pax

2

Wypowiedzi były odpowiedziami na zadane pytania. Odpowiedzi mogły być różne, on wybrał takie, więc takie są komentowane.

pax

2

Brakuje ostatniego wywiadu i najważniejszego zdania. „Wiem, że w końcu wiele osób zda sobie sprawę, że byli oszukiwani. (…) Dla mnie to ja jestem najlepszy, jeśli bym tak nie myślał, nie byłbym ambitny". W tym zdaniu Ronaldo sugeruje, że ludzie byli oszukiwani, a Złote Piłki zostały przyznane Messiemu w wyniku oszustwa.

pax

6

Znowu prowokujesz. News odnosi się do dwóch gazet które prezentują głównie Real i Barcelone. Tutaj sa komentarze odnośnie Realu ale nie ma wyzwisk, jest komentarz o zarządzie Barcelony z epietetm "debile". Więc nikt tu nie wyzywa Realu - jest krytyka poczynań cantery, a są wyzwiska pod adresem Barcelony. nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Nie rób błędów językowych, bo to świadczy o Tobie. Nie będę się odnosił do twojego poziomu, każdy potrafi czytać. Wylewasz swoje frustracje, chcesz się dowartościować, tu nikogo nie biorą takie łzy.

pax

1

no problem, dobranoc

pax

1

pax

1

Tych wyliczonych ?? Procenty, bramki, kluczowe podania, asysty, dryblingi - oczywiście - whoscored, gracz po graczu, sezon po sezonie, zakładka history i offensive
Tu masz Alvesa, pozostałych sobie możesz wpisać.
http://www.whoscored.com/Players/5780/History/Dani-Alves

pax

1

tak, Bojan walnął bramę i to naprawdę by się Messi kiwki Bojana przy tej brameczce nie powstydził. Było 4:1 - Messi, Xavi, Bojan, Messi.

pax

1

fajne było, mieli pomysł z Neymarem :-)

pax

1

Lista wszechczasów asystentów - w la Liga asysty były liczone mniej-więcej od około 15 lat, pierwsze wzmianki na temat statystyk asyst to sezon 98/99. Od tego czasu ranking najlepszych asystentów wygląda tak:

Xavi 104,
Messi 96,
Alves 80,
Iniesta 66,
Villa 65,
Navas 62,
Ronaldo 59

pax

1

NIe tylko zjadł banana, ale wstrzeliwał w pole karne dokładne, kąśliwe piłki, po których m.in. zawodnicy Villareal wpakowali sobie dwa razy piłkę do bramki.

pax

3

Rozumiem co chcesz powiedzieć, tak jak napisałem z zestawieniu z jednej strony wypisałem bramki po jego błędach z drugiej napisałem że był jedynym obrońcą który nie przegrał pojedynku jeden na jeden po którym padła bramka. Staram sie pisac obiektywnie i zachowac dystans. NIe sądzę, że chodzi tylko o to że Mascherano ma zalety aby grać na stoperze, moim zdaniem Barcelona miała przez ostatnie lata braki na tej pozycji - ostatnie nietrafione transfery to i tak były "wieki" temu - Caseres, Chygrynski itd.. Dlatego grali tam i Toure, Mascherano, nawet keita i Busquets. mascherano który umie walczyc miał predyspozycje aby załatać ten deficyt. Puyol przez ostatnie dwa lata więcej w gabinetach lekarskich niż na boisku, odejście Albidala itd...
Mascherano zostały nawyki z DP i to moim zdaniem są jego kluczowe błędy.

