mmaciass
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Gliwice
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Jarema2000 Hiszpania 4:0 , Iran 1:0 , Urugwaj 2:0 , Belgia 2:1
0
@Spider_Man Hiszpania 4:0 , Belgia 2:1 , Urugwaj 2:0, Iran 2:0
1
@MesQueUnClub_87 myślę że to nie kasa, w Chelsea też pewnie dobrze zarabiał lub mógł więcej, raczej to "sen o potędze" a to tym gorzej dla niego skoro jest z Barcelony!
0
@mmaciass na 2min przed meczem zmieniłem na 1:1 :( he . To jest właśnie bukmacherka
1
@Comentateiro piękne prowo xd ale trzeba przyznać że Zion Suzuki jest ciekawym przypadkiem, szkoda że nie jest rudy.
0
@Ignareks moje dzieci zwykle mówią "to jest najgorszy dzień w moim życiu" ale.maja odpowiednio 8 i 5 lat :) mistrzostwa jak mistrzostwa, piłka jak piłka, większość meczów jest nudna dla mnie;)
1
@Danny Gaucho że jest surowo troszkę i otoczka średnia to się zgodzę, z drugiej strony trybuny dość pełne więc spoko, no o nie słyszę tak wuwuzeli więc chyba też dobrze ;) ogólnie mecze jak mecze.. większość meczów jest dla mnie nudna xD
1
@escarabajo odważnie. Zmieniłem na remis 2:2 zobaczymy co będzie :)
1
@escarabajo jaki wynik tu dać pomocy :) bo skłaniam się 2:1 dla NL ALBO nawet ku remisowi 1:1 lub 2:2 :):)
0
Kto obstawia remis Holendrów z Japonią ? Bo się waham :):)
1
@jacobFCB wrócą do gry w przyszłym sezonie. Dwie bardzo ważne pozycję wzmocnione. Jeszcze jakby oddali jednego z dwóch Kuliana albo Vyniego to byłoby dla nich najlepiej
1
@mordini123 postawiłem 1:1 :p
0
@Gacu95 po co te patologiczne "kurr.."?
W minionym sezonie 2025/2026 Vedat Muriqi strzelił dla RCD Mallorca łącznie 23 gole we wszystkich rozgrywkach (w tym 23 bramki w samej lidze La Liga).Dla porównania, w całym swoim poprzednim okresie gry dla hiszpańskiego klubu, napastnik zgromadził ich ponad 50.
W jednym sezonie strzelił 23 gole, w pozostałych wielu sezonach łącznie 50. Czy to jest skuteczny zawodnik ? Może jest ale bez szału też.. strzelił z tych 23gole 5 z karnych, a 6 z głowy :) nie mówię że ten zawodnik na rezerwę byłby zły, ale z drugiej strony to już nie czasy jak za czasów Luuka de Jonga i Koemana że będziemy grali wyrzutkami.. Flick tak nie gra to raz, a dwa obecnie oczekuje się od Barcelony już czegoś więcej niż w tamtym przejściowym okresie.
0
@mordini123 jaki wynik obstawiasz :)?
0
@Aequlibre imo on nie jest wcale taki skuteczny. Nie strzelił Bóg wie ile, a spora część z tych strzelonych to gole z karnych i z główki. Taki słabszy Łuk DeJong raczej choć nie mowi, może być użyteczny.
1
@Safrani ja też w ogóle z tego nie korzystam, wodę kupuję w 5l butelkach wolnych od jakichś systemów kaucyjnych ;) Ty pewnie strzelam masz odwróconą osmozę ;)
2
@Safrani miałem na końcu języka że sprawa "butelkomatów" zaraz po nakrętkach przytwierdzonych na stała się bardzo popularna w mainstreamie, grzeje niesamowicie. A takie sprawy jak banderyzm na Ukrainie , drobnostka :)
1
@Bobo25 tak, ten symbol nadziei i pokoju byłby równie piękny
0
@pt9 nie jeździłem ale z wyglądu spoko wóz się wydaje. Choć przyśpieszenie mogłoby być lepsze xD Widziałem tą ofertę na pepperku. A jak się jakość takiego GOLFa Varianta w wersji R? To samo? Czy raczej troszke wyżej niż Skoda. Chodzi mi o realne dośw. a nie opinie z neta typu "golf to pólka wyżej" :)
0
@Bobo25 jakby można było dać serduszko zamiast herbu, dałbym
1
@BillyButcher ok. a mój kolega 15lat temu miał doświadczenie seksualne z ok. 40 kobietami ale nieco zmienił się przez te 15lat i Obecnie ma żonę i 3 dzieci. jest szczęsliwy, ma trochę inny światopogląd niż wtedy. Nieźle.
