mekston
Dołączył/a: wrzesień 2012
41 obserwujących
23 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Celem przypomnienia - najlepsi strzelcy w najlepszych ligach europejskich:
1) Niemcy Mueller 365 // Uwe Seller 404
2) Premier League - Alan Shearer 260 ; liga angielska - Jimmy Greaves 357
3) Portugalia - Fernando Peyroteo 331
4) Holandia - van der Kuijlen 311
5) Francja - Delio Onnis 299
6) Hiszpania - Lionel Messi 275
7) Włochy Silvio Pioli 274
Messi wlasnie przegonil Silvio Pioliego tymi dwiema bramkami z Eibar. Ma juz 275 trafien. Warto by o tym wspomniec.
Nastepny cel przebicie najlepszego strzelca ligi francuskiej - Delio Onnisa. Brakuje 24 trafień, wiec chwilke trzeba bedzie poczekac.
20
Celem przypomnienia - najlepsi strzelcy w najlepszych ligach europejskich:
1) Niemcy Mueller 365
2) Premier League - Alan Shearer 260 ; liga angielska - Jimmy Greaves 357
3) Portugalia - Fernando Peyroteo 331
4) Holandia - van der Kuijlen 311
5) Francja - Delio Onnis 299
6) liga włoska Silvio Pioli 274
Messi wlasnie przegonil Silvio Pioliego. Ma juz 275 trafien. Warto by o tym wspomniec.
Nastepny cel przebicie najlepszego strzelca ligi francuskiej - Delio Onnisa.
0
Warto dodać, ze z obecnie grajacych druzyn Messi nie strzelil gola w lidze tylko na stadionie Cordoby. Po prostu jeszcze tam nie gral.
Cordobie na wyjezdzie strzelal za to w PK.
0
Narazie na czele Segunda są Gijon, Valladolid ( tam LEo strzelal). Trzecie jest Las Palmas (tutaj Messi nie mial okazji grac). Na awans szanse tez maja Betis (gral i strzelal), Girona (tutaj Messi nie mial okazji grac) i Saragossa (stadion odhaczony przy niejednej okazji).
0
po raz pierwszy w karierze Leo zdobyl gola glowka po roznym. Raz byl blisko -trafil w poprzeczke, ale Puyol dobił. To byl ostatni gol Carlesa dla Blaugrany.
0
Jak awansuja kolejne zespoly do La Liga, to znowu bedzie musial je pocisnac, zeby miec to osiagniecie (np. Girona). Chyba, ze awansuja Gijon, Valladolid i Betis lub Saragossa.
10
Jezeli Messi w tym sezonie strzeli dublet Celcie, bedzie jedynym zawodnikiem w historii ktory ustrzelil kazdej druzynie w La Liga dublet choc raz w karierze.
0
wyobraz sobie co bedzie sie dzialo jutro z LEvante - strzal z kazdej pozycji
0
Mowimy tu o rzucie roznym, a nie o strzalach główką w ogóle. Wyadje mi sie, ze w karierze nie strzelil z roznego głową. Raz trafil w poprzeczke, po czym Puyol dobil.
1
NIe - strzal szedl w swiatlo bramki - gol Messiego. MArca uzna pewnie ze to byl gol CR11 ;)
0
No to w lidze pozostal juz tylko jeden zespol ktoremu Messi nie strzelil choc raz dubletu - tym zespolem jest Celta Vigo.
0
To chyba jego pierwszy taki gol w karierze. Raz byl blisko trafil w poprzeczke.
0
MArca uzna to za gol CR11 ;)
0
Czo ten Messi ale gol
1
Z cyklu ciekawostek:
Messi po raz pierwszy strzelil gola na stadionie Eibar (wiem ze to jego pierwszy mecz, ale zawsze stadion do odhaczenia). Juz tylko na stadionie Cordoby nie zdobyl gola w lidze -rowniez dlatego, ze tam jeszcze nie gra;. Na boisku Cordoby zdobywal jedynie gole w PK.
0
Zobacz jaki sklad gra i to w tygodniu przed meczami z City i Realem.
Z Malaga przegralismy 0-1 przed meczem z City. Mecz meczowi nierowny.
0
Miranda czerwien
0
Myślę, ze szkoda to tak rozpatrywac:
strata punktow w meczach z Malaga wiecej niz zasluzona. W pierwszym meczu bez strzalu na bramke, w drugim niewiele lepiej.
Z Sociedad tez bylo bez szalu, choc tam moglo sie skonczyc remisem. Jednak my z Sociedad na wyjezdzie od lat nie wygralismy, wiec takie punkty mozna traktowac jako wkalkulowane w kampanię. Zreszta Soceidad pokonal u siebie zarowno Real jak i Atleti, wiec to tez o czyms swiadczy.
