0

CZego wy nie rozumiecie. Byli prezydenci i ludzie zwiazani z klubem mowia ze sytuacja finansowa nie jest taka jak przedstawia ja Rosell, ze te kwoty sa zbende. Ja sie pytam gdzie rozliczenie Laporty. Rosell tak krrzyczal ze pokaze ksiegi finansowe. I nadal kupa.

0

Od przyjscia Rosella wszystko sie wali od tradycji po stosunki medzy ludzkie. Bogu dzienki jeszcze za ostatnie posuniecie Laporty i kupno Villi. Panie Rosell modl sie aby wyniki sportowe Barcelony przemawialy za toba, bo wroze ci krotkie urzedowanie. I wyjasnij wkoncu sprawe dlugu ktory oglosiles a ktorego nie pokazales w papierach.

0

lukkobe i imonkey

Jakie ulatwianie. ZLoty But dotyczy najwyzszych rozgrywek krajowych w danym kraju. Wedlug waszego podejscia to WLochy powinny miec wyzszy wspolczynnik niz hiszpana. Bo wkoncu taki sueper strzelec jak Etoo poszedl do wloch to w druzynie mistrza wloch (i bezapelacyjnie najsilniejszej ekipie wloskiej) w 32 spotkaniach strzelil 12 bramek. Kiedy w Barcelonie w swoim najgorszym sezonie strzelil w 19 spotkaniach 11 bramek. To ma byc wyznacznik? On w sredniej Mallorce strzelal po tyle ile w Interze.

Liga lidze wzgledem zawodnika nie rowna.

Wezmy Ronaldo. 1994/1995 PSV Holandia Eredivisie 33meczy 30 meczy, Sezon 1995/1996 PSV Holandia Eredivisie 13 meczy 12 goli. 1996/1997 FC Barcelona Hiszpania Primera Division 37 meczy, 34. Wszedzie blisko bramka na mecz. ALe w Holandi latwij sie przeciez strzela. To chyba powinien tam strzelic 100 bramek z jego talentem i tak slabej lidze. Przeciez tam PSV pokonalo rywala z wielkiej trojki 10:0.

Gadanie takich bzdur, ze Messi grajac w Wisle Krakow stzrelil by wiecej goli niz grajac w Barcelonie to kpina. Niby co sam okiwal by 11 zawodnikow? Nawet Messi z CR nie pociagneli by Saragossy. Moze miala by lepsze wyniki ale mistrzem by nie zostala.

Odpowiedzcie sobie na pytanie. Bedac marnym grajkiem i grajac 10 spotkan w Wisle i Barcie gdzie strzelisz wiecej??? W Barcie gdzie beda dogrywac ci Xavi, Iniesta, Alves, grajac przeciwko jakims sportingom, herculesom, saragossom czy w Wisle gdzie bedzie ci dogrywal (sorry nie wiem kto obecnie gra poza Brozkami i Pawelkiem w Wisle). Liga lidze nie rowna w zestawienie przeciwko sobie. Ale poziom ligi jest wymierny wzgledem klubow w nim grajacych. I szybciej sklonny jestem uznac ze to Barca, Real, Celtic, Rangers (w szczegolnosci te 4 kluby) powinny miec gorsze wspolczynniki niz inne ligi bo to one dominuja nad reszta zespolow w swoich ligach i im latrwiej bramki sie zdobywa. Bo to jest brecht to co wy mowicie. Messiemu trudniej zdobyc bramke grajac na Deportivo niz Brozkowi na Korone? LOL? Gdzie wogle porownanie?

A w odniesieniu wlasnie do nagrody Indywidualnej jakim jest Zloty But to nie moze w nim byc nikgo uprzywilejowanego. Bo mozna odrazu ograniczyc liczbe graczy do graczy z lig z najwyzszym wspolczynnikiem. Od wprowadznia wspolczynnikow w ciagu 14 lat tylko 4 razy zwyciezyl gracz z poza ligi Hiszpanskie, Angielskiej, Wloskiej w tym tylko 2 razy z tych 4 byl to liga ze wspolczynnikiem >2. A zobaczcie sobie wyniki do roku 90/91. Poajwiaja sie nazwiska takie jak MULLER, SANCHEZ, Stoichov, van Basten, Rush, Polster, Eusebio??? Pytam sie. To sa ludzie z przypadku? To sa ludzie ktorzy grali w slabych ligach i zespolach? Nie byli zajebistymi strzelami? A ja dorzuce wam kolejne nazwisko ze slabej ligi i potencjalnie slabego zespolu. Darko Panczew Crvena Zvezda Belgrad. Slaby? Pewnie ze slaby. Zdobyl tylko Lige Mistrzow (wtedy Puchar Europy) z Czerwona Gwiazda. No ale przeciez jego bramki tez znaczyly malo.

