1

W tym komentarzu, faktycznie można odnieść wrażenie, że to jest jednoznacznie wskazywanie innych. Jednak w wielu innych komentarz, często wskazuję na winę dwóch stron, czy to Kaczyńskiego, czy to Tuska, gdy mówił o bolszewikach.

A ten materiał wideo w ironiczny i sprytny sposób pokazuje hipokryzję jednej ze stron.

0

"Albo zdajemy sobie sprawę że winna leży po każdej ze stron albo brniemy w to bagno jeszcze bardziej, innej drogi nie ma."

Z tym się zgadzam.

"Budowanie jakiejkolwiek nici porozumienia na fałszie to nieporozumienie."

Co nazywasz fałszem?

3

Bo to nie jest obiektywizm, tylko moje subiektywne zdanie. Nie zgadzam się co do manipulacji, bo jej tutaj nie widzę, jednak mogę zgodzić się z tym, że nie musiałem tego pisać, to fakt. Jednak myślę, że będzie po prostu mnóstwo głosów sprzeciwu odnośnie tego materiału wideo i ludzie zaczną odbijać piłeczkę, zamiast zdać sobie sprawę, że to... prawda.

4

Heh, świetnie ten materiał obrazuje żenującą hipokryzję.
Oczywiście zaraz ktoś się doczepi i napisze, że taki Komorowski, Tusk, czy Schetyna coś tam robili źle i że Oni są gorsi...

0

Pewnie dokończyli za Niego policjanci.

2

No tak. Nie znam dokładnie wszystkiego co przytoczyłeś, ale możesz mieć rację.

Tylko różnica pomiędzy nami polega na tym, że ja przytoczyłem osoby z dwóch różnych biegunów politycznych, a Ty z jednego. To właśnie tacy ludzie najbardziej dzielą ten kraj.

53

Moim zdaniem Owsiak po prostu nie wytrzymał. Nienawiść na Jego organizację i Jego samego przybierała coraz to nowe formy, a włączając to wczorajszą tragedię, to Jego decyzja jest jak najbardziej zrozumiała.

Dużo osób pewnie mnie skrytykuje, ale ciężko jest nie włączać do tych wszystkich sytuacji polityki. To politycy sprawiają, że Polacy do siebie żywią tak ogromną nienawiść. Z roku na rok jest coraz gorzej i jakimś "dziwnym trafem i przypadkiem" u władzy mamy partię J. Kaczyńskiego. Platforma również miała dużo nieczystych i żenujących zagrywek, jednak skala nienawiści, niechęci i buty osiągnęła swoje apogeum, gdy u władzy jest PiS. To nie jest przypadek moim zdaniem.

Najgorsze jest to, że parę dni będzie smutno, jakieś tam osoby się zjednoczą, a po tygodniu, czy tam innym niedługim czasie wszystko wróci do normy i znów będzie jedna wielka wojna Polsko-Polska, na czele z Jarkiem, który mówi o gorszym sorcie, Pawłowicz która wyzywa wszystkich wokół i Tuskiem, który mówi o bolszewikach.

"Sorry taki mamy klimat."

:(

0

Możliwe. Takie proste, a nie pomyślałem o tym, heh ;)

23

Dlaczego dla Ciebie najlepszy czas, to mecz w niedzielę? Jesteś zapewne w zdecydowanej mniejszości :)

0

Dzięki!

Postaram się :)

0

Dzięki, że pytasz. W porządku na razie, dziś ma mieć ten zabieg opaskowania żylaków przełyku (wcześniejsze dni to badania etc.). Cóż, moja mama miała dość ciężkie życie, poza tym jest bardzo schorowaną osobą, astma, problemy z kręgosłupem, teraz problemy z wątrobą... jednak mam nadzieje, że będzie wszystko dobrze. Powinna w końcu zacząć odpoczywać, bo Ona jest osobą, która robi mnóstwo, czy to sprzątanie, czy to jakieś inne rzeczy. Ale ciężko jest Jej wytłumaczyć, żeby więcej odpoczywała.

27

"OFICJALNIE : Javier Tebas potwierdził, że El Clásico odbędzie się 2 marca o 20:45."