1
@Safrani @Comentateiro nie rozstrzygam tutaj czy macie rację mówiąc że to mało istotne. Myślę że spora część Polski sądzi jednak inaczej. ale to jest jasne że zawsze istnieje jakieś stopniowanie ważne, ważniejsze. Co nie znaczy, że dyskutowanie na teoretycznie mniej ważne sprawy jest błędne. Tu nie chodzi też o sam order, on jest tylko symbolem, raczej tu chodzi o podejście Ukraińców do sojusznika Polskiego.
edit: nie aspiruję do polityki.
0
@maroon a kto wie, o tym nie pomyślałem. W sumie nic mnie nie zdziwi, kiedyś bym pomyślał, nie no nie możliwe, teorie grubo spiskowe. Dziś stwierdzam, że absolutnie wszystko jest możliwe. Akurat chyba wczoraj czytałem że afera podkarpacka a właściwie to bracia (chyba tak się nazywali) Rysicz chodzili na pasku państwa polskiego. Także Ukraińcy prowadzili w Polsce burdel za zgodą Państwa w zamian za materiały kompromitujące polityków :)
0
rząd (Tusk): "Po tym nieszczęsnym zdarzeniu, jakim była decyzja ogłoszona przez prezydenta Zełenskiego, zrozumiałem zupełnie reakcję prezydenta Nawrockiego [...] Nikt nie podzieli polskich władz i opinii publicznej, jeśli chodzi o wojnę, ale też o przeszłość"
rząd (Tusk): "Strona ukraińska sama doprowadziła do tego problemu, więc niech teraz szuka rozwiązania. W tej chwili toczą się rozmowy moich ludzi z szefem kanclearii prezydenta Zełenskiego, panem Budanowem (...). W tej chwili cała odpowiedzialność jest po stronie ukraińskiej, by jakoś zaleczyć ten niepotrzebny zupełnie konflikt interpretacji historycznych""
też rząd (Sikorski): "Mam nadzieję, że po decyzjach kapituły i prezydenta Karola Nawrockiego nie będzie tak, że b. kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, który bierze od Putina pieniądze, będzie nadal kawalerem orderu Orła Białego, a ten kto z Putinem walczy, będzie go pozbawiony"
też rząd (Tusk): „Ponieważ dyplomacja nie przyniosła żadnych efektów, zwracam się publicznie do Prezydentów Karola Nawrockiego i Wołodymyra Zełenskiego o bezpośrednią i szczerą rozmowę. Zanim emocje zrujnują naszą solidarność, która narodziła się w obliczu rosyjskiego zagrożenia”
czyli tak, najpierw "gramy w jednej drużynie i nikt nas nie podzieli" a następnie narracja sikorskiego w stylu raczej ukraińskiej opinii publicznej niż polskiej racji stanu. Następnie stawianie Nawrockiego niemalże jako współwinnego sytuacji w myśl zasady "nie ważne czyja wina, obydwoje do kąta".
Wspaniale, wspaniale. Zero spójności, zaprzeczenie swoim słowom. Chorągiew powiewa na wietrze.
@Safrani
2
@Safrani ale to co piszesz nie ma przełożenia bo zobacz: Niemcy pogodzili się ze swoją historią, przeprosili i przepraszają przy wielu okazjach nadal więc tu nie można im zarzucić tego co Ukraińcom. Ukraińcy czczą tego "Hitlera" (celowo w cudzysłowiu bo chodzi oczywiście o Szuchewycza, Melnyka czy Banderę) i absolutnie nie mają zamiaru przepraszać, pogodzić się z tym że Wołyn i Galicja to były rozwiązania SYSTEMOWE a nie tylko oddolny ruch ludności chłopskiej. Czy Niemcy dają ulicom nazwy np Goebelsa czy Goeringa? No nie.. To nie jest to samo. To Ukraińcy nie chcą się rozliczyć, a wręcz zachowują się w tej sprawie prowokacyjnie wobec nas sojuszników.
