Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Vurt bo caly czas problem Cubarsiego i jest i nic się w tej sprawie nie zmienia Cubarsi nie jest ani wyzszy ani szybszy ani silniejszy i haryzmy nie ma .A tracimy 20 bramek na polmetku czyli 40 bramwk na koniec .....Jeśli sie to zmieni to napiszę albo ze Cubarci te parametry zmienil albo ze go sorzedali i w koncu kupia kpgoś przadnego na pozycje stopera.
1
@Losiex ja go wyceniłem transfermarkt wycenil ze jest mlidy mize sie rozwinie....wszyscy gadaja jak podaje tylko nikt nie zwraca uwage jak tragucznie broni wobec najlepszych zawodników jak Mbapoe ktory mu 3 vramki wpakował.Jego braki przykrywa atak.A ja nie chcę aby atak przykrywal obronę.
Dam prostą statystykę
Inigo Cubarci 44 stracone bramki obecnie to 20 czyli 40
Andteas - Araujo 20 bramek
Niech bedzie ze gramy wysoka obroną to powinno byc 30 bramek ale mie 40 czy 44 to katastrofa.
A powody sa te ktore napisalem.Z tym obrońca ligi mistrzow nie będzue a barca to poważny klub z aspiracjami.Jesli tych parametrow nie ma to wypozyczenie albo sorzedaż.Ja mowię sprzedaż bo problem nie jest z adaotacją tylko z fizycznymi możliwoścuami.Za tą kasę mozna kupić kompletnego gościa.To czy on jest wart 80 mln czy nie nue zmieni tego ze ma tylko 184cm sorlot 195 czy 3 zawodnikow interu 193.Mogli by wyceniać go i na 200 mln ale kompletnie nie zmieni slabych parametrów.Dla mbie on ma rozegranie i powinni z niego zrobic defensywnego pomocnika.Niech sprubuje powstrzymac Halanda 195cm to speed 36- 37km z czym do ludzi.....;) lubię chlopaka ale to nie jest chlopak na Barce na pozycje stopera .Na defensyzwnego tak ale konkurencja jest ogromna.
1
@Majdi
Napiszę ci dokladnie to samo co wyżej.
On nie urośnie jak Balde czy Yamal.
Nie będzue mial szybkości.I nie nabierze tez charyzmy jak Puyol.A zespoł buduję się od obrony.Barca to klub docelowy a nie poczekalnia.Niech idzie na wypozyczenie jak fermin i wroci jak będzie gotowy.Ale jeśli nie ma parametrów a wart jedt 80 mln to można znaleźć kogoś z parametrami.To moze rozwiazać problem a my mamy aspiracje na LM
On z inigo stracil 44 brameki
Andreas z Araujo 20 bramek to przepaść.Obwcnie straciliśmy 20 bramek idziemy na 40.Nie mowie aby bylo 20 ale 30 bramek w tym systemie byloby ok.Dlatego rozważył bym te 80 mln i sorzedap i kupil kogoś kto jest gotowy.
1
@FanVictoraIbarbo nie urośnie jak yamal , Balde i wiek nie da mu szybkości....charyzmy też nie nabędziw jak gavi.Bo to taki osychologiczny profil.A jeśli nawet móglby to mieć to nuech udzie na wypozyczenie jak fermin i wroci gotowy.Bo Barca to nie jest poczekalnia a klub docelowy.Tylko jeśli wart jest 80 mln yo można za to znaleźć faceta ktory to wszystko ma.
5
Sor:edać to trzeba Cubarsiego on. Ie ma zadnych argumentów na najlepszych zawodników
1 .jest za niski glowki z sorlitem nie wygra
2 jest wolny mbappe 3 bramki strzelił
3 brak mu charyzmy jaką miał puyol
4 nie siły jak chodzby Araujo
5 .najlepsi w spalonych się rozeznali
Wart jest 80 mln i sprzedać i kupić kogoś kto te oarametry ma .Wraz z inigo stracili w sezonie 44 gole i to jest dramat obecnie jest 19 idzue na 40 bramek.
Dawno tak źle nie było.
On powinoen grać na defensywnym pomocniku nie za wysoki nie za szybki tam by się odnalazł.
Jeśli grasz wysoką obroną musisz być szybki aby wrócić za zawodnikiem.Im dalej tym większa azansa aby go dogonić.Ale jeśli jeeteś wolny to idleglość nie pomoże.
