pax
Redaktor serwisu FCBarca.com
Dołączył/a: sierpień 2012
159 obserwujących
6 obserwowanych
Redaktor serwisu FCBarca.com
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Co na to userzy – większość wpatrzona w słowo pisane redakcji jak moherowe berety w głos ojca Dyrektora przyjmuje bezkrytycznie każdy napisany wyraz. Nawet jeśli znajdzie się niepochlebna wypowiedz o grze Mascherano, jest natychmiast gaszona, tym, że on gra nie na swojej pozycji (5 rok nie na swojej pozycji) i że jest świetny bo pokazał to na mistrzostwach świata 4 miesiące temu z inną drużyną. Dlaczego większość chce aby Mascherano grał na defensywnym pomocniku? Są dwie tego przyczyny – pierwsza – jego błędy na DP mogą być jeszcze naprawiane przez stoperów (błędy jako stopera nie ma już komu naprawiać), więc lepiej niech gra ustawiony wyżej, po drugie wielu nie chce Busquetsa i to jest główny powód . Po drugiej stronie ocen i opisów redakcji jest Alves – niemiłosiernie, nagminnie zaniżane oceny, wypominany każdey najmniejszy błąd, w kilku przypadkach dodano od siebie do opisu kilka rzeczy, aby wskazać winnego całego zła w Barcelonie. Wystarczyły dwa błędy z Eibarem, po których nie padła bramka aby obniżyć mu noty o kilka punktów. W tym meczu, asysta, 5 kluczowych podań, przerzuty, odbiory, wybrany przez kilka piłkarskich portali do jedenastki kolejki, przez whoscored uznany najlepszym obrońca kolejki – jednak dla fcbarca.com zagrał słabo i taka mu dano ocenę. Z Realem grał do momentu wejścia Rakiticia sam na całym skrzydle, gdzie zaliczył najwięcej odbiorów z drużyny, zgasił 4 odbiorami Isco, genialnie odbierał piłkę Ronaldo i nie przegrywał pojedynków z Marcelo jeden na jeden. Był to najlepszy mecz Alvesa w tym sezonie jeśli chodzi o obronę, dla redakcji oczywiście przeciętnie. Dobry występ i zawodnik meczu oczywiście Mascherano.
1
Mascherano, nie trzyma linii obrony, zarówno w jedną stronę (linie spalonego) jak i w druga wychodząc zbyt wysoko i zostawiając środek obrony opustoszały. O grze powietrznej nie ma co mówić, nie tylko wzrostu mu brakuje, ale umiejętności zajęcia pozycji, walki o ta pozycję, po prostu aktywności w tym aspekcie gry (nie porównuję go do gry powietrznej tez niewysokiego Puyola bo to niebo a ziemia) – to jego fatalna postawa przy bramce Godina kosztowała Barcelonę tytułu mistrzowskiego w ubiegłym sezonie, gdyby jego krycie stracił Alves – czekałby go lincz. Czego nie można mu odmówić ? Woli walki, ambicji, zadziorności tylko czy nie jest to nadrabianie braków taktycznych? Wystarczy prześledzić grę Bartry czy nawet Pique (pomijając jego babole) – oni nie zaliczają mniej odbiorów, jednak wydaje się że nie robią tego z takim poświęceniem, tylko jest to efektem wypracowanego ustawienia, dyscypliny taktycznej i spokoju w odbiorze.
