0

Chłop zrobił sobie za dużo wolnego i spadła mu intensywność klaskania.
Potrenuje i powinno być lepiej , no chyba że nie zdąży....

4

Biali już mają wymówkę w razie dzisiejszego niepowodzenia :]
https://transfery.info/aktualnosci/gumy-do-zucia-tajna-bronia-psg/128873

11

Jak to czytam to się zastanawiam czy wzrok już nie ten czy może wymagania mam za duże. "Brakowało jedynie odwagi i odrobiny więcej ryzyka w momentach zbliżania się do pola karnego BVB" - jakiej odwagi ? Brakowało pomysłu i elementu zaskoczenia . Gdzie się podział pressing ? Skoro po przechwycie nie umiemy wymienić 3-4 podan i podejść pod pole karne to o jakiej konstrukcji my mówimy ? Klepaniu miedzy stoperami podaniu do bocznego obrońcy i przerzucie do drugiego bocznego ? Fakt że momentami nasza pomoc wyglądała lepiej wynika z tego że graliśmy daleko od pola karnego rywala a Arthur czy De Jong są lepsi w operowaniu piłką od reszty naszej pomocy ale na tym koniec pozytywów...

0

@sidzej
Wstyd to by był gdybyśmy odpadali w 1/8 ,jak Real kilka lat temu co rok wydając przy tym gigantyczne pieniądze. 700 mln to sporo ale nie jesteśmy jedynym klubem który wydał taką kwotę a wygrać może tylko jeden. Bardziej przykro że mimo wydania tych 700mln to gramy piłkę straszną dla oka bez jakiegoś konkretnego stylu( i tu wina tenera) a większość z tych pieniędzy poszła w pizdu( tu wina zarządu).

0

@monsterrize
90% zespołów gra w LM gra jedną taktyką . Liverpool cały sezon grał taką formacją i jakoś wygrał te rozgrywki będąc "przewidywalnym" .
Tu nie chodzi o formację bo nikt nie musi być przywiązany do swojej pozycji przez cały mecz ale bardziej o kilka schematów rozegrania akcji oraz boiskowa reakcja na to co zaserwuję przeciwnik.

9

@adambądkowski93
Prawie dobrze tylko Antka z Fatim trzeba zamienić bo wola grać na odwrotnych pozycjach gdy mogą zejść do środka.

6

@SuperPatsonFCB
Ogólnie dzieciakom łatwo przychodzi pisanie o czymkolwiek ;) . Nie widzą przepaści jaka dzieli juniorską piłkę od seniorskiej , choć życie już pokazało że nie takie talenty znikały bez śladu.

0

@voetballer W ostatnich 5 sezonach Arsenal był potęgą dlatego są na 8

1

Bojan jak wchodził to był przedstawiany jako następca Raula , zresztą przez samego zainteresowanego nawet. Mnie on osobiście nie przekonywał nigdy, brakowało mu jakiegoś takiego magicznego "pierwiastka" . To jest ewenement żeby w tak młodym wieku wejść do takiego zespołu jak Barcelona i to mimo nawet zerowej konkurencji ale dla mnie zawsze wyglądał na zawodnika bez możliwości wejścia na światowy top. Poza Messim jak pamiętam tylko jednego zawodnika który mógł wejść na taki poziom jako nastolatek i był to Giovanni Dos Santos - nie wiem czego zabrakło wtedy , czy to była kwestia obywatelstwa EU ale widać było w jego grze luz jaki mają Messi , Ney czy miał Ronnie.

1

@Janiama
Akurat nam z takim San Marino gra się zawsze przyjemnie , no chyba że Boniek jest na innym stołku.

0

@Kajtek77
Czy fajnie to się okaże po meczu. Już nie raz ktoś chciał aby zagrał ten czy tamten a rezultat był inny od oczekiwanego. Największym błędem jest wystawienie Bereszyńskiego na LO bo to odbiera nam jedno skrzydło w fazie budowania akcji czy nawet kontry.

0

@kamzar
Ale ja nie twierdzę że powinniśmy grać piłką i utrzymywać się przy niej 60-70% czasu. Każdy zespół ma tym poziomie powinien mieć kilka schematów rozegrania akcji . Skoro taka Słowenia potrafi wymienić kilka podań i przejść pod nasze pole karne to my również, nie mówię tu o kontrach. Naprawdę nie jest ciężko wymienić od obrony 5 podań , przenieść piłkę na skrzydło i dośrodkować w taki sposób aby nie było to przypadkowe.

0

@kamzar Ogólnie co do pressingu to się zgadzam. Co do samego założenia to nie możemy wyjść na Słowenie z zamiarem obrony i czekania na kontry. Musimy umieć zbudować akcję od obrony bo to podstawa , skoro mając taka kadre nie umiemy wymienić 10 podań i przesunąć się pod pole karne rywala to nie jest dobrze.

