Bobo25
Dołączył/a: lipiec 2014
21 obserwujących
22 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
wiem że to tylko onet, ale:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-hiszpanska/lionel-messi-przejal-wladze-w-fc-barcelona/28hk5
widzieliście w czasie meczu coś takiego? bo musiałem to przegapić, jeżeli wogóle się wydarzyło.
2
Pewnie o Bravo chodzi, bo tylko on grał wszystkie piłki do przodu ;)
1
Ty tak na serio czy udajesz głupiego?
0
Luis Suarez... ciekawe jak smakuje ten Chorwat? ;)
Swoją drogą w tle wszyscy stoją, pewnie słuchają trenera a dwie biedne owieczki się zmęczyły i musiały usiąść. Suarez ma być pierwszy która zapiernicza na treningu jak ma być w najwyzszej formie na GD.
1
okładka Marca, po prawej stronie.
0
to pewnie o ten wąsik chodzi ;)
0
2 ... 4 ... czyżby Leo 6 ;)
0
w hiszpanii na 4 bramki mówi się poker
0
też trochę ich chyba było, do głowy przychodzą mi tak na szybko: Bernd Schuster, Karanka, R. Carlos i największy przykład Angel Perez Garcia - obecny trener Piasta Gliwice ;)
0
A jak można być tak zaślepionym w jednego piłkarza. Pewnie jeszcze te latka gdzie masz plakaty nad łóżkiem.
Nie bronię nikogo, wypisałem czarno na białym osiagnięcia obu piłkarzy w zeszłym roku, a wy zaczeliście umniejszać wszystkie sukcesy CR. To jest obiektywne podejście?
Wiem, że niektórzy są tak zafascynowani na punkcie piłki że przysłania to czasem zdrowy rozsądek, i mnie się to kiedys zdarzało. Już wyrosłem i staram się czasami dojść do głosu rozumowi, nie wszystko sercem.
Naprawdę uważam że LEo jest najlepszym piłkarzem obecnych czasów i powinien odebierać złotą piłkę co roku, niestety realia są jaki są, jest komercjalizm i wszystko przekłada się na tytuły, nagrody, trofea itp.
Kończę tę dyskusję bo nie zdołam was przekonać byście spojrzeli bardziej obiektywnie na ta wspaniałą rywalizację. Cieszmy się z tego że możemy byc świadakami tego swoistego pojedynku.
W tym dobrym nastroju was żegnam dzisiaj i zyczę powodzenia.
Visca el Barca!
0
nigdzie nie pisałem że bramki są najważniejsze i tylko one się liczą. To wy zaczeliście temat z bramkami mówiąc że pichcichi i złoty but Cr się nie powinny liczyć bo zdobywał bramki też w zeszłym roku. pisałem tylko że gole też pewnie są brane pod uwagę. Tylko czemu deprecjonujecie finał LM (gdzie CR zgrał słabo) i finał PK gdzie go wogóle go nie było, a mimio to wygrał Real te trofea. A w przypadku Leo gdzie zagrał słaby finał MŚ i go przegrał to jest ok i to wielke osiągnięcie. Nie mówie tu o porównywaniu rangi rozgrywek tylko o samym występie.
0
co do przebierańca, to jak brak argumentów w duskusji to sięga się po coś takiego, żałosne to jest.
Może podsumuje o co mi chodzi bo chyba nie wszyscy zrozumieli:
Większość głosujących raczej nie pominie sukcesów indywidualnych CR (pichcichi, ZB i król strzelców LM) tylko dlatego że część z tych bramek dających mu te nagrody strzelił w roku 2013.
I o to mi głownie chodzi. Wasze dywagację ze bramki są tez z 2013 roku nie bedą miały odbicia w głosowaniu. Takie jest moje zdanie.
Ale dalej uważam że to Leo jest najlepszym piłkarzem ostatnich lat na świecie.
