2

@Tasde Nie chcę wchodzić w politykę, bo mi np. nie żyje się w tym kraju źle, ale rozumiem, że to subiektywne. Plus za rządów PO byłem za młody, żeby dziś widzieć realną różnicę. Co do Barcy - oczywiście, że może być gorzej, natomiast uważam, że będzie o to wyjątkowo ciężko. Po prostu. Bartek nie jest złem całego świata, natomiast jest głównym powodem tego, że Barcelona z potęgi na arenie międzynarodowej piłki klubowej stała się memem. Reakcja emocjonalna to jedno, ale mówisz o faktach - obiektywnie rzecz biorąc Bartomeu spieprzył sprawę tak wiele razy, że już dawno powinien wyjść i nie wrócić.

Odniosłeś się do słów Fonta - ja też nie uważam, że jest to idealny kandydat, ale w mojej opinii głównym problemem zarządu Bartomeu był (i jak widać dalej jest) brak wizji na budowanie zespołu i klubu. On na problemy przyklejał plastry, zamiast przyjrzeć się, co je powodowało i zwalczyć prawdziwy powód. Czy Font będzie inny? Mam nadzieję, ale oczywiście mam sporo wątpliwości.

Akurat samą wypowiedź Fonta, którą przytoczyłeś, czytam w ten sposób: "mamy wizję, mamy plan i chcemy się go trzymać, bo wierzymy w nasz projekt. Koeman nigdy nie był typem trenera, jakiego chcieliśmy mieć, więc niezależnie od tego co osiągnie nie będzie trenerem w mojej wizji, ponieważ nie liczą się wyniki z jednego sezonu, tylko budowanie silnego klubu na lata". No i oczywiście, że jest to kontrowersyjne, ale i tak przekonuje mnie bardziej, niż to, co dzieje się obecnie. I akurat ta wypowiedź najmniej mnie w nim martwi.

0

@BrusFCB Na pewno będzie lepiej, ale nie od razu. Ogarnięcie takiego burdelu po Bartku potrwa i trzeba się na to nastawić. Ja np. kompletnie nie liczę na wielkie nazwiska, po co nam to - nie jesteśmy Realem. Dużo bardziej cieszyłbym się, gdyby Barca zaczęła budować zespół pod pewną wizję, nawet jeśli będzie to oznaczało np. dwa chudsze lata.

7

@Remi70 Spokojnie, komisja, która to bada ma niezależną od zarządu osobę na czele plus dwójkę niezwiązanych z zarządem socios. Gdzieś to było dziś opisane, chyba na Tiki-Tace. Także zarząd nie będzie miał tutaj nieograniczonej władzy.

1

@pax Ja też nie, to czysta obserwacja. Zgadzam się z Tobą po prostu. Przy okazji literówka Ci się wkradła - "na razie".

0

Leo nie zachował się najlepiej, ale osobiście winiłbym dużo bardziej jego doradców, niż samego piłkarza. Jeśli natomiast chodzi o Bartomeu - facet jest przegrywem, jakich mało. W tym konflikcie stoję w 100% za Messim i mam nadzieję, że zostanie, kiedy przyjdzie nowy zarząd. Oczywiście stopniowo będzie musiał schodzić ze sceny, ale wciąż na boisku daje mnóstwo.

1

@pax Coś w tym jest, to samo dzieje się trochę z Suarezem, który jednak dał dobre liczby w zeszłym sezonie. Nasza stara gwardia stała się takim zbiorowym kozłem ofiarnym, a prawdziwym winowajcą całego tego chaosu jest Bartomeu.

Co do meczu, to Busquets w ogóle fizycznie mnie pozytywnie zaskoczył. Ogólnie w tym meczu było coś, za czym tęskniłem - oni biegali z zaangażowaniem :P I widać było, że chcą się pokazać trenerowi. To niezły prognostyk.

10

Pamiętajcie - mamy kryzys sportowy, nie instytucjonalny. Nie ma się czym przejmować.

