1

@SuperPatsonFCB a to już inna sprawa i z pewnością w tym ruchu jest duża nuta egoizmu - Messi chce po prostu wykorzystać ostatnie lata kariery i wygrać
co się da. To też zrozumiałe.

Myślę jednak, że zaważyło to, w jaki sposób Koeman postanowił rządzić. Leo widzi zarząd, który sam nie chce się
usunąć, ale na rękę im trener, który powywala piłkarzy na chama.

0

@X37 a Luis próbował rządzić? Poza tym to Bartomeu doprowadził do tego stanu, że rządzą gracze i teraz ten sam Bartomeu zatrudnia pionka, który za niego usunie problem.

Jakby wiesz - totalnie się zgadzam, że czystka w szatni jest potrzebna, ale bez czystki w zarządzie to tak naprawdę tylko kosmetyka. I niezależnie od wszystkiego, zasłużeni dla klubu piłkarze powinni być żegnani z szacunkiem.

0

@donleoJR nie wiem, może poczekać aż wrócą, ale na pewno nie po telefonie, który trwa minutę. Jeśli uważasz, że taki sposób traktowania zasłużonych piłkarzy jest ok, bo przegraliśmy mecz w upokarzający sposób to zapraszam do założenia białej koszulki - w Realu tak się traktuje legendy, u nas zawsze było inaczej.

I doprecyzuję - nie chodzi o fakt pozbycia się Luisa, a o sposób.

0

@zibiku kolega @RobsonPL dobrze Ci wskazał, że dopowiedziałeś sobie sporo rzeczy, ale ja dodam tylko, że sam tytuł trenera nie znaczy, że jego decyzje są i będą perfekcyjne.

Mam podać przykłady? Setien, Benitez, Mancini, Tata Martino, Moyes, Lopetegui, miejscami Valverde - oni wszyscy byli trenerami. I co?

Poza tym zauważ inny problem - za dosłownie 7 miesięcy mamy wybory. Oznacza to, że klub czeka rewolucja tak czy siak. Czy więc dokładnie tym, czego obecnie potrzebujemy jest rozwalenie drużyny od środka? Bo sposób potraktowania Luisa sprawia, że Koeman traci drużynę - każdy będzie się teraz bał.

Uważam że tak - Messi i nie tylko on, powinien torpedować każdą decyzję tego zarządu, bo ten zarząd sprowadził klub ze statusu najlepszego na świecie do pośmiewiska i to na każdym szczeblu.

Messi nie raz grał z Griezmannem, może mniej, bo Griezmann był pogubiony, a był pogubiony, bo nie ma dla siebie miejsca i tak naprawdę nigdy nie był zawodnikiem, jakiego potrzebowaliśmy.

0

@X37 Autorytet nie musi oznaczać, że traktujesz legendy jak szmaty i pozbywasz się ich w taki sposób.

0

@culesjasiules jeśli przyjdzie zarząd z wizją i Koeman się w niej znajdzie jako trener, to pewnie tak. Ale mam nadzieję, że przyjdzie zarząd, który trenera pozbywającego się legendy przez telefon wywali na zbity pysk.

0

@culesjasiules no, już wsmocniliśmy po Neymarze - do dziś widać efekty. Cały świat będzie wiedział, że mamy te pieniądze i wywindują ceny.

Odejście Leo w takim momencie i w taki sposób w żaden sposób nie przysłuży się Barcelonie i będzie rysą na historii tego klubu, jakiej nigdy nie zatrzemy.

0

@Herato niestety za późno, ale patrząc na to jak rządzi Bartomeu, robi bardzo dobrze wg mnie

4

Wiecie co? Czytam te komentarze, że żaden piłkarz nie jest większy niż klub i nie wierzę własnym oczom. Jakby, wiadomo, że żaden nie jest, ale czy Wy naprawdę nie widzicie, czemu Messi to zrobił? Nie widzicie, że to jest ostateczna próba pozbycia się amatorów z pozycji rządzącej? Właśnie tak zachowuje się kapitan, któremu zależy na dobru klubu zarządzanego przez półgłówków.

