0

Okej, wiem, że pisanie tego może być już nudne, no ale nie ma wyjścia - KAPITAN!

12

No i to jest - bez beki - elegancko ogarnięty transfer w dobie COVIDa. Jak w jego miejsce ściągną Desta za te wspomniane 20+5 mln, to będzie naprawdę elegancki, acz malutki, plusik przy zarządzie.

28

No i super, w Anglii powinien czuć się znacznie lepiej. Powodzonka, Panie Nelsonie.

0

@dunkelritter69 No więc właśnie :P ciężka decyzja dla chłopaka. Ja myślę, że wotum przejdzie, wybory zwołają zaraz i Bartomeu wyleci stąd jak na księżyc. Pytanie co dalej, bo Font w teorii brzmi fajnie, ale martwi mnie projekt pod tytułem Xavi+reszta świata. Xavi ma ogromny potencjał na bycie trenerem, ale dobrze, żeby np. rozpoczął od Barcy B, poznał młodzików, jak Pep.

0

@dunkelritter69 No zgadzam się. On po prostu powinien grać u nas w pierwszej drużynie. Rozumiem, że nie pasuje do systemy 4-2-3-1, ale to już wina zarządu, że zatrudnili trenera o takiej, a nie innej wizji.

0

@Tales_Omletu To prawda, ale osobiście kompletnie nie czujętego transferu. Moim zdaniem jest na siłę i nie zastąpi nawet w najmniejszym stopniu Suareza. To z resztą nie jest typowa 9-ka, a nietypowych 9-ek mamy w ataku chyba z 5.

Myślę, że Dest jest znacznie bardziej potrzebny w tym momencie. A Suarez po prostu nie powinien odchodzić, zwłaszcza na takich warunkach.

0

@FCBCzarnuH Tak, tylko odszedł Thiago i myślę, że Flick chce Kimmicha dać na środek pola, bo to jest tak inteligentny zawodnik, że byłby w tym Bayernie absolutnie kapitalny jako rozgrywający.

1

@Veysel Dobrze piszesz, absurd ten ruch. W ogóle nie zdziwię się, jeśli Atletico dodadzą mu w kontrakcie ładną sumkę za każdy gol przeciwko Barcelonie i wypuszczą to do mediów XD żeby nas totalnie ośmieszyć,

1

@StephanosCrushes No mamy tę "przewagę", że bardziej potrzebujemy PO. Z drugiej strony Bayern jest obecnie znacznie ciekawszym projektem i jest tam już Davies.. Ale kto wie - może nie będzie chciał iść do Niemiec po prostu.

1

@Tales_Omletu Z transferu Semedo.

0

@Janiama Pozamiatałeś, kolego Janiama :D

0

@pienaar Dokładnie, pensje też mamy najwyższe na świecie. Dochód Barcelony jest bardzo mizerny, a przez COVID wręcz ujemny.

0

@333tricampeones333 Wiesz, koleś jest trochę noł-nejmem i myślę, że wszyscy mamy prawo mieć wątpliwości co do tej decyzji. Ilu takich noł-nejmów Bartomeu już ściągnął i ilu wypaliło?

A ogranie w Anglii wcale nie gwarantuje sukcesu w Barcelonie. Spójrz na kompilacjach nawet, ile on ma tam miejsca. My tyle nigdy nie mamy, chyba, że rywal akurat gra ultra ofensywnie. My zazwyczaj potrzebujemy szybkiej wymiany piłek, szybkiego wychodzenia na pozycje, precyzyjnych dograń, dośrodkowań, szybkiego myślenia na boisku - w takiej grze bardziej specjalizuje się jednak Ajax niż Norwich.

0

@FioletoweOczy Akurat w przypadku młodych piłkarzy im dłuższy kontrakt tym lepszy. Z kilku powodów.

Po pierwsze, im więcej kontraktu komuś zostaje, tym wyższa wartość zawodnika na rynku. Załóżmy, że się nie sprawdzi i będzie trzeba go sprzedać - wciąż zgarniemy za niego w miarę sensowną kasę, bo będzie miał 21-22 lata i 4-letni kontrakt.

Po drugie, zabezpiecza to klub na wypadek tego, że piłkarz jednak odpala. Tego nigdy nie można zlekceważyć.

Po trzecie, pierwszy kontrakt zawodnika jest praktycznie zawsze najniższy w historii jego gry. A zatem im dłuższy kontrakt dasz na wejściu, tym dużej masz kontrolę nad wydatkami i płacisz piłkarzowi określoną sumę. Spójrzmy na to, ile zgarnia Lenglet czy ter Stegen.

5-letnie kontrakty zaczynają być kłopotliwe tak naprawdę u piłkarzy 29+, choć to też zależy od pozycji - obrońca i bramkarz w tym wieku? Super. Defensywny pomocnik? Też okej. Pomocnicy i napastnicy? Lepiej nie.