0
to idąc Twoim Tokiem rozumowania nasz Leo zawiódł w MŚ bo przecież w finale nic nie zdziałał? nic nie strzelił. miał tylko 4 barmki w 4 meczach, a to że dawały one akurat punkty w gr i awans do 1/4 czy 1/2 to tylko dlatego że pudłowali niemiłosiernie Higuain i inni.
Poraz kolejny napiszę że większość głosujących raczej nie pominie sukcesów indywidualnych CR (pichcichi, ZB i król strzelców LM) tylko dlatego że część z tych bramek dajacych mu te nagrody strzelił w roku 2013
Pisałem o golach bo za gole są przynawane tytułu i nagody. jakoś nie słyszalem o nagrodzie dla najlepszego asystenta kraju czy europy.
0
Pewnie masz rację, aczkolwiek to sport i wszystko może się zdarzyć, szczególnie że to jeden mecz (mówię o finale) i czasem się zdarza że teoretycznie słabszy może pokonać teoretycznie mocniejszego.
0
Ok, to KMŚ odpada, i tak nie wiadomo czy wygrają;)
0
Korbel, jak grochem o ścianę, żaden argument do cieie nie trafia.
Dobra niech będzie po Twojemu, bierzemy tylko rok 2014:
Leo wicemistrzostwo świata i tytuł najlepszego piłkarza MS.
CR zdobyta LM, PK, SP Europy (możliwe KMŚ)
Bramki tylko w roku 2014:
CR 42 gole - śr. na mecz 1,05 , Leo 38 goli - śr. na mecz 0,82.
I niech głosujący wybierają.
0
I to jest obiektywne i racjonalne podejście. Zgadzam się i też bym chciał żeby Leo miał niesamowitą końcówkę roku by tę szalę przechylił. Choć przed CR jeszcze KMŚ ;(
0
albo snajder po potrójnej koronie z interem i wicemistrzostwem świata lub europy (nie pamiętam co wtedy było). Świat nie jest sprawiedliwy.
Piszę tylko że naiwnością jest sądzić że głosujący nie będą brać pod uwagę indywidualnych tytułów CR, mimo że część goli strzelił w roku poprzednim.
0
prestiżowe i ważne mecze a co to takiego?
czy to że bramki Cr powzowiiły wyjśc Realowi z grupy w LM, czy jego bramki w 1/8, 1/4 LM są małoważne nie dające nic klubowi?
czy jego bramki w pK w tym w półfinałach z atletico są mało ważne?
Ja Cię nie przekonam ty mnie też nie, więc to bez sensu.
Chodzi mi tylko o umniejszanie zdobytych trofeów przez CR/Real kosztem LEo/... chciałem napisać Barcy, ale niestety muszę napisać Argentyny.
0
Zgadzam się oceniajmy całokształt, tyle że "solą futbolu" są bramki to dla nich kibice przychodzą na stadiony i to je świętują najbardziej. Zgadzam się w 100% że LEo daje drużynie więcej niż Cr swojej. Ale też trzeba patrzeć co kto osiągnął w konkretnym roku. Leo niestety w poprzednim sezonie (który miał zakończenie w 2014 r.) nie zdobył nic indywidualnie i drużynowo.
0
Ta argumentacja jest śmieszna. Wogóle do złotej piłki bierzmy tylko supercpuchar europy/kraju i MS/ME bo tylke te rozgrywki w całości są rozgrywane w danym roku kalendarzowym,
W takim przypadku nie bierzmy pod uwagę wogóle mistrzostw kraju i pucharu kraju bo punkty tam zdobywane, które dają przykładowo mistrzostwo drużyny zdobywały też w roku poprzednim.
Skoro nie uznajecie tytułów pichichi,ZB i króla strzelców bo były bramik zdobywane w roku poprzednim to przez analogie nie powinniście uznawać mistrzostwa kraju.
Rozzgrywki są w terminie jakim są. i bierze się pod uwagę ich finał (mistrzostwo, puchar, Pichcichi, złoty but itp. a manipulacje to wy tworzycie nie uznając tego co uważacie za niewygodne/niekorzystne.
Apeluje o trohę obiektywizmu.
