pax

2

W obronie nie zawalał aż tak dużo, niektóre interwencje ma niepewne, szczególnie gdy ma przeciwnika na plecach, ale w porównaniu z innymi nie prezentuje się źle, a nawet dobrze. Do tego jest w ofensywie zawodnikiem drugiego planu. podam kilka przykładów tylko z 2 pierwszych miesięcy tego sezonu. Busquets nieźle , nie napisałem dobrze:-)

Bramki
Elche

Odbiór Busquets-Messi

Bilbao
odbiór Busquets-Messi-Neymar
Messi-Busquets-Messi-Neymar

Levante
Rakitic-Busquets-Messi-Neymar
Odbiór Busquets-Messi-Sandro

Rayo
Odbiór Busquets-Munir-Neymar

pax

2

Cesc na fałszywej 9 gral gdy Messi miał kontuzję i wtedy właśnie miał najlepsze statystyki w ubiegłym sezonie. Na wiosnę grał na środku pomocy. W meczu z Atletico w końcówce zostal zmieniony przez xaviego, tak samo z Elche, Villarealem, Atletic Bilbao itd... Jak schodził Xavi Fabregas wchodził na jego pozycje i odwrotnie. W momencie gdy grał Messi Cesc nie grał na fałszywej 9, a Messi wrócił na poczatku stycznia.

pax

1

Iniesta 1344 minuty w lidze bez asysty.

pax

6

Jedynym który ogarniał pomoc w tym roku był xavi i jak widzę po komentarzach większość ma takie same odczucia. Fabregas - fatalna wiosna, Iniesta cień zawodnika, Busi - nieźle ale nie na tyle aby być kluczowym, Rakitic wciąż aklimatyzacja, rafinha zbyt mało gra aby cos powiedzieć.Iniesta najwyższa średnia ocen wśród pomocników - bez komentarza. 18 meczów z rzędu w lidze bez asysty, 19 meczów z rzędu bez bramki, straty skutkująca bramkami - zero kreacji, spowalnianie akcji.

pax

2

Wspaniale. Jak brakuje argumentów z Ledsbourne to zaczynasz sie do mnie odnosić. Kto powiedział że Alves to moje guru to raczej jest Twój public enemy.
Leds ma rację, gra Barcelony nie potrzebuje przecinaków na środku a nawet na tej pozycji mascherano nie zawsze udawały mu sie przecięcia (np. akcja Ajaxu przy bramce).

pax

1


Nie musiałby go gonić gdyby go powstrzymał na środku boiska i to był jego główny błąd, mógł go powstrzymać i nie zrobił tego - proste jak budowa cepa. Grał dobrze, ale najlepszym obrońcą nie był, szczególnie w obronie. Miał więcej strat niz odbiorów a jako stoper to fatalna statystyka. W tej akcji zawalił na całej linii. W tej sytuacji kontuzja nie miała nic wspólnego z fatalnym zachowaniem Bartry.
Skoro już popełnił jeden błąd i mógł przed polem karnym powstrzymać faulem Bale to powinien to zrobić - była prawie 90 minuta spotkania, czerwona kartka byłaby lepszym rozwiązaniem i osłabienie drużyny na kilka minut niż utrata bramki która dała tytuł Realowi.
Zgadzam się że jak widzę nie przekonam Cię, więc zgoda że możemy poprzestać na tym.

pax

1

A kto tu pisał o Alvesie? Ja czy Ty?
Każdy twój tekst jest osobiście skierowany do mnie.

pax

1

To chyba Ciebie nie powinno interesować, chyba że jestem twoim guru i pragniesz się na moim zdaniu wzorować.

pax

1

Mnie do niczego nie szkolono. Co to znaczy absurdalne? To, że redakcja ich nie uwzględniła bo nie uwzględnia innych błędów oprócz ALvesa to nie powód aby o nich nie pisać. Zamiast pisac tego typu obraźliwe teksty odnieś się do dsyskusji do błędu Montoyi z 38 minuty. Nie ja jestem przedmiotem dyskusji tylko Montoya i jego błąd.

pax

1

Dlaczego nie potrafisz napisać niczego wnoszącego cokolwiek pozytywnego merytorycznego do dyskusji? Wolisz pisać krótki obraźliwe tekściki.

