2

Nie wiem, ale ledwo to obejrzałem, masakra. Ciężko sobie w ogóle wyobrazić rozmiary tej tragedii. To co obejrzałem jeszcze bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że decyzja o rozpoczęciu powstania nie była słuszna.

Edit: Na napisach końcowych były nazwiska osób, których materiały użyto do nakręcenia tego dokumentu. Co do szczegółów to trzeba by popytać pewnie w Muzeum Powstania Warszawskiego, bo to ono zrealizowało ten film.

4

Nie rozumiem pytania.

4

Na jedynce leci teraz Powstanie Warszawskie - film dokumentalny z życia Warszawy w okresie Powstania zmontowany z archiwalnych nagrań, polecam.

1

West Ham od pewnego czasu lubuje się w ściąganiu Argentyńczyków, kiedyś Tevez i Masche, ostatnio Lanzini - a teraz Calleri. Oby to było dobre wzmocnienie dla Młotów.

2

Podzielam Twoje zdanie.

2

Pewnie, że powinniśmy, ale to nie zmienia faktu, że to powstanie nie miało sensu.

3

Czyli spoko, ze z Warszawy zostało gruzowisko, byleby Niemcy zapłacili odszkodowanie? Nie wiem czy zamierzenie, ale trochę taka logika przemawia z Twoich komentarzy.

5

To teraz spróbuj sobie odpowiedzieć na pytanie, co przyniosłoby większą korzyść: setki tysięcy ofiar i MILIARDOWE straty ekonomiczne (niemal 30 lat odbudowy stolicy), czy brak wydźwięku? Kiedy byłem młodszy też byłem bardzo dumny z tego powstania, ale z biegiem lat zaczęło do mnie docierać, jak wielkimi stratami zostało ono okupione.

3

Co masz na myśli mówiąc tacy jak ja?

1

Myślę, że z profilem ścisłym i tak później możesz pójść na WSO, bo jest tam wiele specjalizacji zgodnych z Twoim profilem (najlepiej sam sobie zobacz na stronie WSO jakie są profile).

5

Super, dajmy zginąć kilkuset tysiącom ludzi, dajmy zrównać miasto z ziemią, ale co tam - ważne żeby inni wiedzieli jacy jesteśmy waleczni. Swoją drogą, pójście na rzeź nie licząc się z możliwymi konsekwencjami nie ma nic wspólnego z walecznością, a z głupotą. Zgadzam się, że powstańcy jako pojedyncze jednostki byli bohaterscy itp., ale sama idea powstania była po prostu zła - i tu nawet nie chodzi o ewentualne wsparcie jakie mieli nam zapewnić ruscy, ale o wzięcie pod uwagę możliwości, że Niemcy nie będą się pierdzielić i że z Warszawy nie zostanie kamień na kamieniu.

2

i w 36 meczach strzelił 7 bramek (źródło: Transfermarkt)

4

Gra w Realu Saragossa.

0

Super filmik, coś pięknego.

2

Ja to rozumiem, pochwalam podwyżki dla zawodników, którzy na to zasługują, ale czasem są przypadki, kiedy zawodnik dostaje podwyżkę z automatu, niezależnie od dyspozycji i to mi przeszkadza.

0

nie, nie prowadzę. Po prostu jeszcze nigdy nie spotkałem się z sytuacją, w której kontrakt jest przedłużany na istniejących warunkach.

0

Dzięki!

0

Ma ktoś jakiś dobry link do meczu?

10

Nie płaczę, po prostu to jest głupota, że każde przedłużenie kontraktu musi się wiązać z podwyżką.

4

Nie, ale klub, któremu kibicuję, z którym się utożsamiam i na którego dobru mi zależy.

3

I znowu będą podwyżki, te wynagrodzenia nas zjedzą...

2

Mandzukicia też bym nie chciał, ale nad Gomezem bym się zastanowił, w końcu byłby jakiś wyższy napastnik.

2

Tylko, że ciężko będzie znaleźć młodego, który pogodzi się z rolą czwartego napastnika.

1

Chyba najbardziej skłaniałbym się ku Perezowi, aczkolwiek bardziej perspektywiczny byłby Gabigol. no zobaczymy jak to będzie.

2

11-stki akurat od paru dni nie było, co do seriali to się zgodzę, że często się przewijają, ale jest okres wakacyjny, wielu młodych użytkowników ma wakacje i po prostu starają się znaleźć sposób na zagospodarowanie wolnego czasu, przyjdzie wrzesień, później październik i te tematy ucichną.

0

Już jakieś 2 tygodnie temu Barcelona zdementowała plotki o tym, że interesuje się Limą.

0

Od tego jest la Rambla. po to została stworzona żeby nie spamować w innych artykułach.

1

No to zostaje Lucas Perez, Gomez i... Gabigol?

2

Ja też się cieszyłem, ale niestety chyba nie będzie mu dane grać w Liverpoolu, bo z tego co kojarzę The Reds sprowadzili już kogoś kto gra na jego pozycji.

7

To nie on wybrzydzał i naciskał tylko władze Udinese, które były pazerne na kasę i ciągle podbijały cenę za Zielińskiego, przez co chłopak został niestety na lodzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?