Joopiter
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Katowice
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Kaisuj Z drugiej strony straconą bramkę zawalił właśnie Martin na współkę z Balde, więc też nie było aż tak kolorowo. Żeby nie było, nie czepiam się Gerarda, bo sam jestem pozytywnie zaskoczony tym, jak się rozwinął i jak świetnie wygląda na środku obrony.
Christensen wydaje się, że wrócił już do pełni sił, może Flick spróbuje jego w parze z Martinem? Cubarsiemu zdecydowanie potrzebny jest odpoczynek, bo gra niemal wszystko od początku sezonu.
0
@CZAJUN_119 Nic dodać, nic ująć. Przedłużenia kontraktów Frenkiego i Araujo w ciągu ostatniego roku to kompromitacja Deco. I pomyśleć, że w lecie moglibyśmy odchudzić budżet płacowy o te trzy ogromne pensje + być może też tę Lewego. Przecież to byłby niesamowity oddech dla finansów i ta mityczna zasada 1:1 mogłaby się wreszcie ziścić. A tak to będziemy mieli kolejne telenowele transferowe pewnie przez następne kilka lat w każdym oknie...
3
Ciekawe czy te informacje są tak samo wiarygodne jak ostatnie doniesienia o Kounde i Raphie :) Przypominam, że to CI SAMI DZIENNIKARZE, m. in. Helenka Condis pisali te wcześniejsze wyssane z palca bzdury. Tak więc radzę podchodzić do tych newsów z dystansem.
1
Czyli podsumowując - arbitrzy (obecni i byli) uważają, że ręka, przepisy wprost twierdzą, że ręka, a Archivo VAR upiera się, że nie. To chyba ostateczny dowód na to, że ten portalik nie ma pojęcia o sędziowaniu i każdy, kto się na niego powołuje kompromituje siebie? Przypominam, że oni uważali też, że kopnięcie Viniciusa w głowę Penii nie jest przewinieniem.
Apeluję do redakcji o zaprzestanie podawania gdziekolwiek w artykułach interpretacji tego śmiesznego portaliku, bo to kompletny brak profesjonalizmu.
0
@KobeFR Dokładnie tak. De Jong w taktyce Flicka powinien być zmiennikiem Pedriego, bo jego rola jest bardzo podobna (choć oczywiście jest na ten moment gorszym zawodnikiem od Kanaryjczyka w niemal każdym aspekcie). Gdy ci dwaj grają razem drużyna jest niezbalansowana, ma problemy z pressingiem i odbiorem, a obaj pomocnicy przeszkadzają sobie nawzajem i cierpi dynamika akcji (bo obaj chcą być przy piłce jak najczęściej). Niestety status Holendra w drużynie i jego zarobki uniemożliwiają posadzenie go na stałe na ławce rezerwowych. Dlatego osobiście żałowałem, że przedłużono z nim kontrakt, mimo niewątpliwej klasy piłkarskiej jaką ma De Jong. Do tego oczywiście dochodzą aspekty, o których wspomniałeś, czyli permanentnie nawracające okresy słabej formy/dziwnych niedyspozycji/kontuzji, które sprawiają, że nie da się oprzeć na Holendrze składu drużyny.
Nie wiem jak prezentują się poszczególni piłkarze na treningach, ale obserwując po samych meczach wydaje się, że optymalnie w tym momencie byłoby przesunięcie Erica na PO, a w środku pola granie parą Pedri - Casado, których zmiennikami byliby odpowiednio De Jong - Bernal. Ale nie sądzę, żeby to się wydarzyło, raczej obstawiam rychły powrót Erica do gry na ŚO (gdzie osobiście uważam, że prezentuje się gorzej niż na PO/ŚPD) i gry parą Pedri - De Jong + katowanie Kounde na prawej obronie, niezależnie w jak katastrofalnej jest formie. Flick wydaje się dość upartym trenerem w niektórych kwestiach.
0
@michalgajdek No dobrze Panie Michale, ale w takim razie dlaczego Ferran w meczu z Alaves dostał ocenę 4? Parafrazując Pana komentarz:
"Ale mamy ofensywnego zawodnika, który podaje ze skutecznością 43% (3/7 podań). A do tego zalicza 6 strat. Tak, tak - aż dwa razy więcej strat niż celnych podań (!). Dodając do tego podania niecelne, to po tym jak piłka trafiała do Ferrana, częściej mieli ją zaraz piłkarze Alaves niż nasi."
Widać różnicę i faworyzowanie jednego, a gnojenie drugiego zawodnika z tej samej pozycji? A przypominam, że Torres zagrał też katastrofalnie z Chelsea, gdzie był najgorszy na boisku.
Oczywiście, że Lewy nie zagrał dobrze z Atletico i należało mu obniżyć ocenę za niewykorzystanego karnego. Z drugiej strony miał kluczowy udział przy drugiej bramce (czy uznamy to za formalną asystę czy nie to bez znaczenia) więc podnosimy ocenę. Więc stosując taką samą skalę jak w przypadku innych zawodników wychodzi mi jakieś 3.5 (tyle dali użytkownicy), może nawet 4 (ocena Ferrana z Alaves). A nie 2.5.
17
@pollack nie no jasne, bo zdrowy i bogaty mężczyzna nie może mieć depresji czy problemów psychicznych... Zastanówcie się czasem zanim coś napiszecie. Historia Roberta Enke niczego ludzi nie nauczyła najwyraźniej.
1
Za co Bernal i Eric mają 5.5 i 5, skoro sami napisaliście, że grali słabo? A "solidny występ" Balde (który dostał też pochwałę w tekście o Hansim) też wyceniliście na 5.5. Bez sensu te oceny.