Rosja wiadomo ma swoją alternatywną wersję historii ale oni naszymi sojusznikami nie są, i raczej nie będą dlatego przykłady ani Niemiec, ani Rosji, nie są dobrymi - adekwatnymi. Ukraińcy mieli być naszym bliskim sojusznikiem, byliśmy orędownikiem ich spraw w Europie, daliśmy dom, pracę, służbę zdrowia, broń (owszem przede wszystkim w swoim interesie, ale daliśmy):
ok. 350 czołgów kiedy inni zastanawiali się czy to nie zbyt ryzykowane, 10 migów gdzieś inni wyznaczyli na samolotach swoje czerwone linie, daliśmy około 20 krabów,i 10 śmigłowców..
W zamian mamy ulicę Bandery, pomniki Szuchewycza, gloryfikowanie OUN i UPA. Oni idą z nami na zwarcie, mając do nas dużo gorszy stosunek niż my wobec Niemców. My mam na mysli ludność, nie rząd, bo rząd wiadomo - jest pro Niemiecki.
2
@Safrani z jednej strony tak, z drugiej.. jeśli szanujemy swoją historię to nie możemy po prostu pić kawy z mordercami naszych pradziadków. Jakoś nie mogę przejść obok tego całkowicie obojętnie, tym bardziej że mój pradziadek z moim 8letnim dziadkiem i jego rodzeństwem uciekali z Wołynia i 2 lata prawie tułali się po północnej Polsce właśnie z tego powodu. Dobrze że jakiś sprawiedliwy Ukrainiec dał im znać, żeby rano wyszli jak co dzień w Pole, dzięki temu przeżyli, ale cały hutor pradziadka został na Ukrainie.
3
W najbliższym czasie nie należy spodziewać się prób sprowadzenia z Monachium ciała Stepana Bandery i jego pochówku na Ukrainie. "Otoczenie Zełenskiego zrozumiało, że przegrzało" – informuje Wirtualna Polska.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/poch%C3%B3wek-bandery-na-ukrainie-wstrzymany-otoczenie-ze%C5%82enskiego-zrozumia%C5%82o-%C5%BCe-przegrza%C5%82o/ar-AA257S3f?ocid=msedgdhp&pc=W251&cvid=6a27a64f59534db5bea3036d50a8cdbe&ei=16
2
@Bobo25 do sowietów dociera tylko konkretny argument siły. Niech więc tą siłą będzie odebranie orderu jeśli nie zmienią nazwy ugrupowania. Rozmowy np o ekshumacjach to trwają od 2022 a niektórzy powiedzą że od 2014 a jeszcze inni że jeszcze dłużej. Ile można? Pomniki Szuchewycza, Bandery, nazywanie ulic ich imieniem. O czym tu rozmawiać. Niech ten przypadek (nazwania ugrupowania) będzie początkiem właśnie zmiany dialogu na konkretne ruchy. Niech wiedzą że z OUN UPA na ustach nie mają czego szukać w Europie, a już na pewno nie w relacjach z Polakami.
@Comentateiro właściwie to można ten post uznać za odpowiedź.
2
@Azi w sytuacjach szczególnych jak ta gdzie (jak sam zauważył) ważą się losy współpracy Polsko - Ukraińskiej mężowie stanu (nawet różnych opcji) zwykli mówić jednym językiem. Mężowie stanu jednego Państwa rzecz jasna. Możesz wymagać g*wno od polityków, Twoja rzecz ale ja wymagam od nich nieco więcej. Czyli właśnie tego co napisałem. Problem w tym że mężów stanu tutaj nie uświadczymy, są tylko menagerowie działający na emocjach ludu. A lud przyklaskuje bo przeciez to normalne, a na końcu daje "xd"
37
Komentarz usunięty