1

@Kidd Największa beka jak będą do końca okienka próbować podpisać Felixa, Casemiro czy FDJ i ostatecznie nikt nie przyjdzie i w ostatnich godzinach jakiś szrot będą podpisywać byle podpisać.

4

@IronSanHybrid Ostrożnie, Pan Rudzki ma kolegę który namierza ludzi po IP ;)
#pdk

1

@Sulimo Mnie zastanawia po co oni kupują prawa do takich produkcji jak potem i tak mają wywalone na materiał źródłowy. Niech wymyślą swój świat od początku do końca, nikt nie będzie miał pretensji co do wyborów bo to będzie ich świat. A tak wydają dziesiątki milionów na prawa i spuszczają je w kiblu.

4

@Comentateiro Abstrahując od problemów jakie ma nasza edukacja na każdym poziomie polecam też sprawdzić jakie budżety mają te uczelnie z topki rankingowej. Stanford np ma budżet dużo większy niż cały budżet jaki wydajemy na edukacje w kraju. Tego nie da się przeskoczyć nawet najlepszymi reformami.

0

@mateusz1989VeB Nie wiem jak wyglądają przepisy dokładnie ale może brak karnego wynikał z tego, że piłka w ogóle nie leciała w ten sektor boiska.

0

A ktoś się orientuje czy to chodzi o zakaz rejestracji wszystkich nowych nabytków czy część już w teorii można zarejestrować ale zarząd stara się wszystkich za jednym razem?

0

@Zorrocule Jeżeli tak się umówił podczas podpisywania kontraktu to co to za skandal? Wtedy Barcelona była w bardzo słabej pozycji do negocjacji a on zgodził się przyjść i grać za dużo mniejszy $$$ niż mógłby dostać w innym klubie i z tego co pamiętam to bez wielkiej premii za podpis.

0

@Mns21 Bez szans, żeby Bayern w tym okienku wydał jeszcze 70-80 mln. Prędzej jakiś deal z wypożyczeniem z obowiązkiem wykupu za rok ale nie wiem czy księgowo to się spina wtedy.

0

@pioz123 Jeżeli pracownik ma kontrakt obwarowany tak jak ci zawodnicy to pracodawca w zasadzie nic nie może zrobić. Tak naprawdę nikt nie obniżył i nikt nie obniży swojego wynagrodzenia. Nawet kapitanowie tego nie zrobili tylko przenieśli część kontraktów na kolejne lata. Trzeba być naprawdę naiwnym by sądzić, że ktokolwiek w klubie zrezygnuje z X mln bo poprzedni zarząd dał dupy.

Po za tym część tych zawodników przychodziła tu bo klub oferował największe pieniądze (przykład De Jonga). Więc wygrywasz podpis zawodnika przez gwarancje dużo większych pieniędzy a potem mówisz mu że poprzedni zarząd jednak przelicytował i sory musisz zejść z pensji XD?

Oczywiście, że Laporta musi próbować negocjować jakoś ale sam strzelił sobie w kolano wydając 200 mln i podpisując graczy którzy pewnie będą kosztować klub 50-60 mln rocznie na same pensje. Jaki argument ma teraz przekonać tych zawodników do obniżenia pensji?

1

@joloskyy Ale te 200 mlm wydano na zawodników których teraz nie można zarejestrować przez ich pensje. Dokładni o to chodzi

0

@JordiAlbion Jeżeli nie widzisz różnicy między tym co było w 2014 a tym co jest teraz to nie mamy o czym dalej rozmawiać.

0

@Wojcio Czyli dla ciebie nie ma problemu by handlować z krajem, który oficjalnie nam grozi, który zaatakował i nadal bombarduje kraj obok nas. Genialny wręcz pomysł żeby dalej być zależnym energetycznie od ruskich i napychać im kieszenie na kolejne bomby które kiedyś może spadną u nas. Nikt nie mówi, że należy ich się bać ale takie lekceważenie zagrożenia które jest obok naszej granicy jest oderwaniem od rzeczywistości. Wy chyba sobie nie zdajecie sprawy, że jakby doszło do wojny i bylibyśmy załóżmy na wygranej pozycji to i tak duża część kraju będzie zniszczona i zginie wiele ludzi. Na tym polega wojna. Dlatego trzeba robić wszystko żeby żadna bomba u nas nie spadła. A nie mieć wyjebane bo rosja była źle przygotowana do ataku na ukraine.

0

@Wojcio Tak jak wyżej, takie same opinie czytałem przed atakiem na Ukraine. Też nie mieli ich zaatakować. Groźby żeby USA się wycofało za Odre to sobie Putin wymyśla i nie będzie nic robił w tym kierunku tak tak

0

@FC1899Barca Ciekawe, że na początku wojny nikt nie przewidział, że Ukraina odeprze tak skutecznie atak, opinie były wręcz przeciwne. To, że Ukraincy się tak bronią nie oznacza, że nie było zagrożenia i teraz możemy mieć wywalone na to i dalej handlować z krajem który oficjalnie nam grozi bo będzie gaz droższy.