6

@Maker0 Nie no, bez problemu ich posadzi. Zwłaszcza Luisa. Bez przesady, o Koemanie wiele można powiedzieć, ale na pewno nie ta, że daje sobie wejść na głowę. Suarez też nie jest głupi i dobrze wie, że jeśli zostanie, to nie jako kluczowa 9-ka w klubie. A inna sprawa, że Luisito z ławki może się okazać niezwykle wartościowy podczas sezonu.

5

Muszę powiedzieć, że Trincao bardzo fajnie wygląda póki co. Nie widziałem nigdy meczu w jego wykonaniu, ale chłopak bardzo pewny siebie - widać, że wie po co przyszedł do Barcelony i wie, co potrafi. Moim zdaniem dzisiejszy wyjściowy skład pokazał, że Koeman nie chce ograniczać zawodników tylko dlatego, że na ich pozycji gra Messi. Będzie próbował pomieścić kilku tych piłkarzy na raz. Arcytrudne zadanie, ale pierwsze połowa dała nadzieję, że może to zadziałać. Jestem bardzo ciekaw kolejnych spotkań.

9

Nie no kurde, Riqui po prostu musi grać. Fajnie, że przyszedł Pjanić, ale niech sobie wchodzi za Puiga w 70 minucie :P ten chłopak to złoto i ma 21 lat - najwyższy czas dać mu konkretną rolę w zespole.

7

Araujo dzisiaj kapitalny. Bardzo mi się ten obrońca podoba, już od zeszłego sezonu. Czyżby nieoczekiwanie wyrósł nam kandydat do jedenastki po odejściu Geriego?

30

Muszę powiedzieć, że póki co pomysł Koemana wygląda bardzo fajnie i ma ogromny potencjał. Wielka szkoda, że nie ma więcej spotkań przed początkiem sezonu, bo mam wrażenie, że jego pomysł z wymieniającymi się 10-kami wymaga bardzo dużego zgrania oraz zwyczajnie czasu, aby zawodnicy poczuli się swobodnie. Ewidentnie będzie potrzebował co najmniej kilku spotkań w lidze, aby piłkarze dobrze przyswoili ten pomysł. Mam nadzieję, że zarówno kibice, jak i zarząd, będą cierpliwi.

0

@ObiektywnyKibic121 Otóż właśnie inaczej grają :P haha. Cou na środku, Messi lewa, Griezmann 9, Trincao na lewej. Więc jednak ma inny plan, niż Twój pomysł - ciekawe.

1

Orientujecie się, czy meczyk można obejrzeć na Barca TV za darmo, czy trzeba subskrypcję wykupić?

0

@HypeR Spokojnie, odpowiednio dostosowany do drużyny może zagrać tak, że czapki z głów. Pytanie, czy Koeman będzie umiał to poukładać.

0

@Survier Też mnie to zdziwiło, ale może Koeman znalazł pomysł na zmieszczenie w składzie trzech 10-ek? Jeśli tak, to szacun dla Holendra ogromny!

0

Jose Ramon de la Fuente w FMie jest zajebisty XD niech go zostawi w spokoju :P

1

Bardzo dobrze, niech grają tym co mają - jest jakość wśród młodych, trzeba tylko dać im szansę.

0

@Kiepu Tak, to prawda, teraz po przeczytaniu swojego postu zobaczyłem, że to był zbyt duży skrót myślowy. Chodziło mi właśnie o to, że solidnie grał dotychczas tylko w Ligue 1, w Premier League nie zaistniał. Zgadzam się, że to średni gracz, na pewno solidny, ale absolutnie nie równa się z Suarezem moim zdaniem. Przypomnę tylko tym, którzy twierdzą, że Urugwajczyk nic nie daje, że ów Urugwajczyk zanotował w tym sezonie double-double, mając dwa i pół miesiąca bez gry z powodu kontuzji. Czy Depay da nam takie liczby? Szczerze w to wątpię.