0
Korbel, ja rozumiem doskonale Pichcichi, złotego buta i króla strzelców LM CR dostał w roku 2014, w roku za który w styczniu będzie przyznawana złota piłka.
0
Komentejta naprawdę sądzisz że przy głosowaniu na złota piłkę nie będą brać pod uwagę pichcichi, złotego buta i króla strzelców LM bo część z tych bramek strzelił w roku 2013? naprawdę w to wierzysz?
0
no tak umniejszajmy tytuły drużynowe bo w finale LM strzelił dopiero 4 bramkę, a finał PK przegapił spowodu kontuzji (a to że w półfinale z atletico strzrelił w dwumeczu 2 czy 3 barmki to już znaczenia nie ma. to że głónie bramki CR doprowadziły real do fianłu to też nie ma znaczenia, co z tego że gole do pichichi i złotego buta strzelał tez w roku 2013, tytuły te zdobył na końcu w 2014 roku i do tego roku są zaliczane. Twoja argumentacja jest śmieszna bo tak samo mozna by powiedzieć że nie liczą się punkty zdobyte jesienią 2013 r. do mistrzostwa za sezon 2013/14. Sezon trwa od sierpnia/września do maja/czerwca następnego roku i nie rozdziela się goli do 31 grudnia i po, do tytułów indywidualnych zlicza się baramki z całego sezonu.
Człowieku trochę zdrowego rozsądku by się przydało. czasem zastanów się co piszesz o tych manipulacjach, bo to Ty wszystko sprowadzasz do tego byleby naciągnąć fakty pod swoją argumentację.
1
Trochę to rozmyłeś.
Bądźmy obiektywni:
tytuły drużynowe w tym roku:
CR - LM i PK (pomijam mniej znacżace jak superpuchar europy),
Leo - niestety nic (co prawda wicemistrzostwo świata ale tytuł był jeden i Niemcy go mają).
Indywidualnie:
CR - pichichi, Złoty but (na pół z Suarezem), krół strzelców z rekordem w LM,
Leo - najlepszy piłkarz MŚ.
statystyki:
tu CR i Leo mają podobne jeden więcej strzela drugi (aktualnie) wiecej asystuje, w kandayjskiej kalsyfikacji są podbnym poziomie. A końcówka zeszłego sezonu Cr praktycznie nie grał (nie wystapił chyba w 4 czy 5 ostatnich meczach ligowych poprzedniego sezonu - więc te Twoje statystyki z wiosny też nie są do końca miarodajne). W tym sezonie też ma chyba jeden mecz mniej od Leo.
Wiec patrząc na powyższe zestawienie przewagę ma chyba jednak CR, ale wszystko może się jeszcze zdarzyć;)
PS. proszę nie traktować powyższego jako wyznacznika że kibicuje CR lub Realowi, staram się tylko być obiektywny, co czasem boli bo rzecz jasna wolałbym żeby Barca zawsze wygrywała a Leo dostawał złote piłki co roku do zakończenia kariery.
Pozdrawiam wszystkich trzeźwo myślących kibiców Barcy, Visca el Barca!
0
Tak, nikogo. Ale możemy z Barcy B robić transfery ;)
0
a co złego jest w Liverpoolu? W klubie, który ma jednych z najlepszych kibiców na świecie.
0
Pewnie, może na getrach ;)
0
Czyli jak dostają coś koło 30 mln za sezon od tych od samolocików Qatar i patrząc na ostatnie bilanse finansowe - zysk na podobnym poziomie, to co sezon będziemy wychodzić na zero (ewentualnie minimalny zysk lub strata).
Jakoś nie chce mi się wierzyć że działacze z tego dochodu zrezygnują, tym bardziej mając w planach przebudowę stadionu.
Jak już się pojawili sponsorzy na koszulkach to niech tak zostaną, a po 2016 może uda się wynegocjować lepszy kontrakt, porównywalny z MU z Chevroletem.
0
"jest w nowym środowisku, które, jak sądzę, jest bardziej komfortowe niż wcześniejsze"
W sensie że Liverpool to zły klub czy o co mu chodziło?