pax

3

Suarez się rozkręca ale ma braki techniczne - przyjęcie piłki to 2 liga polska, plus za dostrzeganie kolegów i świetne dogrania. W 2 linii iniesta nic nie gra, 20 mecz ligowy z rzędu bez asysty.

pax

1

Ale w czym?

pax

1

Nie bardzo bo neymar przywiązany jest do skrzydła a jak schodzi na środek to już z piłką.

pax

1

Dlatego warto trochę dopomóc redakcji w wyszukiwaniu ciekawostek. Nie wiem czyiniesta nie ppobił jakiegoś rekordu - 20 spotkań z rzędu bez asysty jako ofensywny pomocnik. Fajnie, że nie tylko ja szukam czegoś więcej niż podaje redakcja.

pax

5

Możę warto wyszukać takie ciekawostki, jak np.
w spotkaniu Alves podawał piłkę do Messiego 37 razy co jest rekordem podań jednego zawodnika do drugiego, łącznie wymienili między sobą 58 podań :-).

pax

4

Messi ma 20 jedna ze stron podaje że Giggs ma 30 a inna 29, więc ten rekordzik jest też w zasięgu :-)
Wydawało mi się że Giggs ma dużo więcej.

pax

3

Iniesta to jeden z najlepszych ofensywnych pomocników wszechczasów, przez 5 lat z rzędu w pierwszej czwórce do Złotej Piłki. A od prawie roku nie potrafi zagrać dobrej, prostopadłej piłki. Zauważyłem że ma nie tyle problem z przyjęciem bo technicznie jest magikiem, ale ma taka manierę przy podaniu robienia kółeczka co od razu o 2-3 sekundę spowalnia każda akcję, miał kilka fajnych dryblingów gdzie przechodził z drugiej linii w pobliże pola karnego a następnie oddawał do tyłu, brakuje szybkości, brakuje umiejętności podejmowania decyzji, szybkich klepek w pobliżu pola karnego. Iniesta zbyt głęboko schodzi w pobliże środka pola i tam co najwyżej może z Busquetsem albo z Mascherano podawać.

pax

1

Iniesta zagrał przecietno-dobre spotkanie, nie wyróżniał się zbytnio. Dobrze włączał się w destrukcję w II linii i 3 udane dryblingi a poza tym wielki brak pomysłu i polotu. Spowalnianie większości zagrań, spowalnianie decyzji o podaniu, bardzo asekurancka gra. 20 mecz bez asysty z rzędu w lidze don Andresa.

pax

9

Liczby minut bez puszczonej bramki.

A tak na poważnie, chyba jedynie asyst w LM.

pax

2

pax

24


Redakcjo

Messi nie zaliczył setnej asysty w lidze hiszpańskiej, ja już podawałem newsa o 100 asyście Messiego prawie dwa miesiące temu, dodatkowo ukazał się po 2 tygodniach news redakcji o setnej asyście Messiego.
Messi ma 102 asysty.

nie piszcie też bzdur że tylko dwóch zawodników zanotowało powyżej 100 asyst bo klasyfikacja wygląda tak: (pierwsza piątka wszechczasów)
Figo 107 asyst (54 w Barcelonie i 53 w Realu)
Xavi 105 asyst
Messi 102 asysty.
Alves 94
Juaquin 72


dzisiaj was broniłem, gdy puściliście przedruk z MD o tym że Koke jest samotnym liderem asyst w tym sezonie, gdy Ronaldo miał taka sama liczbę asyst.

Nie przepisujcie wszystkiego jak leci bez weryfikacji, bo wiele stron a nawet portali i gazet może zawierać błędy.

pax

4

Strzelcem jest a asystentem powinien być pod koniec sezonu, na razie jest trzeci.

pax

0

Genialny mecz?? O bramek, 0 asyst, 1 kluczowe dogranie, 1 przerzut, 3 dryblingi, 5 odbiorów i 12 strat, nie brał udziału w żadnej akcji bramkowej. To jest (a raczej był) jeden z najlepszych ofensywnych pomocników na świecie a Ty piszesz że jego zasługa był spokój? Faktycznie strasznie spowalniał większość akcji.

