mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@escarabajo są teoretycy wegańscy, wegetariańscy i myślę że z nimi ona ma nie po drodze :) Co nie znaczy że Oliwa jest zła, nigdy tego nie powiedziała. Po prostu mówi że mięso i tłuszcze zwierzęce też trzeba jeść. Ja tak to widzę, a że jedni ludzie dorobili otoczkę że są okłamywani! a drudzy znowu jak tu chcą za wszelką cene pokazać że tamci się mylą i tak to się kręci. W skrócie: babka mówi dużo mądrego, czasem spłyca owszem ale też bez przesady. Aha i była przeciw Mercosur bo nieświeże mięso do nas dotrze + rośliny nafaszerowane pestycydami co też się niektórym nie spodobało, bo przecież możesz w sklepie wybrać co kupisz a w UNII przecież wszystko jest kontrolowane i sprawdzane :)
3
@Bogan nazywanie tego systemem jest może bliskie jakimś teoriom spiskowym, ale ogólnie podałem Ci przykład tego "systemu" czy działania zgodnie z obecnym "konsensusem naukowym". Cholesterol wysoki? to młodemu statyny (36lat). Bo taki jest obecnie konsensus naukowy + farmacja musi zarobić a lekarza jeżdza na wakację za kasę koncernów. To nie jest system?
2
@escarabajo ja na nia nie siadłem wręcz przeciwnie ale idać za czatem:
"Są natomiast liczne kontrowersje wokół jej publicznych wypowiedzi dotyczących żywienia i zdrowia. Krytycy zarzucają jej m.in.:
rozpowszechnianie tez sprzecznych z aktualnym konsensusem naukowym,
straszenie soją, olejami roślinnymi i dietą roślinną,
wypowiedzi o charakterze dezinformacji zdrowotnej.
Pojawiła się też sprawa mleka dla niemowląt reklamowanego jej nazwiskiem — według doniesień medialnych prokuratura miała analizować kwestie bezpieczeństwa produktu i zgodności z przepisami."
Co do ostatniego. Co w tym złego? Załóżmy że mleko w mojej ocenie jest zdrowe. Zajmuje sie technologią żywności 50lat. Ktoś tworzy firmę, ja daję twarz i opowiadam że mleko zdrowe na konferencjach - bo robią wszystko zgodnie ze swoim moralnym porządkiem. Gdzie tu jest coś nie tak?
Co z Messim, który reklamował Lays? Co z idolką niektórych Mają Ostaszewską, która paradowała w imię wolności zwierząt a następnie poszła za kasę reklamowac firmę ze skórzanymi torebkami.
1
@escarabajo na tym bym się skupił o co zapytałeś. Czy tłuszcz i mięso jest ok? Czy cukier , białe pieczywo są ok? a nie na tym czy zarabia ta Pani. To w ogóle jest nieistotne.
0
@Bogan no ja nie wątpię że Broni, nic to nie zmienia jednak w kwestii tego czy ma rację, czy nie, "promując" mięso, tłuszcze jako zdrowe dla organizmu. Nie są zdrowe?
3
@Jakchcesz troszkę też się tą tematyką interesuje, dla siebie. Wważasz że ta starsza Pani dla zysku wymyśliła sobie historię o "złym systemie" ? A co ona z tymi pieniędzmi zrobi, które już zarobiła na tym "fałszywym przekazie"? Widać ubrana jest tez na bogato.. Także z pewnością "tak się robi biznes".
edit: już bez ironii. nie wiem czy ta kobieta na tym zarabia. Wątpię. Poza tym oczywiście się z nia zgadzam. odnośnie 'systemu' robilem badania po 35r życia i wyszło mi że cholesterol 260. LDL i HDL podwyższone, lipoproteina również dość wysoko. Na dzień dobry pani doktor zaproponowała mi statyny, czyli jak wiesz leki na cholesterol które trzeba najczęsciej brac już do końca życia. Stajesz się stałym klientem firma farmaceutycznej. Oczywiście odradziła mi smalec, odradziła mi masło i wszystko co tłuste. Czyli wszystko to co proponują Rodzen i Cichosz. Jak jeszcze podnosi się zły cholesterol w organizmie? :
nadmiar cukru może pośrednio podnosić cholesterol i pogarszać profil lipidowy, nawet jeśli ktoś nie je dużo tłuszczu.
Najbardziej problematyczne są:
słodkie napoje,
słodycze,
duże ilości białego pieczywa i przetworzonych węglowodanów,
syrop glukozowo-fruktozowy i nadmiar fruktozy.
Co się dzieje w organizmie:
wątroba zamienia nadmiar cukru w tłuszcz,
rosną triglicerydy,
często spada „dobry” cholesterol HDL,
mogą pojawiać się małe, bardziej miażdżycorodne cząsteczki LDL,
zwiększa się insulinooporność i stłuszczenie wątroby.
U części osób wysoki cukier w diecie wpływa na cholesterol bardziej niż sam tłuszcz pokarmowy.