Mecz z Getafe na wyjezdzie to dla nas w historii tez nie byl latwy teren. W porzednim roku przegrywalismy tam 0-2 po 25 minutach, ale skonczylo sie remontada. W tym roku rozegralismy tam slaby mecz - jedynie poprzeczka Messiego po wolnym godna uwagi.
Jedyna strata punktow ktorej mozna zalowac to strata punktow z Celta - tam bylismy lepsi mielismy multum sytuacji i powinnismy to wygrac gladko.
Z drugiej strony meilsimy mecz, ktore byly na styku, a które udalo sie wygrac:
- oba mecze z Villareal (1-0 i gol kolo 82 minuty i 3-2 - gdzie dwukrotnie gonilsimy wynik)
- mecz z Valencią (Busquets i 94 minuta)
- Almeria (wygrana 2-1 mimo ze do bodajze 70-75 min przegrywalismy 1-0)
- Bilbao u siebie (tutaj dominowalismy, ale do 79 minuty bylo 0-0)
All in all ten bilans jaki mamy jest ok i nie ma co pisac o straconych punktach. Co sezon troche tych punktow sie traci (nikt nie zdobyl 114 punktów) Jak dotychczas najlepszym wynikiem ligowym to byl strata 14 punktow (jednak to byl rekord) i takeigo wyniku nie robi sie co sezon.
0
z LEvante Cr11 moze spokojnie postrzelac
0
Anulowali mu te kartkę - czasami na stronie BBVA zdarzają sie nieprawidłowości.
http://ekstraklasa.net/europa/liga-hiszpanska/zolta-kartka-messiego-z-meczu-z-valencia-anulowana,artykul.html?material_id=54815141bb9d3ab50dc76473
Jezeli wiesz w jakim innym meczu poza wskazanymi przeze mnie Leo Messi dostal zolta to prosze napisz, ale jezeli to są jedyne trzy, to Messi ma dwie żółte kartki.
0
Z cyklu ciekawostek:
Eibar to jedyna drużyna oprocz Celty, ktore graja w lidze, a której Messi nie strzelil choć raz co najmniej dubletu. O ile przeciwko Celcie mierzyl sie ni raz, to z Eibar gral tylko jedno spotkanie.
1
o 12 to gralismy ostatnio po raz pierwszy od dwoch lat. Wczesniej w ostatnich latach liga w ogole nie grala o 12. Tak na ilosc spotkan o tej 12:00 to nie masz co narzekac. O 16 i 18 to czesto gramy.
Z drugiej strony fajnei bylo zobaczyc ostatnio w meczu o 12:00 na Camp Nou rekordową frekwencja i to w meczu ze slabym rywalem.
0
Messi dostal 3 zolte kartki w meczach z Realem, Valencia i Atletico.
Za mecz z Valencia kartka zostala anulowana, wiec ma dwie zolte karktki.
Chyba ze byl mecz o ktorym nie pamietam, zeby Messi dostal zolta, ale przeszedlem kolejne mecze i nie kojarzę takiego.
0
Messi ma dwie zolte kartki
0
Wlasnie dlatego napialem, ze to footbal fiction - ale nawet mistrz 1/3 sezony vs przez 3 sezony byc na 2/3 miejscu to tez mozna by sie zastanowic. Zalezy jak w tym sceniaruszu wygladalaby kwestia innych pucharów.
1
Masz rację, choc...
jezeli do Twojego wywodu dodać sytaucję w ktorej co drugi sezon wygrywac lige, a w kolejnym spadac, by znow wygrywac lige i spadac vs ciagle byc na drugim miejscu to ja wybieram to pierwsze :).
To juz taki football fiction, ale tez wygranie ligi w jednym sezonie by miec spadek w drugim, to tylko w lidze wloskiej po aferach :)
1
Nie jestem zwolennikiem Cria, ale przytaczanie tylko jednej strony konfliktu tez jest smieszne. Zreszta to jak kolega wyzej wspomnial tutaj nie jest pudelek.
0
Na Bernabeu jak Morientes strzelil na 2-4 z punktu widzenia Monaco, to nawet kibice Bialych bili mu brawo nie wiedzac co mialo ich czekac za 2 tygodnie - kiedy Monaco przegrywajac 0-1, zwyciezylo 3-1.
To byla najbardziej sensacyjna LM jak do tej pory.
0
Obecnie maja taka, a za 2 dni moga miec inna. Do tego to jest rywalizacja pucharowa - tutaj nie musisz miec niesamowitej formy na przestrzeni dluzszego okresu - tutaj musisz miec najlepsza forme na final, 1/2 finalu, dobre losowania, czasami sporo szczęścia (jak Chelsea w 2012).
Wg buków Real jest 3 głównym faworytem do wygrania LM - to tez o czyms mowi. Rożnice miedzy kursami na Barca, Realem i Bayernem sa niewielkie.
0
Narazie jest remis o krola strzelcow zarowno w LM jak i w La Liga. Jednak nie to jest najwazniejsze.