0

@Aragorn33 oczywiście masz rację, choć jeśli Barca rzeczywiście będzie dysponować jakimikolwiek możliwościami sprowadzania latem zawodników (a szczerze w to wątpię), to powinna się skupić na sprowadzeniu klasowego DP, bo to jedyna pozycja, która wymaga wzmocnienia na gwałt. W drugiej kolejności czekają boki obrony czy skrzydła.
W środku pomocy poradzimy sobie nawet przy absencjach Pedriego. Są Gundo, FDJ, Fermin, wróci Gavi, z wypożyczenia wróci Torre, można ewentualnie niskim kosztem odzyskać Nico (choć fakt, że dwaj ostatni nie przebili się w słabszych klubach nie wróży zbyt dobrze), można dać w końcu większa szansę Casado (podobno negocjuje nowy kontrakt) czy komuś nowemu z drugiej drużyny. Wreszcie zawsze na OP można ustawić Raphinhę czy Torresa (+ Felixa jeśli zostanie), co też "zamaskuje" braki na ŚP jeśli takie się pojawią.

1

@JarekS Może i jest to "chłodna ocena" ale jednocześnie ewidentne wytknięcie błędu konkretnego kolegi. Publicznie. Jednocześnie Niemiec nie odniósł się do swojej mizernej gry, a był jednym ze słabszych u nas. Moim zdaniem Araujo dobrze odpowiedział nie chcąc zaogniać sytuacji medialnie i być może wyjaśnić ją prywatnie w szatni.
Co do tego ostatniego akapitu o Rafie, to niestety na razie tylko pobożne życzenia. Nie wiesz (i nikt tego nie wie) jak Meksykanin będzie zachowywał się jako trener pierwszego zespołu. Co innego jest prowadzenie młodzieży, dla której jesteś autorytetem, a co innego gwiazdeczki mające (jak widać na każdym kroku) ego wywalone w kosmos. Do tego zupełnie inna presja czy to ze strony kibiców, czy ze strony przełożonych.
Mam nadzieję, że się nie mylisz i rzeczywiście Marquez to udźwignie, ale o tym przekonamy się pewnie dopiero po kilku miesiącach.

1

@KrwawiaceoczyVEB Pamięć kibiców rzeczywiście jest krótka jeśli nie pamiętasz meczu sprzed TYGODNIA. W którym Araujo był jednym z najlepszych na boisku.
Za to Gundogan był jednym ze słabszych naszych graczy w tym dwumeczu, tak dla kontrastu.

4

@SirChuck Oni przede wszystkim mają PREZESA, który świetnie potrafi dobierać ludzi do gabinetów. My wcześniej mieliśmy dwóch przestępców (Rossel, Bartomeu), a teraz mamy bajkopisarza, który kieruje się tym kogo lubi oraz własnymi interesami (np. z agentami). Nic więc dziwnego, że później to tak wygląda.

0

@ziomal88 mam nadzieję, że jesteś zadowolony jak De Jong pokrył Vitinhę :)

1

@ziomal88 jeden z lepszych xD to fajnie oglądasz te mecze. A błędu przy bramce Dembele to nie widziałeś? I co niby zrobił tydzień temu pozytywnego? Jakieś kluczowe podanie, asysta, gol? Cokolwiek?

0

@Magicc89PL Ale ja w ogóle nie odnosiłem się do tego co powiedział Van der Vaart. Skomentowałem tylko to idiotyczne stwierdzenie, którego użyłeś (a na które natykam się co i rusz w internecie), że nie można kogoś krytykować jeśli samemu nie jest się/było się lepszym od obiektu krytyki.

1

@Pawlak1992 On już jest zatrudniony w klubie.

0

Z jednej strony tak ważny mecz jak rewanż ćwierćfinale LM to nie jest moment na eksperymenty, z drugiej trzeba próbować zaskoczyć rywali. Może więc dać szansę na DM Cubarsiemu? W obronie mógłby wtedy zagrać Martinez. Pau ma wszystkie cechy dobrego defensywnego pomocnika, oczywiście na tym poziomie konieczne jest ogranie na danej pozycji i tego nie przeskoczymy, ale przykład Christensena pokazał, że inteligentny zawodnik może z miejsca przejść wyżej i sobie poradzi. Z pewnością wystawienie De Jonga i Gundogana jako cofniętych pomocników to proszenie się o katastrofę, bo wielokrotnie pokazali w tym sezonie, że taki układ nie działa, głównie dlatego, że żaden z nich nie potrafi bronić. Oriol oczywiście to też porażka, jak facet nie radzi sobie przeciwko Cadiz to nie poradzi też sobie z PSG. Jest jeszcze Casado, ale to jeszcze większa niewiadoma (mści się krótkowzroczność Xaviego, który miał wiele okazji, żeby przetestować wcześniej Marca i tego nie zrobił), na dodatek to też nie jest typowy defensywny pomocnik.

