Joopiter
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Katowice
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@novy1899 Bo "liga mistrzów" jest tylko z nazwy, tam teraz aż roi się od ogórków i Kopenhaga jest jednym z nich. Oceny adekwatne, szczególnie po tak fatalnej grze w pierwszej połowie.
1
@HiBro Pierwsza połowa była tragiczna, nie tylko ta zmarnowana setka, ale prawie nie uczestniczył w grze, a jak już miał piłkę to ją tracił. Liczyłem, że Flick go zmieni w przerwie, ale na szczęście tego nie zrobił, bo drugie 45 minut to niebo, a ziemia w wykonaniu Roberta.
2
@Rifek Ale z Barcy B w tym okienku odeszło już 3 graczy, z czego dwóch to właśnie środkowi obrońcy (Mbacke i Cuenca). Nie zawsze da się awansować kogoś z młodszego zespołu, widocznie Belletti uznał, że potrzebuje wzmocnień. Pamiętaj, że rezerwy spadły do niższej ligi i klub chce, żeby awansowały od razu w tym sezonie. Głównie dlatego, żeby największe talenty mogły sprawdzić się chociaż na poziomie 3., a nie 4. ligi.
Odejście Dro nie ma z tym nic do rzeczy, przecież jego nikt nie wyrzucał z Barcy B, mógł tam spokojnie dograć ten sezon. Przypominam, że on awansował bezpośrednio z Juvenilu B, omijając A. Ale chciał już miejsce w składzie pierwszej drużyny, no i był pazerny na pieniądze (on lub jego agent), stąd odejście.
0
@sid666 Post był napisany w 95 minucie.
6
Mareczek 0 interwencji, jeden strzał celny Getafe i jeden gol xD
0
Jacht z samym silnikiem, bez żagli? Meh... Cała przyjemność w pływaniu to możliwość wyłączenia silnika i relaks pod żaglami.
0
@Herbert Jest wręcz przeciwnie. Kiedyś to była tylko funkcja honorowa, bez żadnych przywilejów, kapitan po prostu wyprowadzał drużynę na boisko i uczestniczył w losowaniu. Teraz tylko kapitan może dyskutować z sędzią, więc jak najbardziej ma znaczenie kto nim jest.
0
@Barca_Big_Moment 1. Kontuzja to nie odpoczynek.
2. Olmo nie zastąpi w żaden sposób Pedriego. Wczoraj wszedł za niego, bo graliśmy przeciwko bardzo słabemu przeciwnikowi i chcieliśmy atakować. Przeciwko komukolwiek lepszemu jeśli zagramy w pomocy w składzie De Jong - Olmo - Fermin, to zostaniemy rozjechani, bo żaden z nich nie potrafi bronić. Rolę Pedriego będzie spełniał De Jong, ale obok niego będzie musiał grać ktoś z trójki Eric / Casado / Bernal.
3. Jeśli miałby być to Olmo, to jesteśmy ugotowani, bo on pewnie też za chwilę będzie niedostępny (już i tak długo minęło od jego ostatniej kontuzji).
3
@Pussy Patrol Nie robimy przysługi jemu, tylko sobie. JEDYNA SZANSA na jego odejście latem jest wtedy, gdy będzie teraz grał dobrze w Gironie, pojedzie na MŚ i tam też zaprezentuje się solidnie. Tylko wtedy jakikolwiek klub z czołówki (a tylko takie stać na jego pensje) zainteresuje się jego sprowadzeniem.
0
Jeżeli to prawda, to bardzo dziwna decyzja. Mamy 5 zawodników na dwie pozycje, a za chwilę wraca Gavi, któremu trzeba będzie dawać minuty, żeby wrócił do dobrej dyspozycji. Wypożyczenie na pół roku byłoby idealne, szczególnie do Girony - ta sama liga, ten sam kraj, blisko, więc praktycznie odpada element aklimatyzacji. Do tego zespół chcący grać ofensywnie i utrzymywać się przy piłce, który udowodnił, że nie unika stawiania na piłkarzy wypożyczonych (patrz Eric dwa sezony temu). A tak Flick z Deco zmarnują chłopakowi kolejne pół roku i w lecie pewnie będzie naciskał na definitywne odejście.
