pax

1

Ale cieszę się , że przynajmniej redakcja rozbudowała moją notkę i napisała z jakimi drużynami były te asysty. Szkoda, że zabrało to im ponad dwa tygodnie.

pax

1

Nie skreśliłem go, tylko napisałem, że poziom 100 w laLiga będzie miał w 2017 roku. NIe wierzę aby teraz miał po 20 asyst w sezonie.

pax

1

Podaj znaczenie wyrażenia "zaczyna asystować".

pax

2

Sądzę, że sobie trochę pofolgowałeś. Jeśli chcesz mi grozić zapewne banem, to ok. TY tu jesteś szefem i możesz zawsze tupnąć nogą na niepokornych i ich wyrzucić z Swojego podwórka. Dawno nie czytałem, tak napastliwego komentarza od któregoś z redaktorów, hasła np. " na mózg rzuciło mu się" chyba nie powinny mieć miejsca (nawet jeżeli jest to częściowo wyrwane z kontekstu).
O faworyzowaniu Iniesty pisałem wcześniej, to wyrażenie Ci się nie podoba, to może "cykliczne, uporczywe, ciągłe błędne ocenianie jednego z graczy polegające na podwyższaniu mu oceny nie mające nic wspólnego z osobistym stosunkiem do tego zawodnika przez zespół oceniający". Lepiej ? Może już teraz być ?
"fakty (średnia ocen) pokazują coś zupełnie odwrotnego" - średnia ocen tego nie pokazuje, że Iniesta jest zupełnie bez formy - jego średnia ocena to 6,07 czyli dobra - czy Iniesta gra dobrze Twoim zdaniem? O tym, że Iniesta jest bez formy pisałem od kwietnia, w tym sezonie nie uległa poprawieniu jego gra - czego potwierdzeniem jest jego statystyka w La Liga - 0 bramek, 0 asyst, 0 uczestnictwa przy akcjach bramkowych, kluczowe dogrania - średnia poniżej jednego na mecz.
Można faworyzować kogoś nie do końca świadomie, mieć pewien nawyk, można mieć w podświadomości zakodowane że ktoś nie schodzi poza pewien poziom gry i nie do końca świadomie wystawiać mu oceny. Te cykliczne pozytywne ocenianie nie tylko ja zauważyłem. Rozumiem, że jesteś odpowiedzialny za ocenianie i wiem że to ciążka robota. Przy Leo podawałem przykłady ocen ale głównie opisów - to o opisy chodziło, dostawał ocenę bardzo dobrą a opis w 4/5 był krytyczny. Piszesz, że ocen z meczu się nie porównuje jednak średnia zawodnika jest takim porównaniem gdzie ocenianie powinno mieć zbliżone kryteria. Ten przykład z Rayo jest odwrotnością waszych intencji tworząc punkt 7, chyba temu nie zaprzeczysz.

pax

1

Od 7 lat jest zawsze w pierwszej 4-ce najlepiej asystujących w lidze, więc o czym mowa, że zaczął dopiero asystować więcej ??

pax

5

104 już podawałem - Xavi

pax

2

jeden zaz podałem tylko informację o tym, teraz przedstawiłem jeden z komentarzy sprzed prawie 3 tygodni.

pax

1

Jesteś pewny że nie Messi, jakby się chłop wziął i dostał szanse...

pax

19

"pax
22 września 2014, 22:10


Messi przekroczył wczoraj kolejną magiczną barierę. Niestety mimo moich apeli redakcja nie chciała tego ująć w ramach newsa. Leo Messi zanotował wczoraj asystę numer 100 w lidze hiszpańskiej. Brakuje mu już tylko 4 asyst do wyrównania rekordzisty ligi Xaviego który z 104 asystami plasuje się na pierwszym miejscu asystentów wszechczasów. Messi swój popis asystencki rozpoczął w dniu 19 listopada 2005 roku, gdy po ponad 30 metrowym rajdzie z zejściem ze skrzydła w stronę środka pola karnego oddał piłkę Samuelowi Eto ustawionemu około 18-20 metra przed polem karnym który pokonał Casillasa. Od sezonu 2007/2008 Messi zawsze plasował się w pierwszej czwórce najlepszych asystentów ligi. W sezonach 2007/2008 i 2013/2014 był czwartym asystentem ligi, w sezonach 2008/2009 i 2012/2013 był trzecim asystentem ligi, w sezonach 2009/2010 i 2011/2012 był drugim asystentem ligi a w sezonie z 18 asystami w sezonie wygrał tą klasyfikację. Jest również jedynym w historii zawodnikiem który wygrał klasyfikację na najlepszego strzelca i asystenta ligi."




