Joopiter
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Katowice
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Tigana Z drugiej strony przy naszej taktyce jesteśmy szczególnie narażeni na długie piłki na dobieg do skrzydłowych, a Real ma Viniciusa i Mbappe...
0
@addept ale "bezbłędny" nie oznacza "idealny". Pena też nie popełnił żadnego błędu, czyt. zagrał bezbłędnie, ma dostać 9 w takim razie? Cubarsi nie popełnił żadnej gafy w prostym meczu przeciwko mało wymagającemu rywalowi, ale jednocześnie niewiele też dał do przodu, nie zrobił niczego spektakularnego. Do tego przed faulem na karnego uratował go spalony rywala, a przy straconym przez nas golu ponosi największą winę. Ocena 7 adekwatna, a być może nawet za wysoka.
4
Oczywiście jak zawsze wszystko rozbija się o finanse. To, że nie musimy za nich płacić, nie znaczy, że są darmowi, bo z pewnością zażądają ogromnych prowizji oraz pensji, a wiadomo, że mamy bardzo niskie limity płacowe obecnie.
Ale gdybyśmy mogli popuścić wodze fantazji i założyli, że stać nas na każdego ww. zawodnika to moje opinie:
- Jonathan David - nie widziałem ani jednego jego meczu, ale jeśli posłuchać autorytetów znających ligę francuską, to wydaje się idealny zawodnik dla nas. Szczególnie, że lato 2025 to zdecydowanie najlepszy moment na sprowadzenie młodego napastnika. Robertowi zostanie jeden sezon, młody mógłby podpatrzeć mistrza, a po roku go zastąpić. Roque pokazał, że to raczej za duże buty dla niego, więc może rzeczywiście warto spróbować ściągnąć tę młodą gwiazdkę z Ligue 1.
- Thomas Partey i Joshua Kimmich - nie jestem przekonany do żadnego z nich. Wydaje się, że Casado to podobny profil zawodnika, więc sprowadzenie jednego z powyższych całkowicie zastopowałoby rozwój Marca. Szczególnie jeśli zostanie De Jong, który też rywalizuje o jedną z pozycji w środku pola (a pamiętajmy, że pozycja Pedriego i Gaviego jest niepodważalna). Jeśli już to raczej Partey niż Kimmich - mimo niewątpliwie wyższej klasy sportowej Niemca, to chyba Ghańczyk lepiej do nas pasuje charakterologicznie.
- Trent Alexander-Arnold - jak najbardziej za. Brakuje nam typowego prawego obrońcy, granie zawsze Kounde trochę nam ogranicza pole manewru, a naszym młodym zawodnikom jak Fort nieco brakuje jeszcze do pierwszego składu takiego zespołu jak Barca.
- Leroy Sane, Mohammed Salah, Hueng-min Son - czyli doświadczeni skrzydłowi. Oczywiście któryś z nich mógłby przyjść na te 1-2 sezony, bo mamy braki. Yamal i Raphinha to za mało, Olmo jest raczej środkowym pomocnikiem, a Ferranowi brakuje jakości.
- Alphonso Davies - tak jak w przypadku TAA na prawej stronie, przydałby się lewy obrońca do rywalizacji z Balde (Martin to nie to, Valle to też niewiadoma), niemniej czy akurat Davies? Jakoś mnie nie przekonuje, chociaż na jego korzyść wskazuje praca z Flickiem w Bayernie. Być może dobrze by się odnalazł u nas, więc absolutnie bym go nie skreślał.
- Kevin de Bruyne - genialny zawodnik, ale ten pociąg chyba już odjechał. Bliżej mu raczej do emerytury w Arabii/USA niż kolejnej rywalizacji o skład w topowym klubie.
- Jonathan Tah - osobiście uważam, że byłby to flop. Oglądam trochę Bundesligę i o ile poprzedni sezon miał świetny (jak całe Leverkusen), o tyle w tym już o wiele słabiej. Wygląda mi na zawodnika jednego sezonu, a pamiętajmy, że akurat w środku obrony mamy sporą rywalizację (o ile wszyscy są zdrowi). Być może jeśli odszedłby ktoś z duetu Araujo/Christenesen to wtedy można pomyśleć o Niemcu, w przeciwnym wypadku uważam, że Urus i Duńczyk są lepszymi zawodnikami.
- Lionel Messi - sci-fi, ale na jeden pożegnalny sezon, grając za poł-darmo, wchodząc na słabszych rywali? Ja to widzę i ja to kupuję :)))
- Neymar - bez komentarza.
2
Najśmieszniejsze jest to, ze gdyby Ferran zagrał identyczny mecz jak Yamal, to dostałby 2 od użytkowników i może z 4,5 od redakcji ;)
0
@oleoleole United, PSG, City, Bayern. Może nie 40, ale z 20 na miękko.
0
@zombie nie wiem jak na innych "znawców", na mnie podziałałaby tak, że poszukałbym lepszego pracodawcy, a nie siedział na tym "zmywaku" przez 1.5 roku. Szczególnie, gdyby inne firmy też oferowały mi porównywalne zarobki.
1
@krzakov Jedynym minusem przyjścia Wojtka jest to, że prawdopodobnie nigdy nie ziści się taktyka "Astralaga na Robercika"... :(
0
@michal1899 Co za bzdury. To jest artykuł oceniający mecz z Osasuną, a nie całokształt kariery Penii, ani jego przydatność do Barcy.
Jakby Osasuna nie oddała żadnego strzału celnego z gry, a gole zdobyła tylko z karnych to dałbyś mu 1, bo nie obronił żadnego strzału? xD Nie ponosi winy przy straconych golach, nie zanotował strat grą nogami, kilka razy świetnie przerwał akcje na przedpolu, więc zasługuje na co najmniej 5, tak jak wspominał @Roobo. Dawanie mu oceny mniejszej to kierowanie się w stosunku do piłkarzy tym czy się ich lubi czy nie, a nie realną oceną gry.
