0

@domin1515 uważam że nie można takich rzeczy mówić, potencjalnie w tym roku kupiliśmy bramkarza na 1 trójkę na świecie.Ppza tym mozna sorzedać niskiego i wolnego Cubarsiego i za to kupić stopera.

0

Idealny dla tego stylu sprzedać za te 80 mln co tam go ten transfermartk Cubarsiego wycenia i go brać ..... do tego zandreas i Araujo i Eric i w miarę to ogarnięte.

0

@adrianrtf
Moedzy 2010 rokiem a 2023 r
Średnia straconych goli na koniec sezonu to 28 goli!!!!
Łącznie w tych 14 sezonach Barcelona straciła 393 gole, co daje średnią 28,07 gola na sezon. Warto zauważyć, że sezon 2022/23 był rekordowo dobry pod względem defensywy w tym okresie, z zaledwie 20 straconymi bramkami.

20 bramek na pólmetku to raczej marny wynik a o 44 z inigo nie wspomnę.......

0

@adrianrtf to są fatalne liczby...
Inigo - Cubarci 44 stracone bramki
20 - bramek to obecny stan na półmetku
Andtras - Araujo orzy tych samych bocznych obrońcach orzy czym Joan jest leoszy id ter stegena mueli 20 goli straconych .....to jest pogrom......
Jeśli mieli by 39 bramek straconych to by bylo ok.
Ja nue krzypominam aby bylo tyke remintad.
Tak slabe luczby wynikaja z 2 rzeczy że Cubarci i inigo są za niscy 184cm Cubarci i 182 inigo.Oni nie eygraja z Sorlotem 195 czy 3 pilkarzami z interu 193cm....
Jesli wysoko tracą piłkę nie wrócą się i wjadą wślizgiem wejdą barkiem vo Cubarci fizycznue nie przepchnie, nue wjdzue barkiem hak Araujo czy wejdzie przed.Wszystko co dobre u inigo i Cubarciego i inigo związane jest z Atakiem - podanie .Kwestia defensywy jest na zawidników przecuętnych .Taki Mbappe Salach Dembele czy nawet vini ich zniszczy ja wypuszczą piłke.Oni się tu nke nadają...

To jest problem
Z interem para Cubarci inigo przegrali w 1 polowach 4:0
Z czego wolny Cubarci zrobił karnego na Martinezie bo jedt wolny.Calościiwy efekt odoadnięcie z LM.Jak Mbappe biegał z nami 34 km top speed to wmontował nam 3 bramki.ztyle biega np Andreas ktory też jest wyższy.Cuvarci z pkdankem może być niezly na defensywnym pomocniku.Ake nie ba stoerze.Tu jest tragiczny jak wczoraj.Bramki nie bylo tylko dkatego że bilbao nie trafilo.

0

@Bogan jeśli tylko tylko takie wnioski wyciągasz to gratulacje.
Ie zmieni ti faktu że strata 20 goli w sezonie na pól metku to tragedia....Mowiąc wprost, jest to nie do obrony....mohę błędy nie mają wpływu na defensywę Barcy.....

0

@adrianrtf
To spujszmy na bramki steacine w la lidze nie mówimy o LM.
Mamy 20 bramek z udziałem Cubarsiego + ktoś.Czyli idziemy na 40.
Inaki + Cubaci 44
ANDREAS - Araujo 20 - na koniec sezonu!!!!!

Jeśli tych bramek byloby 30 ok bo gramy wysoką obroną.Alw gdyby Cubarci byłby szybki zawodnikoem to dogonołby zawodnika wślizgiem odebrał piłkę albo jak Arauho wlozył rękę przed zawodnikiem czy wszedłby ciałem.Tylko jest jedno ale trzeba być szybki.Tego noe ma Cubarci.Wczoraj grał słabo a czyste konto to indolencja przeciwnika nie szlo im nic .Chodź przez 15 minut dobrze grali.

Jeśli ktoś noe widzi problemu w obronie to noe wiem jak oglada mecze i mamy jeszcze lepszego bramkarza niż Ter Stegen.

Trzeba być beznadziejnym onrońcą aby na pół metku taki wynik osiągnąć.Z. im LM nie wygramy.

0

Powiedzialbym że obrona sie zdrzemneka i tam gdzue był słuoek powinba być bramka i kilka innych sytuacji było mieliśmy szczęście....

