0

@bleble123 Nie zgadzam się zupełnie, doszukiwanie się jakiejś zmowy sędziowskiej to szukanie winnego tam, gdzie go nie ma. Sędziowie mylili się, mylą się i na pewno będą się mylić w obie strony. W jednym sezonie trochę bardziej w stronę Realu, w drugą - w stronę Barcy.

Jest jeden jedyny sposób, aby zapobiec takim sytuacjom i nie jest to bunt czy wywiezienie Tebasa na taczkach. To wygrywanie meczów. Karne może i są kontrowersyjne, ale spalone już nie, więc ten aspekt odchodzi do lamusa. Barca z 2011 roku nie doprowadziłaby do sytuacji, w której szukamy winy u sędziów. Po prostu wygrywałaby i to w pięknym stylu.

A przytaczanie spalonych w latach, kiedy nie było VAR-u - no sorry stary, ale ludzkie oko nie jest w stanie wyłapać takiego tempa gry. My też mieliśmy wielokrotnie szczęście dzięki temu.

0

@nokia666 no wiadomo, to był sarkazm maksymalny :P oczywiście, że zarząd musi zniknąć, ja zwyczajnie wyśmiewam ten transfer, bo widać, że to wywalone w błoto 70 mln

0

Nie martwice się, przyjdzie Pjanić, zaczniemy wygrywać XD To właśnie jego nam brakuje

0

@Fenelon Z tym zarządem naprawdę nie wiadomo. Przecież transfer Arthura i Pjanića brzmiał równie kretyńsko i niedorzecznie. No a jednak.

1

@janbuzd bardziej chodzi mi o to, żeby swoją grał sprobowal wspierac takich chlopakow jak Puig, niż usilnie brać wszystko na siebie. Poza tym po zawodnikach, którzy przychodzą do Barcy widać, że gasną przy Leo. Kiedyś miało to jeszcze sens, ale Messi młodszy nie będzie niestety. A jako mentor - geniuszu nie przekaże, ale nawet po Neymarze było widać ile przejął od Leo w kwestii poruszania sie po boisku.

2

Fakt, że klub nic nie wie to mnie akurat tylko utwierdza w tym, że cos jest na rzeczy. Ostatnio pisałem o tym, że Messi powinien trochę zmienić role w drużynie i dać szanse innym, ale w życiu nie chciałbym, aby odchodził. W 2021 roku zmieni się zarząd i dobrze, żeby przy wszystkich czystkach nowy trener miał jednak takiego mentora w teamie jak Leo.

0

No, to brawa dla Realu za Mistrza w tym sezonie.

1

@aro1 Zdecydowanie dawali. Masz rację, to widać teraz. Co ciekawsze - ta ruchliwość była niezauważalna i mam wrażenie, że brało się to z ich geniuszu - oni po prostu doskonale wiedzieli, kiedy mają się ruszyć i robili te 10 km nie marnując sił na puste rajdy. Co więcej - oni obaj dawali też dużo w obronie, co nie było spektakularne, ale po prostu było i dlatego ten środek Busi-Xavi-Iniesta był tak perfekcyjny.

17

Dobrze, że ten zarząd jest jeszcze tylko rok, bo prawdopodobnie nie zdążą go zepsuć. Już widzę jak go sprzedają do Getafe za 3 mln i kupują w jego miejsce Ozila za 90 mln.

0

@Viscael11Barca Podejrzewam, że Leo jest sfrustrowany zarządem bardziej niż trenerem. On nie jest głupi i na pewno widzi co się odwala na szczycie.

2

@Chwytliwy Pozbyć nie, ale facet musi zrozumieć, że czas na zmianę roli. Po prostu.

22

Skupię się na pozytywach, bo jest na czym (mimo wszystko).

Po pierwsze - Quique podjął parę odważnych decyzji, które pokazały, że jakby nie był tak przestraszony, to mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej. Mówię tu o pełnym meczu Puiga, trzymaniu Griezmanna na ławie (słusznie) i innej, ciekawej formacji. Co to mówi? No a to, że jeśli nie on, to odważniejszy trener może sporo wyciągnąć z tej ekipy.

Po drugie (dla mnie najważniejsze) - Riqui Puig! Od początku byłem fanem tego chłopaka, ale dzisiaj to już się w nim zakochałem. On pokazał, czego nam brakuje - RUCHU w środku pola! Dzisiaj naprawdę przyjemnie oglądało mi się Barcę (przez większość meczu), a to głównie dlatego, że Puig non stop szukał gry, biegał, wystawiał się, dryblował, zmieniał ciężar rozgrywania akcji. Dopiero jego zaangażowanie pokazało mi, że my od lat stoimy w miejscu. Dosłownie i w przenośni. No tak się nie da nic wygrać. A z kolei takie zaangażowanie i taką werwę mogą nam dać tylko młodzi, głodni gry i pomysłowi gracze.