Sprzedać póki jest coś wart i kupić obrońce który ma dobre parametry.Andreasa podpisać i uzależnić kontrakt od olosxi występów.
0
@Gall dziś jest trudniej sa inne systemy gry calw drużyny bronia w polu karnym ito inny sport.Cubarci nie jest prztgotowany na ten poziom.Puyol nadrabial haryzmą i przyspueszeniem i determinacją którą Cubarci nie miał.
Cubarci wobec zawodników o najwyzszych możliwiścuach noe ma brobi poza spalonymi.Jeśli zrobi steate co mu sie zdażało albo przeciwnik distanie pidanoe nie na go zadnej broni na to.
1 niw ma siły
2 nie na szybkości
3 nie ma zasięgów aby zrobić wśluzg jak Andreas czy Araujo
4.Nie ma wzrosty
5 nie na charyzmy jak puyal.
On ma to wszystko poza wzrostem na 70% zawodników przeciwników z którymi gra.Jednak te 30% to grają w zespolach w lidze mistrzów.Oraz sa to czolowi pilkarze ataku w la lidze ktorzy maja lepsze parametry.
Problem z nim jest taki że nie ma on wynikow też w la lidze.44 syracone gole obecnie 20 to dramat.Zesppl buduje sie od obrony....Gramy zawodnikoem ktory ma rozegranie.On moim zdaniem ma parametry na defensywnego pomocnika.Nie ma tam za wysokich bo to sa stoperzy albo napastnik.Nie ma mega szybkich bo graja na skrzydlach Być moze tu by się sprawdził.
0
@Gall z calym szacunkiem puyol byl szybszy od cubarsiego
0
@Gall chlopaku troche nie te czasy nie to przygotowanie fizyczne i nie ta charyzma u Puola canavaro i Cubarsiego nie zartuj tak nie ładnie;)
0
@Guillegavira
Alexander Sørloth strzelił 6 bramek w meczach przeciwko FC Barcelonie. Co ciekawe, jest to klub, któremu strzelił najwięcej goli w swojej karierze.
I to chyba jest najlepszy komentarz.
Obecnie hesreśmy na etapie 20 bramek w
Polowie sezonu.Idziemy na 40 bramek .
Tyle na końcu sezonu ma Andreas z Araujo.
A cubarci jak jest pofstawowym zawodnikoem
Jak beznasziejny system spalonych nie
Funkcjonuję.A druzynę tworzy się od obrony....
0
@Vegeta88 o widzę że nawrocki przyczynia się do propagowania szkodliwych ilości nikotyny.Jakoś mnie nie dziwi ze jego wpływ jest szkodliwy....
0
@Gall Duńczyka należy zakontraktować a kase uzależnić od minut od ilości występów i to zrobiono.Cubarsiego sorzedać wziąć to co jest wart te 80 mln i kupić stopera ktory nie będzie mial wzrostu 184 jak Cuvarci albo inigo 182cm.Bo nie wygraja z sorlotem 195cm.
Ani nie wygraja z Mbappe ktory bie 34km tyle biega Andreas.Mbapoe w meczu z nami strzelił 3 bramki.Trzeba porzucic krycie na soalone bo zawodnicy tracą instykt defensywny.Liczą że spalony to zrobi.A te soalone i tak są rozpoznane.Jest to błąd Flicka.Mimo wszystko Cybarci jest za wolny i za niski im dalej od bramki.Tym więcej czasu na dogonienie zawodnika z pilką i odebranie piłki.Sorint też bardziej męczy trudnoej wykończyć.ztylki Cubarci tego nie oferuje.Sprzedac za 80 mln póki można i kupić kogoś kto się nadaje.Jest orzereklamowany i to mocno.Póki zachwyca podaniem i nikt nie dostrzega że jest beznadzuejny na topowych zawodnikow a dobry na orzeciętnych to trzeba go sprzedać.Albo zmienic na defensywnego pomocnika.
0
@Guillegavira proste dane Mvappe w meczu z Barcą biega 34km
Cubarci i inigo są ponizej
Andreas biega 34km Mbappe wmontował 3 bramki.Im dakej od bramki to większa szansa na dogonienie zawodnika z pilką Mozesz mi powiedzueć jak ini 182 czy Cubarci 184 maja rywaliziwać z Sorlotem 195cm;) albo z 3 zawodnikami interu 193.Albo jak zakonxzył suę pościg Cuvarsiego za Martinezem? Był karny.Obaj oanoweie inigo i Cuvarci stracili 4 bramki w dwóch 1 polowach meczu z interem.
