3

@KamQiX @A4ron Nie widzi takiego scenariusza.

0

@TR3YWAY Tak, Ty wiesz co on widzi na treningach i dlaczego taka decyzja xDD

1

@wojopancer Szczupaka, sandacza, suma i raz węgorza.

2

@Ryoumen Z doświadczenia wiem, że nie da się namówić nikogo na zmianę preferencji politycznych. Nawet jak trafisz na takiego co Ci będzie potakiwał i mówił, że masz rację to i tak w głowie sobie myśli swoje. Politycy zawsze nad dymali, dymają i będą dymać bez względu na partię polityczną. Nie wydymaja Cię na butelkach to Cię wyruchają na czymś innym.

0

@Ryoumen I co zamierzasz z tym zrobić?

2

@Kgorecki2500 Jeśli mam być szczery to dla mnie ten system kaucyjny nic nie zmienia. Butelki nadal będą lądować w pojemniku na plastik.

1

@bartekvisca Nie zakładam, że jest kiepskiej jakości tylko to nie jest firma Stricte suplementowa i nie tym się głównie zajmują. Od jakiegoś czasu zrobiła się moda wśród firm produkujących nabiał i mięso na produkty "wysokobiałkowe". Łaciate produkuje Kefir, Mleko i Jogurty z wielkim napisem PROTEIN, to samo widnieje na etykietach mielonego mięsa wieprzowego. Ja osobiście zawsze biorąc taki produkt do ręki będę miał wątpliwości na ile to jest chwyt marketingowy, a na ile rzetelny pełnowartościowy produkt. Wolę dopłacić 20zł do liderów rynkowych w zakresie suplementów typu Olimp, 7Nutrition czy BioTech USA i się nie zastanawiać nad tym tylko skupić na efektach treningowych, a to 20zł jest dzisiaj nic nie warte, żeby tak skrupulatnie oszczędzać na sobie.

1

@bartekvisca Nie lepiej dołożyć te zawrotne 20-30zł i mieć sprawdzone dobrej jakości białko? To nie są worki na śmieci tylko będziesz tym karmił swój organizm.

0

@Gary A to miała do Ciebie być odpowiedź, a nie do Safrani. Pomyliły mi sie nicki.

2

@Safrani Jeśli chodzi o fajerwerki to żyjemy w systemie demokratycznym, a to oznacza, że jako jednostka, która jest częścią społeczeństwa muszę być zdolny do różnego rodzaju kompromisów i potrafię być wyrozumiały oraz empatyczny w wielu kwestiach. Osobiście nie odpalam fajerwerków i nie celebruję w ten sposób "Nowego Roku", ale nie jestem typem osoby, która by chciała czegoś zakazać lub likwidować bo sam nie korzystam. Buczenie motocykli czy samochodów bez tłumika pod oknem, zapach obiadu sąsiadki w mieszkaniu, głośna muzyka za ścianą czy dwutygodniowy remont od 7:00 rano u kogoś piętro wyżej. To są rzeczy, które mniej lub bardziej potrafią mnie irytować, ale nauczyłem się z tym żyć bo wiem, że np. innym osobom mogą przeszkadzać jakieś moje zachowania życia codziennego. Pizza hawajska jest dla mnie profanacją, ale nigdy nie napisałem, że nie powinno być takiej pozycji w lokalach gastronomicznych bo jeżeli są na tym świecie ludzie, którym to smakuje to niech mają taką możliwość. Jeżeli komuś sprawia przyjemność celebrowanie Sylwestra fajerwerkami to niech ma taką możliwość. Jeżeli ktoś się pasjonuje graniem na gitarze w centrum miasta na ulicy to niech ma taką możliwość. Jedyne z czym mam problem to te patologiczne gale, które promują społeczny rynsztok bo uważam, że to ma dalekosiężne skutki w postaci krzywego kształtowania młodych pokoleń. Obecnie żyjemy w czasach, gdzie kapitalizm i konsumpcjonizm wymknął się spod kontroli, a pieniądz jest Bogiem (dosłownie, nie w przenośni). Jestem pewien, że perspektywa naśladowania takiej ścieżki "kariery" dla szybkiego dorobienia się na skróty jest bardzo kuszącym celem dla wielu młodych ludzi co stopniowo będzie nam namnażać takie grupy pozbawione kręgosłupa moralnego, a to oznacza dalszą degradację poziomu społecznego.

2

@escarabajo Jeśli chodzi całokształt to się zgodzę.

2

@Eklerek Mam oczy, więc opisuje to co widzę. Żaden z obrońców nawet nie wyciągnął nogi w kierunku piłki. Eskortują go do bramki, a bramkarz rzuca się w lewo mimo, że napastnik nie wykonał żadnego ruchu ciałem w tę stronę.

3

@escarabajo Bardziej uderza tragiczność obrony w tej sytuacji, niż fenomen samego zawodnika. I jeszcze ten bramkarz....On nawet ich nie dryblował, tylko koło nich przebiegł.