pax

1

Tracimy bramki mniej-więcej równo przez wszystkich obrońców, nie ma tu wyjątku, Alves ma najwięcej asyst to fakt. Ta ankieta to raczej konkurs lubię nie lubię niż jakaś forma konkretnej oceny zawodnika. Alves grał bardzo dobrze marzec-maj i nieźle we wrześniu, listopad miał słabszy i styczeń-marzec. na pewno nie zasługuje na hejty i wyzwiska pod jego nazwiskiem.

pax

1

Nie rozumiem.
Nie ustawiłby Alvesa na pierwszym miejscu bo jest najlepszy?

pax

1

jakie czerwo? w średnio groźnej sytuacji w bocznym sektorze boiska na środku boiska? Nie dodawaj, w ostateczności byłaby żółta. Tu nie zamierzam dyskredytować Bartry, strzelił bramkę , grał dobrze, ale przy tej sytuacji zawalił na całego? Mam pisać nie zawalił przy bramce bo strzelił gola? Co ma jedno do drugiego?
Kto go miał asekurować? Przecież bzdury wypisujesz. nie ma czegoś takiego jak asekuracja asekuracji. Skoro był w tym sektorze to powinien tą piłkę wybronić, ale on nie był zainteresowany piłką, tylko wypchnięciem Bale co mu nie wyszło.
Kontuzja nie miała nic do rzeczy, skoro biegł za bale w swoim tempie, a w sytuacji stykowej kontuzja nie miała nic do rzeczy.
Znikąd nie miał w tym meczu pomocy? szkoda że to inny zawodnik zaliczył najwięcej odbiorów, miał najwięcej powrotów i udanych interwencji. Jako stoper miał więcej strat niż odbiorów co chyba nigdy do tej pory się nie zdarzyło. Najpierw obejrzyj mecz a potem pisz.

pax

0

Kogo, za co, dlaczego ?

pax

2

Co to znaczy zabija gołębie? Jakis myśliwy? Łowczy?

pax

2

Widziałeś sytuację z 38.24 ?



Wydaje mi sie, że swoja opinie konstruujesz na podstawie wypowiedzi a nie zdarzeń boiskowych. To nie była kwestia braku asekuracji czy złej asekuracji a błędu Montoyi w obronie, dlatego kompletnie się z Toba nie zgadzam. Asekuracja jest przy wejściu bocznego obrońcy do przodu przy własnym ataku, zdarza się strata i kontra i wtedy potrzebna jest asekuracja bo po mimo najszczerszych chęci nie zawsze zdąży się wrócić,, tutaj takiej sytuacji nie było, więc nie rozumiem tego wykładu.

Cordoba ma atak pozycyjny, Montoya nie potrzebnie idzie do przodu
38.06 - strata Messiego
38.09-38.16 - zawodnicy grając w "dziada" wymieniają na własnej połowie 4 podania.
38.16-gracz Cordoby z trójką ma dwóch zawodników na swojej stronie którym może podać, Montoya zamiast się cofnąć i zabezpieczyć swoja pozycje idzie kilka kroków do przodu i ryzykuje obstawiając jednego z tych dwóch zawodników, wybór był oczywiście zły i piłka idzie do drugiego zawodnika. Po tym błędzie Montoyi akcja nabiera rozpędu
38.17 - od tego momentu po własnym błędzie Montoya nie uczestniczy w akcji obronnej jest kilka metrów z tyłu po swojej błędnej decyzji.
38.18 w tej strefie boiska jest trzech zawodników Cordoby i tylko Pique który asekuruje wyjście na pozycje napastnika.
38.26 - piłkarze Cordoby mając przewagę liczebna nad Pique spokojnie konstruują akcje i strzelają w słupek.
Montoya 6 metrów z tyłu.
W sytuacji z 90 minuty podaj mi sytuację tak jak pisałem wcześniej, że Alves ma stratę, Alves nie wraca i nawet nie jest zainteresowany powrotem, akcja idzie jego stroną ja nie mam o to pretensji do niego?

pax

1

Rozumiem, że chodzi o bramke samobójcza Alby z Pique. Alves nie popełnił tam błędu, nie był zderzenia, (o czym ty piszesz), Pique wszedł w tor biegu Alvesa, nieudolnie przejął zawodnika, spróbował odbioru na raz, ale się przeliczył. O Alvesie mógłbyś powiedzieć że nieudolny w tej sytuacji gdyby Pique nie wszedł mu w drogę, a tak Pique nie dal mu wykazać sie nieudolnością. napisz coś co ma "ręce i nogi" bo na razie szukasz jakis błędów Alvesa ale cienko Ci to wychodzi. jak chcesz to ja Ci podam kilka błędów Alvesa, bo zawalił kilka bramek.