1
Kolejny mecz – Real Madryt, druga bramka po rzucie rożnym – piłka leci w okolicy Mascherano który przegrywa walkę o pozycje z Benzemą, daje mu się wypchnąć co umożliwia czysty strzał Pepe, trzecia bramka, fatalne wyjście stopera poza linie boczną boiska i zostawienie środka obrony bez zabezpieczenia, (redakcja pisała, że tak powinien zachować się stoper że to piłkarskie abc, aby stoper nie krył środka obrony tylko szedł na odbiór do bocznych sektorów i tam mijał się z piłką), dodatkowo miał 3 katastrofalne błędy wychodząc do drugiej linii i mijając się z piłka i tylko złe ostatnie dogranie zawodników Realu albo Pique z Alvesem ratowali sytuacje od utraty kolejnych bramek – jednak dla redakcji najwyższa ocena i zawodnik meczu (za dwa błędy w obronie bez utraty bramki w meczu z Eibarem Alvesowi obniżyła redakcja o 3 stopnie ocenę). Celta - Strata bramki rozpoczęła się od 2 błędów Mascherano - po pierwsze ustawił się jako defensywny pomocnik (jego nagminny błąd) a nie stoper, zostawiając środek pola karnego pusty, a jego pozycje musiał ubezpieczać Busquets (który na tej pozycji praktycznie nie grywa) i Alves schodząc z boku obrony (który raz już Alves zabezpieczał środek po wycieczce Mascherano), po drugie przegrał pojedynek główkowy z zagraniem do Nolito (oczywiście później swoje błędy miał Alves, Busquets i częściowo Mathieu). Gra Mascherano jest wychwalana przez redakcję, jego błędy minimalizowane, w ostatnim meczu z Celtą Mascherano jako stoper miał więcej strat niż odbiorów i jest to jedyny taki przypadek od początku sezonu aby stoper więcej tracił piłkę niż ją odbierał. Zawodnik meczu z Celtą ? Jak nie, jak tak.
1
Jak gra defensywna Mascherano prezentuje się przy stratach bramek w tym sezonie? Jest najsłabszym zawodnikiem Barcelony, można mu przypisać pełną odpowiedzialność lub współwinę przy utracie 6 z 8 straconych bramek. Pierwsza bramka z PSG – całkowita wina Maschearno, który daje przyjąć Luizowi w polu karnym, odwrócić się i strzelić, bierna postawa, druga bramka – Rakitic nie zamyka swojej strefy przy rzucie rożnym, jednak za zawodnika który pakuje piłkę do bramki odpowiada Mascherano, który w momencie wykonywaniu rzutu rożnego stoi przy trzech zawodnikach PSG, gdy piłka jest nad polem karnym, on stoi biernie gdy zawodnicy PSG biegną do piłki i wygrywają walkę o piłkę z Rakiticiem, zgubienie krycia i totalnie bierna postawa. Przy trzeciej bramce Cavani ucieka Mascherano - który tylko robi przebieżkę ale nie kryje nikogo, dodatkowo taka piłka puszczona wszerz pola karnego powinna być momentalnie wyczyszczona przez stoperów, totalnie bierna postawa i krycie na radar. W tym meczu po tych trzech bramkach redakcja wyliczyła mu jeszcze dwa karygodne błędy i dała ocenę przeciętną czyli 5 (za taki mecz Alves dostałby 0). Na ocenę słabą zasłuży dopiero po hat-tricku bramek samobójczych (Nasz javier jest rekordzistą w tym aspekcie gry – dla przeciwników strzelił już 5 bramek samobójczych – rekord w historii Barcelony). Kolejny mecz – Ajax, w środku pola Mascherano ucieka zawodnik, jeszcze Javier próbuje odbioru – oczywiście nieudanego i puszcza zawodnika który wystawia piłkę Milikowi. Dobra gra ofensywy, Messi bramka i asysta – a zawodnikiem meczu zostaje Mascherano za bezbłędną grę w obronie.
3
Jaki wpływ maja oceny redakcji na sympatie i antypatie użytkowników, w jaki sposób można nimi sterować, w jaki sposób można wskazywać osoby do krytyki a jakie do uznania.
Wystarczy podać dwa przykłady – bohater Mascherano i barcelońska zakała Alves.
Mascherano – najsłabszy stoper którego Barcelona miała od wielu lat, chyba tylko Oleguer czy Czyhrynski mogli mu w tym dorównać. Oczywiście przez użytkowników Mascherano bardzo często jest traktowany z pobłażliwością, bo to uważa się go za defensywnego pomocnika niż stopera, marnowanego na tej pozycji kolejno przez Guardiolę, Villanovę, Martino i Enrique. Problem jest taki, że w Barcelonie już piaty sezon gra na stoperze i powinien ogarniać tą pozycję. Wystarczy nie widzieć jego błędów, pisać tylko pozytywnie, lub nie obniżać not za ewidentne błędy. Wystarczy zachwalać grę, kreować na bohatera, zbawcę a wielu userów będzie powtarzało jak mantrę opisy redakcji nie zważając że pompowany balonik już dawno pękł. Prześledźmy zatem grę obronną Jeffecito. Nie wracajmy do ubiegłego sezonu – gdzie zawalił przy utracie bramki po przez błędy taktyczne z Atletico i Realem, krycie na radar z Ajaxem, Realem, Atletico i Grenadą, straty piłki pod własnym polem karnym z Ajaxem i Milanem, oraz po przegranych pojedynkach główkowych, rzutach rożnych, zgubienie krycia w tych sytuacjach – Real i Atletico.
