
- to ostatnie w niektórych sportach, to faktycznie problem, ale nie zawsze trzeba jeździć konno czy grać w tenisa
0
@Prorokk Ale potem leczenie jest za kasę społeczną.
Wolne leczenie za własne pieniądze!
3
@Nightraider Ta kasa od rodziców dla dzieciaków to najpewniej przekąska, deserek lub inny syf zamiast wartościowego obiadu.
Nie pomagają nawyki wyniesione z domu, czyli obiadki w KFC czy pizze i inne takie. To już w coraz mniejszym stopniu pokolenie rodziców (szczególnie mam) gotujących obiadki domowe.
14
Otyłość w Polsce:
Wspólne Centrum Badawcze i Komisja Europejska opublikowały niepokojący raport. Dotyczy on otyłości wśród dzieci i wynika z niego, że sytuacja polskich maluchów
należy do najgorszych w Europie.
Mapa raportu pokazuje ogromną skalę problemu. Otyłość lub nadwaga dotyka 31-35 proc. małych Polaków do 11. roku życia. Średnio co trzecie dziecko oprócz plecaka "nosi" w szkole podstawowej dodatkowe kilogramy. To stawia nas w jednym rzędzie z Bułgarią, Rumunią, Węgrami, Chorwacją, a także Włochami czy Hiszpanią. Gorzej wypadają jedynie Grecja i Cypr.
Dodam jeszcze, że w przypadku niektórych dzieci mówimy wręcz o stanie przedcukrzycowym. To jest jakiś dramat, że dzieciaki, które w sposób naturalny powinny być aktywne fizycznie, ruchliwe, przypominają fizycznością leniwych 40-latków. Na ale widać, że do przesuwania kciuka po ekranie kondycja nie jest potrzebna.
Pytanie tylko jak to świadczy o rodzicach tych dzieci?
2
@mmaciass Kwestionujący nie mający poparcia w dowodach, to płaskoziemcy, w dodatku wykonujący chorą robotę, bo nastawiający jednoznacznie do medycyny, wiedzy naukowej i szczepień.
Z jednej strony słucham od pielęgniarki pracującej na oddziale covidowym jak ludzie walczą o życie, a z drugiej stronie taki antynaukowy pajac mówi, że to co się dzieje na tym oddziale nie istnieje.
Podejrzenia to jedno, ale bycie wyznawcą chorych teorii wymyślanych na poczekaniu, to co innego. A nadużycia są w każdej sferze życia.
4
@speed1 "ogrywają nas wszystkie państwa jak tylko chcą" - ciężko zrozumieć o czym piszesz, ale z ciekawości zapytam: Gwinea Równikowa też?
2
@tbas Pamiętam ten słynny pavulon. Kiedy usłyszałem tę historię w mediach, aż skóra mi ścierpła. Robić kasę można na różne sposoby, ale zarabiać na uśmiercaniu innych, to już chyba maksymalna skala upadku człowieka.
Dlatego tak ważne jest by w życiu publicznym dbać o standardy, bo jak się je odpuszcza, to skąd mają iść przykłady?
3
"Ja bym się ta nie zachował" - tak.
W ostatnim zdaniu, czyli braki kondycyjne. Tu musi Flick przećwiczyć redaktora jak Gaviego i Pau Victora z filmiku, w innym artykule.
8
"i to właśnie to ma być" - i właśnie to lub i to właśnie
Ale się chłopaki poskładały ze zmęczenia, aż miło się to ogląda
3
"lecz potrafi cofnąć się w głębszy strefe"- głębszą strefę
"trzecim najmłodszym debiutantem na tym turniej" - turnieju
2
@Kgorecki2500 W Aldi za 7,50 było info, że niby legitne są, ale szału nie było co do jakości. Więc nieco powątpiewam.
Co ciekawe w słowniku Oxfordu mamy legitne słowo kielbasa jako Polish sausage
https://www.oxfordlearnersdictionaries.com/definition/english/kielbasa?q=kielbasa
Z kolei w słowniku Cambridge kolejna specjalność z Poznania, tym razem piłkarska, zresztą sam zobacz
https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/poznan
3
Ale przyjemnie się zrobiło: BBC zamieszcza na stronie domowej artykuł o roglau świętomarcińskim. Oto link:
https://www.bbc.com/travel/article/20241108-an-epic-croissant-thats-the-star-of-a-polish-parade
Dziennikarze zrobili jakiś research, ale parę rzeczy można doprecyzować.
Typowa waga to raczej 200 niż 250 gram, widełki cenowe 15-20 zł nieco zbyt wąskie, ponieważ można rogala kupić nawet poniżej 10 zł, dyskonty oferują jeszcze taniej, ale np. w cukierniach to min. 12-13 złotych.
Jeszcze dodatkowo zwraca uwagę fragment o drugim przysmaku z Wielkopolski:
"another Polish speciality: the kiełbasa biała parzona, a white sausage from the region of Wielkopolska".
1
@Encore Te liczby są niedorzeczne, jednak liczby bez pierścienia niewiele znaczą. Zawodnik tego formatu, powinien się pokusić o jeszcze minimum 1 tytuł.
0
@michal26 Skoro chcesz opinii. Pieśni patriotyczne, w przeciwieństwie do historii to nie moja bajka. Po prostu mnie to nie porusza, na mnie to nie działa.
Chyba idę z duchem czasów, a od dawien dawna mamy w Polsce pokój, stąd śpiewana wojaczka do mnie nie trafia.
Ale tyle jeśli chodzi o mnie, jeśli chodzi o Ciebie, to doceniam nietypowe jednak hobby, robi to większe wrażenie, niż stu milionowy człowiek "kochający podróże" i "robiący dziennie 10 tys. kroków". Zakładam, że dobrze się w tym chórze czujesz.
A powiedz mi koleżko, który z tych facetów na filmiku to Ty?
1
Nie chcem, ale muszem: "meeczu Barcelony z Realem" - meczu
1
@AxelF Tyle, że to xG dotyczy meczu z wypaczonym przebiegiem. Ja tu mam bardziej na myśli czynnik psychologiczny, czyli potencjalny pozytywny wpływ gola na poczynania Barcy i negatywny na gospodarzy.
Czasami to tak działa, a czasem nie. Tego już się niestety nie dowiemy
1
@damianex10 A bursztynowy świerzop nie był na Litwie? Jesteś Litwinem?
0
@AlexDark00 Czy ty rozumiesz jak niestosowny i nieadekwatny do sytuacji jest twój wpis? Myślałem, że masz chociaż minimum oleju w głowie...
2
@Rupert_Haubica Ostatnio to ja zastałem znokautowany przy pomocy Szczęsnego.
Jeszcze się redaktor odgryzie.
1
@arasz1819 PiS prowadzący cenzurę proniemiecką.
Zawsze to mówię, że z tym wymachiwaniem antypolakami, zdrajcami, patriotami i prawdziwymi Polakami trzeba uważać, bo teraz pisowcy niezbicie udowodnili według własnych kryteriów, że są niemieckimi sługusami i działają na rzecz Berlina.
Poza tym, tak się zawsze kończy, gdy za coś zabierają się nieudacznicy