1
@sylweste.r Mogą być nawet Unai albo kuzyni Fernandezy, w każdym razie gracze z podstawowego składu MUSZĄ kiedyś odpocząć...
1
@michalgajdek przede wszystkim chyba czas zrezygnować z "najlepsze/najgorsze", bez sensu powielać to samo w dwóch artykułach. Taki jak ten z wnioskami jest znacznie lepszy, bo nie narzuca narracji, tylko można wypisać wszystko co nasunie się autorowi na temat meczu. I tak jak wyżej wspomniano, po prostu zrezygnujcie ze sztywnej liczby "pięć" i dajcie samo "wnioski po meczu z...", problem rozwiązany :)
0
@Rifek Gdyby Messi miał 17 lat i zagrał we wszystkich meczach w klubie i w reprze od początku sezonu? Tak, też bym go nie wystawiał. Szczególnie pamiętając jakie Argentyńczyk miał problemy zdrowotne w wieku 18-20 lat. Obawiam się, że Yamal może mieć podobnie (oby nie).
1
@Kamazinho No tak, nie pisałem szczegółowo, ale o to mi chodziło.
1
@BORO_12 Nie można, jeśli został zarejestrowany to nie może już w LL zagrać do stycznia.
@Kamazinho wtedy tak się dało zrobić i właśnie po tej sytuacji z Martinem zmieniono przepisy, by już więcej to się nie powtórzyło.
0
Chyba tak jak większość polskich kibiców chciałbym, żeby Szczęsny do nas trafił, ale nie wiadomo w jakiej Wojtek jest formie. Szczególnie znając jego niekoniecznie sportowy tryb życia (fajki).
Jeśli nie Polak to zostaje dać szansę Penii, niech ostatecznie udowodni czy zasługuje na grę w wielkim klubie. Jeśli się spali to po sezonie trzeba będzie poszukać opcji do sprzedania go, bo nie ma sensu trzymać jako dublera bramkarza, którego strach wystawiać przy kontuzji "startera".
1
@PrzemekK95 Swoją drogą Lewy nie zagrał źle, szczególnie w pierwszej części. Jak już dostawał piłkę to raczej nie tracił, dobrze odgrywał, pokazywał się też do gry. Powinien mieć asystę po świetnym dograniu do Raphinhi, przy golu też dobrze pokazał się Yamalowi, gdyby ten chciał mu odegrać. W drugiej połowie już gorzej, widać, że sam Robert opadł z sił i słusznie został zmieniony (swoją drogą Ferran i Fati nie poprawili gry ani o jotę).
1
@JaroCoach No właśnie, skoro to działa, to właściwie czemu nie poddać podobnej procedurze wszystkich piłkarzy? Przydałoby się szczególnie pewnemu Urugwajczykowi i pewnemu Holendrowi.
3
Komentarz usunięty
1
@4Fabregas4 Jak już to "gul".
0
@BORO_12 No właśnie nie wiadomo czy da się odkupić, tu są sprzeczne info. Być może Barca po prostu ma 50% praw do zawodnika i tyle.
3
@Eqeminiv Grzeje się po to, żeby teraz zapłacić 6 mln, a później sprzedać za 20 mln (zysk +14 mln) zamiast sprzedać za to samo 20 mln i połowę oddać Barcy (zysk +10 mln).
1
Postawa godna kapitana :)
2
@BORO_12 Wg mnie też, ale nie mamy na to wpływu. De la Fuente nieraz pokazał, że ma w nosie zdrowie piłkarzy, jego wyniki są najważniejsze.
@Tomek54321 Bzdura, reprezentacje powinny grać tylko najważniejsze turnieje co dwa lata (ME i MŚ), a eliminacje do nich powinny zostać maksymalnie skrócone, tak, żeby można je było rozegrać podczas max 3-4 przerw przez te półtora roku. Reszta bzdurnych meczów, które nikogo nie interesują (LN, towarzyskie itd.) do wywalenia.
3
@BORO_12 Próżne nadzieje, zagra w obu meczach po 90'
1
Dobre oceny, a zarzuty niektórych ludzi poniżej absurdalne. Tak jak za 0:3 nie każdy musi dostać 1-2, tak za 7:0 nie każdy dostaje 9-10, to by wypaczyło w ogóle sens oceniania piłkarzy, wystarczyłoby popatrzeć na wynik i tak dopasować oceny. Poza tym przy wystawianiu not trzeba też wziąć pod uwagę klasę przeciwnika. Co innego słabiutkie Valladolid, co innego Real czy nawet Bilbao.
0
@waletpl Alonso nie jest wolny, podpisał kontrakt z Celtą.
1
@aiven Protestuję, co biedni obywatele Zimbabwe Ci zrobili?!
0
@Ronad10 Ludziom nie dogodzisz. Cokolwiek zrobisz, to będzie krytyka, czas się przyzwyczaić.
1
@mightyanaldevastator aż tyle to nie oglądałem, ledwo kilka meczów ;) Ale fakt, że w żadnym z nich się jakoś specjalnie Faye nie wyróżniał. Moim zdaniem nie ten poziom na razie na pierwszą drużynę. Dobry deal z Rennes, może go tam oszlifują i będzie jeszcze z niego zawodnik na czołowe kluby, zobaczymy.
2
@Ronad10 Powinien być. Inaczej raczej rejestrowaliby Olmo w jego miejsce, a nie kombinowali z Christensenem.
0
@19Macio93 To radio, a nie gazeta, ale to prawda - tam najwięcej głupot się pojawia, nie ma co przywiązywać wagi.