Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
42
Denis nie ogłosił dziś przypadkiem, że chce powalczyć o miejsce w składzie?
17
Szkoda chłopaka bo to jeden z największych talentów jakie wyszły w ostatnich 5 latach z La Masii. Chyba niepotrzebnie wysyłali go na wypożyczenia. Nic z nich nie skorzystał bo to typowy produkt pod Barcelonę.
0
Nom. Strach pomyśleć co by było gdyby się spiknęła z tatuśkiem Neymara...
0
Józef Wojciechowski lubi to!
https://viralka.pl/wp-content/uploads/2018/01/laura-michnowicz.jpg
9
#napiwno!
Podobno Messi przechodzi w styczniu do GZ Evergrande bo bardzo tęskni za Paulinho a CR wreszcie pogodził się z faktem, że Leo jest jednak najlepszy w historii i postanowił od lipca zostać zawodowym aktorem.
1
Fajne zestawienie. Dziwi mnie trochę, że Wague nie trenował z pierwszą drużyną. Z drugiej strony długo leczył uraz a potem i tak nie mógł być zgłoszony.
Cuenca miał być faworytem na stoperze a stracił wyraźnie względy. Z drugiej strony ma trudniej bo jest lewonożny. Oriol stracił ponad pół roku przez uraz ale i tak zadziwia znikoma liczba treningów, choć Busi nie ma zmiennika - Samper najwyraźniej nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a z tej dwójki większy potencjał ma (miał?) chyba jednak starszy kolega.
1
planszowe: monopoly
karciane: poker (texas holdem NL)
0
Xavi zapowiedział że kończy z graniem i skupia się na trenerce. Na dziś jedynym kandydatem, który dałby radę jest Pep ale nie sądzę aby był zainteresowany. Liczę że Valverde zostanie na następny sezon a potem zespół przejmie Xavi.
0
Nie sądzę aby przyszli obaj. Liczę na de Jonga.
Tak czy inaczej to kolejny krok w przebudowie zespołu. Mats (26), Cou (26), Dembele (21), Umtiti (25), Lenglet (23) i Arthur (22). Każdy powinien stanowić o sile drużyny w ciągu min. najbliższych 5 lat. Z miejsca widać jednak że wśród wymienionych prawie brak następców w środku pola (poza Arthurem oczywiście). Tutaj najlepszym miejscem poszukiwań byłaby La Masia ale trochę brakuje tam talentów na miarę poprzedników.
0
To raczej Malcom nakłamał w CV :P
0
Zawodnicy rezerw mają ograniczenie co do liczby występów w pierwszej drużynie. Bodaj do 5.
1
Nie ma sensu włączanie ich do pierwszej drużyny. To nieograni zawodnicy - muszą grać w rezerwach. Siedzenie na trybunach nie ma dla nich sensu. Już nie wspominając o tym, że nie ma wolnych numerów (został chyba tylko 25).
Niestety piszę z pamięci. Też szukałem potwierdzenia tych danych ale nic na razie nie znalazłem. Jak coś znajdę to dam znać.
0
Niech Malcom idzie do Chin. Najlepiej w pakiecie z Semedo.
3
Idę o zakład, że Wague będzie testowany jako lewy obrońca. Alba nie ma zmiennika a Miranda może zagrać jeszcze tylko w bodaj 3 meczach pierwszej drużyny.
1
Zawodnicy rezerw mogą wystąpić w ograniczonej liczbie spotkań pierwszej drużyny, w tym PK (bodaj 5 spotkań). Dlatego Miranda i Chumi zagrają w jeszcze max 3 spotkaniach PK.
Cruyff się w grobie przewraca widząc, że ktoś używa jego nazwiska jako nicku i piszę, że Malcom jest stworzony do gry dla Barcelony...
1
Dobre ale to lepsze:
13
Niezły Janusz biznesu jesteś :)
0
Z pewnością masz rację.
Roberto wygryzie Semedo - tylko, że tutaj nie ma się czemu dziwić. Mnie to smuci na przykład. S. Roberto potrzebny jest w drugiej linii. Nie jako wzmocnienie ale jako opcja dla rotacji dla Busiego i Rakitica, którzy nie mają żadnego zmiennika.