pax

1

Pytasz się o powroty.
Pierwsza bramka w CdR idzie stroną Alby gdzie Alba poszedł do przodu i zostawił bez asekuracji swoją stronę z której schodził di Maria, więc gdzie tu wina Alvesa?. Druga bramka w CdR jest strona Alvesa który zostawia swoją stronę w pełni asekurowana przez Busquetsa i bartrę, który popełnia błąd. W golach ligowych z Realem przy pierwszej bramce Alves popełnił błąd bo nie podszedł do di Marii który dośrodkował z wysokości około 25 metrów od bramki i to wypisałem, przy drugim dośrodkowaniu błąd popełnił Xavi, Alves podbiega właśnie na 25 metr i kryje Marcelo aby nie dośrodkował, z drugiej linii obiega di Maria którego nie przejmuje Xavi. Miał kryć dwóch, a inni mieli się przyglądać?? W meczu z realem i golem Jese - Alves zostawia swoją stronę w pełni asekurowana przez trzech zawodników i żaden z nich nie zablokował Ronaldo, a Jese który w momencie startu przegrywał o 2-3 metry z Adriano, go wyprzedził. To wina Alvesa że Adriano za wolno biega ??

pax

3

Nie, bo Messiego rozliczamy z bramek, a nie z jakich części ciała strzeli. Czy mascherano gra na stoperze czy jako stoper nie ma różnicy, wiadomo o jaką pozycje boiskową chodzi. sam w tym wywiadzie mówi że w Barcelonie prawie zawsze grał jako stoper, więc w ubiegłym tygodniu zaczął 5 sezon na tej pozycji, chyba wypadałoby wymagać od niego umiejętności gry na tej pozycji. Chociaż widzę postępy w jego grze, wcześniej często tak jak pisałeś nie trzymał linii spalonego, a przez fatalne ustawienie się jest rekordzista Barcelony pod względem bramek samobójczych. Gra na ryzyku, zapominając że jako stoper za nim już nie ma obrońcy. A co do redakcji, znowu ostatnio ściąłem się z ściachem. Fajny opis gry Alby napisali, jak dla mnie tekst sezonu, że Alba dobrze zagrywał, ale że koledzy pochowali się za obrońcami. Napisałem, czy tak samo będą oceniać wrzutki Alvesa, że były dobre, ale koledzy się pochowali.

pax

1

Znowu tylko o Alvesie, to podaj inne utraty bramek, gdy Alves nie wrócił a strona została bez asekuracji ??

pax

1

teraz ma Ronaldo o jedna więcej bo strzelił w ostatnim meczu 44-43
A wiedziałeś że Alves mimo że jest obrońcą jest trzeci na liście asystentów wszechczasów LaLiga ? Albo że mascherano w oficjalnych meczach strzelił 5 bramek w Barcelonie i wszystkie samobójcze ?? Czasem zabawa statystykami, przerasta najśmielsze oczekiwania.
pozdrawiam

pax

2

Bramki po przegranych pojedynkach główkowych, rzutach rożnych, zgubienie krycia w tych sytuacjach:
Mascherano- Real, Atletico
Pique-Levante,Celtic, Levante
Adriano- Getafe
Alves- Valencia,
Adriano-Valladolid, Getafe
Fabregas – Almeria
Iniesta-Valencia
Bartra-Villareal
Busquets-getafe, Levante, Valencia
Puyol-Levante
Alba-Valencia

Straty na własnej połowie skutkujące bramkami
Mascherano – Milan, Ajax
Iniesta-Bilbao
Bartra-Bilbao, RSSS

„krycie” na radar – krycie pozycji zamiast zawodnika
Busquets-RSSS
Mascherano- Ajax,Real,Atletico,Grenada
Montoya-RSSS

Karne-
Alves-Betis,Real

Nie zatrzymanie dośrodkowania
Alves-Real
Alba-Valencia
Bartra-Getafe
Adriano- RSSS
Montoya - Ajax
Busquets – Valencia
Pique-RSSS

Brak powrotu-zostawienie pozycji bez asekuracji, lub z niepełną (spóźnioną asekuracją)
Alves-Athletico, Getafe
Adriano-Bilbao, Villarael
Alba-Real

Błędy taktyczne –
Mascherano-Atletico, Real
Pique-Atletico
Bartra-Cartagena, Betis
Alves-Getafe
Puyol-Levante
Alba-Valencia
Busquets-RSSS, Villareal
Sergi Roberto-MC
Xavi-real, Villareal

