Cochise
Dołączył/a: wrzesień 2011
158 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
88
Mam nadzieję, że za zwrot "Polaczki" będą na stronie bany. Nieraz widziałem, że się przewija w "deliberacjach". W ten sposób o Polakach pogardliwie wyrażali się Rosjanie w czasach zaborów. Tak o Polakach w swych dziełach pisał Dostojewski. Tak też mówili o naszych przodkach naziści i volksdeutsche. Jeśli można pisać "Polaczki", to czy również można pisać "Żydki"?
1
@Janiama Zieliński w Napoli grywał na lewej stronie, więc to jest dobre rozwiązanie. Grosik na prawej stronie jak najbardziej. I wreszcie Brzęczek musi od początku meczu wystawić dwóch napastników. Lewandowski i tak często się wraca do drugiej linii, w okolice środka boiska, po to żeby wziąć na siebie ciężar gry, przytrzymać piłkę lub próbuje odgrywać na jeden kontakt. Co było widoczne w drugiej połowie - dobre ustawianie się Piątka przy długich wybiciach i walka główką o górne piłki. Robert już nieraz pokazywał w Bayernie, że potrafi uruchamiać partnerów np. Mullera. I jak dla mnie Lewandowski dzisiaj klasa w szukaniu fauli i zdobywaniu przestrzeni. Trochę to przypomina futbol amerykański, ale niestety trzeba wyciągać maksimum z możliwości, jakie się kształtują na murawie. I co się dzieje z Linettym?
5
Jak większość kibiców krytykowałem wybór Brzęczka na selekcjonera kadry. Jednocześnie uważałem, że należy dać mu szansę na zbudowanie zespołu do jesieni. Póki co Polska gra okropnie, ale w eliminacjach najważniejsze są punkty i pozostanie w stawce. Wygraną z Izraelem, nawet w podobnym stylu, biorę w ciemno. Drużyna może złapać wiatr w żagle np. w przyszłym roku. I dobrze, żeby wtedy miała otwartą drogę do awansu. Reprezentacja przeszła kilka zmian personalnych, niech się zgrają, oswoją. Oglądając kadrę zaciskam zęby, lecz również trzymam za nich kciuki. Teraz oby punktowali.
0
@Janiama Jakim składem byś zagrał z Macedonią? Dziennikarze typują, że w ataku wystąpi jedynie Lewandowski. A może by tak Robert jako cofnięty napastnik, a przed nim Piątek?
1
@zTx Brothers in Arms.
44
Oho. Polska husaria rozwinęła skrzydła w Macedonii. Swoim galopem wystraszyła ludzi przebywających w restauracji. Jak na podchmielonych Sarmatów przystało, pomiędzy sobą prali się po gębach. Czterech kibiców zatrzymanych. Reszta się przegrupowała i dokonała taktycznego odwrotu przed napierającymi siłami policji i wojska.
0
@Objectivo Którą?
1
@Lamora Co do produkcji mięsa masz oczywiście rację. Zacytowałem prof. Środę, więc podałem argumenty, które pokazują, że ona przedstawia nietrafne wnioski.
3
@Odesseiron Żubry to też mogą być piwka :D A tak serio, jadłem kiedyś pierogi z mięsem z żubra. Bardzo dobre. Polecam ten artykuł:
https://www.rp.pl/artykul/742469-Mieso-z-zubra--Restauracje-oferuja-potrawy-z-zubra.html
Natomiast nie wiem, w jakiej liczbie minister chciałby dopuścić do odstrzału żubrów. Jeśli coś więcej niż w artykule, to ma nierówno w głowie.
2
@Lamora Śmieję się, bo wystarczy zrobić wywód logiczny. Krowy produkują znaczniejsze ilości gazów cieplarnianych. Jeśli sprowadzimy kilka-kilkanaście tysięcy muzułmanów, w żaden sposób nie wpłynie to na zmianę klimatu. Musiałyby być ich miliony. Ale jednocześnie wzrosłaby hodowla krów, które mają większy wpływ na zmianę klimatu. Także pani prof. Środa albo celowo wprowadza ludzi w błąd, albo nie ma pojęcia, o czym mówi.
3
@Colon Tak mi się skojarzyło - prof. Magdalena Środa ostatnio stwierdziła: "... że oprócz alkoholu muzułmanie nie jedzą wieprzowiny, co by z całą pewnością ograniczyło hodowle, a ograniczenie hodowli by poprawiło klimat w Polsce, więc to mogłoby być też pozytywne."