1
Całe życie ? to te 5 lat już się do tego nie zalicza? Jeśli trener go daje na stopera i on gra jako stoper to niech ogarnia ta pozycje i rozliczajmy go jako stopera a nie wiecznie rozgrzeszajmy że 5 lat temu grał jako DP, to można mu wybaczyć.
1
Dam cały nowy wątek, jeśli mogę, jak chcesz z argumentami to będzie dłuższy, woałem to dac przy ocenach, ale mogę tutaj.
1
Tutaj czy w osobnym wątku ??
1
Jak widać argument zawsze masz, w pełni merytoryczny.
3
Tylko przy takim założeniu to na pierwsza jedenastkę zasługują tylko Montoya i Bartra bo grali tak mało, że nie można w tym sezonie stwierdzić że nie ogarniają. Do reszty można mieć pretensje: Mascherano, Mathieu, Alves, Busquets, Pique.
2
Nie ma sensu porównywać go do Puyola, chociaż warunki zbliżone. Nie chodzi mi o warunki, bo można mu wybaczyć przegrane pojedynki główkowe, chociaż postawa przy dośrodkowaniach jest fatalna. Jednak on gra na pozycji "wysuniętego stopera" nie trzymając linii. Próbuje odbiorów w środkowej strefie będąc stoperem, zostawia w ten sposób środek obrony zupełnie odsłonięty. To nie warunki fizyczne, ale błędy taktyczne.
2
Jednak tylko jeden gra jako stoper w linii pomocy.
2
Na straconych bramkach w tym sezonie.
3
5 lat na stoperze i jeszcze nie ogarnął pozycji ? Bystrzak z niego, nie ma co.
3
Dlaczego głupimi ? Napisz mądre argumenty zaprzeczające moim słowom.
3
Wskaż innego zawodnika który zawalał więcej razy przy bramkach - który był bezpośrednio winny, lub współwinny utraty bramek.
3
W tym sezonie jak na razie najsłabszym ogniwem w Barcelonie jest Mascherano.
2
Busi i Dani maja najwięcej w kreacji z pomocników i obrońców, a jeśli chodzi o obrone jak na razie najwięcej zawalał mascherano.
1
Ja nie wiem kto powinien grać na DM ?? Chyba nie mówisz o zawodniku który miał udział w stracie 6 bramek z 8 w tym sezonie ?? Jefecito ?? Montoya to zagadka, ale w ofensywie nic by nie dał, a przy fatalnej pomocy to raczej wejście na minus. Może w defensywie dałby więcej.
1
stawiasz na remis a już myślałem że chcesz coś postawic
1
Nie no spoko, To że często pisze o Alvesie nie oznacza że mój świat się kręci wokół niego. To raczej świat wielu tutaj kręci się wokół Alvesa, i jego krytyki i hejtowania.
0
a co stawiasz ?
2
Ostatnio Luis gral raczej na środku
1
Co mnie Alves obchodzi ? Pisze o Suarezie.
1
Wczoraj użytkownik Bicior przedstawił strefy poruszania sie Suareza w meczu z Celtą (nie znam strony więc nie jestem w stanie stwierdzić jej profesjonalność), gdzie jasno widac, iz Suarez grał głównie na środku ataku. Również strefy podań z których zagrywał jasno wskazują, że w pierwszej połowie poruszał sie więcej na prawej stronie (jednak nie omijał środka pola) ale w drugiej przebywał praktycznie tylko na środku grając jako "9".
https://pbs.twimg.com/media/B1Y2fplCEAADCsk.jpg:large
za foufoutwo
I połowa
2 razy podawał ze środka
6 razy poddawał ze skrzydła
1 strzał z środka
0 strzałów z prawej strony
dośrodkowania
2 z prawej strony
2 ze środka
II połowa
8 podań z prawej strony
13 ze środka
2 z lewej strony
strzały
1 z prawej strony
3 z środka
dośrodkowania
1 z prawej strony
0 z środka
1
Mam nadzieję że Suarez wreszcie pokaże że jest wart 80 milionów. W meczu z Celta grał głównie na środku i nie było rewelacji. Zobaczymy jak będzie teraz - na razie gdy grał na skrzydle zaliczył asystę, jak grał na środku nic nie zaliczył.