REDAKCJA PO PRAWIE 3 TYGODNIACH OD PODANIA TEJ INFORMACJI WYPUSZCZA NEWSA. Dobrze, że chociaż poranny przegląd prasy jest rano a Bogu dziękować że dotyczy tego samego dnia.

pax

1

Może troszeczkę większe, ale jakby Lucho go wystawił na tej pozycji to pewnie ten rekordzik tez by padł :-)

pax

2

pax
22 września 2014, 12:27
MESSI - ASYSTA NUMER 100 w LA LIGA
Czekamy na jakiś news od redakcji na ten temat :-)


pax
22 września 2014, 22:18
Ciekawostki
100 asysta Messiego w lidze

pax
22 września 2014, 22:10
Messi przekroczył wczoraj kolejną magiczną barierę. Niestety mimo moich apeli redakcja nie chciała tego ująć w ramach newsa. Leo Messi zanotował wczoraj asystę numer 100 w lidze hiszpańskiej.

pax
22 września 2014, 11:45
Chciałem poinformować o czym się nie pisze, że MESSI wczoraj zaliczył swoją asystę numer 100 w lidze. Wciąż znajduje się na drugim miejscu za Xavim.

itd...

pax

1

Tak to zebrałem, zabrało mi to trochę. Messi w tym sezonie będzie liderem wszechczasów w bramkach i asystach, tylko rekordu Abela Resino nie pobije, chociaż kto to wie na pewno :-)

pax

2

Ronaldo za 4 miesiące skończy 30-tke. Patrząc na średnią asyst jego w sezonie - 12, to setkę powinien osiągnąć w sezonie 2017/2018. Kontrakt ma do 2018, ale czy wtedy jeszcze będzie grał: a) w Realu b) na takim poziomie.

pax

4

Tak, ale nie ma wcześniejszych statystyk. Więc od momentu liczenia to jest lista wszechczasów. Rozumiem Twój zarzut i się z nim zgadzam, ale nie mając innych statystyk ta jest listą wszechczasów. Nic nie jest doskonałe.

pax

1

STATYSTYKA ASYSTENTÓW WSZECHCZASÓW LA LIGA

Obecnie wygląda to następująco:
Xavi 104,
Messi 102,
Alves 81,
Iniesta 66,
Villa 65,
Navas 62,
Ronaldo 60

pax

3

Messi jest dużo wszechstronniejszy, ale nie piszcie że Ronaldo nie podaje albo że nie dostrzega kolegów. Ronaldo jest 7 na liście wszechczasów asystentów la Liga - to naprawdę bardzo dobry wynik i pewnie do końca następnego sezonu będzie 4 na tej liście.

pax

6

Boże, tą informację podawałem ponad 2 tygodnie temu i prosiłem redakcje u umieszczenie jakiegoś newsa. Pisałem wielokrotnie o tym i wielokrotnie prosiłem o informację o 100 asyście Messiego. Widzę, że jak coś nie jest zerżnięte i przetłumaczone to na własną rękę nie można podać takiej informacji. Oczywiście Messi ma 102 asysty, ale to już szczegół.

pax

1

A co to ma do gry w barcelonie i jego ocen?

pax

2

Wierzę że odnajdzie formę.

pax

0

W ubiegłym sezonie w cdr czy lm to raczej tego widać nie było.

pax

4

Czemu piszesz takie nadinterpretacje. Gdzie ją piszę o 5-6 podaniu ? Busquets ma przeważnie 2 podanie przed zdobyciem bramki. Statystyki wyssane z palca? Tak może powiedziec ktoś kto nie ogląda spotkań barcelony i nie wie jak padały bramki.

pax

4

Statystyki zaprzeczają temu co piszesz. Busquets brał udział w największej liczbie akcji bramkowych z pomocników. Razem z xavim. Poniżej masz zestawienie wszystkich akcji bramkowych. Przeważnie kreował po własnych odbiorach.

