Azi

42

Denis nie ogłosił dziś przypadkiem, że chce powalczyć o miejsce w składzie?

Azi

17

Szkoda chłopaka bo to jeden z największych talentów jakie wyszły w ostatnich 5 latach z La Masii. Chyba niepotrzebnie wysyłali go na wypożyczenia. Nic z nich nie skorzystał bo to typowy produkt pod Barcelonę.

Azi

0

Nom. Strach pomyśleć co by było gdyby się spiknęła z tatuśkiem Neymara...

Azi

0

Azi

9

#napiwno!

Podobno Messi przechodzi w styczniu do GZ Evergrande bo bardzo tęskni za Paulinho a CR wreszcie pogodził się z faktem, że Leo jest jednak najlepszy w historii i postanowił od lipca zostać zawodowym aktorem.

Azi

1

Fajne zestawienie. Dziwi mnie trochę, że Wague nie trenował z pierwszą drużyną. Z drugiej strony długo leczył uraz a potem i tak nie mógł być zgłoszony.

Cuenca miał być faworytem na stoperze a stracił wyraźnie względy. Z drugiej strony ma trudniej bo jest lewonożny. Oriol stracił ponad pół roku przez uraz ale i tak zadziwia znikoma liczba treningów, choć Busi nie ma zmiennika - Samper najwyraźniej nie spełnia pokładanych w nim nadziei, a z tej dwójki większy potencjał ma (miał?) chyba jednak starszy kolega.

Azi

1

planszowe: monopoly
karciane: poker (texas holdem NL)

Azi

0

Xavi zapowiedział że kończy z graniem i skupia się na trenerce. Na dziś jedynym kandydatem, który dałby radę jest Pep ale nie sądzę aby był zainteresowany. Liczę że Valverde zostanie na następny sezon a potem zespół przejmie Xavi.

Azi

0

Nie sądzę aby przyszli obaj. Liczę na de Jonga.

Tak czy inaczej to kolejny krok w przebudowie zespołu. Mats (26), Cou (26), Dembele (21), Umtiti (25), Lenglet (23) i Arthur (22). Każdy powinien stanowić o sile drużyny w ciągu min. najbliższych 5 lat. Z miejsca widać jednak że wśród wymienionych prawie brak następców w środku pola (poza Arthurem oczywiście). Tutaj najlepszym miejscem poszukiwań byłaby La Masia ale trochę brakuje tam talentów na miarę poprzedników.

Azi

0

To raczej Malcom nakłamał w CV :P

Azi

0

Zawodnicy rezerw mają ograniczenie co do liczby występów w pierwszej drużynie. Bodaj do 5.

Azi

1

Nie ma sensu włączanie ich do pierwszej drużyny. To nieograni zawodnicy - muszą grać w rezerwach. Siedzenie na trybunach nie ma dla nich sensu. Już nie wspominając o tym, że nie ma wolnych numerów (został chyba tylko 25).
Niestety piszę z pamięci. Też szukałem potwierdzenia tych danych ale nic na razie nie znalazłem. Jak coś znajdę to dam znać.

Azi

0

Niech Malcom idzie do Chin. Najlepiej w pakiecie z Semedo.

Azi

3

Idę o zakład, że Wague będzie testowany jako lewy obrońca. Alba nie ma zmiennika a Miranda może zagrać jeszcze tylko w bodaj 3 meczach pierwszej drużyny.

Azi

1

Zawodnicy rezerw mogą wystąpić w ograniczonej liczbie spotkań pierwszej drużyny, w tym PK (bodaj 5 spotkań). Dlatego Miranda i Chumi zagrają w jeszcze max 3 spotkaniach PK.

Cruyff się w grobie przewraca widząc, że ktoś używa jego nazwiska jako nicku i piszę, że Malcom jest stworzony do gry dla Barcelony...

Azi

1

Dobre ale to lepsze:

Azi

13

Niezły Janusz biznesu jesteś :)

Azi

0

Z pewnością masz rację.
Roberto wygryzie Semedo - tylko, że tutaj nie ma się czemu dziwić. Mnie to smuci na przykład. S. Roberto potrzebny jest w drugiej linii. Nie jako wzmocnienie ale jako opcja dla rotacji dla Busiego i Rakitica, którzy nie mają żadnego zmiennika.