3
@dobryduch
- Dudek dance
- Kung fu kick Cantony
- Mourinho wkłada gałęzie w oko Tito
- palce grzebalce Joachima Loewa
- Kepa odrzuca zaloty Sarriego
- oddający mocz Lehman
- Lineker robiący w gacie
- rażony prądem van Gaal osuwa się na ziemię
- Janusz Jojko wrzuca piłkę do własnej bramki
- Alves i banan
1
@kerouac Akurat tej książki nie czytałem, ale mam w planach. Wiem, że jest nowe wydanie z REBIS-u i w przyszłości znajdzie się w mojej kolekcji.
7
@Wawrzyszewski Eckhart Tolle - Potęga Teraźniejszości (świetna książka). Nie jest fabularna, raczej filozoficzna, ukierunkowana na samoświadomość, poszukiwanie własnego "ja".
Pewien żebrak od ponad trzydziestu lat siedział przy drodze. Aż tu któregoś dnia nadszedł jakiś nieznajomy.
„Ma pan trochę drobnych?” – wymamrotał żebrak, machinalnie wyciągając rękę, w której trzymał starą czapkę do baseballu.
„Nie mam niczego, co mógłbym ci dać” – odparł przechodzień, a po chwili spytał: „Ale na czym ty właściwie siedzisz?”. „Och, to tylko stara skrzynka” – odpowiedział żebrak. „Siedzę na niej, odkąd pamiętam”.
„A zajrzałeś kiedyś do środka?”- zapytał nieznajomy.
„Nie” – odrzekł żebrak. „Po co miałbym zaglądać? Tam nic nie ma”.
„Może jednak zajrzyj” – powiedział przechodzień. Żebrak zdołał podważyć wieko. Ze zdumieniem, niedowierzaniem i uniesieniem stwierdził, że skrzynka jest pełna złota.
@Odesseiron @Colon @kerouac @sebasek99 @sidzej Lubicie takie rozkminki. Polecam Wam serdecznie.
2
@Odesseiron Problem jest taki, że musisz mieć własną koparkę, a ta trochę kosztuje. Będąc operatorem u kogoś zarobisz nieźle, ale jednak to nie to samo.
1
@mindbender84 "Wasze"? Aha. Nie wiem, po co się tak nakręcasz. WYRAŹNIE stwierdziłem, że obydwa sondaże były z czapy. Dodam tylko, że nie byłem na wyborach. CBOS jest tubą prorządową. Zależnie od tego kto jest u władzy, ten odpowiednio majstruje przy wynikach CBOS-u.
11
@Odesseiron Valverde źle podaje do Valverde. Strata piłki przez Valverde. Valverde nie zdobywa bramki w stuprocentowej sytuacji. Valverde odgrywa główką do rywala. Ależ brutalny faul Valverde! Valverde, Valverde... dlaczego nie podał do Valverde w tej sytuacji? Co za błąd Valverde, idzie akcja przeciwnika! Wślizg Valverde i rzut karny. Valverde znów kopie się po czole. Valverde, uderzenie z dystansu... zablokowane. Aaaaa aa aaa... okazja, okazja... Valverde!!! I znów nic z tego. Proszę państwa, mamy zmianę w 89 minucie meczu - schodzi Valverde, jego miejsce zajmuje Valverde.
1
@mindbender84 Wiadomo że Lis jako pismak jest kompromitacją i się z tym zgadzam, ale CBOS, który wedle przepisów podlega pod Prezesa Rady Ministrów, wcale nie był lepszy. Po prostu są siebie warci i tyle.
https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/pis-wygrywa-z-ke-67-proc-polakow-chce-glosowac,519.html
4
@Kapitan hawk I śpiewamy wszyscy razem:
Kolorowych jarmarków, blaszanych zegarków
Pierzastych kogucików, baloników na druciku
Motyli drewnianych, koników bujanych
Cukrowej waty i z piernika chaty
3
Dopiero natrafiłem na ten temat: zmiana płci a wiek emerytalny!
"Prawo w Polsce dopuszcza zmianę płci przez osoby transseksualne lub interseksualne. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że procedura jest długa i skomplikowana. W rzeczywistości nie jest tak do końca. Aby tego dokonać, konieczne jest wszczęcie postępowania przed sądem, w trakcie którego zdecyduje on czy istnieją przesłanki do orzeczenia o zmianie płci. Decydującym dowodem w postępowaniu – jak wskazują dotychczasowe wyroki – jest dokumentacja medyczna, w szczególności opinia seksuologa. Taka procedura zmiany płci wynika przede wszystkim z luki prawnej, która istnieje w polskim systemie.
