pax

3

O to chodzi, co tam napisałeś, nie musicie odpowiadać na "korespondencje o różnej treści, niekoniecznie sensownej i konkretnej".
Tutaj jednak zamieściliście info o felietonach i w tym kontekście uważam że w dobrym zwyczajem byłaby zawsze odpowiedź, tak jak pisałem nieważne jaka. Cieszę się, że idzie ku lepszemu.

pax

2

Rozumiem i masz rację. Jednak ostatnio (nie chcę ponownie wchodzić w dyskusję) ta reakcja została zaburzona o czym była dyskusja którą wywołałem z udziałem trzech redaktorów pod ocenami z Realem. Dlatego przyjmuję to za dobrą kartę w ogóle jakikolwiek post redakcji. Ta ironia była w głównej mierze do mnie i jest ok. Z jednej strony dobrze jak redakcja trzyma pewien poziom merytoryczny, językowy czy poziom kultury wypowiedzi, z drugiej dobrze że czasem (rzadko) z nich wychodzą po prostu zwykłe chłopaki.

pax

5

Pisałem tekst i wysłałem ale jest już nie aktualny - nic nie było tam o Alvesie. Była tam analiza gry Fabregasa i Messiego pod koniec ubiegłego sezonu i sensowność kupna w ogóle Cesca. Jest nie aktualny. Nie wiem czy będę pisał o Alvesu, jak pisałem nie jestem jakimś jego wielkim fanem, ale raczej obrońcą przed nieuzasadniona krytyką (wiesz że z uzasadnioną się zgadzam) lub po prostu wyzwiskami. O Alvesu jakbym pisał to dopiero i jeśli w ogóle gdyby zanotował 100 asyst w lidze - na razie ma 94 i nie wiadomo czy uda mu się dobić do setki. Na razie myślałem ogólnie o felietonie dotyczącym asyst w laliga, bo chyba jako jedyny zrobiłem aktualną listę asystentów laliga odkąd prowadzone są statystyki asyst czyli od 2000 roku. Tekst raczej informacyjny niż analityczny. Jednak może pokuszę się na mała analizę w kontekście asyst, taktyki boiskowej i transferowej. Nie przypadkowo w pierwszej dziesiątce najlepszych asystentów jest 5 zawodników Barcelony w tym pierwszych trzech.

pax

9

Jaki luz ?? Czy mój tekst jest atakiem na redakcję ?? Piszę w bardzo grzecznym tonie - "Proszę nie róbcie tego, jak ktoś pisze do redakcji, niech ma pewność, że zawsze będzie miał odpowiedź, najmniej ważne jest czy ona będzie pozytywna czy negatywna, ale niech będzie". Gdzie ja tu się spinam, że musze wrzucać na luz. Napisałem, czego nie rozumiem i do czego mam zastrzeżenia i o co grzecznie proszę. Tylko tyle. Po co wyskakujesz osobiście do mnie ?

pax

1

Tylko silisz się na obrażanie mnie, bo nie potrafisz napisać nic innego. Mogę się prz7yznac , że się myliłem jak ktoś napisze kontrargumenty, ale jak ktoś tylko wyzywa to pokazuje jedynie jego poziom.

pax

1

Nawet whoscored się myli oceniając Alvesa jako najlepszego obrońcę ligi po 9 kolejkach i 7 zawodnika ligi - Mascherano jest 48 w punktacji :-)
Whoscored zupełnie nie zna się na piłce ;]

pax

2

Przechodzą do kontrofensywy i dobrze, przynajmniej jakąś reakcję wzbudziły komentarze pod ocenami. Ocalił drużynę przed bramkami, - jasne że tak, sprokurował kilka groźnych sytuacji - oczywiście. mogliby oczywiście bardziej merytorycznie dyskutować niż silić się na ironię, no ale cóż, dobre i to.

pax

21

Mam nadzieję że powoli zacznie się cos dziać o co apelowałem od dawna.