Skoro Ferran kompletnie nic nie wniósł to powinien dostać max 2-3, Bernal z Ericiem po 4 i wtedy ok. Strasznie boicie się tych niskich i wysokich ocen, mam wrażenie, że najchętniej to każdemu dalibyście pomiędzy 4.5 - 5.5, żeby nikt się nie czepiał.
6
@Guillegavira Dokładnie. Powoływanie się na ten portalik, to kompromitacja redaktora.
4
@ignacy28 Araujo out na ważne mecze, natomiast w LL na słabszych rywali grać musi, bo podstawowi zawodnicy kiedyś muszą odpoczywać. Ciekawe czy uda się go w ogóle wypchnąć w lecie, bo po ostatnich popisach nie sądzę żeby ktokolwiek teraz wyłożył zadowalającą kasę. Szkoda, że nie wyszedł ten transfer do Juve, duży błąd Deco, że przedłużył kontrakt z Ronaldem wtedy.
3
Olmo jest o tyle zbędny, że przecież na wiosnę wraca Messi do Barcelony i gdzieś musi grać :>
1
Espart powoływany na każdy mecz i wciąż 0 minut :) A Kounde mimo fatalnej gry ciągle na boisku.
1
I bardzo k***a dobrze.
0
Moim zdaniem jeszcze zagra dla Polski. W tych rocznikach jest niewyobrażalna konkurencja w Hiszpanii i po dojściu do wieku seniorskiego może być za słaby na grę w reprezentacji La Furia Roja.
5
@Azazel_Pazuzu Tylko to jest też wojna z samymi zawodnikami, którzy (jak widać) chcą i mają prawo grać w reprezentacji.
1
@ViscaelBarca2007 Dokładnie, zamiast brać finalistę PK i wicemistrza Hiszpanii, skład tego Superpucharu mógłby być: mistrzowie i zdobywcy pucharów Hiszpanii i Portugalii. I poziom i prestiż większy, pewnie kasa dzięki temu też byłaby wieksza.
2
Karny oczywiście słuszny, Araujo po raz kolejny idiotyczny faul w sumie niegroźnej sytuacji.
0
Szkoda, najbardziej przepłacony piłkarz w naszej kadrze. Jeden dobry mecz, trzy słabe, kontuzja. Stały cykl De Jonga w Barcelonie.
0
@Gomess Niestety to mało prawdopodobne...
2
@patryk19955 Nagrody za wyniki nie są aż tak znaczące by miały jakieś wielkie znaczenie. Najprościej rzecz ujmując zarabiamy za mało (jednym z powodów jest brak gry na CN), a wydajemy za dużo (wciąż sporo ogromnych kontraktów w drużynie), na dodatek mamy ogromne długi. Real ma odwrotnie, stąd różnica w limicie.
0
@LukaszFan Normalnie. Niejeden klub z 3-4. ligi ma mniejszy budżet. Po prostu Sevilla gra za wysoko jak na obecny stan tego klubu. Spadek dobrze by im zrobił długoterminowo.
2
Prośba o sprawdzenie w jakim kontekście używamy powiedzenia "dzielić i rządzić" (przy opisie Pedriego), bo na pewno nie w takim jak użył autor. Dbajmy o język i nie powielajmy idiotycznych kalek językowych wielu komentatorów i dziennikarzy.
2
Lewy może już nie być maszyną do pressingu, może psuć akcje gdy piłka mu się źle odbije, albo zawiedzie przyjęcie. Ale jak ma piłkę pod nogą i wypracowaną pozycję to jest obok Haalanda najlepszy na świecie jeśli chodzi o wykończenie akcji. Ferran pod tym względem jest lata świetlne z tyłu i nie mam przekonania, że kiedykolwiek wejdzie na chociaż zbliżony poziom. Wydaje się, że sprowadzenie napastnika za rok (lub najdalej za dwa lata) to będzie absolutny priorytet dla dyrekcji sportowej.
3
@BISHBASHBOSH Ale dlaczego karać? Skoro zawodnik na tyle poważnie ucierpiał, że trzeba przerwać grę, to właśnie w trosce o jego zdrowie powinien zejść przynajmniej na te 2 minuty, żeby mu mogli pomóc lekarze :) Myślę, że w przypadku tych kilku sytuacji gdy rzeczywiście nie chodzi o przerwanie akcji/przedłużanie gry, a naprawdę zawodnik cierpi, to jego zejście na 2 minuty nie jest niczym złym. A przynajmniej zredukowałoby to cwaniakowanie.
3
@Kinginiesta Powinni wprowadzić zasadę, że jeśli sędzia musi przerwać grę z uwagi na zdrowie zawodnika, to ten zawodnik obligatoryjnie musi zejść z boiska np. na 2 minuty (albo więcej, do ustalenia). Myślę, że skończyłoby się takie symulowanie, bo nikt nie chce osłabiać drużyny.
5
"urodzenie przed 1 stycznia 2004 roku"
chyba po ;)
2
@Sekstet2009 Ich "wałek" polega na czymś innym niż nasz. W skrócie my mamy miejsce w pierwszej drużynie, ale nie mamy FFP, a oni mają FFP, ale nie mają miejsca w pierwszej drużynie (wolnego numeru).
0
@Kengo przebojowość to nie wszystko, patrz: Abde.
1
@Stanio87 racja, nie pomyślałem o tym. Więc najpierw konieczna kasa z tych nieszczęsnych lóż
0
@Cule1797 ok, nie zauważyłem, że to pisałeś na żywo, sorry za atak. Też uważam, że to faul, mimo trafienia w piłkę.