Czy ta lekarka jest czescią systemu? Czy celowo, czy nieświadomie podała mi błędną sugestię?
0
@BorzyKrzys fenomen dla mnie to jego stary, który z zasady fajnie potrafi pogadać, mądrze, również o wychowaniu dzieci. Tyle, że teoria - teorią jak widać.
0
@ranger3120 panowie emeryci już sobie zdają sprawę że zjeżdzają do bazy to wykorzystują chwilę i dobrze, nie ma w tym nic złego :) też bym tak robił , tym bardziej że jestem podobny rocznik :P
6
@lithotripter ale jednak tych z KO się tutaj bagatelizuje a tych z PIS , Konfederacji się piętnuje i to ostro.
1
@CLS63AMG co do początku się zgodzę, a co do ostatniego zdania, jednak Zidane i Carlo wypalili ;)
0
@Antimadridista_WR no ciekawi mnie to właśnie. Napoli dało za niego 30mln z tego co widzę i raczej teraz nie ma podstaw by cena była wyższa. Rok starszy, rok bez gry. Może byłby wzięcie za ~20mln
1
Co sądzicie o takim zawodniku jak Romelu Lukaku, mam na mysli bieżącą sytuacje. Czy może jeszcze coś znaczyć w największej piłce? Ogólnie Napoli chce się go pozbyć.
0
@Eklerek Spoko , rozumiem. Ja tylko z perspektywy niedzielnego kibica stwierdzam, że ten zawodnik REALNIE mógłby odmienić Real :) nie mają zawodnika/pomocnika tego kalibru
0
@Eklerek Ja tylko zwrócę uwagę że Bruno ma klauzulę około 57mln funtów i kontrakt do 2027 ;) nie zdziwię sie jak Real w kryzysie próbował będzie go zachęcić. Ja bym przynajmniej tak zrobił mając takie problemy.
0
@AmigoBlancos parada :) tak na prawdę w dużej mierze jest to po prostu słabe wykończenie Robbena, ale wiem , wiem.. zależy od interpretacji. Piłka jest pełna interpretacji ;) ja należe do tych co uważają że są karne kiepsko strzelone a nie obronione. choć Są wyjątki. pozdro.
0
@Fantastyczny Chłopiec no to jakby zagrał jeszcze jeden mocny sezoon to tak. na tą chwilę - nie.
0
no dobra ale on chyba wciąż jest naszym piłkarzem tak? Tylko jeśli Monaco wpłaci 11mln to automatycznie go bierze?
0
@Zoker Kane ma rok kontraktu. Oyarzabal 2 lata i 75mln klauzuli. Może się okazać że kwota ich wykupu byłaby zbliżona (o ile Bayern + sam Kane są zainteresowani).
1
@bart_azz klauzula za Oyarzabala 75mln euro teraz sprawdziłem. Nie wiem czy Baskowie puszczą go o wiele taniej.
3
@BezglutenowyPedri Dla mnie to numer jeden ale mimo rocznego kontraktu Bayern go nie puści tym bardziej po epizodzie z Lewym, gdzie go zgarnęliśmy. Pytanie czy w ogóle Harry chciałby przyjść, bo czy w Barcelonie , czy w Bayernie ma wieksze szanse na LM? W sumie nie jest to takie oczywiste ale na pewno jest to trudny transfer. W kazym raziem stawiam sprawę tak: KANE, a jeśli nie KANE to Oyarzabal jako "erzatz"
6
@bart_azz też tak myślę że w niedoborze napastników i w ogóle klasowych grajków wo wyjęcia Oyarzabal ukazuje się jako najlepszy wybór cena/jakość.
1
@Katalończyk 99 "stadionówka mimo chorej ceny nie nadaje się do chodzenia na codzień. Nie polecam. Cerata. Zaś 800zł za koszulkę (meczową)... to już opcja dla zamożnych :)" teraz jaśniej
0
@Orłoś stadionówka mimo chorej ceny nie nadaje się do chodzenia na codzień. Nie polecam. Cerata. Zaś 800zł za koszulkę... to już opcja dla zamożnych :)
3
@fotohobby kurde ale lipa mam nadzieje że to nie odbije sie na nim negatywnie bo był w mega gazie
1
@Safrani no i to chodziło dzięki :)
0
szybkie pytanie, jak się nazywała ta piosenka śpiewana na meczach Barcelony , przed każdym meczem to chyba leci na stadionie. Oczywiście nie chodzi o klasyczny hymn.
0
z tej listy nie wybrałbym chyba absolutnie nikogo:
https://www.transfermarkt.pl/jumplist/torschuetzenliste/wettbewerb/ES1
1
Ma ktoś z LR do odsprzedania troszkę oprysku PUMA na 400m2 trawnika?
1
@July_6_BcN dokładnie. Jedno jest pewne, jego nieobecność nie jest związana z odejściem.
0
uważam że błędem jest mówić o tym w kategoriach błędu.