Jeśli kierujecie swój hejt na Leo to widzę, że jednak Bartomeu wygrał. Udało mu się (choć nie sądziłem, że to realne) stworzyć krajobraz, w którym zarząd=klub i w którym ważniejsze jest to, że rządzą i trzeba to szanować niż to jak rządzą, czyli fatalnie.

Zatrudnienie Koemana jest kolejnym pomysłem Bartka, który nie ma nic wspólnego z dobrem klubu, a jedynie z ochroną jego czterech liter. Niech teraz trener odwala czarną robotę i robi to jak chce (np. bez szacunku dla legend), podczas gdy Bartek sobie siedzi i jest bezpieczny, bo żadna trudna rozmowa go nie czeka.

10

@zibiku Ty tak na poważnie? Obwiniasz Leo, który zawsze dawał z siebie maxa? To zarząd stawia się w tym momencie ponad klub, nie Messi.

A kabaretem jest to, w jaki sposób ów nowy trener żegna legendę drużyny. Suarez zostawia serce dla Barcy na boisku od pierwszych dni, a wywalony został po jednominutowej rozmowie. Chciałbyś być tak potraktowany?

Messi jest większy niż obecny zarząd i daje nieporównywalnie więcej klubowi, niż Bartomeu. Wszyscy wiemy, kiedy by został i brak decyzji o dymisji oznacza, że to właśnie Bartuś stawia się ponad dobrem całości.

A piłkarze nie są bez winy i Messi nie ma problemu z graniem z nowymi zawodnikami, jak np. Fati. Tylko transfery były tak idiotyczne, tak nie pasowały i były tak bardzo bez koncepcji, że wolał grać z tymi, z którymi przynajmniej czuł chemię.

0

Jeśli jest tak dobrym taktykiem, jak dyplomatą i psychologiem, to wolę chyba oglądać Ekstraklasę niż Barcelonę w tym sezonie.

1

To było do przewidzenia. Bartomeu może zacząć obawiać się o swoje życie w Barcelonie i to nie jest żart z mojej strony. Żaden cule mu tego nie wybaczy.

1

@noface Myślę, że klub nie wie, czego chce. Przeczytali w necie, że spoko talent i go chcą. Osobiście nie mam pojęcia, czy Lautaro będzie pasował - wydaje mi się, że tak, ale mogę się mylić - mi nie płacą grubych pieniędzy za obserwację i ocenę potencjału.

0

Ja wciąż mam nadzieję, że to wszystko to wielka gra w szachy przeciwko Bartomeu, jednak obawiam się że ten.... człowiek wytrwa przy swoim i nie odejdzie, choćby nie wiem co. A Koeman to też mistrz dyplomacji - na pewno sposób w jaki pożegnał Suareza bardzo pozytywnie wpłynie na relacje z Leo. Świetny ruch trenerze, czekamy na więcej.

0

@blondasek no nie w minutę. Messi to kapitan, trochę inna sytuacja.

1

@bady48 jak dla mnie to pasuje do Bartomeu. A dyrekcja sportowa jest w rozsypce po odejściu Abidala :P więc Koeman dostając wolną rękę dostał tak naprawdę czarną robotę do wykonania.

0

@BarcaInfo to Barcy go! Potrzeba nam zawodników z takim serduchem :D

0

@BarcaInfo zgadzam się w 100%

2

Wiem, że Koeman jeszcze nie rozpoczął treningów i meczów, ale można śmiało oceniać jego pierwsze kroki i osobiście bardzo mi się nie podobają.

Wypycha z klubu Luisa - zawodnika, na którego pozycję obecnie nie mamy nikogo oraz zawodnika, który nawet w najsłabszym sezonie w karierze władował 20 goli i często był decydujący. Zawodnika, który zawsze zostawia serducho. Powinien być w rotacji składu - to jasne. Ale wywalać go w taki sposób? Mi się takie zachowanie kojarzy z Mourinho i Realem Madryt. Fajny wzorzec.

Jednocześnie zostawia Busquetsa - faceta, który zdecydowanie powinien odejść. Oczywiście z należytymi podziękowaniami, wielkim wydarzeniem i najlepiej pożegnalnym meczem, ale odejść. W pomocy mamy akurat tłum i doświadczenia też nam nie zabraknie (pamiętajmy, że zarząd ze względu na brak doświadczenia pozyskał przecież Pjanića).