Wogle popatrzcie sobie na historie Zlotego Buta. Raz cypr, raz armenia, raz gruzja. A w ozostalych przypadkach same w wiekszosci czolowe ligi europy. Ok turek tez zdobyl. Ale przeciez turek to nie pilkarz. I co to wogle za zespol Galatasaray.

0

Nie gadajcie o dlugu. Nadal nie wiadmo tak naprawde jest czy niema. Skad nagle Rosell go wyczarowal. Pieniazki z reklamy napewno nie wyczyszcza tego zadluzenia (o ile jest).

Byly juz ciezkie czasy eknomiczne i przezylismy bez reklamy. Przezyjemy i teraz.

0

lukkobe

To juz sarkazm z twojej strony. Nie mowimy ze krol strzlcow ma przechodzic do jakiejs ligi bo strzelil w Estonii iles tam bramek (chociaz zazwyczja tak sie konczy) Nawet glupi przyklad Luisa Nazario. PSV---> Barcelona. I co w Holandii byl gorszy niz w Barcelonie. Mniej znaczyly jego bramki?. Chodzi o to, ze w kazdej lidze jedna bramka to jedna bramka. A nie poltorej, dwie czy trzy.

imonkey

Czy ja gdzies napisalem od czego zalezy wspolczynnik? Ze to przytoczyles?

A teraz odpowiedz sobie ile razy nastapila zmiana tego wspolczynnik. 2-3? Na przestrzeni14 lat? JAkie szanse maja federacje na zmiane wspolczynnika jezeli 1-2 kluby graja w pucharze uefa w glebokich eliminacjach a w federacjach najsilniejszych 3 z obligu maja zapewniony udzal w Lidze Mistrzow gdzie dostaje sie wiecej punktow.

Zeby takie przydzielanie mialo sens to nalezalo by brac pd uwage nie z 5 lat tylko z roku. Bo skoro ruskie i ukrainskie zespoly wygrywaly Uefa pokonujac po drodze francuzow, niemcow, wlochow, hiszpanow to iich ligi cos znacza? Nie uwazasz? WYGRYWALY i co nadal sa slabe. Nie wazne ze w bezposrednim pojedynu okazaly sie lepsze. Ich gole sa mniej wazne.

DlategolLepiej wziasc 4-6 federacji z najbogatszych lig swiata. Ualtwic sobie sprawe i tasowac sie nad tym jacy to zajebisci sa.

Tak moze byc w Lidze Mistrzow gdzie za wystepy Barcy, Realu Arsenalow itp w dalszych fazach sa wymierne korzysci marektingowo, finansowe. Ale do cholery nie w rankingu na strzelca najwiekszej liczy goli. Bo gdzie tu zasady Rownosci i FAIR PLAY??? W pilce sa rowni i rownijsi?

0

weniu5

Tylko ze nagroda Zlotego Buta przysluguje najlepszemu strzelcowi. Najlepszy (w tej nagrodzie najskuteczniejszy) to chyba taki ktory strzelil NAJWIECEJ a 24 nigdy nie jest >>> niz 25.

Poza tym przykladowo. Taki Kowalczyk strzelal dla Legii. Pozniej dla Betisu. I co w Hiszpani jego bramki byly wiecej warte? Jak strzelal w Polsce to byl slaby????. Jak strzelal dla 3 druzyny Hiszpani to juz byl dobry???

Messi strzelil 34 bramki wygrywajac Zotego Buta. To ten Estonczyk ile musial by strzlic.....69 O.o. Czy ty wogle wiesz o czym mowisz? 69 bramek w sezonie. Na boga badzmy powazni.

