9



Pięknie pokazany absurd aktualnego systemu kaucyjnego xD

Niech oni w pizdu zamkną ten system i postawią od nowa.

@Kgorecki2500 @Safrani @tomek8756 @gumaz

3

@Aragorn33 znając nasz klub, to za 3 lata xD

Kwestia ile urośnie

0

@APTAPT tak zupełnie szczerze, to taka Euroliga powinna powstać też w siatkówce.
20 ekip. Absolutny top. W siatkówce pewnie się zacznie od 16. Dużo bardziej wyrównane to jest i sprawiedliwe i pewnie więcej hajsu im daje.

W piłce nożnej w sumie też może byłbym za tym, ale obecny format jest super i szkoda byłoby to niszczyć.

0

@Fake69 Byle nie The Pitt. To jest takie badziewie, że daj spokój.

No to klasykiem polecę - Sherlock :)

2

@Azazel_Pazuzu dokładnie tak. Najbardziej wnerwia to, że większość w ogóle nie wie o co chodzi...

Pomijam już nazywanie każdej umowy innej niż UoP - umową śmieciową. To jest jakiś żart chyba. Śmieciówki, to były w Polsce w latach 90 i 00. Skończyło się już w 10, a obecnie praktycznie się ich nie widuje.

Często też osoby na B2B mają normalnie kontrakty podpisywane, gdzie mają uzgodnione urlopy, czy w razie czego chorobowe. Mają szereg benefitow. Tylko z moich znajomych, to mogę 4-5 osób takich wspomnieć.
No, ale to trzeba szerzej spojrzeć, a nie tylko nienawidzić każdego pracodawcy, czy właśnie libków, którzy dbają o rynek.

1

@tomek8756 Przeczytajcie sobie tę ustawę. W tym momencie będzie tak, że oberwą rykoszetem (a być może i głównie o nich chodziło..) ci, którzy wcale na UoP nie chcą być, bo im finansowo się to nie opłacało. Dla Lewicy ta ustawa jest idealna. Oberwą Januszexy (super!), ale i ci, którzy razem się dogadali, bo tak im wygodniej, a na UoP najwięcej hajsu idzie do budżetu.

Mogę się też mylić, ale akurat Mentzen sporo osób u siebie zatrudnia na UoP. To nie jest tak, że przeciwnicy tej ustawy z góry nie zatrudniają, lub są przeciwnikami UoPu.
Ta ustawa daje kolejne kompetencje urzędnikom, szkodzi TAKŻE tym stronom, które wzajemnie się dogadały.

No, ale spokojnie. Żyjemy w Polsce. Zaraz znajdzie się obejście przepisu :)

Za dużo osób pracuje na B2B, czy zleceniu, bo im się to opłaca. Zacznie się kombinowanie.

1

@Encore @FcPortoFan1999
No to oficjalnie II stopień uszkodzenia ścięgna w udzie.
Przerwa od 4 do 8 tygodni.
Playoffy zaczynają się pod koniec kwietnia.
Cudem będzie, jak wróci w pierwszej rundzie. Zapewne dopiero na drugą, ale wtedy już Lakers nie będzie xD

2

@kamyk_23 kurde i znowu się z Tobą zgadzam. Chyba czas umierać xD

1

@Safrani no na pewno coś tam w tle się musi działać. Oj Amerykanie zapłacą za tę decyzję..

Czytałem, że Francuzi zapłacili w Juanach. Jeśli tak jest, to mamy prawdziwą rewolucję

2

@Safrani no na to wygląda. Ciekawe czy jednak płatność w juanach. To jest bardzo kluczowa informacja.

1

@Safrani no ciekawe info.

1

@Kgorecki2500 widziałem na Sadolu co Azerowie robili Ormianom w wojnie o górny Karabach :) także tak. Jak go Iran dopadnie (ta sama grupa, bo to Szyici), to ma przewalone.

0

@FcPortoFan1999 w zeszłym roku mieli niepoukładany zespół. Zupełnie inaczej niż teraz na wiosnę.

Pokonali 3-0 Wilków w sezonie.

Mają bardziej kompletny skład. Luka wszedł na wyższy poziom. Reaves to samo. W końcu mają defensive playera, czyli Smarta. Do tego uzupełniający się Hayes i Ayton.
Jest jeszcze super strzelec Kennard.

No, ale LeBron starszy o kolejny rok...
Z trzeciej zaś strony - Minnesota nie jest tak mocarna jak rok temu. Houston i Wilki do ogrania. Denver na granicy. OKC i Spurs bez szans najmniejszych.
No, ale warunek - zdrowy Luka

1

@FcPortoFan1999 nie no bez szans. Minnesota musiałaby bez Edwardsa grać to wtedy MOŻE.