Semedo jest u nas 1,5 sezonu. Kiedy wydawało się, że wreszcie robi postęp to zagrał znowu tragicznie. Niestety ale w Barcelonie nie ma miejsca na poprawę niedostatków. A szczególnie gdy masz problem z ustawianiem się i grą bez piłki. Bo pod względem techniki i walorów fizycznych Semedo nie brakuje nic.

Wague to jeszcze dzieciak. Pograł trochę na peryferiach europejskiej piłki, zahaczył o MŚ. To niewiadoma - dostaje dziś swoją szansę i tylko od niego zależy czy ją wykorzysta. Na dziś jest niewiadomą. Albo zdoła przekonać do siebie trenera albo szybko się pożegnamy. Bo tak jak napisałem - nie ma u nas miejsca na systematyczny rozwój. Albo dajesz zespołowi coś więcej albo odpadasz jak Samper, Denis, Malcom czy niedługo Munir.

Azi

0

Wystarczy dać ograniczenie dla graczy spoza UE również dla drugiej drużyny. Nie wylewa się dziecka z kąpielą.

Wague nie ma potrzeby grać w drugiej drużynie. To nie jest nieograny w seniorach junior. Rywalizacja z dzieciakami albo z dużo słabszymi rywalami dużo już mu nie da. Jedyne co może zyskać to ogranie w systemie ale to jest odbieranie miejsca wychowankom. A rywalizacji na prawej obronie wielkiej u nas nie ma. S. Roberto może grać w drugiej linii a Semedo jest tak beznadziejny, że żadną wielką konkurencją nie do przeskoczenia nie jest.

Azi

0

Chłopie sam sobie porównaj jak masz taką potrzebę :)

Azi

0

Fajny zawodnik ale wolałbym dać szansę Mirandzie. Nie można go jednak zarejestrować w pierwszej drużynie (bezsensowne siedzenie na trybunach) a jako zawodnik rezerw ma ograniczoną liczbę występów w pierwszym składzie. Dla mnie najlepszą opcją (do końca sezonu, góra do następnego) byłby Adriano.

Azi

3

Warto jednak pamiętać o tym że w PK jest ograniczenie występu zawodników z rezerw (4). Co więcej zawodnik drugiej drużyny może rozegrać bodaj tylko 5 spotkań w pierwszej drużynie (moim zdaniem przepis jest idiotyczny ale cóż). Przypuszczam że LM nie jest brana pod uwagę.

W styczniu zarejestrowany w pierwszej drużynie może być Wague (prawy obrońca). Mamy trochę dziurę na tej pozycji, bo S. Roberto potrzebny jest w drugiej linii, gdzie Busi i Rakitic nie mają zmiennika. O Semedo nie będę wspominał bo czasem patrząc na jego grę nabijanie się z Douglasa traci sens.

Azi

0

Oczywiście. Zawodnicy nie mają innych zadań. Obrońca broni, napastnik atakuje. Pierwsi biegają jak rywal ma piłkę a drudzy dłubią w nosie. Bardzo sensowne podejście.

Azi

2

Wygląda to jak telefony z pierdla z prośbą o wpłacenie kaucji :)

Azi

1

Jasne że tak. W jakimś innmym klubie :)

Azi

10

Zabawne jest, że ktoś ogląda mecz i nie widzi jak Semedo kaleczy grę a jednak piszę do innych "Widać, że kompletnie nie oglądasz meczy" :D

Najwyraźniej samo oglądanie nie sprawia, że cokolwiek rozumiesz.

Azi

1

Bardzo dobry wybór. Świetny trener.

Szkoda tylko że po tym wywiadzie straci dużo u wielu czytelników. Mówienie że wychowanek potrzebuję 2-3 sezonów na awans czy że Valverde wykonuje dobrą robotę jest tutaj faux pas.

Azi

0

Nie da się mieć 80% skuteczności podań jeżeli się wykonało ich 4 ;)

Azi

1

Azi

1

Ciekawe czy wygryzie Semedo ze składu czy da pograć S. Roberto w środku pola. Obie opcje są na plus :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?