To moze w LM mistrzow niech ten przelicznik tez obowiazuje. Zeby wygrac krola strzelcow taki np gracz Kopenhagi musi strzelic 1,5x liczba bramek najskuteczniejszego strzelca ANGLI, HISZPANI, WLOCH, NIEMIEC.

Smiech. Dlatego ten ranking traci coraz bardziej na znaczeniu. I jeszcze jedno http://pl.wikipedia.org/wiki/Europejski_Z%C5%82oty_But od sezonu kiedy stoowany jest przelicznik tylko dwa razy zdarzylo sie zeby wygral strzelec z ligi bez przelicznika. Larsson w Celticu i Jardel w Porto. Jacy byli to strzelcy sami wiemy (klasa swiatowa), jaka przewage mialy ich zespoly nad reszta ligi (tez wiemy ze olbrzymia).

2008/09 Red Bull Salzburg 34mecze 39 goli Marca Janko. 4 mecze miej niz Forlan w sezonie ligowym. 7 bramek wiecej. I nie wygrywa? Poprostu ŻAL.PL. Co daly brami Forlana? 3 miejsce? (nie chce mi sie sprawdzac) co daly bramki Janko? Mistrza kraju. Mniej wazne? Latwo mu sie strzelalo? W nastepnym sezonie strzelil tylko 16.

ISTNINIE WSPOLCZYNNIKA JEST ZARTEM.

0

Tyle lat dalismy rade to i teraz obejdzie sie bez milionow z reklamy. Fura panie ROssel od Unicefu.

0

Ten ranking to jedna wielka szmira w ktorej bramka bramce nie rowna. Niedlugo taki Lech (przyklad tylko) majac wynik 2:1 bedzie przegrywal z Barcelona bo jego bramki beda liczyly sie mniej w przeliczniku. I nie!!!. Nie przekonuje mnie ze w Hiszpani strzela sie trudniej niz w Polsce. Bo analogicznie graja tam lepsi strzelcy niz w Polsce. Poza tym jak porownac np taka Lige Hiszpanska i Szkocka gdzie stale prym wioda wylacznie dwie druzyny z taka Anglia, Francja, WLochami, Niemcami.

FIFI, UEFY nigdy nie powinny dopuscic do takiego podzialu pilki noznej na lepszych i gorszych.

Tak samo finaly mistrzostw swiata. Eliminacje, eliminacjami ale dlaczego w barazach takie Francje, Portugalie zostaja rozstawione jesli nie poradzily sobie w grupie z defacto slabszymi od siebie rywalami (np na Euro z Polska). Ze juz nie wspomne o samych finalach. Kiedys mogla byc najsilniejsz grupa swiata POLSKA, WLOCHY, ARGENTYNA i na dokladke Haiti. A teraz pod mocne federacje ustawiane sa grupy. A i tak sobie czesto nie radza ot takie WLochy ostanio (jako obronca tytulu Mistrza Swiata).

0

"W trakcie przerwy Radu przejdzie zabieg artroskopii prawego kolana."

Po czyms takim nie wierze, ze moze byc w sferze zainteresowania Barcy.

0

cooen

Dawno o tym juz mowilem. W szczegolnosci wtedy gdy ludzie narzekaja na Bojana. Chlopak gra za malo. 10-15 min to na rozgrzanie. Zawodnik tej klasy musi nabierac pewnosci. Ze jak cos knoci to i tak ma czas na naprawe tego. A nie przy wyniku 3:0 Barca sobie klepie w obronie i Bojan przy pilce 1-2 razy. Sami widzielismy co chlopak potrafi gdy na dluzej zastapil Ibre. Mial pewnosc ze bedzie gral. To ta pewnosc widac bylo w zwodzie, kiwce, wybiegnieciu. Nie martwil sie ze da sie zlapac na spalonego, bo jak da to beda inne akcje. A nie jak sie ma 1-2 akcje to musza wyjsc, bo trzeba sie pokazac.

Co do Jeffrena to mysle ze slabo przygotowany do sezonu fizycznie jest.

0

Zdaj sie ze nalezalo by przesunac Jeffrena do Barcy-B z uwagi na to, ze musi byc slabo fizycznie przygotowany do sezonu. Musi chlopak zlapac rytm meczowy a nie grywac ogony. 3-4 kolejki i organizm sie przezwyczaji i wzmocni, bo tak nie mamy za wiele pozytku z niego.