To katastrofa.Oni nie nadają się na zawidnikow pokroju Dembele czy Salah.Są za wolni.Sa dobrzy na 80% zawodnikow ake nie na tych co grają w zespolach na najwyższym poziomie.
Bład flicka to bazowanie na spalonych.Zawodnik traci instykt obrońcy i liczy że spalony to zrobi.Trzeba miec szybkich stoperów ktorzt znają się na obronoe.Nie liczę ze stracą 20 bramek ale 30 to spora zniana w stosunku do 44.ta liczba to katastrofa!!!!
0
Cubarci jest za niski za wolny da się przepychać wart jest 80 mln sprzedać i kupić kogoś za to kto się nadaje
Z cubarci z inigo strata 44 goli!!!!!
Andrwas Araujo 20 stracinych goli
To przepaść
Ter stegen bo jest za drogi i mamy bramkarzy.
0
@Vegeta88 e tam jest uroczystość i tradycyjnie wzioł snusika .Nie ważne czy jest w onz czy gdzieś snusik jest dla niego najważniejszy;)
0
@draxidox u slychać że snusik jakiś walnoł;)
0
@sokot to dam ci jedną statystykę do przemyslenia.Abstrachujac ze Cubarci ani nie bedzue szybciej biegal abi nie urośnie jak Yamal czy Balde.
Cubarci inigo z balde kounde - 44
Araujo Andreas - 20 straconyvh bramek to jest przepaść......nie wygramy z powodu Cubarsiego i bazowaniu na spalone bo dawno to rozgryziono o LM mozemy zapomnieć.....jesli jest mlody to niech go wypożyczą jak będzie wyższy i szybszy .Wtedy moze wrócić.....Trzeba kupić stopera .A z Andreaaem mozna podpusac kontrakt w zaleznosci od wydajnosci od czasow Dembele zrobili taką korekte przy kontraltach.Moze uczyć mlodych ma diswiadczeniw hak Szczęsny czy Lewy
0
@th@les ogladam Barce od kiedy w araku geal Romario nie widziałem tak slabwj obrony.Noe porownywakbym czasów gdzue grał Puyol bo przygotowanie fizyczne nie mialo takiego znaczenia.Czasy reakcji się skróciły.
AlE dam ci porownanie 2 stoperów.
Araujo i Andreas z kounde i Balde 20 bramek steaconych.
Cubarci Inigo Martinez na koncu sezonu 44bramku steacone- przeopść
Z puyolem nue ma co go porownywać bo tamten miał niesamowita energię był wulkanem energii.Cubarci jest orzeciwieństwiem ani szybkości ani wzrostu nie nabierze.Jak ma orzeochność 195 cm Sorlota orzy 184cm Inigo byl niższy.Albo jak ma wygrać z Mbappe który strzelil nam 3 bramki bo biegał 34km yyle co Andreas który w tym meczu nie grał.Zarowno inigo jak i Cubarci tyle nie biegają.Efekt 3 stracone bramki.Cubarci jest wart 80 mln sorzedać i kuoic za to kogoś kto na warunki na ten klub.
0
@michal26 kup mu metronom ma gwiazdkę;)
1
Oba kluby mają problrm Vini rozwala Real.
A my bazując na spalonyvh z Cubsrcim nie wygramy żadnej LM to mrzonki.Mamy szanse na la ligę i puchar króla.Ten facet nie nadaje sie na wybotnych zawodników jest wolny i za niski......
0
@Cule1797 dlayego pensja powinna być uxależniona od wydajności zawodnika i ten mechanizm wprowadzono za czasów Dembele.
30 letni stoper to doswiadczenie.I tak jedt szybszy i wyzszy od tych co są moze poza Bernalem 193cm.Ja widzę też jego rolę jako naukę dla mlodych perspektywicznych obrońców.W tej chwili Cubarci wart jest 80 mln sorzedałbym i kupiłbym dobrego obrońce z warunkami przede wszystkim taki ktory zabezpiecxy powroty przy stracie pilki albo kiedy zagrają za plecy obrony.Nie ma tego Eric i jest jedna z wad.Ale odnajduję sie przy grze głową i zdobywa bramki.Nie ma tego Cubarci.Osobą ktora tyły ratuje to Balde.Kounde tego nie robi.To jest za mało Andreas i Araujo w teorii są wstanie to robić.Ale Araujo skupia się na podnoszenou ręki .Powinien to robić Cubarvi a Araujo ratowac sytuacje.Tylko mam wrażenie ze Araujo nie jest w fizycznie optymalnej formie.Oczuwiście obronca musi umieć podac piłke w tym zespole.Obawism się ze nie ma szansy na LM jeśli w obronie nie rozwiąża problemów o ktorych piszę.Bo te wady pól finaliści LM wzwyż obnażą.A ich obrona wtrzyma atak na tyle aby przejść.Wystarczy jedem gorszy mecz ataku i nas nie ma..