Po trzecie - Ansu. Wszedł i zrobił dym w kilka minut. No po prostu potrzebujemy jego lub ewentualnie innego prawonożnego skrzydłowego, który ma drybling i przyspieszenie. I się nie łamie co dwa tygodnie.

Po czwarte - efekt Riquiego było widać po drużynie, tzn. gdy drużyna czuła, że jest ruch w środku pola, to przyjemniej im było grać piłką, piłka chodziła szybciej i formowały się ciekawe mini-formacje między zawodnikami. To pokazuje, że z tej drużyny można wciąż wyciągnąć bardzo dużo, ALE...

I tu ostatni punkt, trochę smutniejszy - Messi MUSI zacząć schodzić na bok. Stać się mentorem i pewnym oparciem, a nie człowiekiem-orkiestrą tej drużyny. Był moment kiedy był najlepszy w kapitalnej drużynie, potem był moment, kiedy był najlepszy w kapitalnym tercecie, potem (króciutko) był najlepszym człowiekiem od wszystkiego, a teraz po prostu hamuje innych piłkarzy. Zauważyliście, że Puig był jedynym, który nie bał się w środku pola wziąć gry na siebie i totalnie olać dobrze ustawionego Leo, jeśli miał inny pomysł na akcję? Myślicie, że to przypadek, że tak dobrze dzisiaj wyglądał? Żeby nie było - Leo jest najlepszy i długo nie będzie lepszego niż on. Ale, wbrew fajnym hasłom medialnym, jest jednak tylko człowiekiem, który ma swoje lata.

De Jong, Fati, Puig - pomimo totalnej nieudolności zarządu jakimś cudem mamy na kim budować przyszłość. Ale każdy z nich nie będzie się do niczego nadawał, jeśli ich jedynym zadaniem będzie usatysfakcjonowanie Leo i podawanie mu, kiedy tylko jest wolny. Guardiola i Enrique wygrywali, bo mieli po kilku zawodników, którzy brali na siebie grę. Messi musi zrozumieć, że jego czas się skończył i czas wspomóc młodych w stawaniu się liderami. Tak długo, jak Argentyńczyk tego nie pojmie, tak długo będziemy tracić kolejne talenty, a gra Barcy będzie wyglądała tak samo bezpłciowo.

0

Kojarzycie, jak na orliku gracie 6v6 i jest jeden ziomek w Waszej drużynie, który grał w 4. lidze i jest za dobry, żeby grać do tyłu w rozegraniu, przez co nawet jak idealnie wystawiony jest kolega za piłką, to na siłę próbuje grać do przodu w tłum obrońców? Messi jest tym ziomkiem trochę w Barcelonie XD

2

@RanDiFCB w spisek na korzyść Realu nie wierzę, natomiast zgadzam się z @cyraaan - cholerny Lahoz zawsze musi zabłysnąć. Nigdy nie zrozumiem, kto przy zdrowych zmysłach daje mu sędziować. To jest zaraza hiszpańskiej piłki ligowej, nie cierpię go.

4

ALE BULLSHIT. W sensie - fajnie, jeśli zaczną tego przestrzegać w 100%, ale nie zrobią tego. Martwy przepis i nagle co? Nagle zaczynamy zwracać uwagę na to?

1

Fajnie, ławka coraz lepiej będzie ocieplana. Zarząd wszystko ma przemyślane.

0

@MNSbEstEver I co z tego, że bardziej dojrzały? To przepraszam cierpimy na brak dojrzałych zawodników w kadrze? Nie widzisz problemu w tym, że nasza drużyna się starzeje i niebawem będziemy drugim Milanem? Arthur ma najlepsze lata gry jeszcze przed sobą, a Pjanić prawdopodobnie za. Rozumiałbym jeszcze sprzedaż Brazylijczyka za gotówkę po pandemii, bo mamy Puiga. Ale sory - co to za deal? 30-latek+10 mln za 24-latka?

A inna sprawa, że nie rozumiem, jak ktokolwiek, kto Barcelonie życzy dobrze, może na tym etapie bronić jakiejkolwiek decyzji tego zarządu.

