Post z cyklu Ciekawe Klasyki #1 VW SP2 https://ibb.co/wNjC8Hms https://ibb.co/YBBgPZCy https://ibb.co/ZzqbP9k2 https://ibb.co/fz2kH0mh https://ibb.co/k2tr8ZXw Ten model Volkswagena został zaprojektowany przez brazylijski oddział tej firmy specjalnie na tamtejszy rynek. Produkowano go w kraju kawy w latach 1972-1976. Nazwa SP prawdopodobnie pochodzi od Sao Paulo gdzie go wymyślono. Brazylijscy projektanci chcieli z niego zrobić auto sportowe z alufelgami. Niestety VW ograniczył ich zapędy przez co SP2 został wyposażony w przerobioną czterocylindrówkę boxer z Garbusa 1600 o pojemności 1.7 l i zawrotnych 75 KM mocy. Felgi w większości przypadków były stalowe. Tak oto powstało auto które wygląda na szybkie, a takie zdecydowanie nie jest :) Podoba Wam się? Dla mnie to chyba najładniejszy VW. @fart@lucas/catalan@Kessie@Ojciec5tkidzieci
Branża autobusowa w Bangladeszu nie przypomina tego, co znamy... jednak zamiast stałej pensji kierowcy zarabiają w zależności od liczby przewiezionych pasażerów. https://t.co/2XOTrWBQEG">pic.twitter.com/2XOTrWBQEG
po raz pierwszy Polska niewykluczona w nowej technologii 😊 Smart Brick od Lego dostępny wyłącznie: - POLSKA - Stany Zjednoczone - Wielka Brytania - Francja - Niemcy - Australia https://t.co/KqHFFRHj0E">pic.twitter.com/KqHFFRHj0E
@Popitek12 Miałem takiego kumpla w podstawówce. Raz przeszedłem jakiś etap w Ortografiku, a on nie. Oczywiście satysfakcja nie trwała zbyt długo bo krótko po tym mocno skręciłem kostkę i już nie wziąłem udziału w dalszym etapie. Ciężki przeciwnik z niego był, ale razem się nakręcaliśmy :)
Człowiek teraz musi dokładnie sparwdzić czy news nie jest sparwką AI - jak czasem może się wydawać. Podobnie było w tym przypadku...
To prawdziwy incydent z 5 stycznia, w małym miasteczku Burgsinn w Bawarii, ok 50 owiec oddzieliło się od stada, które pasterz Dieter Michler… https://t.co/z3pN00ZBb1">pic.twitter.com/z3pN00ZBb1
Złota Piłka FCBarca.com 2025: @JimMorrisonFCB - za dobry gust muzyczny i kulturę wypowiedzi @NeroTFP1 - za pasję do języka polskiego i ciekawostki z nim związane @escarabajo - za bycie dobrą mordką i serie o grających Polakach i ligach egzotycznych @Danny Gaucho - za pasję do statystyk piłkarskich i poczucie humoru @MesQueUnClub_87 - za pasję do kinematografii i liczne ciekawe dyskusje o filmach @July_6_BcN - za miłość do Pedriego i dobre podejście do życia/poglądy @Kluivert_P - za kuchenne umiejętności i dania rodem z luksusowej restauracji @Kgorecki2500 - za robienie atmosfery, gry komputerowe, pasję do historii i ciężką pracę :) @Ojciec5tkidzieci - za siatkówkę i jazdę z silniczkami oraz innymi dziwactwami @BorzyKrzys - Również za pasję do kinematografii oraz serie o ciekawych, ważnych lub mniej znanych filmach
@CLS63AMG Wiem, że pasta ale sam widziałem budowlańców wychodzących z piwem z Żabki z rana. Jest to na pewno problem, ale chyba już coraz mniej się alko tam toleruje
6
Honda zmienia logo na bardziej minimalistyczne. Miało być tylko dla EV, ale ma być wprowadzone dla całej marki. Co myślicie?
https://www.instagram.com/p/DFCtdXVInSl/
https://ibb.co/93cS7kKF
1
@misterio Jakoś nie załapałem :)
Będę wrzucał. Już mam pomysł na kolejny post.
1
@misterio Trochę za szybko napisałem i faktycznie trochę baboli popełniłem. Już poprawiłem. Ale chyba z interpunkcją bardziej te błędy są związane
1
@misterio Racja. Mi też Jaguara przypomina
6
Post z cyklu Ciekawe Klasyki #1
VW SP2
https://ibb.co/wNjC8Hms
https://ibb.co/YBBgPZCy
https://ibb.co/ZzqbP9k2
https://ibb.co/fz2kH0mh
https://ibb.co/k2tr8ZXw
Ten model Volkswagena został zaprojektowany przez brazylijski oddział tej firmy specjalnie na tamtejszy rynek. Produkowano go w kraju kawy w latach 1972-1976. Nazwa SP prawdopodobnie pochodzi od Sao Paulo gdzie go wymyślono. Brazylijscy projektanci chcieli z niego zrobić auto sportowe z alufelgami. Niestety VW ograniczył ich zapędy przez co SP2 został wyposażony w przerobioną czterocylindrówkę boxer z Garbusa 1600 o pojemności 1.7 l i zawrotnych 75 KM mocy. Felgi w większości przypadków były stalowe. Tak oto powstało auto które wygląda na szybkie, a takie zdecydowanie nie jest :) Podoba Wam się? Dla mnie to chyba najładniejszy VW.