0

@th@les Myślę, że nie bez powodu się o nim nie słyszało dotychczas. Ale z drugiej strony też nie wiem jak gra. Po prostu ciężko zaufać jakiemukolwiek ruchowi tej dyrekcji sportowej, kompletnie nie potrafią oceniać potencjału zawodnika.

1

No Koeman mnie mocno sfrustrował decyzją o Riquim, ale nie winiłbym go za to, jakim składem chce wyjść. Zupełnie mnie nie dziwi, że chce postawić na tych zawodników. To jest - ponownie - wina zarządu, który postawił mu kretyńskie wymagania bez odpowiedniego zaplecza finansowego.

0

@dunkelritter69 Moim zdaniem? No wg mnie świadczy to o tym, że Barcelona jest specyficznym klubem i w niej piłkarze pokroju Busquetsa mogą zostać najlepsi na świecie. Riqui jest fizycznie bardzo słaby i ewidentnie najlepiej czuje się w grze piłką. Podejrzewam, że łatwo zginąłby w każdej drużynie Premier League, męczyłby się w wielu drużynach La Liga, tych słabszych, no i w Niemczech. Ale nie oznacza to, że jest słaby - w Barcy mógłby zrobić wielką karierę. Na wypożyczeniu może zginąć, jak wielu przed nim.

0

@Lipton Oczywiście, zapożyczanie jest absolutnie naturalnym procesem słowotwórczym w językoznawstwie. Chodziło mi raczej o to, że zdanie "Obecnie jest formalnie piłkarzem Barçy B, choć przebywał w dynamice pierwszej drużyny" jest nieczytelne. Czym jest dynamika pierwszej drużyny? U nas się tego po prostu nie stosuje.

Zgadzam się natomiast, że może to wejść do kanonu za jakiś czas. Obecnie po prostu nie brzmi to zbyt zgrabnie.

0

@Pawlak1992 Zgadzam się, zdanie jest co najmniej dwuznaczne i ja w pierwszej chwili też zrozumiałem tak jak Ty, ale potem przeczytałem ponownie i na siłę można się doszukać tego, o co chodziło :P

0

@hazo428 Nie kupili, bo przedłużył z Liverpoolem, ale sama chęć była niepokojąca. I tak - dla mnie sprowdzenie Pjanića było bezsensownym ruchem, kiedy mamy Riquiego, Alenę, a w dalszej perspektywie Pedriego.

0

Nigdy nie byłem jego fanem, ale doceniam, ile serca zostawiał na boisku. Powodzenia!

0

@Pawlak1992 no własnie sa. Pytanie czemu jest United a nie np. Juve cz Liverpool :P

1

@grubiorz dokladnie tak!

0

@messi 94 moim zdaniem powinien grać od dechy do dechy, jest najbardziej żywiołowym pomocnikiem z całej drużyny i daje więcej niż 80% pomocników w naszej drużynie. Przy rozsądnie dobranym szkoleniowcu byłby kluczowy w Barcelonie.

0

@dunkelritter69 W Barcelonie nikt w ostatnich latach nie zyskał na wypożyczeniu. Dobrze, że zostaje.

0

@Lipton to prawda, bardzo niepolskie zdanie, taka kalka. „Choć pracował z pierwszym zespołem, formalnie nadal jest zawodnikiem Barcy B” - coś takiego chyba byłoby zgrabniejsze :)

3

"Barca chce odmłodzić drużynę" - nieźle tam dostają w łapę od Bartka w MD, jeśli po zakontraktowaniu Pjanića i akcji z Riquim piszą takie brednie. Jeszcze Wijnalduma trzeba było kupić, żeby średnia wyjściowej jedenastki broń boże nie spadła poniżej 29 lat.

1

Luis to żywa legenda Barcy, dobrze, że będzie miał takie pożegnanie. Strasznie przykre jest jednak to, że jego ostatnim meczem było 8-2. Choć tam przynajmniej strzelił bramę.

Wg mnie zapłaczemy za nim w tym sezonie - nie mamy nikogo na jego miejsce, a Depay, nawet jak przyjdzie, to się nie zbliży do jego klasy na 9-ce. I totalnie nie rozumiem płacenia mu, żeby grał gdzie indziej. On wciąż z ławki dawałby niesamowitą jakość.

4

O kurde. Odważnie. Ale z drugiej strony nie było ani jednego zawodnika w ostatnich latach, któremu wypożyczenie przyniosłoby coś innego niż "żegnaj Barcelono".

Pewnie zdaje sobie sprawę, że równie dobrze za pół roku Koemana może nawet tu nie być i przyjdzie ktoś z pomysłem, żeby z niego zrobić kluczowego piłkarza. Na co bardzo, bardzo liczę.

1

@martin86 Naprawdę chcesz, żeby Suarez był takim rozbieganym i napompowanym kotem? Ja bym się bał grać przeciwko takiemu Luisowi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?