Wiem, wiem, zawsze mam jakieś ale. Nie rozumiem jednego, że redakcja zastrzega sobie prawo do nie udzielania odpowiedzi na wybrane wiadomości. Rozumiem prawo do nie publikowania felietonów, ale do odpowiedzi ? Przyjmijmy, że jest jakiś zapalony kibic który ma pasję, ale za bardzo nie potrafi pisać, jednak z wielkim wysiłkiem pisze tekst - wysyła do redakcji i co ? I czeka aż do śmierci na opublikowanie swojego tekstu bo redakcja ma prawo nie udzielać odpowiedzi i mu nie napisze że tekst nie będzie opublikowany? Aby, wiedzieć czy tekst się nadaje do opublikowania to trzeba go przeczytać, więc troszkę czasu trzeba mu poświęcić. Udzielenie odpowiedzi w takim przypadku trwa 20 sekund. "Dziękujemy za przesłanie tekstu, jednak za względu na zbyt małą wartość merytoryczną w obecnej formie nie możemy go opublikować". "Dziękujemy za przesłanie tekstu, ze względu na zbyt dużą ilość błędów stylistycznych, interpunkcyjnych i językowych w obecnej formie nie możemy go opublikować, prosimy o korektę tekstu". "Dziękujemy za przesłanie tekstu, został on zaakceptowany przez redakcję, niebawem podamy datę jego opublikowania". Proszę nie róbcie tego, jak ktoś pisze do redakcji, niech ma pewność, że zawsze będzie miał odpowiedź, najmniej ważne jest czy ona będzie pozytywna czy negatywna, ale niech będzie.

pax

1

Czyli tak jak sądziłem najpierw walniesz bluzgiem na zawodnika a potem nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego wyzywasz zawodnika barcelony. Zacznij samodzielnie myśleć a nie poddawać się modzie na hejtowanie. Wiedziałem że nie odpiszesz.

pax

1

Konkrety, konkrety, konkrety ?? Jaka sytuacja ?
Chyba nie piszesz o ręce Pique, gdy Alves krył Isco a Marcelo zabezpieczał Iniesta?
Ja podaje sytuacje, konkretne minuty, a Ty ?

Podaj sytuację w której Alves kryje Marcelo a ten go robi jak chce ??

Na razie z jakąkolwiek argumentacją to u Ciebie strasznie krucho.

pax

1

"Gościu widziałeś może mecz z Realem? Bo mi się wydawało, że Alves był jechany przez Marcelo".

Tu ci przyznam rację, wydawało ci się.

pax

1

Najlepszy mecz Alvesa jako obrońcy i to przeciwko Realowi. W pierwszej połowie tylko dwa razy „dał” dośrodkować (Ronaldo, Marcelo), jednak ani Isco, ani Ronaldo czy Marcelo nie wygrali z nim pojedynku jeden na jeden przechodząc go. Sytuacje w których urywał się Marcelo raczej obarczają pomocników, Alves w 37 minucie po kilku próbach minięcia i dryblingów Marcelo odbiera profesorsko piłkę Marcelo, podobnie zabiera spod nóg piłkę Isco w 2, 29 czy 40 minucie, dokładając do tego odbiór wślizgiem na Ronaldo w polu karnym który składał się do strzału w 67 minucie. Przecież takich odbiorów w meczu miał najwięcej. Prawa strona Barcelona cały czas była gnębiona atakami, jednak Alves większość z nich neutralizował. Robił to praktycznie sam, bo pomocnicy do momentu pojawienia się Rakiticia nie wspierali tej strony boiska, a jak tu już robili bardzo rzadko to albo statycznie asystując (Iniesta w 34 minucie – przy ręce Pique) przy wejściu Marcelo czy nieudolnie kryjąc (np.Xavi w 9 minucie) przy kolejnym wejściu Marcelo. Najwięcej odbiorów w meczu grając praktycznie większość meczu sam na trójkę Ronaldo-Isco-Marcelo.

pax

1

Zobaczymy po 38 kolejkach, Alves na pewno będzie w czołówce.

pax

1

To cała twoja argumentacja ?? Porażająca. Nie wiem jak udało ci się tyle merytorycznego tekstu zamieścić w jednej wiadomości.

pax

1

Podaj sytuacje w której Alves był jechany przez Marcelo ?? Zobaczymy kto się ośmieszy ??