0

Ja będę się upierał, że pozbywanie się typowej i jedynej 9-ki w momencie, gdy nie mamy nikogo na jego miejsce jest po prostu głupie. Rozważamy niby Depaya, ale to też nie jest 9-ka a'la Luisito. Depay to ruchliwy piłkarz formacji ofensywnej, który najlepiej czuje się, kiedy schodzi ze skrzydła. Lubi też szukać gry i cofać się po piłkę. Prawdę mówiąc bliżej Depayowi do 10-ki niż 9-ki (a 10-ek mamy aż za dużo), poza tym grał dotychczas w Ligue 1, nie Premier League, więc zupełnie nie rozumiem, dlaczego ma być nagle lekiem na wszystkie nasze problemy.

10

@martin86 Z pewnością obaj doszli tu gdzie są nie słuchając się trenerów. Nie wiem też skąd wzięło się "chodzenie" Suareza, który praktycznie zawsze pressuje rywali przez 90 minut.

1

@Peniu Myślę, że ego Luisa wcale nie będzie takim problemem, jak się wszystkim wydaje. On od kilku lat mówi, że potrzebuje zmiennika. Skoro mówił tak mając 31 lat, to mając 33-34 na bank się nie zdziwi, że schodzi na dalszy plan.

0

@pt9 Ale to zupełnie inny typ piłkarza. To tak jakbyś powiedział, że zamiast Suarezowi wolisz dać szansę gry Coutinho. No super, ale ani on, ani Francuz nie wejdą w buty takiej 9-ki.

0

@Abominacja "Nie chce odejść po dobroci" - tzn. jak dokładnie? Przecież powiedział jasno - chcecie rozwiązać kontrakt, wypłaćcie mi pieniądze, na które się umówiliśmy.

2

@dafik85 Ale też każdy z nich prezentuje inny styl grania. To były przemyślane transfery piłkarzy, których naturalne role doskonale wpasowały się w styl gry Leo. Szybki i dynamiczny skrzydłowy, klasyczna, waleczna 9-ka oraz dynamiczna i wszechstronna 9-ka, mogąca schodzić ze skrzydła.

Nic dziwnego, że z Griezmannem czy Coutinho tak to nie wygląda, bo każdy z nich lubi grać w identyczny sposób.

0

Nie ma co się napalać, pamiętajmy, że Nastic to rywal, któremu brakuje wielu cech topowych drużyn. Są wolniejsi, niż przeciętna ekipa La Liga, nie są też takim monolitem taktycznym i nie wytrzymują pressingu, jaki może narzucić nam chociażby Betis. Mimo wszystko każdy z wymienionych punktów cieszy, bez wątpienia.

Warto tylko zauważyć, że Coutinho tak błyszczał, bo miał totalną swobodę. Tak naprawdę był 10-ką ustawioną z boku, a więc jego ulubiona pozycja. Pytanie, na ile uda mu się to zachować przy Leo. Jeśli Koeman da radę pogodzić trzy 10-ki na raz, to chapeau bas (mówię o Cou, Messim i Griezmannie).

1

@Gapman zgadzam się, Suarez jest totalnym kotem i walczakiem. Wg mnie wciąż może dać nam bardzo dużo. Czytam te opinie o wszechstronności Depaya i serio nie wiem, dlaczego ma to być jakikolwiek plus. Wszechstronnych nam nie brakuje - Griezmann, Coutinho, Messi, Dembele, Pjanić, De Jong - od lat kupujeny wszechstronnych, a potrzebujemy zawodnika, który po prostu doskonale gra na 9-ce.

1

@Tibu nie mylisz się, w artykule jest błąd. Ronaldinho debiutował z Sevillą pod okiem Rijkaarda w 2003, więc Van Gaal nie miał jak go trenować.

3

@JarekS Nie rozumiem, jak przy totalnej braku kreatywności w środku pola możemy cieszyć się z kolejnego 30-letniego zawodnika box-to-box.

1

@BarcaInfo I dobrze, wypłacenie mu rocznej pensji, żeby grał w Juventusie było poronionym pomysłem. Lepiej za te pieniądze mieć go w rotacji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?