1

@Magicc89PL To trzeba być wybitnym piłkarzem, żeby móc ocenić jakość gry innych piłkarzy? Rozumiem, że w takim razie żaden kibic/dziennikarz/ekspert nie ma prawa się wypowiadać na temat gry jakiegokolwiek zawodnika?

1

Co ciekawe na SofaScore dostał najniższą ocenę w zespole, a wśród wszystkich graczy niżej był tylko Donnarumma. To pokazuje ile warte są takie strony i sugerowanie się ich ocenami.

0

@krefi10 no cóż, mnie za to bawią ludzie, którzy chcą piłkarza, który:
- nigdy nie był wybitny, a ostatnio jeszcze spuścił z tonu;
- lepiej gra na prawej obronie niż DM (ok, na bok defensywy też potrzebujemy gracza przy odejściu Cancelo, ale jak miałby tam grać Kimmich to wciąż będziemy potrzebować kolejnego DM);
- szczyt kariery ma za sobą;
- ma trudny charakter, jest roszczeniowy itd.;
- będzie kosztował górę forsy, a drugą górę zażąda w pensji.
Kto co lubi.

0

"Warto jednak pamiętać, że tego samego dnia swój mecz gra też Barça Atlétic i trudno wyobrazić sobie, aby Rafa Márquez do dyspozycji ani Senegalczyków, ani Pau Cubarsiego, który jest już stałym członkiem pierwszego zespołu."
Bzdura, właśnie bardzo łatwo to sobie wyobrazić i jeśli będą potrzebni w pierwszej drużynie to tam zagrają. Wyniki Barcy B nie mają znaczenia, szczególnie, że jej ewentualny awans byłby problematyczny.

9

@wisnia1234 I Twoim zdaniem Marcus Thuram przeskoczył swojego ojca Liliana, Mistrza Świata i Europy, rekordzistę pod względem występów w kadrze Francji? xD

1

Facet pisze oczywistości, a ludzie tu jeszcze bronią Holendra. Największy hamulcowy Barcelony z firmowym zagraniem: "przebiec 15m z piłką do przodu - zatrzymać się - oddać do tyłu". De Jong wypada słabo zarówno jako defensywny pomocnik, jak i ofensywny, jego jedyną dobrą rolą jest łącznik pomiędzy formacjami. Ale dokładnie taką samą charakterystykę mają Gundo i Pedri, gdy grali wszyscy trzej z reguły wyglądało to bardzo słabo. Być może w innej drużynie i taktyce byłby to topowy pomocnik świata, ale w Barcelonie z pewnością kimś takim nie jest. Dlatego sprzedaż to jedyne rozwiązanie, szczególnie biorąc pod uwagę jego wartość rynkową i pensję. Oby sam Frankie był otwarty na taką opcję.

7

W Bundeslidze jest prawie to samo - 13 z 16 jest z Bayernu :) Najwyżej spoza Monachium jest Haller na 13. miejscu (nie licząc dziesiątego Sancho, któremu zdaje się płaci częściowo MU).

1

@JarekS "Gdyby LFC kilka razy awansował do finału to by zgarniał punkty chociaż z remisów i awansów do kolejnych rund. "
No tak, właśnie o to chodzi - miałby masę punktów, a i tak by nie pojechał (bo z Anglii już jadą Chelsea i City, które wygrały po jednym trofeum). A pojedzie Salzburg z max 1/8 finału.

"Fakt jest jednak taki że na każdym Mundialu z jakiegos powodu są wielcy nieobecni gdy przykładowo ktoś się nie zakwalifikuje"
Wtedy są sami sobie winni, bo grali słabiej od innych i nie wywalczyli awansu. Czyli inaczej do tej sytuacji o której rozmawiamy. Jeśli chcesz porównywać do Mundialu reprezentacyjnego, to tak jakby FIFA zdecydowała, że z Europy Zachodniej mogą awansować tylko 2 reprezentacje, bez znaczenia jak sobie poradzą w eliminacjach. I na finały np. nie jedzie ktoś z trójki Anglia-Francja-Hiszpania, które wygrywały wszystko, za to jedzie Polska i Czechy z Europy Wschodniej (mimo, że były dużo słabsze). Absurd.