pax

1

Nie będę się dzisiaj spinał :-)
Wystarczy że na whoscored Alves jest najlepszym obrońca całej ligi po 9 kolejkach.

pax

2

no właśnie,

pax

1

Oglądam, pytam jak postrzegają grę Martina inni.

pax

1

fajnie, tylko się cieszyć

pax

0

Jak gra Montoya ??

pax

1

Kiedy miał wrzutki na 5 metrów wysokości ? Cos się pomyliło. Wrzutki nie trafiają do nikogo a ma więcej asyst i kluczowych podań od każdego pomocnika w zespole. Musisz się bardziej postarać z wymyślaniem

pax

1

Fajnie, że to przyznałeś. Ja tak nie twierdzę, ale fajnie że Alves ma tak wielkiego fana w Polsce. Chociaż jakieś rozdwojenie jaźni, raz go obrażasz raz go wychwalasz. Dziwne.

pax

1

Ogrywac jedno a zajechać drugie,
Teraz Barcelona gra co 3 dni, weekend Real - środa Espanyol, weekend Celta, środa Ajax, weekend Almeria

pax

1

Szkoda że obrażasz obecnie najlepszego obrońcę Barcelony. Obecnie najlepszy obrońca ligi hiszpańskiej według whoscored. Wiem, wiem, taka moda.

pax

1

lipa to jest w pomocy. Obrona nie jest doskonała, ale tylko 3 bramki stracone w lidze i to z Realem na wyjeździe. To pomoc nawala od miesięcy.
Z Suarezem poczekajmy jak będzie, niech zagra w 4-5 oficjalnych spotkaniach to zobaczymy. na razie gra drugi mecz, a z "pierwszym składem" grał na razie jeden.

pax

1

Jak nie gra na własnej pozycji ? 5 sezon gra jako stoper. Chyba już powinien wiedzieć, że jak gra jako stoper to nie wychodzi się do odbiorów na środku boiska bo robi dziurę w obronie. A takie sytuacje z Realem były nagminne.

pax

1

Tak. Jak się Katalonia odłączy to można uznać że to mecz o mistrzostwo.

pax

1

Ostatnim dobrym meczem Iniesty był klasyk 3:4 na Santiago, potem już było bardzo źle. Ja chiałbym aby ofensywna gra Alvesa (i powiedzmy Alby) była wartościa dodana, opcją dodatkową - ale już w ostatnich miesiącach to kreowanie sytuacji Alves brał na siebie. W ostatnich 10 spotkaniach Alves miał taka samą ilość kluczowych podań co Cesc i Iniesta razem wzięci.
Grał na mundialu.

pax

1

O pomocy pisałem od marca, ale mi się wtedy dostawało jak pisałem że Iniesta bez formy - teraz każdy to pisze, ale pół roku temu inaczej wszyscy mówili a Andres formy już nie.
Wolałbym aby to było wyważone - wrzutki Alvesa plus kreacja pomocy. Jednak mam coraz mniej nadziei patrząc na grę Rakiticia i Iniesty. Nie chodzi aby zagrali jedną piłkę doskonała, oni powinni w meczu zagrywać 5-6 takich piłek. A o tym możemy pomarzyć.
Statystyka kluczowych podań i brania udziału przez pomocników w akcjach bramkowych mówi sama za siebie.

pax

1

Tylko czy rozmawiamy tylko o wrzutkach Alvesa czy ich jakości względnie dostosowania sposobu zagrywania do przeciwka ? tak jak pisałem, bronię często Alvesa za wrzutki bow iele jest dobrej jakości, a wiele mimo że dobrej jakości to nie mającej szans na wygranie pojedynku przez Neymara, Messiego czy Munira. Oczywiście dobre zagrania na "średniej" wysokości też mogą siać spustoszenie, jak i dogrania dołem vide asysta do Neymara czy dwie dolne piłki z Villareal. dla mnie nie jest problemem Alves ale pomoc, uważam że jakby pomoc rozgrywała swoje do wrzutek Alvesa byłoby o połowę mniej. A tak mamy co mamy, a co gdyby nie Alves - mogłyby być podobne mecze jak z Malagą - jak pomoc kuleje to nikt nic nie robi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?