0

@NeroTFP1 może to i lepiej że nie chcę być leczony sprzętem tej fundacji:)

0

@AlexDark00 różnoca jest minimalna .I nie ciąża na nim takie nieprawidłowości jak na Nawrockim.Nie musiał się spirrdalać przed weryfikacją jak nawrocki:)

0

@AlexDark00 no przeż na początku mówiłem ze wygrał nawrocki i chroni go inmunitet.....
Natomiast to nie zmienia faktu że pół polski go toralnie nie poważa......i to że jest prezydentem niczego nie zmienia.....i tego on nie przeskoczy.Nie oczyścił się!!!!!

0

@AlexDark00


Przedstawiciele obecnej koalicji rządzącej (stan na styczeń 2026) twierdzą, że nowe, niepokojące fakty dotyczące m.in. powiązań towarzyskich czy majątkowych Nawrockiego, pojawiły się dopiero po 2014 roku, dlatego wcześniejsze pozytywne weryfikacje nie mają znaczenia dla oceny sytuacji z 2021 roku.

Uuumowa na mieszkanie była w 2016r

0

@AlexDark00
Jest to nieprawda . Że ABW nastąpiła decyzja polityczna.


funkcjonariusz operacyjny ABW prowadzący postępowanie sprawdzające wobec Karola Nawrockiego wydał w 2021 roku negatywną rekomendację.
Oto kluczowe ustalenia w tej sprawie (stan na styczeń 2026):
Negatywna opinia: Oficer analizujący akta Karola Nawrockiego (w związku z procedurą dostępu do informacji ściśle tajnych) opowiedział się przeciwko przyznaniu mu poświadczenia bezpieczeństwa.
Zignorowanie ostrzeżeń: Mimo negatywnej rekomendacji merytorycznego pracownika, poświadczenie bezpieczeństwa zostało ostatecznie wydane. Według doniesień medialnych i wypowiedzi przedstawicieli obecnych służb, decyzję tę miał podjąć "jednoosobowo" ówczesny szef ABW, Krzysztof Wacławek.
Powody zastrzeżeń: Wątpliwości służb budziły m.in. kwestie majątkowe (sposób nabycia nieruchomości) oraz powiązania kandydata.
Kontekst polityczny: Sprawa stała się przedmiotem debaty publicznej w maju 2025 roku, kiedy premier Donald Tusk oraz rzecznik służb specjalnych Jacek Dobrzyński ujawnili, że negatywna opinia funkcjonariusza została zignorowana przez ówczesne kierownictwo Agencji.
Były szef ABW, Krzysztof Wacławek, odpierał te zarzuty, twierdząc, że procedura została przeprowadzona zgodnie z prawem, a ostateczna decyzja zawsze należy do szefa służby.


Czy ty rozumiesz co to jest NIK ?
Nazywa się to Najwyzsza Izba Kontroli!!!!!


Najwyższa Izba Kontroli (NIK) sformułowała poważne zastrzeżenia dotyczące wydatków na podróże służbowe i działalność Karola Nawrockiego jako prezesa IPN.
W opublikowanych w 2025 roku raportach NIK wskazał na następujące nieprawidłowości:
Kosztowne delegacje: Media, powołując się na ustalenia kontrolerów, informowały, że zagraniczne podróże Karola Nawrockiego kosztowały łącznie ok. 800 tys. złotych. NIK określił styl zarządzania wydatkami mianem "bizancjum", wskazując na brak wystarczającego uzasadnienia dla części luksusowych wyjazdów.
Ogólna skala nieprawidłowości: Według raportu NIK z października 2025 roku, w IPN pod rządami Karola Nawrockiego doszło do nieprawidłowości finansowych na kwotę blisko 50 mln złotych. Izba oceniła, że środki publiczne wydawano "niegospodarnie, nierzetelnie i z naruszeniem przepisów prawa".
Mieszkania służbowe: Oprócz podróży, NIK zakwestionował również korzystanie przez Karola Nawrockiego z darmowego apartamentu w kompleksie hotelowym muzeum, mimo że posiadał on własne mieszkanie w pobliżu.
Zawiadomienie do prokuratury: W związku z wynikami kontroli NIK zapowiedziała skierowanie zawiadomień do prokuratury dotyczących podejrzenia naruszenia dyscypliny finansów publicznych oraz niedopełnienia obowiązków.


