8

@macio_944 Jeden z największych gatunków z rodziny jeleniowatych. Jelenie ubarwione są zazwyczaj jednolicie, tylko młode są cętkowane na bokach i grzbiecie. Latem brązowopłowe do rudawego, zimą szarawe, z ciemniejszym karkiem u samców. Na szyi mają dłuższe włosy tworzące rodzaj grzywy zachodzącej na kłąb. Grandle (haki) są szczątkowymi kłami znajdującymi się w szczęce, siekaczy w szczęce brak. W żuchwie obok 3 siekaczy z każdej strony, znajduje się po jednym kle, następnie występują diastema oraz rząd zębów bocznych; po 3 zęby przedtrzonowe i po 3 zęby trzonowe. Uzębienie stałe jelenia to 34 zęby. Wzór zębowy wygląda następująco: szczęka: 0133; żuchwa: 3133. P3 jest dwudzielny (p3 jest trójdzielny).





Jeleń szlachetny występujący w Polsce może osiągać 2,5 m długości i wysokość w kłębie do 1,5 m. Masa ciała dużego jelenia dochodzi do 350 kg (maksymalnie 497 kg). Masa spotykanych w Polsce jeleni waha się w granicach 150-160 kg, przy czym największe rozmiary osiągają osobniki około 10.-14. roku życia – samce 224 kg, samice 132 kg. Na zróżnicowanie w masie wpływ mają wiek oraz zasięg geograficzny osobników danej populacji – byki w III klasie wieku, tj. w 11. roku życia i starsze z populacji wielkopolskiej ważą średnio 117 kg; byki z populacji mazurskiej ważą średnio w III klasie wieku 137 kg, a byki w III klasie wieku z populacji lubelskiej 156 kg; łanie ważą średnio 70-80 kg. Najlepszą kondycję wykazują jelenie w wieku 7-12 lat. Ciężar zależny jest od obszaru występowania i dostępności pokarmu.





Jeleń szlachetny pokryty jest krótkim i przylegającym włosem. Sierść jelenia szlachetnego jest w zimie siwobrunatna, a w lecie rdzawobrunatna i podlega wymianie dwukrotnie w ciągu roku. Wierzch głowy, szyja, podbrzusze i nogi są barwy ciemniejszej od reszty ciała. Ogon (kwiat) dochodzi do 15 cm długości.





Jelenie mają bardzo dobry węch i słuch i są bardzo płochliwe.
Edit. Nie udawaj, że masz kolegów i grają z tobą w piłkę XD

1

@xvcWinterSoldier Znaczy Parnasse de facto to stoczył jedną walkę w wadze lekkiej a pas zdobył bez walki, a już mu dają walkę o trzeci pas. Jak na moje Bartos robi go grapplersko bez problemu.

0

@macio_944 Zasadniczo zachowanie przedszkolaka, który nie lubi innego dziecka. Dobra, postaram się już ci nie dokuczać.

13

@macio_944 A macio w ryk, że konfederaci w ryk.

3

@Waniliowy Bardzo mi się podobał One Piece od Netflixa.

9

@Comentateiro Jakby, bo ty jak zwykle nie rozumiesz... ty jesteś przedstawicielem właśnie tego nurtu wyborców jak ten człowiek na filmiku.

27

@hayek Niesamowita sekta

0

@Azacca A za dwa tygodnie płacz bo nas†one wybory w pizde XD

0

@Ukasz To prawda

0

@Comentateiro Pisior XD Gdybym jeszcze na nich głosował albo chociaż trochę podobne poglądy miał. Widzisz pokazujesz swoje ograniczenie w myśleniu.
A ja nie trawię demokratów i się niemi brzydzę, jestem typowym monarchistą, zwyczajnie demokracja ssie. W strategicznych kwestiach KO od PiSu wiele się nie różni, ten sam pookrągłostołowy układ z Magdalenki. Jedyną osobą, która pie**oli od rzeczy jak zawsze jesteś ty.

0

@Comentateiro Bije od ciebie największa buta jak chodzi o tematy polityczne, co jest normą dla waszego środowiska, wy się uważacie za lepszych, oświeconych niż wyborcy innych partii, a jesteś zwykłym... wyborcą Tuska XD. Niczym większym się nie wyróżniasz spośród tej całej śmiesznej zgraji kibicującej opozycji od Lisa po Wiejskiego i całą resztę psychiatryka, sam w sumie do niego należysz.