pax

3

Ironiczne zakończenie postu pokazuje wasz stosunek do forumowiczow. Przedstawiłem argumenty i jeszcze przedstawię. Od początku sezonu nie napisałem ani razu że alves miał obniżone oceny a co dopiero douglas. Teraz napisałem jedynie że czasem wyróżniacie gracza z największą liczbą odbiorów, nic więcej. Ty dolozyles od siebie resztę. Pozdrawiam.
Ps. Jako szef grupy oceniajacej rozumiem twoją obronę podopiecznych, napisałem że ludzką rzeczą się mylić, a tutaj andres dostał ocenę za nazwisko.

pax

3

Zgadza się że nie powinno się ocen z różnych spotkań porównywać zgodnie z punktem 7 i podajecie przykład, tylko tu jest sytuacja odwrotna która aż razi po oczach. Rozumiem, że meczów nie powinno się porównywać bo "piłkarze mogą mieć wyższe noty za zremisowany lub nawet przegrany mecz z dobrym rywalem, w którym to pokazali wysoką jakość gry, niż za goleadę w starciu ze słabeuszem, w której pozytywem były jedynie gole, a gra pozostawiała wiele do życzenia". Tu jest PRZYKŁAD ODWROTNY - piłkarz nie ma niższych not za mecz za słabym rywalem w którym nie pokazał jakiejkolwiek jakości w stosunku do meczu z bardzo silnym rywalem w którym jakość była dużo wyższa". Podwyższenie oceny czy pewne "wyrównanie" właśnie powinno być za mecz z trudniejszym przeciwnikiem lub gdy mecz ma wyższy "poziom gatunkowy" - ta ocena Iniesta jak sądzę przeczy waszym intencjom dostosowania oceniania do m.in klasy rywala. To nie są błędy w logice, co raczej wyciąganie wniosków. Sprawdzam statystyki wszystkich graczy i ocenianie wszystkich graczy i Iniesta nie miał ani razu oceny bardzo słabej czy nawet słabej. Niemal cała 11 jest lepsza w średniej ale Andres gra najsłabiej - przypatrz się statystykom z tego spotkania czy kreacji sytuacji czy nawet udziale poszczególnych zawodników w akcjach bramkowych. Iniesta nie ma bramki, asysty, nie brał udziału w ani jednej akcji bramkowej LaLiga w tym sezonie. Średnia ocena Iniesty to 6,07 czyli uważacie że Andres co najmniej dobrze jak na razie przez cały początek sezonu. W meczu z Elche - mecz u siebie, ze słabym przeciwnikiem - Iniesta gra dobrze, może bardzo dobrze, ale świetnie ? W meczu z Bilbao już pod ocenami pisałem że Iniesta ma zawyżona ocenę - za 0 kluczowe podania i 2 dryblingi dostał ocenę bardzo dobrą - czyli 7.
Resztę dopisze jak wrócę z pracy.

pax

3

NIe rozumiem o co ci chodzi z ocenami. Już prosiłeś abym ci podał moje oceny i jakoś nie było słowa krytyki. To, że często bronię Alvesa przed nieuzasadnionymi hejtami nie oznacza że patrzę na jego grę przez różowe okulary. W tym meczu dałem mu 5,5 - najsłabszą ocenę z obrońców i drugą najsłabszą ze wszystkich zawodników.
Mylisz się , że ja tylko bronię Alvesa, też go krytykuję, ale go nie wyzywam, albo czepiam się koloru butów czy majtek . Kilka moich ostatnich komentarzy odnośnie Alvesa : "na minus w ofensywie 3 nieudane wrzutki, zbyt mało prób indywidualnej gry, dryblingów i wychodzenia za linie obrońców", "Alves sprokurował rzut wolnym po którym padła pierwsza bramka i był współwinny trzeciej bramki nie zamykając swojej strefy" to tylko z ostatniego meczu z PSG. Nie pisz nieprawdy, że nie dostrzegam wad u Alvesa, bo to jest godne politowania. Po prostu patrzę na grę taka jaką jest, a nie doszukuje się czegoś bo kogoś lubię lub nie..

pax

3

Drodzy redaktorzy.