Co więcej pamiętam jak czytałem opinie przed atakiem, że Amerykanie pierdolą i Putin nikogo nie zaatakuje. Że to jego szachy 5D a my się dajemy jak dzieci wkręcać. No wyszło, że jednak zaatakował i wyjebał się na pysk. Więc jak czytam takie pisanie, że Polski na pewno nie zaatakują po tym jak OFICJALNIE chcieli przywrócenia statusu z przed 30 lat i wywalenia wojsk USA z Europy to mam XD.

2

@FC1899Barca Gdyby nie tak skuteczna obrona Ukrainy możliwe, że teraz u nas toczyłyby się walki. Przypomnę, że rosja zaczynała wojnę z żądaniem wycofaniem się wojsk USA za Odre co chyba jasno wskazuje jakie mają plany. Wojna na Ukrainie to też nasza wojna bo zdefiniuje nasze bezpieczeństwo na wiele lat. Niektórzy naprawdę mają problem by spojrzeć trochę dalej niż czubek własnego nosa.

0

@Azi Czyli jak ktoś cię pozwie przed sąd a ty się wybronisz to też możemy mówić ironicznie że na pewno jesteś niewinny skoro niezbędna była decyzja takiej instytucji? Poraża mnie czasami wiedza o świecie niektórych ludzi.

0

@MrPGG Cały ten wpis jest absurdalny i w ogóle nie jest podobny do obecnej sytuacji. W komentarzach kilka osób wyjaśniło te różnice.

0

@Azi Sprawa skończyła się w trybunale europejskim gdzieś Real wygrał więc żaden szwindel.

1

@JimMorrisonFCB Różnica jest taka, że jako prywatna osoba możesz kogoś pozwać jeżeli poczujesz się urażony bezpośrednia obelgą. Tutaj mamy symbol jakim jest JP2 a nie osobę prywatną. Nie widzę żadnego problemu z wyśmiewania się z symboli (dowolnych).

2

@!34RC3!_0N4 Czyli chcesz decydować co jest obiektywnym żartem i z czego można się śmiać a z czego nie?

26

@JimMorrisonFCB A moim zdaniem reprezentujesz dokładnie to samo podejście co lewicowa strona która również chce dyktować co wypada a co nie. Jeżeli kogoś obraża jakiś ręcznik to jego problem, nikt nie zmusza do kupowania. Każda próba cenzurowania w oparciu o subiektywne spojrzenie na jakieś sprawy nie prowadzi do niczego dobrego.

0

Jugol próbuje wybielać swojego sugar daddy z ręcznikiem na głowie, nowe nie znałem...

1

@DaPidejpi Ogłosi, że nie przedłuży kontraktu ale pewnie nie powie gdzie idzie.

0

@DaPidejpi Z Benzemą pewnie szybko się dogada, widać to w reprezentacji za to ciężary będzie miał Vinicius bo Mbappe woli grać na lewej stronie. Ciekawe jak Ancelloti to poukłada.

0

Jeżeli ta klauzula 150 mln po 2 latach w City jest prawdziwa to transfer do Hiszpanii wydaje się realny. Real prawdopodobnie będzie wtedy szukał kogoś za Benzeme a Barcelona finansowo może stać już dużo lepiej co pozwoli jej na tego typu inwestycje. Kwestia czy on się sprawdzi i będzie wart tych 150 mln za dwa lata ;)

0

@Mroziu Różnica między Haalandem i Mbappe a Neymarem i Leo jest to na jakim etapie kariery są. Pierwsza dwójka jest na początku kariery i ma ogromny głód co raczej na pewno pozwoli przekonać ich do wysiłku dla drużyny.

0

Skoro nie chcą przekraczać ustalonych granic (słusznie) to po co wypuszczamy informacje o Haalandzie który chce minimum 15 mln netto (~30 mln brutto). Są równi i równiejsi dla zarządu czy tak naprawdę nie liczmy się w walce o Norwega a informacje wypuszczamy przez klubowe media żeby coś ugrać z Raiola?

4

Na pewno wszyscy zawodnicy, którzy zgodzili się na obniżenie pensji i niższe kontrakty ucieszą się z transferu Norwega który od razu dostanie 20 mln pensji.

1

@JarekS Moje argumenty to - wywiad samego zawodnika w którym potwierdził że chciał odejść do Realu. Informacje z najlepszych źródeł w Hiszpanii i Francji gdzie nikt nie bierze pod uwagę w ogóle innej opcji niż podpisanie kontraktu z Realem albo przedłużenie umowy z PSG. Żadne poważne medium nawet nie wspomniało o opcji transferu do Barcelony. Twój jedyny argument to że tak ci się wydaje.

3

@JarekS Barca jest na straconej pozycji bo po pierwsze Mbappe będzie chciał zarabiać w okolicach 40-70 mln brutto rocznie. A także jako, że to darmowy transfer będzie chciał $$$ za podpis. Źródła z Madrytu mówią o kwocie 70-100 mln euro jakie Real ma dać Mbappe za podpisanie kontraktu. W obecnej sytuacji ekonomicznej taki ruch jest niemożliwy, to transfer dużo kosztowniejszy niż Haaland. Po drugie sam Mabppe latem w wywiadzie mówił, że chciał odejść do Realu i poprosił Leonardo żeby się dogadał co do transferu. Po tym jak Real dawał 200 mln a on był chętny miałby teraz zdecydować się na inny klub? Przyszłość Francuza jest albo w Madrycie albo w PSG. Inne scenariusze są nieprawdopodobne.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?