1

@Rust_Cohle Grosik, TurboGrosik i Kamil Grosicki.

0

@wojopancer czyli scenariusz że zdobywają majstra, a po sezonie ze względu na te kwasy opychają Viniciusa do Arabii za 400 mln ojro i przebudowują skład na jeszcze lepszy...
Nie dziękuję. Wolę żeby Mbappe u nich nie odpalał w ogóle.

2

@Benz to że na Ukrainie wybrali sobie aktora na prezydenta nie znaczy że my mamy pójść ich śladem i wybrać celebryte z tiktoka...

1

@Kamiloza91 nie wiem, tak.

0

@Mitch_Atleta jak w środę walnie hattrika to spokojnie możesz go umiescić w top3 ;)

0

@Kazragore dla mnie to czerwona i to taka bezdyskusyjna.

0

@Donnie_Darko a ja polecam. Oczywiście do wersji ju e sej mu daleko, ale ogólnie mi się to ogląda dobrze.

1

@norbi77 a ja mam odwrotnie. Dla mnie komentarz c+ to profesjonalizm, a eleven kolarzy mi się takim podwórkowym stylem bycia, niby ok ale jednak nie do poważnej piłki.

0

@Aragorn33 @PIWOSZ89 najśmieszniejsze że w sumie obie wasze wersje są prawdziwe.

0

@PatrykBarca Mimo wszystko z sentymentu nie zrzekam się funkcji Prezesa Ambasady Brazylii mimo ciężkich czasów i płaczliwych przedstawicieli...

0

@PatrykBarca Nie, wystarczy Raphinii. Albo starsze Roniego, Ronaldo (R9) czy Rivaldo.
Zresztą zdjęcie Viniego jest obecnie niepożądane, ale nie mogę zdradzić z jakich względów. To tajemnica Ambasady.

2

@michal26 Nie wiem. Pisałem już o tym. Nie jestem biegły w dziedzinie dyplomacji.
Jedynie co uważam że pójście na wszystkie ustępstwa dla Putina tylko go zachęci do kolejnych działań w projekcie odbudowy wielkiej Rosji...
Takie jest moje skromne, NIC NIEZNACZĄCE zdanie na ten temat.

W tym poście odniosłem się tylko do słów prezydenta Serbii (nota bene władzy sympatyzującej z Kremlem...) że trzeba pokoju, a na chwilą obecną Putin jasno formułuje co to znaczy dla niego pokój...
Dalej jestem ciekaw czy tak samo by chciał pokoju (prez. Serbii) jakby jego kraj ktoś o wiele potężniejszy napadł i musiałby skapitulować i praktycznie poddać kraj by był pokój.
II WŚ tez się kiedyś skończyła, Polska nie poszła na ustępstwa Hitlera, walczyła blisko 6 lat. Teraz mamy mówić Ukrainie że mają odpuścić bo Putin ma rakiety i atomówki? To nie byłaby jakaś historyczna hipokryzja?
Rozumiem że ta hipokryzja w obliczu wojny atomowej to pikuś, ale po prostu uważam że nie wolno teraz odpuścić. Pokój zawrzeć ale na jakiś kompromisach, a Putin takiej możliwości nie daje obecnie. MOże ktoś go przekona w końcu (chciałbym żeby Chiny i Indie ostro się postawiły wobec działań Putina), może zasoby zaczną jednak się bardziej kurczyć, nie wiem.
Jestem nikim by o tym decydować.

1

@gaucho104 problem z tym że ja nie widzę sensownej alternatywy. Wpadniemy z jednego gówna w kolejne tylko o innym zapachu.

13

@Kondziubarca Wszystko pięknie i okej, tylko jak ten pokój zachować? Ukraina ma się poddać i zgodzić na utratę części ziem plus brak aneksji do Nato/UE i spore zdemilitaryzowanie kraju. Bo tylko tak widzi pokój Putin...
Jestem ciekaw czy tak samo by mówił jakby Serbię zaatakowało o wiele większe i o wiele potężniejsze państwo, czy też tak chętnie by dążył do pokoju oddając ziemie swojego kraju i niejako suwerenność...