1

@Comentateiro Ty jesteś przedstawicielem społeczeństwa opozycji i z uczciwość i moralność jest ci obca. Za wiele od pisowców się nie różnisz, chociaż bardzo byś chciał.

0

@mrboom Jak ma mu się hajs kończyć jak on ma doinwestowane pieniądze w USA w nieruchomości i inne rzecz, sam o tym mówił. Zrozum, że jak ktoś coś robi od dziecka, przyzwyczajony jest do tej adrenaliny, ktoś mu rzuca jakieś ciekawe wyzwanie (prawdopodobnie przeciwnikiem ma być Mamed) to trudno jest odmawiać mimo wieku. A, że i przy okazji pieniądze dobre no to głupi by nie brał. A ciebie to też tak czyjś portfel interesuje.

0

@Popitek12 Biedroń, Tusk, Kaczyński, Korwin

1

@Mario96w Jak u Arabów to w naszych godzinach, jak w USA to w nocy, ale chyba ta pierwsza opcja.

21

Fermin Lopez jest tym, kim La Rambla chciała, żeby był Pablo Torre.

0

@PatrykBarcelona Jaki był wynik wtedy?

1

@AxelF Byś się wykazał i raz w życiu coś mądrego napisał, ale widzę ciężko.

0

Komentarz usunięty

0

@Barca1922 Według mnie 70-30 na korzyść Furego.

0

@Comentateiro Chłopie, wymyślasz sobie jakieś swoje teorie, próbujesz je wybraniać w jakiś dziwny sposób. Uznawanie, że konserwsatyści są na bakier z kulturą w momencie, gdy w zasadzie jedyni jej bronią to jest szuria ale okej. Jakich ludzi "wolno myślących"? Wymyślili sobie liberałowie, że są elitą i każdy ich pomysł to jest normalnie oświecenie a reszta jest zacofana. Wy sobie sami wroga wymyśliliście, z którym walczycie (nieudolnie). A co do imigrantów i to we Francji to już nawet sama lewica reszta entuzjastów tego multi kulti wie, że to przegrana sprawa i jej nie poruszają. A ty porównujesz to do sytuacji bezpieczeństwa w Polsce, bo jedna babka, która nakręciła kmiot plujący na nasz kraj czuje się zagrożona. "Wolno myśląca elyta"...

0

@Crystal37 JP i PDW

3

@marcin62 Lewica klasycznie nie potrafi w memy XD

0

@Comentateiro Niemasmowite fikołki popełniasz, żeby bronić wymyślane pod tezę teorie.

0

@chavez Pisanie o kimś jak o drugim Guardioli na samym poczatku czyjejś kariery, bo dobrze komuś idzie w słabszym klubie, w którym nie dużej presji na wyniki nie ma w ogóle sensu. Można być świetnym trenerem w różnych klubach, ale praca w Madrycie czy Barcelonie to coś zupełnie innego.

0

@ViscaelBarca2007 Inaczej gra Mallorca z Gironą i inaczej z Barceloną. To samo Getafe, my im nie mogliśmy bramki strzelić a Girona im strzeliła 3. Po prostu takie drużyny wychodzą inaczej na mecz z Barceloną czy Realem a w inny sposób z resztą drużyn. A dwa, że mecz meczowi nierówny to chyba nie trzeba nikomu przypominać.

1

@Comentateiro Oczekujesz ładnego stylu w meczy wyjazdowym z Mallorcą?

1

@tristan87 Ale to trzeba mieć nasrane w głowie.

1

@Tasde Z tym, że Konfederacja ich popiera to jest jakiś kompletny absurd. Tak, Grzegorz Braun ich oporowadzał w Polsce po sejmie, pokazywał im nawet zbrodnie Niemców na terenie okupowanej Polski w trakcie 2 WŚ, co jest dosyć słuszne. Co do zniesienia sankcji na Rosję to Niemców wcale nie trzeba bardzo mocno przekonywać, bo oni jak i Konfederacja w większości od dawna widzą, że to nic nie daje a wyrządza więcej szkód nam, więc jest to granie razem o wspólną sprawę, a nie bycie ich sojusznikiem. Po trzecie to dowiedz się czym był faszyzm i jakie kraje były faszystowskie, bo nie masz o tym jak widac po twoim panikarskim wpisie zielonego pojęcia. Co do ostatniego to tak, wszędzie ruska agentura...

1

@Rust_Cohle Przecież jak za rok Trump wygra wybory w USA to z chłopem może być nie za ciekawie XD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?