2
nie piszę że ponosi odpowiedzialność za utratę bramki, ale o przyczynienie się do niej. Bardziej zawinili Alves z Busquetsem. Jednak czy ich pozycja nie była łataniem na szybko dziury na środku obrony i reakcja na przegrany pojedynek główkowy i dobre zgranie piłki do Nolito ? Alves w zly sposób interweniuje, ale przed czym? Przed wejściem Nolito na pozycje sam na sam na środku obrony, po chwili na środek obrony wchodzi Larrivey, gdzie jeszcze nie wrócił mathieu, mascherano jeszcze daleko przed polem karnym, Alves nie zdązył sie pozbierac po wybiciu piłki, Busquets nie udanie kryje Nolito. Winię Alvesa również bo powinien lepiej piłkę wybić i dla mnie nie ma usprawiedliwienia że łatał dziurę, tylko asekurował kogos, czy to nie była jego pozycja. Tak jak zawalił bartra w CdR, czy Iniesta z Realem przy rece Pique, tak i tutaj Alves powinien sie lepiej zachować. Popatrz jaki drugi błąd przypisałem Alvesowi - kryje zbyt szeroko, to jego wina bo to była sytuacja dość szybko rozwijająca się i powinien reagować do sytacji a nie do przyjętej taktyki. On po prostu poszedł do swojej strefy te 2-3 kroki, chyba na pamięć uważając że na środku obrony ktos będzie i zablokuje wejście Larrivey'a. tak sie nie stało, bo na środku nikokgo nie było.
To jest nagminny błąd Mascherano, w meczu z Realem były takie trzy sytuacje pomijajac sytuację z Iniestą, gdy poszedł do przodu i zostawił srodek pola karnego. Ale to zawodnik meczu - za Celte pewnie dostanie trzeci tytuł z rzędu :-0
1
Suarez w przekroju całego spotkania dużo więcej grał na środku ataku niż na skrzydle. Mascherano powinien grać na DP bo wtedy jego błędy mogą naprawiać stoperzy, obecnie jego błędy kończą się sytuacjami sam na sam.
3
NIe patrzyłem na Mascherano pod tym katem. może miałbyś rację, że Javier byłby lepszym stoperem (może najlepszym w Barcelonie) gdyby wyeliminował nawyki z DP. Tylko on jest już tak leciwy (jak na zawodnika) że tego u niego nie da się wyeliminować. Może dlatego jest też uważany za lepszego DP niż stopera, ze względu własnie na błędy. Gdy popełnia błąd jako DP zawsze jest szansa że któryś z stoperów to naprawi, gdy popełnia błąd jako stoper wychodząc za wysoko nie ma komu naprawić jego błędów. Więc, jeśli w odbiorze, agresywności, intensywności daje tyle samo druzynie jako DP lub stoper, ale jako DP jego błędy są mniej widoczne i mają mniejsze znaczenie to większość woli go na DP. Poza tym, większość go woli nie tyle, że widzą mega grę Mascherano tylko nie chcą Busquetsa.
1
dzisiaj postaram się napisać dłuższy post, może wtedy uda mi się więcej wyjaśnić.
Przedstawię tylko że - przy PSG - zawalił bezpośrednio przy 1 bramce a przy dwóch miał swój udział, z Ajaxem miał swój udział przy stracie bramki - nieudolnie interweniując i dając dokładnie zagrać do Milika, z Realem - sytuacja z Iniestą wyjaśnia wszystko (nie patrząc jak rzeczywistość zaklinałaby redakcja), do tego Benzema go przepchnął robiąc miejsce Pepe przy rzucie rożnym, z Celtą akcja zaczęła się od jego błędu. I tak dostanie ZM. W tym sezonie na 8 straconych bramek miał swój mniejszy lub większy udział przy 6.