Przegrane pojedynki jeden na jeden skutkujące utrata bramki
Mascherano-
Pique- Sevilla, RSSS, Sevilla
Adriano-Real
Alves-Milan
Montoya-Grenada
Pedro-Getafe
Bartra-Real

pax

1

Bardzo chętnie przedstawię zestawienia błędów przy utracie bramek. poza tym ja przedstawiam statystykę ogólną ty piszesz tylko o Alvesie. Alves nie popełnił porównywalnie więcej błędów od innych.

pax

1

Garść statystyk na dobranoc
Ofensywna gra bocznych obrońców-ostatnie dwa lata (LaLiga i Liga Mistrzów).
Alves 75 spotkań- 5 bramek, 10 asyst, 97 kluczowych podań, 66 udanych dryblingów
Montoya 33 spotkania – 1 bramka, 5 asyst, 7 kluczowych podań, 28 udanych dryblingów, średnia
Alba 57 spotkań – 5 bramek, 7 asyst, 40 kluczowych podań, 33 udane dryblingi
Adriano 60 spotkania – 10 bramek, 4 asysty, 35 kluczowych podań, 41 udanych dryblingów
Udane dryblingi
Alves - 0,88 na mecz
Montoya 0,85 na mecz
Adriano 0,69 na mecz
Alba 0,58 na mecz
Bramki
Adriano 0,17 na mecz
Alba 0,08 na mecz
Alves 0,07 na mecz
Montoya 0,03
Asysty
Montoya 0,15 na mecz
Alves - 0,13 na mecz
Alba 0,12 na mecz
Adriano 0,07 na mecz
Kluczowe dogrania
Alves – 1,3 na mecz
Alba 0,7 na mecz
Adriano 0,5 na mecz
Montoya 0,21 na mecz

pax

2

Na stoperze gra fatalnie. Błędy taktyczne, złe ustawianie się, przegrane pojedynki główkowe. Robiąc analizę bramek które straciła Barcelona jedyna statystyka na korzyść Mascherano, to że nie przegrał ani jednego pojedynku jeden na jeden z którego padła bramka. Jednak błędy robi straszne. Bramki po przegranych pojedynkach główkowych, rzutach rożnych, zgubienie krycia w tych sytuacjach:
Mascherano- Real, Atletico
Straty na własnej połowie skutkujące bramkami
Mascherano – Milan, Ajax
„krycie” na radar – krycie pozycji zamiast zawodnika
Mascherano- Ajax,Real,Atletico,Grenada
Błędy taktyczne –
Mascherano-Atletico, Real

Ciekawostka - ile bramek w oficjalnych spotkaniach w Barcelonie strzelił Mascherano ?? Odpowiedź pięć - wszystkie samobójcze :-)

pax

1

Oj będzie mu bardzo ciężko grać tak jak Alves.
Dani Alves który jest prawym obrońcą jest trzeci na liście wszechczasów najlepszych asystentów ligi hiszpańskiej - wyprzedzając chociażby Andresa Iniestę.

pax

1

miało być filmikiem, ale autokorekta na telefonie zmieniła.

pax

1

Czyli kolejny niemerytoryczny komentarz. Żałosne. Odnies się do swoich kłamstwierdził. A rolnikiem strzeliłes ssobie w stopę. Osmieszasz się.

pax

1

zagiąłem cię - super, ale gdzie (wmawiasz sobie bo chcesz się dowartościować)
ośmieszyłem cie - super, ale gdzie (wmawiasz sobie bo chcesz się dowartościować).
Widzisz chyba że nie odpowiadasz merytorycznie, sam przed sobą starasz się dowartościować, w dyskusji nie pokazałeś ani jednego argumentu, kilka razy mi cos zarzuciłeś a na końcu napisałeś że mnie zmiażdżyłeś. To jest żałosne.