Ten występ nie był przeciętny, skoro z silniejszym przeciwnikiem i dużo lepszą grą oceniliście go na taką sama ocenę. Dyspozycja nie ma znaczenia ale wasze kryteria mają i jak mniemam w każdym meczu obowiązują takie same, chyba że coś się zmieniło. Raz oceniacie przeciętną grę jako przeciętną, raz bardzo słabą jako przeciętną, byleby któremuś z ulubieńców nie stała się krzywda. Nigdy nie spotkałem się aby Iniesta miał tak fatalne statystyki, mimo że bez formy jest od pół roku. Grał dużo poniżej przeciętnego występu, on ma prawie w każdym meczu podniesione statystyki. W ostatnich 16 spotkaniach zanotował 0 bramek, 1 asystę i znikoma ilość kluczowych podań, jednak przez was był oceniany bardzo wysoko. Tutaj pomyliliście się o dwie oceny, to ludzka rzecz. O jego grze nic pozytywnego nie można napisać. Nie dał dużej wartości dodanej - to jaka dał?? Małą ?? Średnią ?? Nie brał udziału w żadnej akcji bramkowej w LaLiga od początku sezonu.

Co do Alvesa nic nie pisałem o podniesieniu mu oceny bo sam wystawiłem mu taką samą, tylko bardzo często wyróżniacie zawodnika z największa liczbą odbiorów, tym razem tego nie zrobiliście, w przypadku Alvesa, tu raczej norma. Jednak temat Alvesa raczej bym zakończył, bo to błahostka przy ciągłym zawyżaniu oceny Iniesty.

pax

1

xavi obecnie jest lepszy. Iniesta nie ciągnie, mając 7 podań do przodu w ciągu 70 minut. Messi ma tyle asyst nie tylko dlatego że jest tak wszechstronny, bo jest, ale że pomoc nic nie gra, więc głównie od kreuje. Poza tym idzie dużo dobrych piłek od obrońców z pominięciem pomocy, a w pomocy zaskakująco Busquets gra w kreacji dobrze - udział przy 6 bramkach. Iniesta najbardziej zawodzi i naprawę nic nie ciągnie Barcelonę do przodu.

pax

1

Tylko on nie ciągnie pomocy, raczej spowalnia i nic nie kreuje - już nie chodzi nawet że nie ma asyst, on nie wziął jakiegokolwiek udziału w przy chociażby jednej akcji bramkowej w LaLiga.
UDZIAŁ POSZCZEGÓLNYCH ZAWODNIKÓW PRZY BRAMKACH BARCELONY
w LA LIGA

Elche

1.Odbiór Busquets-Messi
2.Rakitic-Bartra-Rakitic-Munir
3.rzut wolny Messi-Alves-Messi

Villareal

4.Odbiór Alves-Neymar-Messi-Sandro

Bilbao

5odbiór Busquets-Messi-Neymar
6Messi-Busquets-Messi-Neymar

Levante

7 Rakitic-Busquets-Messi-Neymar
8Alves-Messi-Alves-Rakitic
9Odbiór Busquets-Messi-Sandro
10Alba-Sandro-Alba-Pedro
11odbiór Messi

Granada

12Odbiór Neymar
13Alves-Munir-Messi-Rakitic
14Neymar-Xavi-Messi-Neymar
15Mascherano-Xavi-Alves-Messi
16Adriano-Xavi-Messi-Neymar
17Odbiór Messi

Rayo

18 Odbiór Pique-Messi
19 Odbiór Busquets-Munir-Neymar

pax

1

Ja bym wystawił chyba Xaviego, tylko by musiał grać na pozycji Iniesty czyli przenieść się z prawej/środka na lewą stronę. tzn. na pewno Xavi jest obecnie w lepszej formie od Iniesty, każdy z nich jest w stanie jednym zagraniem zmienić wynik spotkania, więc trudny wybór.

pax

1

A ja nie twierdzę że nie ratował, pisze tylko że po raz kolejny dostał ocenę za nazwisko. dzięki Andresowi przeżywaliśmy wielokrotnie wspaniałe chwile, ale jak narazi co najmniej od pół roku jest totalnie bez formy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?