pax

1

Napisz cos o meczu Alby z Valencią w tym roku (3 bramki - 3 stroną Alby w każdej sytuacji popełnił błędy a na koniec dostał głupią czerwona kartkę), w finale cdR był najsłabszym obrońcą, w tym sezonie zawalił już z Psg czy z Ajaxem. Nie ma jakieś wielkiej przewagi nad Alvesem, żaden z nich nie jest bezbłędny.

pax

1

Co do Alby to w działaniach ofensywnych Alves ma dużo lepsze statystyki - więcej bramek, więcej asyst i kluczowych podań w ciągu roku, poza tym ten filmik to było kilka akcji z wiosny a nie z całego roku. Tak jak pisałem to duża różnica. Poza tym ten filmik z Alba tam sa wszystkie jego pozytywne zagrania i ofensywne i defensywne , filmik o Alvesu to tylko kluczowe podania.
Z Pique napisz o którą sytuacje chodzi z Eibarem czy Sevillą ?

pax

1

Sam sobie załozyłeś że zawodnicy kryją strefą co jest nieprawdą. Ty Iniesta powinien przejąć wchodzącego marcelo. Alves był mega aktywny w obronie w tej akcji Iniesta mega bierny ty jednak widzisz odwrotnie do rzeczywistości.
Wytłumacz jak Isco mógłby zejśc do środka skoro na przeciw siebie miał Alvesa? Stał twarzą w twarz z Alvesem. Widać że niegdy nie grałeś w żadną gre zespołową, nie ma czegos takiego jak krycie strefowe gdy w którejś z stref przeciwnik zrobił przewagę. uważasz że zawodnik wtedy powinien kryc swój cień i stać w strefie bo to jego miejsce a nie wspomagać kolegów tam gdzie jest realne zagrożenie?

pax

1

jak po kontuzji, chyba w trakcie.
od kiedy zawodnika asekurującego trzeba asekurować? Błąd bartry nie wynikał z jego kontuzji, gdyby kontuzja uniemożliwiała mu mu bieg, a on nie miał szans na kontakt z bale można byłoby to zrozumieć, ale bartra miał bale w pewnym momencie przy sobie na wyciągnięcie ręki.

pax

1

Alvesa? Czy kontuzja przeszkodziła bartrze w zneutralizowaniu akcji? Nie, popełnił błąd mając zbyt małe doświadczenie. Jeśli kontuzja by mu w czymś przeszkodziła to jedynie w dogonieniu Bale (chociaż przy linii pola karnego go dogonił bo balem musiał zmniejszyć sobie kąt ścinając w stronę środka - Bartra mógł to próbować wslizgiem powstrzymać bo piłka była w jego zasięgu)., ale jak pokazała bramka z Almerią bartra jest za wolny bez kontuzji na szybszych zawodników. Bartra był zainteresowanym wypchnięciem Bale za linię a nie piłką, I w takiej sytuacji źle to wszystko zrobił, mógł powstrzymać bale, nawet bardziej stanowczo i narazić się na żółta kartkę, ale tego nie zrobił , dał sie objechać.
nie wiem po co ta ironia, jak sie nie ma argumentów to ironia i sarkazm zostaje?

pax

1

to było 38.24 - to nawet nie była kontra Cordoby, błąd Montoyi który wyszedł za wysoko przy powolnym rozgrywaniu Cordoby na środku boiska doprowadził do sytuacji w której Cordoba miała przewagę liczebna na prawej stronie. Montoya wraca ale nie na swoją stronę ale na środek obrony, gdy akcja idzie jego stroną i jest bardzo spóźniony. Strzał oddaje zawodnik którego krył Montoya i który wyprzedził do o 10-15 metrów.

pax

1

Napisz gdzie te podwójne standardy bo jakoś ich nie dostrzegam.

dodam, że przy tej sytuacji Montoya w ogóle nie wrócił, on miał stratę przy polu karnym przeciwnika, akcja poszła jego strona, wrócił 6 zawodników Barcelony, Montoyi wśród nich nie był. Pique schodzi do boku i blokuje zawodnika. W momencie kontry jest 3 zawodników Cordoby przeciwko 2 Barcelony dopiero po chwili szybko wraca Alba i Busquets. Pique schodził dopiero do boku gdy w sytuacje z Bale bartra juz na tym boku był.
Przypomnij mi kiedy Alves stracił piłkę w ataku, akcja poszła jego strona a on nie wrócił i nie był zainteresowany powrotem a ja go za to nie krytykowałem

pax

1

Jeśli jest asekuracja wtedy boczni obrońcy włączają się do działań ofensywnych i tak było w przypadku Bale, tutaj jest sytuacja gdy nie było asekuracji, a obrońca zostawił swoja strefę nie asekurowana w którą wszedł zawodnik i była groźna sytuacja z strzałem w słupek. dziwne, że nie dostrzegasz różnicy.