Ja nie mówię, że Barca nie jest sama sobie winna, graliśmy słabo i tyle, jak nie pojedziemy to trudno. Jasne, że wszyscy znali zasady wcześniej. Po prostu moim zdaniem jest to pomyślane słabo i niesprawiedliwie, na tak prestiżową imprezę powinni jechać najlepsi.

0

@szymonK Lipsk nie ma szans, bo z Niemiec jadą już Bayern i BVB. Absurd, ale co zrobisz.

1

@JarekS Wydaje mi się, że koledze chodzi o to, że kryterium państwowe jest niesprawiedliwe. Dlaczego wprowadzili tę zasadę, że tylko max. 2 kluby z danego kraju jadą na KMŚ (nie licząc sytuacji gdy jest kilku wygranych z danego państwa, wiadomo)? Moim zdaniem też nie ma to sensu. Skoro przykładowo ostatnio najlepiej szło Anglikom, to niech jadą 3-4 czy nawet więcej zespołów z tego kraju. A nie, że pojedzie najprawdopodobniej Salzburg, który w tabeli punktowej zajmie odległe miejsce, a nie jedzie Liverpool, Barca czy Lipsk, które mimo wszystko radziły sobie znacznie lepiej w LM od Austriaków.
To może zresztą prowadzić do jeszcze większych patologii, np. wyobraźmy sobie, że Liverpool dochodziłby do finału we wszystkich 4 edycjach LM (ale wszystkie przegrał) i pewnie w tabeli punktowej byłby w takiej sytuacji w TOP 3, ale i tak by nie pojechał na ten turniej. Zamiast nich byłby choćby wspomniany Salzburg lub inny klub ze słabszego kraju, który ledwo potrafił awansować do 1/8 finału. Totalny absurd.

1

Pechowo, po faulu rywala. Nie wyglądało to bardzo poważnie, oby szybko wrócił.

0

@Patryk1899 Jutro ;)

0

@yoli Ale pisowni nazwisk graczy drużyny, której kibicujesz to byś mógł się nauczyć. To nie aż takie trudne.

0

@mleczkoo Pomiędzy rocznikami 1992 (Roberto) i 2003 (Balde) była duża posucha wśród naszych wychowanków. Z tego przedziału do jakiegokolwiek większego grania (nie licząc Fatiego, którego status znamy) przebili się tylko Dani Olmo, Grimaldo i ewentualnie Cucurella.

1

@masik86 Na niego nie ma szans. Albo zostanie w Bayerze jeszcze sezon konsumując mistrzostwo oraz grę w LM i za rok przejmie Real po Ancelottim, albo już tego lata przejdzie do Liverpoolu lub Bayernu. Każde inne rozwiązanie byłoby dla mnie dużą niespodzianką.

0

"Tylko, czy w Barcelonie sytuacja nie wygląda tak, że nudy nie ma bez znaczenia, kto zasiada na ławce trenerskiej?"
Coś nie wyszło w tym zdaniu :)

0

@th@les Pro tip - nie stawia się na mecze drużyn, którym się kibicuje ;)

0

Najlepsze: brak kontuzji przeciwko tym rzeźnikom
Najgorsze: niestety w przyszłym sezonie znowu będziemy musieli z nimi grać

0

@Fake69 To swoją drogą.

11

@Rewolucja123 5.5 to nie jest "śmiesznie niska ocena", tylko ocena optymalna. To, że Napoli zdominowało Barcę w drugiej połowie to w znaczącej mierze wina Xaviego, który kompletnie nie zareagował na wydarzenia na boisku i zmiany przeciwnika. Laik mógł dostrzec, że Lamine czy Pedri "oddychali rękawami", a Inigo nie radzi sobie z Osimhenem. Tymczasem nasz trener zrobił tylko 3 zmiany, w tym dwie na kilku minut przed końcem. Jedna dobra połowa to za mało, żeby dać ocenę trenerowi lepszą niż przeciętna, szczególnie przy niekorzystnym (de facto) wyniku.

0

@ventriloquist1 Araujo oczywiście. Znakomity mecz Urugwajczyka, mnóstwo dobrych interwencji w obronie, a także kilka świetnych podań prostopadłych, uruchamiających akcje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?