Wydanie wyroku uprawnia osobę zainteresowaną do zmiany dokumentów, w tym aktu urodzenia oraz imienia. Od tego momentu taka osoba w świetle prawa będzie uznawana za przedstawiciela płci przeciwnej. I nie ma znaczenia czy dokończyła zmianę płci od strony medycznej. Będzie się to dla niej wiązało z przyjęciem wszystkich konsekwencji prawnych, jakie z tego wynikają. Jedną z tych konsekwencji jest właśnie wiek emerytalny. Oznacza to tylko tyle, że mężczyzna, który zmieni płeć może przejść na emeryturę w wieku 60, a kobieta w wieku 65 lat."
2
@Crack18 Sektor budowlany się radykalnie zmienił, brakuje specjalistów-majstrów, ale i robotników, pomocników. Dlatego stawki poszły mocno w górę. Pracowników fizycznych się docenia. Zależy też o którym regionie w Polsce mówimy.
24
@Huor Nic mnie nie boli ani się nie wyżywam. Kulturalnie zwróciłem Ci uwagę. Dziwne jest to, że jak Real przegrywa milczysz, a jak robi transfery się pojawiasz. To nie jest normalne postępowanie użytkownika FCBarca.com. Do iksde się nie odniosę, bo to jest poniżej poziomu dyskusji.
P.S. de Jong przyszedł, więc transfer jest. Niedługo będą następne. Czego mam zazdrościć? Barcelona wygrała ligę dwa razy z rzędu. Może musisz się tutaj dowartościować.
1
@pax Nie ma problemu, pax. Pomagajmy sobie nawzajem. Też się czasami mylę :)
60
@Huor Ty i Tobie podobni kibice Realu. Znam Was, znam. Praktycznie siedzisz cicho cały sezon, a jak dochodzi do jakichś przełomów u Królewskich lub w trakcie potknięć Barcelony, to nagle wypływasz na wierzch. Dobrze się bawisz? Teraz jesteś nagle rozsądny i obiektywny? Bądź choć w przyszłym sezonie sprawiedliwy i komentuj cały czas albo w ogóle się nie udzielaj. Słabiutkie. Nikt Ci nie zabrania nawet wybiórczo się tutaj udzielać, ale kolego, miej umiar i znaj proporcje, bo zawsze ktoś zapamięta Twoje wyskoki.
0
@pax Ogólnie to w sprawie Semedo-Roberto idę za Tobą w ogień, bo myślisz analitycznie i masz rację, ale dwie uwagi: 1) krytyków, nie krytykantów, bo te drugie jest określeniem pejoratywnym, malkontenckim. 2) podatny na kontuzje, nie kontuzjogenny. Kontuzjogenny może być sport, zawodnik, który często brutalnie fauluje. To tylko takie ad vocem, bo często masz wiele racji i się z Tobą zgadzam. Dzięki za Twoją obecność i konstruktywną krytykę. Bardzo Cię poważam.
2
@Socjopata Pewnie masz rację. Po prostu z żoną stwierdziliśmy, że na razie nie chcemy telewizji. Zabiera czas, słucha się dużo głupot, filmy są sprzed paru lat. Po co się denerwować? W internecie wybierasz, co chcesz. Wykupujesz HBO, Eleven lub co tam cię interesuje i wystarczy.
3
@jedrek7000 Od stycznia przeprowadziłem się na nowe mieszkanie i nie mam telewizora. Tylko internet.
0
@zTx O tym też pisałem i nie ma usprawiedliwienia dla Suareza :)
0
@Janiama Coś podobnego jak z Czarnogórą w Podgoricy?
1
@Mazi Fakty są takie, że Ernesto dwa razy wygrał ligę hiszpańską, raz Superpuchar Hiszpanii i raz Puchar Króla oraz dwukrotnie lamersko przerżnął mając przewagę w Lidze Mistrzów. Reszta to opinie. Jedne gorsze, drugie lepsze, ale rozmawiając o nich, posiłkujmy się argumentami. Nie dajmy się sprowadzić na bardzo niski poziom. Po co? Nikt na tym nie skorzysta. Tylko poziom strony spadnie.