0

@SzczenaWojtula tak na szybko biorąc tylko za źródło stronę prezydent RP, to 14 ustaw skierowanych do TK, do tego 5 całkowicie zawetowanych.
Czyli 19 na 92 ustawy przegłosowane w tym roku przez sejm.
Wychodzi ok 20%, czyli co piąta ustawa nie jest wprowadzana w życie. Co czyni ten układ (prezydent-sejm) najbardziej "nie dogadany".
Ale samo to że widać że rząd czeka z pewnymi ruchami do wyborów prezydenckich mając nadzieję że ich "niezależny" przedstawiciel zostanie prezydentem.
Czas pokaże. Ja ogólnie jestem apolityczny, wszystkich partii nie lubię, choć z tych wszystkich złych potrafię wybrać najgorsze (dla mnie PiS i Lewica). Ale najlepszych czy też jakiegoś faworyta nie mam.

5

@RoberDzik po co się tam pchasz, oni zaraz się rozpadną.
Lepiej do Ambasady Brazylii się zapisać.
Służę pomocą w tej materii.

0

@SzczenaWojtula "Po drugie żeby Duda miał co blokować to muszą sporządzać uchwały."
Akurat uchwał to Prezydent raczej nie blokuje, tylko ustawy.
Ale czemu piszesz "żeby Duda miał co blokować to muszą sporządzać uchwały."?
Przecież oni praktycznie na każdym posiedzeniu takie (ustawy, lub zmiany w ustawach) sporządzają. Inna sprawa że duża część z nich to jakaś kosmetyka, a takich poważniejszych to było moze kilka.
Ale pisać że nic nie robią albo mało (bo tak z Twojego ostatniego zdania wywnioskowałem) to jednak nie można.
Masz uchwalone ustawy z tego roku:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=USTAWYALL&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=21
Wyszło 92 ustawy/zmiany w ustawach.
Do tego masz 124 podjęte uchwały w tym roku:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm10.nsf/agent.xsp?symbol=UCHWALYALL&NrKadencji=10&NrPosiedzenia=21
Razem sporo ponad 200 aktów prawnych w tym roku.
Czyli :
"Ps żeby PAD miał co blokować to pierw muszą ustawy trafiać do podpisu a dobrze wiemy że uchwał nie ma o rząd się strasznie leni"
to trochę nie trafiony tekst.

0

@gaucho104 nie, o tej bujdzie Tuska nie mówię. Ale o innych które Duda skierował do TK, byłego tego trochę w tym roku.

4

@Ryoumen Nie jestem wyborcą platformy.
Wszyscy politycy to hipokryci i oszuści.

1

@bartekvisca W Szczecinie podobnie. Bardzo ładnie się śmignęło do pracy.

6

@SzczenaWojtula czyli tak jak teraz gdzie Duda wszytsko blokuje i rząd nawet jakby chciał (choć niektórych pewnie nie chce bo nie ma kasy) to nie może realizować swoich postulatów wyborczych...
I tak źle i tak nie dobrze.

5

@maciar Z jednej strony źle ale z drugiej strony też źle. Jak Duda wszystko prawie im blokuje nie podpisując ustaw i wysyłając do TK.
Menztezn już zapowiedział że będzie bardzo aktywnie korzystał ze swojego prawa jak zostanie prezydentem...
Chcemy rozliczać rządzących z ich postulatów wyborczych a oni nawet jakby chcieli to przez aktualną sytuację (pisowski prezydent i TK) nie mogą niektórych rzeczy zrobić.

1

2

@michal26 Dokładnie jak wyżej napisał @aldewir branie udziału w niższych rzędu rozgrywkach europejskich jest dla klubów po prostu finansowo nieopłacalne.
I tak jest od kilku dobrych lat. Było ongiś sporo artykułów na ten temat w internetach.

1

@icmmii dokładnie, ja dziś będe w galerii handlowej ale nawet nie będę się tam pchał, poczekam spokojnie kilka dni, zresztą mi najbardziej pasuje z żurawinką, a te z dodatkami wchodzą kilka dni później.

6

@shinthps no Kopernik która była kobietą.

0

@jacobFCB Myślisz że trzeba zacząć schron budować czy to nic nie da?

3

@TankerHunter zgadzam się.

0

@michal26 Brazylia na mudialu była zawsze i zawsze być musi i tyle.
TeamBrazil!
To mówił ja: samozwańczy prezes Ambasady Brazylii na La Rambli.

0

@CPuyol "strzały (celne): 0 (4)"
chyba coś nie pykło...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?