KamQiX
Dołączył/a: październik 2012
164 obserwujących
37 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bartas1998 Oby to była prawda.
5
@Miszcz Textu FCB Ale to nie był Mbappe ani Dembele. Komentarz bez sensu.
2
Obstawienie czerwonej kartki w meczu to inwestycja, nie hazard.
1
Gdy strzelił gola tym co było na spalonym to gol byłby nie uznany. To gdzie spalony?
0
@fanoflakers Ale ja nie wiem czy Ty nie zrozumiałeś co napisałem czy udajesz... Napisałeś, że to samo co z Sociedad, więc Ci odpisałem, że nie to samo.
0
@fanoflakers Przecież Sociedad to my miażdżyliśmy z gry tylko nie chciało wpaść.
2
Co prawda nie jestem zwolennikiem wyciągania jakichkolwiek wniosków na podstawie jednego meczu, a tym bardziej na podstawie jednej połowy. Ale nasuwa mi się myśl, że Yamal w takich meczach potrafiłby pociągnąć druzynę i zrobić trochę przewagi tworząc okazje sobie lub kolegom z drużyny. Natomiast Bardaghji do błyszczenia potrzebuje dobrze funkcjonującej drużyny, bo inaczej znika.
3
@Pedri16Future Może i pomysł nie najgorszy, jeśli nie wymyślą durnych mundurków. Jeśli to będą zasady określające jedynie przyzwoity ubiór, ale nadal pozostawią dużą wolność ubioru to spoko. Tylko że takimi sprawami to powinni się zajmować na końcu, gdy rozwiążą ważniejsze problemy systemu edukacji. Coś słabo określają priorytety
2
Ok, spoko, a Ty zrobisz 10x więcej...
2
@Gary A ja uważam tak jak napisał @PatrykBarca. Powiem nawet, że najbardziej miarodajne byłoby zestawienie wydanych pieniędzy City i innych klubów od czasu, gdy Pep jest trenerem City, podzielone przez liczbę pucharów, które wygrali w tym okresie. To by pokazało ile te kluby zapłaciły średnio za każde trofeum.
7
@NeroTFP1 A wiele krajów straciło resztki szacunku do niego.
1
@NeroTFP1 Trochę głupie zestawienie i niewiele mówi. Lepsze by było wydatki City i innych klubów odkąd Pep dołączył do City.
1
@BulaKG Łyżka czy widelec?
0
Potężny Real, potężnego Arbeloi prowadzi już 1:0. Brawo Królewscy!
0
@Gall Ale zauważ, że ja o AI wspomniałem tylko jako o dodatkowym czynniku, a chodzi mi o coś zupełnie innego. @draxidox w pierwszym poście napisał: "Teraz dietetyków są tysiące, (...) totalnie nietrafiony kierunek na studia"
Ja się właśnie do tego odnosiłem. Bo z tego co ja pamiętam, to X lat temu kierunek dietetyka był całkiem przyszłościowy. Rosnące problemy zdrowotne, co raz więcej otyłości, cukrzycy itp. sprawiły, że ówcześni młodzi ludzie całkiem trzeźwo wybrali sobie kierunek rozwoju, bo oceniali, że zapotrzebowanie na dietetyków będzie rosło. No i pewnie rzeczywiście tak było, ale że taką decyzję o kierunku edukacji podjęło zbyt dużo ludzi, to dziś okazuje się, że dietetyków jest za dużo i tak jak napisał @draxidox stało się to "totalnie nietrafionym kierunkiem studiów". Ale dopiero po latach się to okazało. Nie było to takie oczywiste do przewidzenia dla niedoświadczonych życiem 18-latków.
I dokładnie tak samo może być dzisiaj. Dzisiaj się mówi, że brakuje fachowców, ludzi do pracy fizycznej. Racja! Ale takie gadanie znowu może spowodować, że obecni młodzi ludzie stojący przed wyborem szkoły, pójdą na hydraulików, murarzy, stolarzy... i w tych zawodach rynek też się przesyci i za kilka lat może być trudno o pracę. Nie wiem czy mam rację czy źle myślę, ale chciałem przedstawić o co mi chodzi.
A wracając do AI to też trudno przewidzieć. Patrząc na tempo rozwoju to różne rzeczy mogą się wydarzyć. Domyślam się, że rozwiązania AI będą implementowane do co raz bardziej zaawansowanych maszyn i w przeróżnych zawodach będzie spadało zapotrzebowanie na pracownika fizycznego, bo nagle się okaże, że 1 pracownik z pomocą AI zastępuje 3 pracowników bez AI. Już teraz powstają nawet medyczne AI i naprawdę nie zdziwię się, jeśli za... nie wiem... 10 lat skuteczność diagnozy chorób przez AI na podstawie olbrzymiej bazy danych będzie znacznie wyższa niż lekarzy.
3
@norbi77 Złoto :D
0
@draxidox Tak, teraz manualne... A jak ja wybierałem sobie ścieżkę edukacji, to była mowa ucz się, to będziesz siedział przy biurku i nie będziesz musiał ciężko fizycznie pracować.
No i zagwarantuj mi, że ucząc się za hydraulika z kilka lat dostanę pracę. Skoro na dziś to przyszłościowy zawód to na ten sam pomysł może wpaść zbyt dużo osób i nie dla wszystkich znajdzie się praca.
2
@Safrani W jaki sposób? Możesz teraz wymienić 20 takich zawodów, ale samo to, że je wymienisz (i inni ludzie też będą wymieniać je jako pewniaki) spowoduje, że obecni młodzi będą rozwijać się w tych kierunkach. Co za 6-10 lat ponownie spowoduje przesyt rynku w tych branżach i... koło się zamyka, znów brak pracy.
A jak jeszcze dodasz do tego trudno przewidywalny rozwój AI to powodzenia w wyborze pewnej ścieżki zawodowej.
27
@Safrani Co z tego że dorośli? Obecnie będąc dorosłym jesteś w stanie przewidzieć w jakim kierunku się rozwijać, żeby za 6-10 lat mieć pewną pracę?
0
@RezerwowyWojtus Trzeba zapisać skrót i za 10 lat zrobić kompilację błędów z całej kariery i stworzyć narrację, że był słabym bramkarzem. Tak jak ma to miejsce z Ter Stegenem.
0
@bartulek98 Ja bym spróbował Erica Garcie i Gerarda Martina. A nawet na słabszych rywali pokusiłbym się o wariant z Kounde na ŚO i Cancelo na PO.
2
@IronSanHybrid Frajerstwo tylko pod względem stracenia bramki na 2:1 minutę po zdobyciu gola wyrównującego.
@LukaszFan Zależy od sytuacji. W tym meczu to w większości pech.
1
Było wpuścić Araujo na 9.
2
Plus jest taki, że najgorszy mecz sezonu mamy już za sobą. Co prawda nie był to najgorszy mecz pod względem gry, ale pod względem podnoszenia ciśnienia kibicom to mecz stulecia.
3
Sprzedać wszystkich, nie kupować nikogo.
1
Rozwiążmy klub.
2
To się nie dzieję naprawdę...
0
@konajoncek A ile Yamal wykonał już wolnych w Barcelonie? Bo ja nie kojarzę, żeby to on często strzelał.
3
Najlepsze, że Olmo dzisiaj gra jeden z najlepszych meczów od dawna, ale zmarnował już chyba z 3-4 genialne okazje i to bardzo obniża mu ocenę.
0
Co jest do...?!