Póki co Koeman może sprawiać fajne wrażenie, bo czyści szatnię, tylko zastanówmy się, co na dłuższą metę ma to przynieść? Bo za niecały rok i tak czeka nas rewolucja z powodu wyborów. Nie twierdzę, że szatni nie trzeba wietrzyć, ale nie spodziewałem się, że zacznie od osób, które powinny zostać. I że zrobi to w taki sposób.

9

Brawo Luis, nie daj się wypchnąć z klubu jak szmata. Pamiętam, jak Mourinho wypchnął Raula bez żadnego godnego pożegnania z Realem. Myślałem sobie wtedy „jestem dumny z tego, że Barcelona jest inna”. Dziś jest mi wstyd. Bartomeu po raz kolejny pokazuje, że ma za nic wartości Barcy, bo wygodnie mu teraz pozwolić Koemanowi wypychać z klubu legendy jak niechciane zabawki, niż przyjąć na klatę, że cały ten syf jest przez niego.

0

Super, zostaje Busquets, odchodzi Suarez. Kapitalna decyzja.

0

@Amnesiac1982 To napisz mi na priv co chciałeś napisać w komencie.

0

@maroon Czaję. Dla mnie po prostu piłka reprezentacyjna ma nieporównywalnie większą wartość, niż klubowa, ponieważ nie mam takiej relacji z Barceloną jak z Polską. Stąd dla mnie nawet wygranie przez Roberta LM w Realu byłoby powodem do wielkiej radości, pomimo niechęci do tego klubu.

0

@BarcaInfo Moim zdaniem kiepska decyzja, bardzo bym chciał, żeby został na jeden sezon i wprowadził nowego napastnika, dał mu parę lekcji i był takim zmiennikiem na ostatnie minuty. Z drugiej strony duży kontrakt w dobie kryzysu nie jest pomocny.

2

@kondi21 Zawsze zastanawia mnie jedna rzecz i może pomożesz mi to zrozumieć, a musisz być już jednak dorosłym człowiekiem.

Jak to jest, że pisząc komentarz w internecie, którego drugą podstawową funkcją po wyrażeniu swojej opinii jest otwarcie się na opinie każdego innego użytkownika, konkluduje się go słowami „nie obchodzą mnie Wasze opinie”?

3

@Joaquin88 żółć, a nie żułć. Jeśli chcesz napisać najważniejszy komentarz w swoim życiu, to chociaż zrób to w zgodzie z językiem polskim. Nie krytyka, wyłącznie fakty.

5

@maroon @Amnesiac1982 lol, ludzie. Wy tak na serio? Przepraszam, to my żyjemy w 1946? Co Wam personalnie zrobili Niemcy? Każdy Niemiec, którego w życiu poznałem okazał się świetną osobą.

I zanim zaczniecie mi mówić, że nie jestem Polakiem to ukrócę to tym, że trzymanie w sobie nienawiści do kogokolwiek jest mocno niepatriotyczną postawą.

Poza tym Lewandowski wygrał LM, to Was nie cieszy? Mnie mega, jest absolutnym kotem i powinien być wzorem dla wszystkich, jeśli chodzi o determinację i pracowitość.

4

No nie wiem, długo broniłem Semedo, ale jeszcze przed meczem z Bayernem widać było, że on ma zrywy, a poza tym bija od niego niepewność i przeciętność. Prawdę mówiąc kompletnie nie pojmuję, czemu nie chcą go sprzedać, ale to jest Bartomeu - ciężko tu znaleźć logikę.

0



Bardzo fajna analiza sytuacji kadrowej Barcelony i ciekawe nazwiska, których nie widziałem w prasie ani na Rambli. Ziomek regularnie robi analizy taktyczne i widać, że wie o co chodzi w piłce. Co myślicie?

0

@nadciongajoncy Niestety to prawda :( Zawsze miałem nadzieję, że budowanie ery po Messim odbędzie się z Messim jako głównym architektem tej przebudowy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?