Oj,. musiało Cię zaboleć, gdy napisałem o twojej nienawiści do Alvesa, takie żale teraz wylewać, oj, musiało zaboleć.

pax

1

"Na te 17 dograń wyszły mu 3 i to jest według Ciebie powód by go bronić przez 3 miesiące i mówić jaki to był najlepszy w końcówce sezonu?" Czy ja go uznałem że poprzez mecz w CdR był najlepszym w końcówce sezonu ?? - znowu Twoje kłamstwo. Pisałem i podawałem jeszcze dobre mecze z Atletico, Elche, Villareal, Bilbao, Getafe - uwielbiasz kłamać.
"pisałeś gdzieś że miał bardzo dobre wrzutki" - twoje kłamstwo.

pax

1

Podaj mi te argumenty, bo na razie takiego nie zauważyłem, przygniotłeś mnie argumentami ?? Dowartościowujesz się tym co piszesz ?? Pokazałeś wrzutki które jedynie udowodniły twoje poprzednie kłamstwo i moja prawdę - ty pisałeś że miał wrzutki w trybuny a ja że nie miał. Pokazałeś filmik i wyszło że mam rację. nie musisz przepraszać.

pax

1

"Po pierwsze primo, czemu wyjeżdżasz z Albą?" - naucz się hiszpańskiego lub włoskiego a potem używaj słów zaczerpniętych z innych języków. Po drugie nie ja wyjeżdżam z Alba, ale ty komentowałeś mój post w którym była mowa o Albie - czytamy ze zrozumieniem.
"Nie będe grzebał w twoim profilu ale na 300% pisałeś gdzieś że miał bardzo dobre wrzutki i ,że "wszystkie były w pole karne" - o to się mogę założyć, teraz ty kłamiesz i wypierasz się, że tego nie powiedziałeś, broniłeś tych wrzutek właśnie argumentem, że były w pole karne." - tragedia z Twoimi argumentami, nie pisałem że były bardzo dobre czy dobre, ale że wszystkie były w pole karne i tego się nie wypieram, więc gdzie widzisz kłamstwo ? Ty pisałeś wcześniej w jednym z komentarzy, że miał wrzutki w trybuny a ja Ci udowodniłem że 100% wrzutek było w pole karne i żadne nie była w trybuny. Wiesz, że złapałem Cie na kłamstwie i teraz szukasz tego u mnie, ale nie znajdujesz, więc starasz się znowu kłamać aby mi zarzucić kłamstwo.
"Gdzie ja powiedziałem, że "inni" grali super? Czytamy ze zrozumieniem. Mnie po prostu rozbroiło w ogóle pojęcie, że Dani Alves kreuje..." - skoro nikt nie stworzył więcej sytuacji podbramkowych i nikt nie miał więcej kluczowych podań to chyba znaczy że kreuje.

pax

1

Rozumiem, że najbardziej zależy Ci na udowodnieniu tego:

"O mojej nienawiści do Alvesa to mógłbym książkę napisać....nie życzę nikomu nic złego ale kontuzja /zawieszenie Alvesa to najlepsze WZMOCNIENIE jakie może być! ... Najgorszy piłkarz Barcelony "EVER"!"

To już nie krytyka, ale głęboko zakorzeniona fobia. Jak można kogoś nienawidzić kogo się nie zna i kto bezpośrednio Ci krzywdy nie zrobił ? Przykre jest patrzeć jak pogrążasz się w najczarniejszych zakamarkach własnej osobowości, tylko z powodu zawodnika i jego dośrodkowań. Masz pewnie w domu zdjęcia Alvesa i rzucasz w nie lotkami, albo laleczkę voo-doo z Alvesem i wbijasz w nią szpilki. Chłopie naprawdę wyluzuj, ta nienawiść cię zniszczy. Naprawdę skoro masz takie fanatyczne podejście to nie musisz mi niczego udowadniać, jeszcze bardziej pogrążysz się w swojej manii prześladowczej.