@fart @lucas/catalan @Kessie @Ojciec5tkidzieci
0
@ifoa Ale soją karmi się bydło
3
@July_6_BcN i pogonili wredne krzyczące bachory
1
@Bykunn To prawda. Fajne są te przejścia z wolnego tempa do totalnego chaosu. Szkoda, że trzeba tydzień czekać na kolejny odcinek.
1
W Euro Truck Simulator Bangladesh edition z chęcią bym zagrał :)
2
@maroon A najlepsze jest to, że wypuścili już tysiące takich na drogi. Ciekawe ile procent z nich tak się zachowuje
10
Chińskie autonomiczne ciężarówki są nieustraszone :)
5
@Kgorecki2500 Jesteśmy w prestiżowym gronie :)
6
Złoto z rajdu Dakar. Świetne ujęcie.
1
@michaleu Niech idzie. Przynajmniej Borussia sobie trochę zarobi. Nie jest to piłkarz nie do zastąpienia
5
@JimMorrisonFCB https://pinball.alula.me/
Dalej możesz :)
3
@Popitek12 Nic dziwnego, że prymasem nie byłeś jak nie chodziłeś do seminarium :)
2
@Popitek12 Miałem takiego kumpla w podstawówce. Raz przeszedłem jakiś etap w Ortografiku, a on nie. Oczywiście satysfakcja nie trwała zbyt długo bo krótko po tym mocno skręciłem kostkę i już nie wziąłem udziału w dalszym etapie. Ciężki przeciwnik z niego był, ale razem się nakręcaliśmy :)
0
Macie ochotę na lazanię? Trochę za dużo mi wyszło :)
1
Owce wpadły do dyskontu :)
Wygląda nieprawdopodobnie ale przejrzałem niemieckie media i jest o tym głośno.
https://m.bild.de/regional/bayern/maeh-ga-lustig-penny-uebernimmt-patenschaft-fuer-50-laden-schafe-695e6b699c2c98991fda381b
https://www.br.de/nachrichten/bayern/unterfranken-was-wollten-die-shoppenden-schafe-im-supermarkt,V7cfWcc
2
@Luciano99 W sumie piwo jest dobre do golonki, placków, czy ciasta do panierowania ryby :)
1
@Kapitan hawk Oni przynajmnie nie jechali na podwójnym gazie, bo o holowanie poprosili :)
1
@michal26 Czyli tak jak Okrasa. On też wszędzie ładuje skórkę lub sok z limonki :)
8
Złota Piłka FCBarca.com 2025:
@JimMorrisonFCB - za dobry gust muzyczny i kulturę wypowiedzi
@NeroTFP1 - za pasję do języka polskiego i ciekawostki z nim związane
@escarabajo - za bycie dobrą mordką i serie o grających Polakach i ligach egzotycznych
@Danny Gaucho - za pasję do statystyk piłkarskich i poczucie humoru
@MesQueUnClub_87 - za pasję do kinematografii i liczne ciekawe dyskusje o filmach
@July_6_BcN - za miłość do Pedriego i dobre podejście do życia/poglądy
@Kluivert_P - za kuchenne umiejętności i dania rodem z luksusowej restauracji
@Kgorecki2500 - za robienie atmosfery, gry komputerowe, pasję do historii i ciężką pracę :)
@Ojciec5tkidzieci - za siatkówkę i jazdę z silniczkami oraz innymi dziwactwami
@BorzyKrzys - Również za pasję do kinematografii oraz serie o ciekawych, ważnych lub mniej znanych filmach
0
@CLS63AMG Wiem, że pasta ale sam widziałem budowlańców wychodzących z piwem z Żabki z rana. Jest to na pewno problem, ale chyba już coraz mniej się alko tam toleruje
1
@Kgorecki2500 To jest poziom Kamratów, więc nie ma co dyskutować z nim. Najgorsze jest to, że ma 1,2 mln followersów...
0
@Firestone Simeone niech leci odbudować Man United, a Atleti niech odda komuś innemu :)
0
@SelloutCrowd Może Atletico ma swojego Negreirę? To sprawa dla RMTV!
0
@Zoker Dzięki za nominację!
0
@NeroTFP1 Dziękuję bardzo ;)
12
Ach Ci Amerykanie XD