Semedo jest u nas 1,5 sezonu. Kiedy wydawało się, że wreszcie robi postęp to zagrał znowu tragicznie. Niestety ale w Barcelonie nie ma miejsca na poprawę niedostatków. A szczególnie gdy masz problem z ustawianiem się i grą bez piłki. Bo pod względem techniki i walorów fizycznych Semedo nie brakuje nic.
Wague to jeszcze dzieciak. Pograł trochę na peryferiach europejskiej piłki, zahaczył o MŚ. To niewiadoma - dostaje dziś swoją szansę i tylko od niego zależy czy ją wykorzysta. Na dziś jest niewiadomą. Albo zdoła przekonać do siebie trenera albo szybko się pożegnamy. Bo tak jak napisałem - nie ma u nas miejsca na systematyczny rozwój. Albo dajesz zespołowi coś więcej albo odpadasz jak Samper, Denis, Malcom czy niedługo Munir.
0
Wystarczy dać ograniczenie dla graczy spoza UE również dla drugiej drużyny. Nie wylewa się dziecka z kąpielą.
Wague nie ma potrzeby grać w drugiej drużynie. To nie jest nieograny w seniorach junior. Rywalizacja z dzieciakami albo z dużo słabszymi rywalami dużo już mu nie da. Jedyne co może zyskać to ogranie w systemie ale to jest odbieranie miejsca wychowankom. A rywalizacji na prawej obronie wielkiej u nas nie ma. S. Roberto może grać w drugiej linii a Semedo jest tak beznadziejny, że żadną wielką konkurencją nie do przeskoczenia nie jest.
0
Chłopie sam sobie porównaj jak masz taką potrzebę :)
0
Fajny zawodnik ale wolałbym dać szansę Mirandzie. Nie można go jednak zarejestrować w pierwszej drużynie (bezsensowne siedzenie na trybunach) a jako zawodnik rezerw ma ograniczoną liczbę występów w pierwszym składzie. Dla mnie najlepszą opcją (do końca sezonu, góra do następnego) byłby Adriano.
3
Warto jednak pamiętać o tym że w PK jest ograniczenie występu zawodników z rezerw (4). Co więcej zawodnik drugiej drużyny może rozegrać bodaj tylko 5 spotkań w pierwszej drużynie (moim zdaniem przepis jest idiotyczny ale cóż). Przypuszczam że LM nie jest brana pod uwagę.
W styczniu zarejestrowany w pierwszej drużynie może być Wague (prawy obrońca). Mamy trochę dziurę na tej pozycji, bo S. Roberto potrzebny jest w drugiej linii, gdzie Busi i Rakitic nie mają zmiennika. O Semedo nie będę wspominał bo czasem patrząc na jego grę nabijanie się z Douglasa traci sens.
0
Oczywiście. Zawodnicy nie mają innych zadań. Obrońca broni, napastnik atakuje. Pierwsi biegają jak rywal ma piłkę a drudzy dłubią w nosie. Bardzo sensowne podejście.
2
Wygląda to jak telefony z pierdla z prośbą o wpłacenie kaucji :)
1
Jasne że tak. W jakimś innmym klubie :)
10
Zabawne jest, że ktoś ogląda mecz i nie widzi jak Semedo kaleczy grę a jednak piszę do innych "Widać, że kompletnie nie oglądasz meczy" :D
Najwyraźniej samo oglądanie nie sprawia, że cokolwiek rozumiesz.
1
Bardzo dobry wybór. Świetny trener.
Szkoda tylko że po tym wywiadzie straci dużo u wielu czytelników. Mówienie że wychowanek potrzebuję 2-3 sezonów na awans czy że Valverde wykonuje dobrą robotę jest tutaj faux pas.
0
Nie da się mieć 80% skuteczności podań jeżeli się wykonało ich 4 ;)
1
1
Ciekawe czy wygryzie Semedo ze składu czy da pograć S. Roberto w środku pola. Obie opcje są na plus :)