Kwrstia Andreasa jest taka że to oprocz Araujo to jedyny facet ktory ma parametry na pół finał i finał LM.Taki Dembele , Salah , Mbappe ......jak wrzucą im piłke za obronę.To Eric ,Cubarci ich nie dogonią.....Jeśli Andreas byłby tani zoatawiłbym i szukał następce na lata a jego zostawiłbym w roli nauczyciela bo jest kompletny.Jedyna wada to kontuzje ale noe tego by uczył młodych .Ja bym go nie ruszał i mimo brakow szybkościowych nie sprzedawałbym erica.Gdyz gra na różnych pozycjach zdobywa bramki.W teorii Cubarci powinoen grać na defensywnym pomocniku.Tam sa nie za szybcy i nie za wysicy zawodnicy i ma rozegranie.Nie eiem jak z dryblingiem bo de jong z niego nie jest.Być może ta pozycja bylaby dka noego lepsza.
Tylko my mamy.
1 de jonga
2.bernala
3erica
Rezerwa
Andreas
Gavi
Potencjalnie to i fermin by dal radę.Nie w tym zespole.
0
@Cule1797 qle nawet w tej reorezentacji strzekal bramki cxy w pucharze strzelił ważbą bramkę.Flick stawia na rozegranie i tu wierzy w Cubarsiego ale jest to kosztem obrony .Problem jest w tym ze Cubarci w obronie potrafi grać przeciw 80% ludzi.Niesty ta 20% to sa ci co sa bardzo szybcy albo bardzo wysocy i graja w najlepszych drużynach .Trzeba orzejść na normalne bronienoe bo obrońcy licza na spalone a nie umiejetności w obronie.W efekcie zatracają instykt w obronie.
ANdteas gra swietnie glowa strzeka bramki tajze z poza pola karnego.Jest szybki i silny i ma oiswuadczenie.Jest za zostanoem Andreasa ale umowa musi być dopasiwana do wydajnosci.Zreszta jest cos tskiego wproaadzone od czasow Drmbele
0
@Cule1797 poza tym jestem przeciwny Cubarsiemu to jest blad flicka on go lubi ale on nie ma warunkow na wysoka gre barcy trzeba być szybki Andreas biega 34 km tyle co Mbappe w meczu z nami gdzie strzelił na 4bramki.Powiedz mi jak Cubarci ma wygrac glowke z sorlotem 195cm albo go orzepchnąć? Dodam inigo jest nizszy.Albo jak Cubarci ma wygrac gliwke z 3 zawodnikami interu 193 cm;) zja ogladam Varce od czasow Romario ale nigdy Barca noe musiala robic tyle remontad odkad ogladam Varce.I nie jest wymowka wysoka obrona bo im wiekszy dystans od bramki to wiecej czasu na dogonienie zawodnika z pilką.Jedt jedmo ale .Trzeba byc sxybki a nie wolny jak Cubarci.Niestety nie jest tak samo nie byl inigo syracilismy 44 bramek!!!!! I dupe tragicznej obrony ratowal atak.To jedt ich chwała.
0
@Cule1797 mówimy o pozycji stopera to jedt nasz najleosxy stoper popierwsze oprócz Araujo zaden stoper nie jest tak szybki jak Andreas.Ba opricz Araujo nie jest tak wysoki.
Obecnie yragiczny jest Cubarci a co do zerica to powiedz mi na jakiej pkzycji on gra;)na ten moment mozemy mowic o Araujo Cubarcim i Martinie.Eric gra na prawej defensywie jako defensywny pomocnik.Po pierwsze strzelił pomimo tak malych wystepiw 2 bramki dobrze gra pilką .Ma plan b.tzn jeśli wysoko stracą pilkę albo to in jestvwstanie dogonic rywala i wslizgiem wybic pilke co w meczach pokazywał.Jeśli wezmiemy np Cubarsiego to ten chlopak nie robi tego robi to Balde.Jak Cubarci z interem sue wrocil to na Martinezie zrobił karnego....