pax

1

jak nie odniosłem się do materiału, wyliczyłem ci dogrania Alvesa??
Gdyby redakcja traktowała go jak Albe to napisałbyby że Alves w tym meczu mógłby mieć 17 asyst ale koledzy mu się pochowali za plecami obrońców, jak napisała po fatalnych dograniach Alby z Elche. A co CdR, ja nigdzie nie napisałem że wszystkie wrzutki były dobre, tylko ty wcześniej kłamałeś że miał wrzutki w trybuny, co było kłamstwem i filmik to potwierdza. Pytałem się ile udanych dograń w pole karne miał Iniesta i Fabregas, ale stchórzyłeś. Podałem Ci dokładne wyliczenie, nie odniosłeś się do tego, ale mi zarzuciłeś że nie skomentowałem wrzutek. Czytamy ze zrozumieniem. Wytłumacz mi jedno skoro Alves grał tak fatalnie i nie kreował, a inni grali super to wytłumacz mi jedno, dlaczego nikt według statystyk redakcji nie miał w tym meczu więcej kluczowych dograń od niego ? Chyba że będziesz wymyślał nowe wątki i na to nie odpowiesz.

pax

1

Tu nie o to chodzi, że ktoś pisze prawdę a nie spisuje statystyk bo i po co. Zgadzam się z tym. Jednak tak jak tu w tej dyskusji był np. LioNey99 który pisał pod tamtym meczem że ciągle wrzucał w trybuny. Ja sprawdziłem i w tamtym meczu miał 17 wrzutek i żadna powtarzam żadna nie była w trybuny i wszystkie były w pole karne. Pozostaje pytanie dlaczego kłamał (nie tylko on).
1. Nie lubi Alvesa i zawsze będzie go oczerniał, nieważne czy będzie grał dobrze czy źle, wolim kłamać niż napisać że zagrał dobrze.
2. Nie oglądał meczu, ale niejako z przyzwyczajenia ma listę zarzutów wobec Alvesa (wrzutki, brak powrotów).

Tylko z tym walczę, z kłamstwami, z niczym więcej. Zgodzę się, że czasem specjalnie prowokacyjne, ale tym staram się zmusić co po niektórych do myslenia i wyrażania własnej opinii a nie klaskania za większością.

pax

1

Z Alvesem jest tak, że nie uważam że ma mega formę, albo że gra rewelacyjnie. Po prostu w meczu z CdR redakcja go wyhejtowała niemiłosiernie pisząc kłamstwa w opinie i dając mu ocenę jeden a był najlepszym obrońcą i atakującym drużyny. Alves miał stratę 70 metrów od właswnej bramki, takie starty sa momentalnie neutalizowane, takie straty są częste. Tutaj jak popatrzysz na powtórke główna wine ponosi nie Alves i nie Alba ale Mascherano, w chwili kontry mascherano i Bartra cofają się i przechodzą środkową linie boiska i w pewnym momencie Mascherano wpada na durnowaty pomysł próby odbioru i robi kilka metrów do przodu (on grał na stoperze a nie na defensywnym pomocniku), zostawił pół boiska wolnego. W jego strefę z lewego skrzydła wbiega di Maria i nie ma żadnego obrońcy. Strat takich jak Alves było wiele i po wielu pdały bramki, jednak tylko Alvesowi obniżono notę do oceny 1 (słownie JEDEN). Dla potwierdzenia zrobiłem zestawienie strat i ocen z innych spotkań, abyś miał pogląd na ocenianie.
Strata Mascherano (Ajax)– strata 25 metrów od własnej bramki (ocena 3.5)
Strata Mascherano (Milan) –strata 30 metrów od własnej bramki (ocena 4.5)
Strata Songa (Grenada)– strata 55-60 metrów od własnej bramki (ocena 6,5-pochwała za rozegranie)
Strata Alvesa (Real)– strata 65-70 metrów od własnej bramki – ocena obniżona o 5-5,5 oceny – (skandaliczna ocena końcowa 1). Za bramkę głównie odpowiada Mascherano.
Strata Iniesty (Betis)– strata 70 metrów od własnej bramki (ocena 6.0)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?