Główne kierunki podróży:
Kraje egzotyczne i odległe: Japonia, Chiny, Australia, Nowa Zelandia oraz szereg państw afrykańskich.
Ameryka Północna: Stany Zjednoczone (w tym Hawaje oraz liczne miasta kontynentalne).
Europa: Watykan, Włochy, Niemcy (np. Essen, Berlin), Francja (Paryż), Finlandia, Litwa, Belgia (Bruksela), Mołdawia (Kiszyniów) i Rumunia (Bukareszt).
Wschód: Kazachstan (Ałmaty), Rosja (Moskwa), Finlandia (Helsinki), Łotwa (Ryga).
Kontrowersje i ustalenia NIK:
Koszt podróży: Według ustaleń medialnych i kontrolnych, koszt samych zagranicznych delegacji Karola Nawrockiego wyniósł blisko 800 tys. złotych.
Raport NIK z października 2025 r.: Izba oceniła gospodarkę finansową IPN pod kierownictwem Nawrockiego jako negatywną, wskazując na niegospodarność i "bizantyjski" styl wydatków. Kontrolerzy zakwestionowali celowość i standard niektórych wyjazdów (m.in. hotele o wysokim standardzie).

Się chłop najwździł;)) na koszt podatnika;))

0

@Cygan BRC na szczescie jest ogromny wzrost produkcji wkasnych rzeczy i z korei

0

@AlexDark00 jakiego murańskoego mial sąd 24h qby zaskarzyć oraz koalicja obywatelska proponowaka mu aby wykrywaczem kłamst sie oczyścił.Nie zrobił tego.Co do mieszkania to sam się upieprzył.Oraz dziennikarze wykazali że miał się opiekować starszym panem i tu zczarnej go upieprzył bo zaorzeczał.

w maju 2025 roku redakcja Onetu opublikowała wyniki śledztwa dziennikarskiego dotyczącego przeszłości Karola Nawrockiego (prezydenta elekta i byłego prezesa IPN).
Najważniejsze informacje wynikające z tego śledztwa:
Przedmiot sprawy: Dziennikarze śledczy (m.in. Jacek Harłukowicz) ustalili, że w latach 2000. Karol Nawrocki, pracując jako ochroniarz w sopockim Grand Hotelu, miał uczestniczyć w procederze sprowadzania prostytutek dla gości hotelowych.
Źródła informacji: Autorzy reportażu dotarli do byłych współpracowników Nawrockiego z ochrony hotelu, którzy potwierdzili jego udział w tym procederze.
Reakcja zainteresowanego: Karol Nawrocki zaprzeczył wszystkim oskarżeniom i w maju 2025 roku złożył przeciwko redakcji Onet pozew o ochronę dóbr osobistych oraz prywatny akt oskarżenia.


Najwyższa Izba Kontroli (NIK) w 2025 roku sformułowała poważne zarzuty dotyczące nieprawidłowości w instytucjach kierowanych przez Karola Nawrockiego.
Główne zastrzeżenia NIK to:
Niegospodarność w IPN: W raporcie z października 2025 roku NIK negatywnie oceniła gospodarkę finansową Instytutu Pamięci Narodowej pod kierownictwem Nawrockiego. Izba wykazała nieprawidłowości na kwotę blisko 50 mln zł (ponad 40% skontrolowanych wydatków uznano za niecelowe lub nierzetelne).
Wydatki na apartamenty i luksusy: Kontrola wykazała m.in. bezpłatne korzystanie przez Nawrockiego z pokoi gościnnych oraz wydawanie środków na drogie projekty, które NIK uznała za nieefektywne.
Afera mieszkaniowa w Muzeum II Wojny Światowej: W lutym 2025 roku Prokuratura Okręgowa w Gdańsku wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień w okresie, gdy Nawrocki był dyrektorem tej placówki. Dotyczyło ono m.in. udostępniania służbowych apartamentów bez opłat.
Zarzuty dotyczące zamówień: NIK punktowała również zlecanie usług firmom powiązanym ze znajomymi urzędników sprowadzonych przez Nawrockiego z Gdańska do Warszawy.

1

@LAMC_10 ja go rozumiem gość nie wyjaśnił kwestie mieszjania czy sutenerstwa .Także nik miał zasyrzerzenia co do prowadzenia orzez niego instytucji.
Tu faktycznie wygrał nie poszedł do sądu 24h czy nie poddał się wykrywaczowi kłamstw.Czyli Polacy nie wiedzą na kogo oddali głos....Polowazkraju ma go za sutenera i zlodzieja mieszkania a druga nie.Tu mu się udalo bo nikt tych soraw nie będzie prowadził.Co w cake nie oznacza że jest winny.
Same zwycięstwo cóż gdyby Kaczynski wybralby małpe to pisowcy i tak by zagłosowali.Brał sobie snusa wyluzpwqł się i wygrał.Bo inaczej byłby kwadrat jak ma początku.
Co nie jest równoznaczne ze wygrala na tym Polska bo jego rola jest negatywna .Bycie hamulcowym strayegia jest na wygranie wyborow a nie czy ustawa jest dibra czy nie.Osobiście się z nim nie identyfikuję bo się nie oczyścil z zarzutów.Uciekł przed tym.Nie budzi zaufania.Nie wiadomo kto jest.....