pax

1

Jest różnica - której Ty nie dostrzegasz bo jej nie chcesz dostrzec.
Alves idzie do przodu jego strona jest asekurowana przez innych defensywnych zawodników w tym przypadku był tam Busquets i Bartra. W sytuacji Montoyi asekuracji nie było i Montoyi nie było, strona była pusta.

pax

1

Kto tak powiedział Ty ?? Dziwne, wnioski wyciągasz, czy ja potwierdziłem coś o kryciu strefowym Iniesty? jak nie masz argumentów zaczynasz cos sobie interpretować i wyciągać z swoich interpretacji błędne wnioski.
Iniesta odpuścił i to był błąd. Według Ciebie Alves kryje indywidualnie każdego zawodnika na swojej stronie i nie ważne czy jest to jeden, dwóch, trzech czy czterech zawodników tylko powinien kryć wszystkich na raz indywidualnie bo Ty uważasz że on ma takie zadania. Nie ma czegoś takiego jak krycie do linii gdy przeciwnik robi przewagę w sektorze, wtedy inni zawodnicy przychodzą z pomocą, Iniesta zrobił tu błąd. Marcelo zrobił obieg a Iniesta go nie przejął chociaż miał największe możliwości ku temu.

pax

1

1. Rozmowa dotyczyła powrotów i objeżdżania obrońców - nie rozmawialiśmy na temat innych aspektów gry. Gdyby omawiać np. grę ofensywna Alves bije pozostałych na głowę.


2. Ok, niech temat dotyczy całego roku :-)
3. Napisałem Ci 9/10 i 1/10 powinieneś zrozumieć,
4. Rozmowa była tylko i wyłącznie o powrotach Alby jeśli chodzi o całość roku.
5. dziwne rzeczy piszesz.
"Przypomnij mi ile razy Alves dał sie objechac w tym sezonie? 2, 3 ?" -wyslane 3 godziny temu, Twój przykład - niecałą godzine temu wysłałeś . Więc jak ja stwierdzam po Twoim przykładzie że chodzi tylko o ten sezon, czy Ty po moim wpisie o ten sezon dajesz przykład z poprzedniego?

2-5 na ten sam temat

Nie napisałeś co zrobił Iniesta i kogo krył lub blokował, Iniesta nic w tej akcji nie zrobił, Alves podbiegł do Isco i kryl go od wejścia a nie Iniesta który stał kilka metrów dalej.


Gdyby nie Alves Isco miałby mozliwość dogrania piłki w pole karne. Nie będę pisał o zaślepieniu czy śmieszności, wystarczy że ty to robisz w momencie gdy brakuje Ci argumentów. Rozumiem - Alves kryl indywidualnie dwóch zawodników a Iniesta strefą nikogo.

pax

1

"Przypomnij mi ile razy Alves dał sie objechac w tym sezonie? 2, 3 ?"

Wciąż nie podałeś ani jednej sytuacji z tego sezonu.

jak tu prowadzić dyskusję, skoro wciąż na jedno pytanie nie potrafisz odpowiedzieć, ani podać przykładów.

5.50 Popatrz na ustawienie Iniesty i Marcelo, W momencie podania do Isco Iniesta jest z 10 metrow bliżej pola karnego od Marcelo,, Iniesta przesuwa sie tak jak Marcelo do pewnego momentu w którym odpuszcza, Iniesta niby idzie do pomocy Alvesowi ale nie pomaga nikomu, wychodzi że Alves musial kryć dwóch a Iniesta nikogo. Chyba że napiszesz kogo krył Iniesta, kogo blokował itd... Iniesta widząc, że Marcelo idzie na obieg powinien go przyblokować/ przeciąć dośrodkowanie, Iniesta powinien ściąć do lini końcowej od wewnętrznej, ale jest totalnie bierny, za to Alves produkuje sie jak zwykle za dwóch.

pax

1

gdzie mam podwójne standardy ?
Pokaz sytuacje?
Na razie czekasz na polecenia i połechane wlasne ego, bo skłamałes na temat paxa a to takie modne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?