0

@bodzio10 To jest właśnie dramat. W fazie budowania akcji te przekładki wyglądają tak amatorsko że w oczy kłuje.

5

@Coutinho007Coutinho007Dokladnie tak. Emersonowi brakuje jeszcze wiele ale w 3 kolejki zaliczył tyle asyst co Semedo przez cały sezon. Gość ma 26 lat i się nie rozwija więc brac 50 mln póki są chętni A i tak nic nie ryzykujemy

1

Ogólnie Bereszyński na lewej obronie to kryminał. Ja wiem że to nie przez niego przegraliśmy ze Słowenią ale było widać po pierwszych 15 minutach w tym meczu że rywale widzieli ze jest ograniczony tylko do grania prawą nogą. W fazie budowania akcji wyglądało to katastrofalnie. Każde podejście pod pole karne zmuszało do "nawijania" na prawą nogę , to samo gdy rywal naciskał pod naszym polem karnym. A z drugiej strony Kędziora to nie ten kaliber i sami strzelamy sobie w kolano.

0

@takisobiektos
Dokładnie , bez sensu. Napastnik i tak musiałby strzelać bo nie było miejsca...

0

@MasterOne
Jak dla mnie to przy drugiej bramce Fabian zdecydowanie dał ciała. Wystarczyło by wyjść i skrócić kąt. Było wiadomo że zawodnik będzie próbował strzału po ziemi bo inna decyzja była równoznaczna z strzałem w trybuny.

2

@Janiama
To właśnie wynika z tego że piłkarze nie są już tak ułomni taktycznie że jednym balansem nawijasz 3 gości. Zmieniła się taktyka i nikt już nie ma tyle miejsca oraz piłkarze nie ustawiają sie w kolejce czekając aż ktoś bedzie próbował ich dryblować.

1

@Janiama
Ja uważam że technika jak była tak jest. Dalej największe Brazylijskie gwiazdy zaczynają kopać piłkę gołymi stopami na ulicach ;) różnica polega na tym że gra się szybciej i to nie tylko przez zmianę przepisów ( jak np. podanie do bramkarza) a dlatego że większą uwagę się zwraca na efekt a nie efektywność...

1

@kerouac
Zgadza się , choć ja akurat dobrze pamiętam czasy Batistuty czy Verona to jestem zdania że futbol poszedł do przodu nie tylko taktycznie ale i fizycznie.

0

Ufff. Bez tego magika nie dalibysmy rady z Valenicia i BVB..

3

@SeeleyBooth Ja również odpaliłem sobie z rana ten zacny trunek. Ale pamiętaj że jak pijesz przed 12 to nie jesteś pijakiem tylko piratem...

1

Żadna kontuzja nie jest korzystna dla zespołu. Roberto jest zdecydowanie lepszym piłkarzem i to on powinien grać na PO ale teraz nie ma żadnej konkurencji i jest praktycznie pewny placu co też nie jest dobre.

0

@VanBest
No to jak ma VV być gotowy zastąpić Valverde po sezonie trenowanie młodzików? Ręce opadają...

0

@VanBest
Czyli zakładasz że Ernesto bedzie pierwszym trenerem przynajmniej jeszcze kilka sezonów

3

@VanBest
Oczywiście , potrenował przez miesiąc młodzików i jest gotowy....

0

@ściah
Ale to podsumowując mając wszystkich zdrowych to gdzie byś go umieścił jak nie na ławce czy trybunach?

0

@macio_944
Co do Griezmanna to może być różnie , on kilka lat grał na pozycji lewego atakującego w Sociedad i tam się szkolił na tej głównie pozycji. A co do De Jong to wcale nie powinien grać za Busiego tylko przed nim. Ma większa kreatywność i umie przyspieszyć grę dla tego szkoda go marnować aby zaczynał akcje od naszego pola karnego gdy on zawsze może zdynamizować każdą akcję i posłać fajną piłkę . Powinien grac na pozycji Xaviego ale z zadaniami Iniesty, do tego wróci Messi i bedzie można zobaczyć jak im się gra w trójkącie. A z drugiej strony powinien grać Arthur i wtedy mamy podobne ustawienie do naszego najlepszego trio w historii z małą zmianą że to prawy środkowy będzie grał wyzej niż lewy.

0

@ściah
Ale on grał na pozycji Iniesty i pewnie miał zalecenia żeby grać odważnie i podchodzić pod pole karne jak robił do swego czasu Andres . Mu po prostu brakuje ogrania ale i zdecydowanie umiejętności. A skoro nie umie się dostosować do pozycji na której gra to i nie ma co liczyć na grę bo chyba nikt nie wystawi go kosztem Messiego albo zmieni ustawienie żeby mógł biegać bliżej bramki.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?