0

@Hasszz
Alves to nie stoper Cancelo też do przodu mega ale z tyłu ......kounde świetnie gra w polu karnym rozumoe się z Yamalem potrzebny jest stoper minimum 190 biegajacy 34 km Anie stoper jak Cubarci 184cm to nie porozumienie.Cubarci to defensywny pomocnik.Tam graja niscy wolni .A on potrafi podać.Nie wiem jak z utrzymaniem piłki ppd presją czyli to w czym mistrzem jest de jong.Bo tego nie wiem.

0

@bartulek98 on jest wart 80 mln na rynku sorzedać i kupić kpgoś kto się nadaje.

0

@dariooo dokładnie tak było:)

0

@Hasszz cancelo to dobry atak słaba obrona a my mamy słabą obronę .Wczoraj 0 ma koncie to nie zasługa obrony a fenomenalnego bramkarza....

0

Nie można pisać o 0 z tyłu mając takiego bramkarza ;) to wypaczenie fatalnej obrony......jaką posiadamy.....

2

@michal26
Usa pozbawili Maduro władzy w 1 dzień....ko kretnue 2h :20 min;)
Rosja się buja 4 lata.Miało być 4 dni.....;)

Jeśli tyle posłali bombowców to wcześniej zaczbą spadać;) one latają z coraz dalszych lotnisk.


Szacunki strat w wyniku awarii i wypadków (2022–2026)
Choć precyzyjne oddzielenie zestrzelonych maszyn od tych, które spadły same, jest trudne ze względu na mgłę wojenną, dane z niezależnych źródeł (np. Oryx, wywiad brytyjski) oraz raporty z początku 2026 roku pozwalają na następujące podsumowanie:
Liczba wypadków niebojowych: Szacuje się, że od początku wojny Rosja straciła bezpowrotnie co najmniej 30–40 samolotów i śmigłowców w wyniku incydentów, które nie były bezpośrednio spowodowane ogniem przeciwnika.
Przyczyny techniczne: Głównym powodem jest tzw. "zmęczenie materiału". Rosyjskie samoloty latają znacznie częściej niż w czasie pokoju, co drastycznie skraca ich żywotność. Przykładowo, w grudniu 2025 r. ostatni operacyjny transportowiec An-22 rozpadł się w powietrzu z powodu zużycia.
Wypadki szkoleniowe i operacyjne: Część maszyn spadła na terytorium Rosji (np. w obwodzie biełgorodzkim czy rostowskim) podczas lotów na front lub ćwiczeń. Do połowy 2025 roku odnotowano ponad 100 przypadków przypadkowego zrzucenia bomb na własne terytorium przez rosyjskie maszyny z powodu wadliwych systemów mocowania.
Całkowite straty lotnictwa (stan na styczeń 2026)
Według danych Sztabu Generalnego Ukrainy na dzień 4 stycznia 2026 r., Rosja straciła łącznie:
434 samoloty.
347 śmigłowców.
Niezależna grupa analityczna Oryx, która dokumentuje tylko straty potwierdzone wizualnie (zdjęcia/filmy), potwierdza utratę co najmniej 150 samolotów, z czego kilkanaście to udokumentowane wypadki niebojowe (np. MiG-31, Su-34).
Kluczowe czynniki wpływające na awaryjność:
Nadmierna eksploatacja: Rosyjskie lotnictwo zużywa resursy maszyn w tempie, którego przemysł nie jest w stanie uzupełnić produkcją nowych jednostek (ok. 20–30 sztuk rocznie).
Błędy personelu: Wysokie tempo operacji i stres prowadzą do błędów pilotów oraz personelu naziemnego.
Sankcje: Brak dostępu do zachodnich komponentów elektronicznych i precyzyjnych części zamiennych utrudnia serwisowanie nowoczesnych maszyn, takich jak Su-35 czy Su-57.

Noech latają....

0

Dobry dk krzodu slaby obrońca....

0

@Vegeta88
No tak ciebie nie interesuję nic poza tym, aby się do błedów przyczepić..Maly człowiek z ciebie.....