16

@Eklerek To wygląda tak jakby drużyna wzięła na boisko młodego fana i udając, że próbuje mu zabrać piłkę dała mu sobie strzelił gola przed publicznością.

11

@spiderman1899 Najlepszego dla chłopaków w tym dniu! Musimy sobie sami składać bo na Panie standardowo jak co roku nie ma co liczyć.

5

@Fake69 Wyobraził sobie chyba podobną drogę do Guardioli, że potrenuje w Barcelonie, a potem będzie tylko przebierał w Bayernach, Liverpoolach czy PSG. Różnica polega na tym, że Pep odchodził z 14 trofeami na koncie.

8

@4drian0 Śmieszne jest dla mnie to, iż gość myśli, że epizod w Barcelonie automatycznie otworzył mu furtkę do największych klubów w Europie. Potrenował jakichś Katarczyków, potem dostał posadę w Katalonii tylko i wyłącznie ze względu na swoja przeszłość piłkarską w klubie i teraz odrzuca wszystkie oferty średnich klubów bo czeka na giganta. Jeszcze pewnie wymagania finansowe na poziomie Guardioli czy Kloppa.

0

@kedar No domyślam się, że są ludzie, którym to nie przeszkadza, ale dla mnie osobiście oglądanie meczu z takim komentarzem to katorga.

0

@Gary Mnie nigdy nie interesowały przedmioty ścisłe. Z kolei na dyktando mogłem się nawet nie uczyć, a wystarczyło, że spojrzałem na dane słowo i wiedziałem, że jest źle napisane. Moja mama ma tak samo, więc ten instynkt gramatyczny chyba przeszedł na mnie, podobnie jak umiłowanie do wszelkiego rodzaju sztuki. Humanistyka to nie tylko filozoficzne pływanie w chmurach czy uczenie się wierszyków na pamięć. To też umiejętność logicznego myślenia i szybkie łącznie przysłowiowych kropek. Nie wiem czy jeszcze tego uczą w szkołach, ale moim zdaniem bardzo ważnym aspektem odnośnie wiedzy ogólnej była praca z tekstem. Czyli czytanie ze zrozumieniem, a następnie samodzielne wyciąganie wniosków i określenie prawidłowej puenty. Dzisiaj często się możemy spotkać, nawet na takim forum z tym, że ktoś odpowiada zupełnie nie na temat, jakby totalnie nie zdołał zrozumieć przesłania, ale chciał coś odpisać. To jest niestety dość częste zjawisko.

Wracając do komentatorów to uważam, że stanowisko prezentera radiowego czy właśnie komentatora sportowego i zawodów, które opierają się głównie na przekazywaniu treści głosem powinno mieć określone kryteria. Celem stacji powinno być to by serwować odbiorcom przyjemność z odbioru treści, a nie dyskomfort, który np. może negatywnie wpłynąć na opinie i sprzedaż abonamentu.

1

@karolszymek No ja niestety/stety jestem osobą od zawsze ukierunkowaną humanistycznie. Zwracam dużą uwagę na polską pisownię, wymowę czy dykcję, więc moje uszy są mocno wyczulone i po prostu nie jestem w stanie się skupić na meczu, ani czytać na tym forum np. komentarzy spod ręki Borneo.

0

@Zoker Mówię o tym, który nie wymawia "r". Nie wiem jak on się nazywa.

9

@karolszymek Dla mnie to jest nieporozumienie, żeby ktoś z wadą wymowy pracował jako komentator sportowy. Takie rzeczy to chyba tylko w cebulandii.

4

@draxidox Piękna patologia

1

@draxidox To wygląda trochę tak jakby biegli na alibi i tak naprawdę nie chcieli go złapać. Tam jeden go miał na wyciągnięcie ręki, ale tylko truchtał.

0

@Matheu12 Nie przerwałbym gry w piłkę.

3

@Lionel_Messi10 W sumie to otworzyłem tu ten kącik z Kluivertem by kulinarni pasjonaci mogli się zjednoczyć, ale wypisałem się z tego, gdy zorientowałem się jakie przygłupy siedzą na tym forum. Jeden za każdym razem jak coś wstawiłem to pisał, że dla atencji, drugi się pytał czy jest coś bardziej pedalskiego od gotowania, a trzeci, że kuchnia bambika bo tosty to tylko ser i szynka, więc stwierdziłem, że nie ma sensu tu nic wstawiać.

0

@LukaszFan Ale były wtedy również MŚ na których Messi ze swoją drużyną wypadł blado i odpadli już w 1/8 i to zaważyło.

2

Wykończenie dzisiaj u Lewego na miernym poziomie. Nawet ten strzał główką wszedł z odrobiną szczęścia.

0

@partymaker W takiej klarownej sytuacji do strzału to na podanie mógłby się zdecydować jedynie Pedri.

0

@SelloutCrowd Nieobcięty paznokieć

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?