4

W sumie śmieszne, że Jest to pod przykrywką dbania o naród, bo teraz będą mieli ludzie więcej wolnego...
Jesteśmy jednym z niewielu krajów w Europie, który ma bardzo dużo dni wolnych, świąt etc. Zachowujemy się jak kraj bardzo bogaty, mlekiem i miodem płynący, a tak naprawdę nas nie stać jest na tyle wolnych dni i jeszcze tyle niehandlowych niedziel. No ale przeciętny Januszek popaczy i powie sobie: "No! W niedziele można sie napinkolić, bo wolne, ten rząd to jednak potrafi dbać o obywatela, nie to co Peło, złodzieje jedni kurła!"
Tak się buduje elektorat. Prymitywizmem, prostymi zagrywkami i niestety często nienawiścią i obarczaniem winą poprzednich rządzących.

0

Hmm, z chęcią poczytam na ten temat, dzięki za informację :)

Ja niestety mam często zgagę... piję dużo kawy i odżywianie też nie należy do najlepszych (uwielbiam mięso, frytki i różne takie niezdrowe rzeczy :P). Dlatego chciałbym trochę zmienić swoje nawyki żywieniowe, a taka Yerba podobno jest po prostu bardziej zdrowa.

0

Yerba jest po prostu zdrowsza, w zasadzie wszystko to co napisał SeeleyBooth.
Ja bardzo lubię smak kawy, ale totalnie na mnie nie działa + mocno zakwasza organizm i wypłukuje magnez. Yerba działa bardziej i zdrowiej :)
Polecam.

6

"A krujfisci nadal myślą że za pepa po 20 bramek na mecz ładowaliśmy."

Kompletnym idiotyzmem jest ładować wszystkich do jednego worka. Poza tym "Cruyffizm" to nie jest tylko i wyłącznie strzelanie jak największej ilości bramek, to coś znacznie głębszego...

Poza tym nie ma sensu porównywać tych 2 drużyn. Dzisiaj mamy więcej ofensywnych graczy niż wcześniej. Messi, Suarez, Dembele, Coutinho który jest bardziej ofensywny niż Iniesta itd. Wcześniej było to (jak dla mnie) bardziej uporządkowane i siły poszczególnych formacji były inaczej rozłożone w drużynie.

2

Szalik chociaż ma?

1

"Polska, sami Polacy to twierdzili, nierządem stoi. Polska to jest prywata, Polska to jest zła wola. Polska to jest anarchia. I jeśliśmy po upadku mieli sympatię dla siebie, to nigdy nie mieliśmy szacunku dla siebie." Józef Piłsudski

1

Smutno się coś takiego czyta. Żyjemy w tak chorym na nienawiść kraju, że to się w głowie nie mieści.

7

"szerzenia nienawiści i hejtu,poniżania innych"

Licznik idiotyzmu i hipokryzji wyrąbało poza skalę. Ale to Pawłowicz. W sumie nie powinno to dziwić.

1

Dobre decyzje zmianowe Valverde :)

1

Dlaczego Messi nie lobuje w takich sytuacjach tak jak kiedyś...

5

Oby ta akcja dała Coutinho więcej wiary i pasji do gry.

0

Dzięki bardzo! Szanuje :)

32

W ostatnich latach nienawiść do Owsiaka i WOŚP-u była wprost proporcjonalna do wyników finansowych ze zbiórki, więc mam nadzieje, że tak będzie i w tym roku. Tym bardziej po tak żenującym zachowaniu TVP.

Właśnie jadę do szpitala, bo moja mama tam jest od paru dni, a jutro ma mieć drobny zabieg. Już na samym wejściu jest duże logo WOŚP-u i napis, że wiele z urządzeń w szpitalu zostało zakupione właśnie dzięki takim zbiórkom jak dzisiaj. Zresztą, sami lekarze i pielęgniarki bardzo pochlebnie się wypowiadają. Myślę, że nie ma o czym dyskutować. Wiele dobrego robi WOŚP i to jest niezaprzeczalny fakt, którego nie zmyją żadne absurdalne akty nienawiści ze strony... rządu (co jest dość smutne).
Miłego dnia wszystkim!