0

@europejczyk chyba cię chlopczyku pogieło.W przyoadku każdej katastrofy pogodiwej o konkretnym nasilenou nikt nie jest w pełni przygotowany i nie znam takoego kraju aby był.Na dodatek opady są przewlekłe czyli np są przerwy ty cis wysypiesz i za chwilę padają.To noe dziala tak ze orzyvhodzi kaczor i wydaje polecenoa czy tusk.Tylko sa ludzie ktorzy mają okreslone procedury i wiedza jsk mają dzialać..A roznego rodzaju paralize na drogach to jest normalna rzecz w wielu krajach w ktorym snoeg występuje.

Slużby maja swoje procedury w Polscw też.

Służby drogowe w Polsce (np. GDDKiA) działają według ściśle określonych strategii, które łączą działania prewencyjne z interwencyjnymi. Nie czekają, aż wszystko spadnie – ich celem jest zapobieganie przymarzaniu śniegu do nawierzchni.
Główne strategie działania (stan na rok 2026):
Działania wyprzedzające (prewencja): Przed prognozowanymi opadami lub przymrozkami często stosuje się tzw. anti-icing. Polega to na posypywaniu jezdni solą lub solanką jeszcze przed opadem, aby stworzyć warstwę zapobiegającą wiązaniu się śniegu i lodu z asfaltem.
W trakcie opadów: Gdy śnieg już pada, pługosolarki wyjeżdżają na drogi, aby na bieżąco usuwać luźny śnieg i rozsypywać sól (najczęściej chlorek sodu). Sól obniża temperaturę zamarzania wody, co powoduje topnienie śniegu nawet w ujemnych temperaturach (najskuteczniej do ok. -7°C).
Standardy utrzymania dróg: Służby mają określony czas na przywrócenie drogi do pełnej przejezdności po ustaniu opadów, zależnie od kategorii drogi:
Standard I (np. autostrady, drogi ekspresowe): Śnieg luźny powinien być usunięty do 4 godzin, a błoto pośniegowe do 6 godzin po ustaniu opadów.
Standardy niższe: Na drogach lokalnych czas ten jest odpowiednio dłuższy (np. do 8-24 godzin), a dopuszczalna jest warstwa zajeżdżonego śniegu.
Dlaczego nie zawsze jezdnia jest „czarna” od razu?
Podczas intensywnych zamieci służby nie są w stanie całkowicie zapobiec zaleganiu śniegu. Strategią jest wtedy utrzymanie przejezdności, a ostateczne doczyszczenie jezdni następuje dopiero po zakończeniu opadu. Ponadto, przy bardzo niskich temperaturach (poniżej -15°C) sama sól przestaje działać, więc stosuje się dodatkowo piasek lub chlorek wapnia.


0

@Marusek chyba tak;)

1

@Marusek karim nie wraca;)

0

Pytanie jest czy to szybki zawodnik.Bo jak nie ma szybkości to będzie priblem ze stratą bramek jak z Cubarcim czy inigo.Musi być szybki inaczej nie ma sensu.Wzrost jest super.

0

@Lukas82 nie wiem, czy za 80 mln bo może uda się kupić 23 taniej i mieć kasę na jeszcze kogośStoper musi mieć jeszcze jedną cechę doświadczenie.Wuęc nie musi to być 18 latek.Klub musi wyszukać takoego zawodnika parametry są znane zobaczyć kwestie czy da się go wykupić....

0

@FanVictoraIbarbo on gra słabo z inigo straciliśmy 44 bramki obecnie to 20 bramek czyli 40 na koniec.To jest słabo.Klub ma długi i musi zarabiać i wygrywać zlM.Nie ma kasy na klasiqych obrońców wiec klubu nie stać aby go wypożyczyć i kupic kogoś klasowego.Jedyba opcja to sprzedać i zarobić na dobrego obrońce.Jeśli nawet nie będzie miał 18 lat a tyle ma Cubarci a miałby np 22 - 23 lara ale mialby wszystko to i tak na lata jest to rozwiązanie.Inaczej będziemy mieć pod górkę.Mozna trzymać młodego który ma warunki i potrzebuje adaptacji.Cubarci nie ma warunkow i nie jest to kwestia adaptacji.

1

@Vurt bo caly czas problem Cubarsiego i jest i nic się w tej sprawie nie zmienia Cubarsi nie jest ani wyzszy ani szybszy ani silniejszy i haryzmy nie ma .A tracimy 20 bramek na polmetku czyli 40 bramwk na koniec .....Jeśli sie to zmieni to napiszę albo ze Cubarci te parametry zmienil albo ze go sorzedali i w koncu kupia kpgoś przadnego na pozycje stopera.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?