LeBron jest w stanie wejść na wyższy poziom. On się oszczędzał i trochę zmienił strategie (oddał piłkę, rzucał głównie z czystych pozycji, lub kontra/wjazd pod kosz). Jak nie będzie Luki, musiałby wziąć grę na siebie.

Problem ewidentny mają Lakers.
Ale tak. Bez Luki to jest 4:1 max w 1 rundzie, niezależnie z kim. Oczywiście w plecy

0

@Encore nie no bezapelacyjnie. Jak pisaliśmy. Ten dwumecz zadecyduje o MVP i nie sądziłem, że w taki sposób. Wiedziałem, że tutaj Lakers szans nie mają i go przegrają, ale nie sądzikem, że taki blowout będzie + co gorsza dla nich - okupione kontuzją.

Parszywy sezon. Naprawdę NBA coś musi zrobić z tak długim sezonem (i w sumie tym chorym limitem 65 meczów. Nie wiem. Wyłączyć z limitu te mecze, gdzie zawodnik kontuzjowany jest 5+ meczów. Zrobić limit 7 opuszczonych meczów, a wliczając kontuzje 5+ dni, to min. 50 musisz rozegrać, czy coś).

Przecież z top20 zawodników w lidze, to 12-13 jest wyłączonych całkowicie przez kontuzje. Gdzie tu logika, gdzie sens.

Nie liczą się m.in. Doncić, Reaves, LeBron, Giannis, Anthony Edwards, Anthony Davis, Cunningham, Curry, Tatum, Huliburton, pewnie kogoś jeszcze pominąłem...a na granicy Wemby i Jokić. Chore to.

1

@FcPortoFan1999 prawdopodobnie do końca sezonu. W zależności od stopnia uszkodzenia, albo 1-2 tygodnie, lub jak jest II stopnia uszkodzenie (jak to mówili - most likely...) 5-6 tygodni. Jak to drugie, to w praktyce po sezonie.

0

@JackPtak no jak rozdają, jak Wemby i SGA faworytami są do tej nagrody? :D

0

@takisobiektos jak Wemby dostanie to się nie obrażę. Wemby, Doncić, SGA, Jokić też do przeżycia czwórka :)

Szkoda Cunninghama, bo chłop rządził na parkiecie...no, ale nie zmieści się w limicie meczów.
Jednak oprócz defensywy i stricte gry pod koszem, to nie ma za sobą innych argumentów. No może rzut za 3pkt przy takich warunkach fizycznych...

To jest jednak głównie defensywny koszykarz.

3

@Marusek ciekawsze jest to, czy Daria mu pozwoli być trenerem Igi @tbas

1

@kamyk_23 no! Tutaj się totalnie zgadzamy. Nie chciałem poruszać tego wątku, ale chyba należy też wspomnieć i o tym aspekcie. SGA jest tak forsowany, jak kiedyś Harden w złotych jego czasach w Houston.
Strasznie to irytuje. I Doncica jest trochę inaczej. On strasznie płacze o te faule i wymusza, ale generalnie jest tak, że jak na nim gwiżdżą, to one są. Co więcej. Wielu fauli na nim, czy na LeBronie się nie gwiżdże.

0

@Encore no tutaj pełna zgoda. Ja myślę, że OKC 1:1 Lakers będzie. Tej nocy wygra Oklahoma, a w Los Angeles wygrają Lakers. No, ale to czas pokaże.

Doncić musi nakryć czapką SGA i Lakers 2 razy wygrać. Choćby po dogrywce.

1

@malypuzon nie no Wemby jest najlepszy w defensywie. DPOY zdecydowanie.

Jokić natomiast pod koszami oprócz zbiórek i rzutów - robi asysty. To jest właśnie ta dominacja. To mam na myśli poprzez dominację.
Chłopa można podwajać, a on i tak znajdzie sposób, by zdobyć punkty dla drużyny. Wemby po prostu zbierze i dobije piłke.
4 zupełnie różnych koszykarzy. Każdy z wadami mniejszymi lub większymi. Trzeba jasno powiedzieć, że pod koniec sezonu jest to wyrównana walka.

0

@Encore oj tak. W obronie SGA jest naprawdę bardzo dobry. Jeden z najlepszych w lidze. Aczkolwiek Luka mocno się wyrobił pod koniec sezonu.
Wg mnie - gdyby na jesieni Luka grał, jak teraz, to nie byłoby dyskusji. Kręciłby wynik ok. 40 PPG, 10 RPG, 10 APG. No i Lakers by walczyli o 2 miejsce myślę. A tak? Są te niedomówienia, argumenty przeciw.