1

Nie no, to jest cyrk... Facet w pierwszym sezonie już pokazał, że ma wielki potencjał, a już na pewno większy od Pjanica. I jeszcze bym rozumiał łatanie dziur finansowej sprzedawaniem go z te 80 mln, ale branie Pjanica za 70....? Naprawdę, Juventus to są mistrzowie, a nasz zarząd, to banda debili.

1

Przykre info :/ Oby się wyleczył w pełni. Swoją drogą bardzo dobrze wspominam jego pobyt na Camp Nou, fajny piłkarz i naprawdę niezły transfer.

1

@Krisey Pamiętaj, że oni z tym trenerem rozmawiają na co dzień, on zna ich wątpliwości i ambicje. Dobry trener nigdy wszystkiego nie powie na konferencji i potrafi wytłumaczyć zespołowi, że słowa w szatni to jedno, a słowa na konferencji, to drugie. Także o to bym się zupełnie nie obawiał. Bardziej martwiłbym się tym, że nie będą regularnie wchodzić w tej 50. albo że zespół nie będzie w nich wierzył.

0

@Shad To niech go sprzedadzą za gotówkę, a nie wymieniają za Pjanića z dodaną dychą. Co to w ogóle jest za interes rodem z epoki kamienia łupanego? Pjanić też będzie konkretną pensję kosił przecież, to nie jest no-name.

1

@PanZagadka nie ma się co dziwić, Juventus ma ogarniętych negocjatorów, a tacy wiedzą, kiedy rozmawiają z dziećmi :P

5

@Krisey tylko żeby ich też nie spalić. Jak dla mnie spoko, jakby wchodzili tak ok. 50 minut, żeby wciąż mieć prawie pół meczu, ale móc wejść w mecz na lekko podmęczonych rywali.

1

A - i oczywiście wielki szacun dla Rakiety. Skubany już nie raz władował mega ważną bramę i nie inaczej było dzisiaj. Fajne zmiany zrobił Quique i to one dały nam zwycięstwo.

18

Od momentu wejścia Puiga i Fatiego na nowo chciało mi się oglądać to spotkanie. Jasne - popełniają błędy, ale przede wszystkim widać w nich świeżość, pomysłowość i zaangażowanie. Poza tym mam wrażenie, że obaj mają charakterystykę zawodników, jakich nam brakuje - prawonożny lewoskrzydłowy z dobrym przyspieszeniem i dryblingiem oraz drobny rozgrywający, który mądrze szuka przestrzeni i potrafi błysnąć nieoczywistym podaniem. I dziękuję, być może w dobie kryzysu nie ma co szukać wzmocnień z zewnątrz.

7

Kocham Messiego jak każdy, ale mam wrażenie, że widząc jak słabo gramy, usilnie próbuje robić wszystko sam. Nie zarzucam mu złych intencji, ale raczej totalny brak wiary w zespół. I z jednej strony to rozumiem, a z drugiej jest kapitanem i powinien dawać szansę na pokazanie się innym. Riqui już kilka razy mógł dostać ładne wyłożenie od Leo, a ten wybierał drybling między 5 obrońcami. Gdyby ktokolwiek inny na świecie to zrobił, to by nie opuścił trybun przez pół roku.

1

@pepulinho Ale każdy w tej drużynie gra od dawna poniżej swojego poziomu. Może poza Messim i stoperami. Gdyby tylko Arthur grał padakę, to bym się zgodził, ale spójrzmy na De Jonga, Suareza, Griezmanna, Semedo, Vidala - każdy gra poniżej oczekiwań. Różnica jest taka, że Arthur jest z tych młodszych i jeszcze wiele może osiągnąć.

1

Ja wciąż uważam, że Arthur może być lepszy od Pjanica i wymienianie go w momencie, kiedy mamy tak ogromny problem z wiekiem składu jest po prostu głupie. Nie mogę, no niech ten zarząd już idzie.

0

@PanPatrykk I nikt nie mówi tu o podwyżce, a o stawce wstępnej. Podwyżka jest nagrodą za wyniki i tego nikt nie będzie blokował przecież.

0

@PanPatrykk Ale tu chodzi o to, że jeśli kobieta zasługuje na kierownicze stanowisko to znaczy, że chyba ma umiejętności i kompetencje, prawda? Więc czemu ma zarabiać mniej niż facet? I jasne - coraz więcej miejsc płaci równo, ale w wielu miejscach wciąż jest ten problem. Moja mama np. pracowała na kierowniczym stanowisku przez wiele lat. Zawsze miała najgorszy służbowy samochód, a po odejściu z pracy dowiedziała się, że zarabiała mniej od jej kolegów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?