0

Karny dla Bayernu unosi się w powietrzu

0

Harry Kane oddala się trochę od rekordu - na razie ogląda mecz z ławki, a Bayern w dziesiątkę. Dzisiaj ciężko już będzie coś załadować.

1

Harry Kane zaczyna mecz z Bayerem na ławce. W ramach przypomnienia, do końca sezonu Bundesligi jeszcze 9 spotkań, a Anglikowi brakuje 11 bramek do wyrównania rekordu Lewandowskiego. W ostatnich 5 spotkaniach w lidze strzelił 9 goli.

/photo/1

0

Ja rozumiem wyjechać z Ekstraklasy do mocnej ligi i się odbić. Ale wyjechać z mocnej ligi do Ekstraklasy i się odbić? On już jest skończony.

1

@MirusAmisz Wiek tu nie ma nic do rzeczy, 40-letni Modrić śmiga w Milanie i gra wszystko.

2

Odważny statement, ale jeśli nie wygra rywalizacji z Ferranem w takiej formie to nie ma czego szukać w Barcy w następnym sezonie.

5

Z Ekstraklasy do Barcelony, róbmy to

0

@BorzyKrzys Nie od dzisiaj wiadomo, że psycholog jest fatalnym pomysłem, jak ktoś chce się faktycznie wyleczyć.

1

@1LY0 Rekord Lewego by poszedł, tego jestem pewny.

0

@Vurt Ewentualnie do Bayernu po odejściu Kane'a, już raz go chcieli.

2

Haaland ma ogromny potencjał ale w City go nie zrealizuje. Po pierwsze, Guardiola nie ma ręki do klasycznych dziewiatek i już nieraz to udowadniał. Po drugie, w PL ciężko jest kręcić kosmiczne liczby. Raz już to zrobił, pobijając rekord ligi, ale było to tylko 36 bramek, co w porównaniu do wyników Messiego i Ronaldo z La Ligi nie robi takiego wrażenia. Mam nadzieję, że w końcu do nas przejdzie. No nie ma na ten moment lepszego miejsca w Europie pod względem sportowym dla takiej dziewiątki.

3

@norbi77 Ten tryplet z 22/23 to był chyba jego last dance trenerski...

1

@Lucerfi Przykład woźnicy jest ciekawy, bo idealnie pokazuje na jakiej zasadzie AI zastąpi człowieka. Na początku woźnica korzystał z narzędzia - konia, w celu przewozu. Później powstały lepsze narzędzia - samochody, busy, pociągi itd. Woźnica wciąż był potrzebny, a nawet w większej ilości niż dawniej, bo zwiększyła się efektywność i dostępność narzędzi. I teraz na scenę wchodzi AI. Już to widzimy - samojezdne taxi w USA, samojezdne dostawczaki w Chinach - to się dzieje. Co zrobi teraz woźnica? Istnieje coś, co korzysta z narzędzi taniej i efektywniej niż on. Został zastąpiony i tyle, koniec. Nie ma nowego, bardziej zautomatyzowanego zawodu dla kierowcy, bo człowiek został wykluczony z pętli. Szersza implementacja w tej dziedzinie to kwestia czasu.

0

@Lucerfi Ja za bardzo nie widzę tego tworzenia nowych zawodów. Przede wszystkim dlatego, że AI to nie jest zwykłe narzędzie. To jest algorytm myślenia, zgeneralizowany system, zdolny do wykonywania różnorodnych zadań na przestrzeni wszystkich dziedzin. Mówię tutaj o LLM'ach rzecz jasna.

Analogia do powstania samochodów jest trafna, ale to my padamy jej łupem. Przed samochodami były konie, ale powstało rozwiązanie szybsze i skuteczniejsze. Konie poszły w odstawkę i obecnie nie ma żadnych realnych zadań, które koń zrobi lepiej od maszyny. Podobnie jest z AI i człowiekiem, tylko tutaj zamiast zastępować siłę mięsni i zdolność przewożenia, zastępujemy naszą najmocniejszą stronę, inteligencję samą w sobie.

0

@Lucerfi Problem nie istnieje, dopóki nie dotknie kogoś znajomego :) Klasyczny polski rząd.

0

@chosenone Z zasady sytuacja, w której rząd wybierze sobie, które zawody zasługują na ochronę, a które można spisać na straty, jest skrajnie nieuczciwa i nie powinna się wydarzyć. Docelowo raczej bez dochodu podstawowego się nie obejdzie, ja osobiście nie widzę, gdzie AI miałoby tworzyć te nowe miejsca pracy po okresie przejściowym.

3

Ciekawi mnie ta ochrona zawodów przed AI i kto za to zapłaci. Już są tacy jedni, których państwo chroni - przed zamknięciem kopalń - i generują miliardowe straty.

2

@EzioAuditoreDF Guardiola nie nadaje się do trenowania klasycznych dziewiątek, strasznie ogranicza ich potencjał. Widzieliśmy, co się stało u niego z Ibrą, Lewy robił u niego najgorsze liczby w Bayernie, teraz Haaland jest marnowany.

20

Vinicius skończy karierę jako najlepszy asystent w historii Ligi Mistrzów, matko jedyna...

12

Klasycznie Premier League weryfikowane w LM

5

Guardiola jest skończony

15

Akurat to boisko w Atletico to jest do zaorania, powinny być jakieś kary za to.

0

Czytelnicy New York Timesa preferują teksty AI ponad teksty ludzkie w 54% przypadków. W praktyce oznacza to, że po prostu nie potrafią ich rozróżnić. Test dotyczy bardzo krótkiego fragmentu tekstu, więc to jest pole, na którym AI ma przewagę, ale wciąż ciekawe wyniki. Szybki test, można sobie sprawdzić, jak ktoś zna angielski. Mi wyszły teksty ludzkie w 3/5 przypadków.

0

Wyglądali, jakby ich zajechał na treningach.

0

Wyglądają jakby byli kompletnie wyczerpani, a nawet mecz się na dobre nie zaczął

0

I znowu bez spalonego. Ślepi są ci liniowi, czy co?

3

Przecież tam nie było spalonego nawet

5

Araujo na kluczowy mecz w fazie pucharowej Ligi Mistrzów... Pakujcie walizki

13

Wyścig o europejskie puchary zażarty w tym sezonie. Cracovia awansuje na 6 miejsce po serii 2 porażek.

0

@mekston Był potencjał na wyśrubowanie rekordu, szkoda, że później w karierze już AŻ tak bramkowo mu nie siadało

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?