0

Prodigy! Ostatnio dość dużo słucham, "We live forever" mi się bardzo wkręciło :)
Red Hot Chilli Peppers i ich piosenka "Snow" również jest często u mnie na głośnikach/słuchawkach :)

1

Wiem, że chodzi o utwór. Moim zdaniem Viva la Vida jest lepszym utworem, choć dodaję do tego czynnik sentymentalny. Ale wiadomo, to są gusta, więc Tobie może się coś innego podobać niż mnie. Dodałem to, co dla mnie jest najlepsze.

1

Mogłem dać również 100 innych piosenek :P
Myślę, że Coldplay ludzie znają dużo bardziej niż pozostałe zespoły, więc Clocks też.

4

Jakie są Wasze ulubione zespoły muzyczne, bądź wokaliści? :)

Pomyślałem sobie, że przedstawię Wam swoją listę TOP 6 moich ulubionych zespołów, może komuś coś wpadnie w ucho i się spodoba. Również może mnie się coś spodoba co napiszecie w odpowiedzi, coś czego jeszcze nie znam ;)

Kolejność przypadkowa:

Dub Pistols.
Grają muzykę z gatunku dub, która jest zaliczana również do reggae. Bardzo mi się podoba silne nastawienie na mocne brzmienia basów, oraz perkusji. Świetna muzyka rozrywkowa, bardzo mi wpadła w ucho. W linkach wrzucam ich parę piosenek:
-


-

-


Sigur Ros.
To przez Nich zacząłem się poniekąd fascynować Islandią. Ich muzyka często sprawia, że się odprężam, odpoczywam. Falset wokalisty Jonsiego idealnie współgra z instrumentami. Gatunek to post-rock i trochę ambient. Moja pozycja obowiązkowa, gdy coś mnie wk*** :P
-

-

-


Coldplay.
Jedna z dwóch pozycji na tej "liście", których zacząłem słuchać przez naszą Barcelonę. W sezonie 2008/2009 piosenka "Viva la Vida" była uznawana za drugi hymn Barcelony zaraz po "Cant Del Barca". Połączenie trypletowego sentymentu z faktem, że po prostu jest to fantastyczna piosenka, sprawia że do dzisiaj jest jedną z moich ulubionych. Wybitnie wykorzystane skrzypce w tym utworze.
-

-

-


Balmorhea.
Skromny zespół, który tworzy równie skromną muzykę. Na Wikipedii można przeczytać, że "Zespół Balmorhea został przedstawiony przez tygodnik The New Yorker jako wzorzec umiaru i opanowania w muzyce” i trudno się z tym nie zgodzić. Wszystkie instrumenty tworzą niesamowitą spójnie, szczególnie mi się podoba wykorzystanie instrumentów smyczkowych.
-

-

-


Manel.
Przy opisywaniu Coldplay'a napisałem, że to jeden z dwóch zespołów na tej "liście", których zacząłem słuchać przez Barcelonę. Drugim jest Manel, który co ciekawe jest jednym z ulubionych zespołów Guardioli. Poznałem go poprzez piosenkę "Torna la gent normal" (który notabene jest coverem). Znów jest to muzyka dość spokojna, grają muzykę trochę folkową z połączeniem popu i jak donoszą inne źródła: indie. Kolejni wykonawcy, którzy sprawiają, że odpoczywam słuchając ich muzyki.
-

-

-


Nicolas Jaar.
Ostatnim zespołem, a właściwie muzykiem przeze mnie opisywanym jest Nicolas Jaar. Ziomek gra muzykę elektroniczną i house. Dobrze mi się przy niej pracuje :)
-

-

-


Mam jeszcze parę innych zespołów, czy utworów które ostatnio odkryłem, ale może nie będę już ich tutaj zamieszczać, bo i tak to wyjdzie ten komentarz bardzo długi i niektórzy mogą się czepiać... Jak ktoś będzie miał ochotę, to napiszę to w innym poście jak będę miał czas :)
Miłego dnia wszystkim!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?