0

Dobrze ze wpusicil Marca. Lepiej nie ryzykowac Messim i Iniesta. Tylko ze bez napastnika gramy.

0

Chyba po Bojanie. Nie ciekawie wygladal na wozku a widac emocje tych co wiezli.

0

Zwyciesca Xavi za caloksztalt w kadzre i druzynie. Iniesta drugi za kadre. W tamtym sezonie w Barcie za wiele nie pogral. MEsi trzei za Barce i ZLoty But. NIe ma sie co oszukiwac w roku MS to kadra narodowa > wszystkie pozostale czynniki.

0

Glupiec z Guardioli. Jak widzial ze tak idze na brutal Real bylo zdjac messiego. Malo brakowalo.

0

Nie wiem co mysli PErez ale oja zona uwaza mnie za debila jak pod sufik skoczylem.

0

Nie gadajcie bzdur. Krysia nawet zoltej nie powinien zobaczyc. PEp zrobil celowo A CR tylko lekko go pchnal. Messi dal ciala. Wogle zamiaru nie bylo Carvalio. Gestykulowal ten mu pod lape wszedl i dostal z hymmm lopatki. Karny dla realu tez powinien byc. NAszczescie wygrywamy ale martwia mnie rozne i emocje naszych. VV ponioslo. Po co on tam lazl?

0

MEssi graj albo dalej ciagaj ich uwage a nie wal szopek prosze!!! BAdz gwiazda a nie upadla gwiazda.

0

w mojej opini (kibica Barcy) karny. Jednak sie sspoznil i w nogi poszedl

0

Ale krysia walna VV nawet nei dolecil by

0

Nie hakujcie rm.pl bo sie posmiac nie mozna :D

0

O czym mowia komentaorzy C+to nie wiem. przeciez Iniesta strzelal nie podawal. PEDRITOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO gollllllllllllllll

0

O czym mowia komentaorzy C+to nie wiem. przeciez Iniesta strzelal nie podawal. PEDRITOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO gollllllllllllllll

0

NO jest tlok wszedzie bylo wlaczac 30 min temu. Mi sop nawet nie rusza.

0

Oj ja mysle ze jak wy wygracie to bedziecie tu po nas jechac ze ho ho. A jak my to my po was. Ot takie zycie. Co to byl by za mecz bez pojedynku kibicow.

To tak jak chodzilo sie do N-ki w olsztynie i bylo malo kibcow realu a masa barcy. Teraz klimat sie zmienil i Real tam siedzi ale 2-3 barcelonistow tez daje rade. To jest wlasnie otoczka Gran-Derbi.

0

" messi123456

fajnie messi ma 10 meczów a ronaldo 12 gdyby messi mial 2 mecze wiecej to minimalnie mial 2 bramy wiecej"

Bzdury gadzasz. Moze mial by 8 goli wiecej. A moze noge w piszczelu polamana jak Wasilewski. Nigdy nie wiadomo. Nie gral i to Krysia przewodzi (niestety).

0

I sie nie dziwie ze bramkarz tej klasy nie przyjdzie do Barcy. BO i po co? 10 lat siedziec na lawce? VV jest wychowankiem generalnie jest super bramkarzem dla BArcy o ile nie podaje pilki napastnikom rywali. Z tym ze ten ktoremu podawal najczesciej gra juz u nas :P. Przychodzac do Barcy jestes skazany na siedzenie na lawie i liczenie na kontuzje VV albo CdR

0

vonlobo

No troszke cie pnioslo. W poprzednim sezonie mial najwiecej asyst w Barcellonie(?). Fakt faktem w tym gra gozej. Bo nie ma wyskiego Ibry a sam Dani jakos strachliwie nie probuje pojedynkow 1na1 w pelnej szybkosci tylko zwalnia.

0

Bojan jest graczem na miare pierwszego zespolu tylko musi grac. Bo treningi i sparingi to nie mecze. On musi poprostu dostac troche zaufania. Dwa mecze w pierwszym skladzie i zobaczycie bedzie to samo co w pozostalym sezonie. Villa tez ma kryzys. Ale podobnie jak Bojan ma suytuacje. Przyelamia sie i bedzie dobrze.

0

Pojechali chlopak. messiiiiiiii

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?