Aczkolwiek i tak uważam, że właśnie w decydującej fazie sezonu - tuż przed PO - to Luka jest najlepszym koszykarzem w NBA

1

@Safrani ok. Czyli jednak.
Uwzględnia to finalnie inflację, etc. I pomimo tego i tak realnie jest wzrost?

0

@Encore czemu on kosztem Luki, albo Wembiego?

2

@FCBMati10 no Jokić mimo wszystko wydaje się najsłabszym kandydatem z całej tej czwórki. Kolega @Deathwing112 ma tutaj rację. Liga faworyzuje w tym momencie SGA i Wembiego. Wemby ciągnie SA. OKC jest lepszym zespołem jako całość. Denver zaś jest dość przeciętnym zespołem, jak na czołówkę ligi oczywiście.
Nie wiem, jak finalnie będzie, ale ja bym bardzo chciał:
1. Luka
2. Wemby
3. SGA
4. Jokić

Pewnie finalnie będzie SGA, Wemby, Jokić, Luka, co uważam za niesprawiedliwe xD

1

@Adran360 tak. Państwo ma prawo działać, by jak trzeba, podjąć nieodwracalną decyzję o życiu przy ryzyku (niewielkim) błędu.

Ja patrzę zero empatycznie. Po prostu państwo ma wykonać wyrok i tyle. Ma nastać sprawiedliwość i zadośćuczynienia i sprawca nie może być górą nad ofiarą. Obecnie Państwo nie domaga. Ewidentnie ofiary są nadal krzywdzone przez Państwo. Przynajmniej w moim pojmowaniu sprawiedliwości.

0

@Safrani ale rozumiesz, że na tych tabliczkach było słowo, które zostało nieodpowiednio przetłumaczone i kolega @pluszek to właśnie tłumaczy.

1

W tym roku wyjątkowo wyrównana walka o MVP



Każdy ma argumenty za.
SGA - najbardziej clutch player i równy cały sezon
Doncić - najlepszy w ofensywnie
Wemba - najlepszy w defensywie
Jokić - najbardziej uniwersalny i dominuje pod oboma koszami.

Osobiście - wybrałbym, albo Wembę, albo Doncica. Luka kręci nieprawdopodobne liczby. Dzięki niemu Lakers weszli na najwyższy jak dotąd poziom.
Myślę, że najbliższe mecze o tym zadecydują (m.in. OKC gra dwa mecze z Lakersami)

Pewnie dostanie SGA, ale osobiście uważam, że skoro wszystkie liczby ma gorsze od Luki, to nie powinien być Słoweniec karany za to, że ma słabszy zespół.

A swoją drogą znamienne jest to, że mówimy o przedstawicielach drużyn wyłącznie z zachodniej konferencji.

@Encore @fart @takisobiektos @kamyk_23 @barcelonaLM

1

@Adran360 przecież nieodwracalność kary jest jej ZALETĄ, a nie WADĄ.
To jest największy atut kary śmierci. Pozbywasz się problemu raz na zawsze. Zapada wyrok, potem jest on wykonywany i koniec. Po sprawie. Sprawa trafia do archiwum, a miejsce w więzieniu się zwalnia.
Jedyne, co się może zmienić, to to, że rodzina w razie wu dostanie kilkanaście baniek złotych. Mówimy o jednostkowych przypadkach w skali kilkunastu do kilkudziesięciu lat.
Przeważnie jednak naprawdę bestie, winne, będą skazywane.

Tym się mam wrażenie różnimy. Ja podchodzę zero empatycznie do tematu i być może nie doceniam tak bardzo życia. Możliwe też, że "odczłowieczam" tych, co mieliby być skazani na śmierć. Zapewne tak jest.

Nie uważam też , że naczelnym zadaniem Państwa w tej kwestii, jest "maksymalna ochrona społeczeństwa przy minimalnym ryzyku moralnym i prawnym"

Zadaniem Państwa jest wymierzenie sprawiedliwości i zadośćuczynienie ofierze/ofiarom, a także zadanie odpowiedniej moralnie kary, przy jednoczesnym, jeśli to konieczne, tymczasowym, lub trwałym odizolowaniu od społeczeństwa.

Najbardziej chyba jednak różnimy się w podejściu takim, że ja uważam, że niektórzy po prostu nie zasługują na to, by żyć. Ty chcesz im dać szansę, chcesz ich resocjalizować. Dopuszczasz taką możliwość. Ja nie. W resocjalizację wierzę tylko do pewnego poziomu, a już na pewno nie w polskim systemie prawnym.

Seryjni mordercy tylko smieją się z nas i plują ofiarom pośmiertnie w twarz.

To jest też trochę problem społeczeństwa naszego, ale i całego europejskiego. My boimy się po prostu podjąć decyzji, że tego i tego należy wyeliminować trwale poprzez odstrzał. Wygodniej jest skazać na dożywocie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?