0
@MesQueUnClub_87 Nie przetłumaczysz tego tutaj, La Bamba żyje w swoim wymyślonym świecie i już wydała wyrok ;)
0
@ef bo nie mógł, doczytaj przepisy. Po faulu na Olmo piłka zmieniła posiadanie dwa razy, więc VAR nie mógł interweniować. Błąd sędziego (który nie zauważył faulu), nie VARu.
0
@Meskalina Tak naprawdę jak się spojrzy na tamten skład Ajaxu, to prawie każdy uchodził za wielki talent i żaden nie dowiózł oczekiwań poza Amsterdamem. Włącznie z trenerem.
0
O tak, proszę, proszę! Najmniej lubiany przeze mnie zawodnik Barcy obok Ter Stegena. A jeszcze jakby Angole sypnęli dobra kasą to w ogóle spóźniony prezent gwiazdkowy.
0
@zuang1995 Tego akurat nikt ci nie zagwarantuje. Ale Girona ma o co walczyć, więc będzie wystawiać najlepszych graczy niezależnie od ich statusu w klubie, więc jeśli Bernal będzie się dobrze prezentował to będzie grał. Sytuacja Erica sprzed dwóch sezonów dobitnie to pokazuje.
6
@Cule Ale nikt go nie chce po 1,5 roku bez gry i z taką pensją, to co chcesz zrobić? To nie gra, gdzie klikasz "sprzedaj" i to się po prostu dzieje.
Lepiej, żeby szedł na wypożyczenie, bo jest szansa, że będzie się dobrze prezentował wiosną + pojedzie na mundial i wtedy ktoś zdecyduje się go kupić w lecie. Jeśli zostanie i będzie grzał ławę, to będziemy się z nim kisić do 2028 na 100%.
0
Zdecydowanie wypożyczenie Bernala do czerwca ma dużo sensu, szczególnie jeśli zgłasza się akurat Girona, czyli klub z tej samej ligi, chcący grać ofensywnie.
Na dwie pozycje w środku pola mamy bez Marca czterech graczy (Pedri, FDJ, Casado, Eric), za chwilę wróci Gavi, w razie katastrofy (odpukać!) można cofnąć Olmo czy Fermina albo wziąć kogoś z rezerw. Dodatkowo ściągnięcie Cancelo odblokowuje opcję przesunięcia Kounde na ŚO, dzięki czemu Erica będzie można dalej wystawiać w pomocy.
Flick sobie poradzi, a dla Bernala kilka miesięcy regularnej (oby) gry może być kluczowe w powrocie do formy sprzed kontuzji. Jeśli zostanie u nas, to do czerwca zagra zaledwie w paru meczach i to w porywach. Dodatkowo wypożyczenie sprawi, że sztab będzie mógł się przekonać czy warto w ogóle na niego stawiać w dłuższej perspektywie.
0
@korni20 Widocznie uznali, że za grosze (a nie oszukujmy się, wiele by za niego teraz nie dostali + i tak musieliby z tej kwoty oddać 50%) nie opłaca im się sprzedawać podstawowego zawodnika, lepiej móc korzystać z jego usług całą rundę wiosenną.
2
@Pablozeusz a Deco miał być do wywalenia na zbity pysk ;) La Bamba znowu wyjaśniona.
2
@kaamil1910 Zapewniam Cię, że pamiętam. On i jego "brat" Felix byli najbardziej irytującymi mnie piłkarzami w tamtym czasie w Barcy. Z ulgą przyjąłem fakt, że nie przedłużono ich wypożyczeń.
Oczywiście skoro już go bierzemy, to będę trzymał kciuki, że Cancelo odpali i "zamknie mi mordę" ;) Ale jestem bardzo sceptyczny.