Ale jesli chcialbys danych
Weźmy tych samych bocznych obrońcow
Kunde i Balde.
Para Araujo Andreas z ter stegenem straciła 20 goli
Para
Inigo Cubarci 44 gole!!!!! To jest nokaut.
Obecnie na pól metku stracilismy 19 bramek.Idziemy na 40.Glowny stoper to Cubarci......
0
@draxidox No widzisz będę mieszał .Chcieliście poprawy to na gwiazdkę macie:)
0
@draxidox no widzisz .Gpt pewne rzeczy weryfikuje i podaje linki można go sprawdzać.Czasem trzeba wiedzieć jak zadać pytania i wyczuć że nie koniecznie "Niemiec" jest głownym powodem wyborem.A integracja z platformą i cena.
Poza tym to byłby absurd aby podatnik chodź nie w tym orzypadku miał przepłacać do projektu bo Polska;) i z obu stron jest Polski interes.
0
@Roobo jakoeś rozwiązanie :)
1
@Kozinho. Wszystko u mnie jak najlepiej:) pozdr:)
3
@draxidox Wybór firmy Lifor (oferującej urządzenia TraffiStar SR390 od niemieckiego Jenoptik) zamiast rodzimego PolCamu (Grupa WB) w przetargach finansowanych z KPO wzbudza dyskusje dotyczące wspierania polskiego przemysłu oraz obiektywności kryteriów przetargowych.
Poniżej przedstawiono kluczowe powody i aspekty tej sytuacji:
Dlaczego wygrał Lifor (Jenoptik)?
Kryteria punktowe i cena: W zamówieniach publicznych, w tym tych z KPO, kluczowym czynnikiem jest zazwyczaj najniższa cena lub najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości. Jeśli oferta Lifor była tańsza lub uzyskała więcej punktów w parametrach technicznych, zamawiający (GITD/CANARD) miał ustawowy obowiązek ją wybrać.
Doświadczenie i referencje: Lifor od lat współpracuje z GITD, modernizując polską sieć fotoradarów. Niemiecka technologia Jenoptik (TraffiStar) jest już zintegrowana z polskim systemem CANARD, co mogło ułatwić spełnienie wymagań dotyczących kompatybilności i stabilności pracy.
Gotowość technologiczna: Nowe fotoradary TraffiStar SR390 posiadają zaawansowane funkcje, takie jak automatyczne rozpoznawanie rodzaju pojazdu i odczyt tablic w trudnych warunkach, co było kluczowym wymogiem nowoczesnego "bata na kierowców".
Kwestia "uczciwego podejścia"
Pytanie o uczciwość często sprowadza się do konfliktu między patriotyzmem gospodarczym a unijnym prawem zamówień publicznych:
Zasada równego traktowania: Polska, jako członek UE korzystający z funduszy KPO, nie może wprost dyskryminować firm z innych krajów wspólnoty (Jenoptik to firma niemiecka). Preferowanie polskiego PolCamu tylko ze względu na pochodzenie kapitału byłoby złamaniem zasad konkurencyjności.
Skomplikowane śledztwa w GITD: Warto zauważyć, że działalność GITD w zakresie zakupów była w przeszłości przedmiotem kontroli i zawiadomień do prokuratury (np. w 2024 r. w sprawie zakupu pojazdów dla CANARD). To sprawia, że instytucja ta jest pod szczególnym nadzorem, co teoretycznie wymusza ścisłe trzymanie się litery prawa w nowych przetargach.
Podsumowanie
Dla wielu obserwatorów brak wygranej PolCamu (Grupa WB) jest rozczarowaniem, ponieważ polskie firmy technologiczne tracą szansę na budowę referencji we własnym kraju. Jednak z punktu widzenia urzędnika, odrzucenie tańszej lub technicznie lepiej dopasowanej oferty zagranicznej na rzecz polskiej mogłoby skończyć się oskarżeniami o ustawianie przetargu i koniecznością zwrotu środków z KPO.
0
@Cule1797 to kwestia obnizenia warunkow umowy i okteslenia zaleznosci od liczby występow w montrakcoe.Jak gra to nasz najleosxy defensor i nie potrzebuje czaau do piwrotu do formy.Zna zespół.
0
Przy obniżenou warunlow umowy i zależności od dostępu gracza to noe jest glupi pomysl .Jak gra to najlepszy obrońca w zespole.Trzeba tylko dobra umowe zrobic adekwatna do tego co daje.