pax

1

ja wciąż się martwię pomocą, Suarez świetne przerzuty i dogranie do Neymara, Messi pełna kreacja gry z przodu tak jak Neymar. Tylko ta dwójka cofała się po piłkę i aby zdobyć przestrzeń wikłała się w dryblingi, bo musiała przejść 3-4 zawodników.
Iniesta od 20 spotkań ligowych bez asysty, od 21 bez bramki.
rakitic słabiutko w rozegraniu,

Pomoc zaczęła grać asekuracyjnie, świetnie Busi, Iniesta i rakitic pomagali w defensywie, ale do cholery mamy piłkę przez 3/4 czasu spotkania a gramy praktycznie 3 defensywnymi pomocnikami bo żaden nie wspiera 3 atakujących. Iniesta próbował dryblingów, przechodził 2 i spowalniał.

pax

0

Ja nie widzę na razie tego światełka - jeśli cała pomoc kreuje 2 kluczowe piłki w całym spotkaniu, w meczu w którym były szanse i na szybki atak i na prostopadłe piłki. Piłki szybko oddawane do Messiego i Neymara i niech oni coś stworzą.

pax

0

Wbrew pozorom xavi ostatnie miesiące bardzo dobrze gra i w takim meczu grałby odważniej od Iniesty i Rakiticia.

pax

0

Busi był świetny, Iniesta tez grał dobrze w pressingu i jak dodamy jeszcze rakiticia któremu dano zadania defensywne to zaraz wyjdzie wynik że gramy 3 defensywnymi pomocnikami w ataku pozycyjnym. Trójka z przodu gra praktycznie sama z okresowym wsparciem Alby i Alvesa, a pomoc ?

pax

1

Niestety mecz tylko potwierdził, iż pomoc nie istnieje, Iniesta starał się i miał świetne dryblingi, ale spowolnił kilka akcji, znowu bez błysku - 1 kluczowe podanie. Rakitic podobnie. Cieszy że Barcelona nie uzależniła się tylko od Messiego, a Neymar zagrał świetne spotkanie, Suarez świetne przerzuty i podania ale wciąż wielkie problemy techniczne z przyjęciem piłki. Jednak ta trójka to była wielka wartość dodana przy przeciętnej pomocy. Dobry mecz, ale problemy z II linią zostają nierozwiązane i nie za bardzo widać światełka w tunelu.

pax

1

Znowu ten Alves macha łapami, ech

pax

1

to była ironia :-)

pax

1

Co takiego dał Iniesta, że piszesz iż rozgrywa kapitalne spotkanie ?

pax

1

Zobaczymy. Jak Barcelona przegra mecz z jakimś zespołem z końca tabeli to nikt nie będzie pamiętaj pierwszej połowy z atletico.

pax

1

Nie sądzę, Xavi obecnie lepiej prezentuje się od Iniesty i Rakiticia, którzy bardzo słabo zagrali w ofensywie, wszystkie akcje napędzał Messi, Neymar, Suarez, Alves

pax

1

suarez prawie przyjecie, technicznie słabo w porównaniu do neymara i messiego

pax

2

Alves - wiadomo, w trybuny

pax

4

Suarez co za asysta, mega klej, technika.

pax

1

Chyba nie tylko tego. Był taki jeden w niezłym jak na ówczesne czasy serialu :-)
Miami Vice :-)

się oglądało :-)

pax

1

A kogo? dał się objechać i tyle. Asekurował i zawalił.

pax

1

Zgadza si, że powinni zmienić, chociaż news jest o Koke, powinni przynajmniej dać sprostowanie, że Ronaldo miał tez 8 asyst.

pax

2

A nie bronię bo wszędzie piszę o błędzie, tylko nie rozumiem tego ataku i tych słów w pewien sposób pogardy, nawet nie na półmetku ligi. Dajesz przykłady wyników końcowych więc to trochę bez sensu. Redaktor nie sprawdził informacji podanej w MD i tyle. Podał źródło. Dwa lata temu Marca policzyła jednego gola więcej Ronaldo i jednego mniej Messimu, bo tak coż zinterpretowała.
Po prostu nie rozumiem, że z jednej stronie dostrzegasz dobrą parce redakcji z drugiej po jednym niedopatrzeniu piszesz o chałturze, psach itd...

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?