0
@Elvisek Wydaje mi się, że można, ta zasada dotyczy tylko bramkarzy. Ale nie mam pewności.
1
@catalanian09 Otóż to. Ale nie ma się co łudzić, Laporta z palcem w nosie zgarnie kolejną kadencję. Zresztą nie ma żadnej pewności, że ewentualny inny jego konkurent byłby jakkolwiek lepszym prezydentem.
1
@Elvisek Nie weźmiemy. Jeśli kontuzji doznał bramkarz, to tylko bramkarz może być zarejestrowany w jego miejsce.
1
@Bercik77 Pomijając fakt, że pewnie Flick miał niewiele do gadania (bo tak jest w Barcelonie, że to Laporta, a nie trener decydują o transferach), to sugerowanie, że Niemiec jest nieomylny i każdy piłkarz, jakiego poleci sprowadzić będzie strzałem w dziesiątkę jest zabawny. Gratuluję naiwności i wiary w tego trenera.
4
@Terroriser Nie jedyną. Jeśli nikogo innego nie było to ok, ale Cancelo to przeciętniak do bólu, co pokazał podczas ostatniego pobytu u nas. A później było tylko gorzej, nie poradził sobie nawet w Arabii, na dodatek co chwilę był kontuzjowany. Nie wiem jak ktokolwiek może uznawać ten transfer za dobry pomysł.
2
@kaamil1910 Tak i to dość istotny - to po prostu przeciętny piłkarz, za słaby na poziom, jaki chce prezentować Barcelona. Wielu narzeka (słusznie) na Araujo i to, że przegrał nam pamiętne starcie z PSG, jednocześnie nie pamiętając, że w tamtym dwumeczu to Cancelo był najsłabszym piłkarzem na boisku.
1
@Marusek Dokładnie tak. Na otwarte drużyny Ferran jest lepszy, bo zwyczajnie jest zawodnikiem szybszym i lepszym technicznie, więc lepiej nadaje się do kontr i kombinacyjnej piłki (w tym wychodzenia spod pressingu). Natomiast ze słabiakami to Lewy jest bardziej przydatny, bo takie zespoły murują się w swoim polu karnym i trzeba mieć też dodatkowy atut jakim jest gra w powietrzu Roberta.
17
Realistycznie nie będzie nas stać na żadną klasową '9' w lecie, więc jeśli Lewy odejdzie (a wszystko na to wskazuje), to Rashford mógłby rywalizować w przyszłym sezonie z Ferranem o miejsce w ataku, jednocześnie zwiększając konkurencję na skrzydłach. Do tego być może powrót Virgiliego lub włączenie innego skrzydłowego z Barcy B (może Dani Rodriguez w końcu się wyleczy do porządku?) i obsada ofensywy będzie wyglądać ok. A ewentualne dodatkowe środki przeznaczyć na środkowego obrońcę z prawdziwego zdarzenia, bo to tam mamy na ten moment największą dziurę (chyba, że Araujo wróci nagle do swojej formy mentalnej i fizycznej sprzed 2 lat, ale szanse na to są raczej mizerne).
5
Flick zgrywa obronę + def. pomocników. To już kolejny z rzędu mecz w tym samym składzie z tyłu. I bardzo dobrze, choć ja sprawdziłbym Christensena w parze z "Maldinim", a Cubarsiemu dał odpocząć :)
1
@Kaisuj Z drugiej strony straconą bramkę zawalił właśnie Martin na współkę z Balde, więc też nie było aż tak kolorowo. Żeby nie było, nie czepiam się Gerarda, bo sam jestem pozytywnie zaskoczony tym, jak się rozwinął i jak świetnie wygląda na środku obrony.
Christensen wydaje się, że wrócił już do pełni sił, może Flick spróbuje jego w parze z Martinem? Cubarsiemu zdecydowanie potrzebny jest odpoczynek, bo gra niemal wszystko od początku sezonu.