1

@DonMatteo901 Nowy GoT miał zdecydowanie lepszy casting. Moim zdaniem HBO miało łatwiejszą robotę z klimatem, bo po prostu wystarczyło przedstawić surowy, mroczny klimat i świat pełen przemocy.

Scenarzyści z Amazona z jednej strony musieli przedstawić cukierkowy, piękny świat Elfów, sielankowych Hobbitów, surowe ale majestatyczne, wykute w skale siedlisko Krasnoludów, oraz brutalny, pozbawiony kolorów świat ludzi. Jednak muzyka i zdjęcia to absolutny top. Widać ogrom zainwestowanych pieniędzy. Czekam na kolejne odcinki zarówno Rodu Smoka jak i Pierścieni Władzy.

Ciężko ocenić fabularnie oba seriale, bo dopiero się wszystko rozpoczyna. To tak jak ocenić Wyspę Tajemnic po 30 minutach filmu albo Harrego Pottera oglądając jedynie Kamień Filozoficzny.

2

@Messi1992 Sędzia miał na kuponie gola Benfici to miał być gol Benfici.

2

@Wilczeq Ale kto mówi, że Polska nie zasłużyła na reparacje? Oczywiście, że zasłużyła. Problemem jest fakt, że tych reparacji się już nie doczekamy, bo Polska się ich zrzekła. Pretensje tylko i wyłącznie do Rosji, gdyż pod jej naciskiem zrezygnowaliśmy. Prawnie nie mamy żadnego argumentu, aby się ich domagać.

No chyba, że nasze lotniskowe wpłyną do Hamburga i zażądamy kapitulacji Niemiec.

W ogóle uważam za niezbyt mądre machanie szabelką do największego partnera handlowego, gdy na wschodzie czeka imperialista, który jawnie mówi o tym, że niepodległa Polska jest mu nie na rękę.

0

@Varkond A co ma ilość fanów do kręcenia serialu? O Czarnobylu też mieli nie kręcić, bo było mało osób interesujących się katastrofą?

Nie, chodzi o samą historię - jeżeli twórcy uznali, że opowieść ma potencjał na "wzięcie" to uznali, że będzie to dobra inwestycja.

Tak samo było z Grą o Tron. Przecież fanów serii było stosunkowo niewielu jeżeli przyjmując liczbę osób, które finalnie obejrzały całość. To sama historia porwała ludzi do oglądania, głównie tych, którzy nie znali dzieł Martina.

2

@KlonaZepan Nie zgadzam się, z tezą ze Gra o Tron była skierowana w konkretną grupę. Nie, to po prostu był genialnie nakręcony serial, który miał przynieść HBO ogromne zyski. Serial miał być skierowany do wszystkich - w szczególności do randomów, które miały stanowić większość widzów, bo fanów Martina była garstka w porówaniu z ludźmi, do których ów serial miał trafić.

To tak jaby napisać, że serial Czarnobyl był adresowany tylko do tych, którzy znają się na katastrofie z 1986 roku.

4

@Sulimo Przecież to serial HBO właśnie rozpromował Martina i przyniósł mu większą popularność. Przed premierą serialu gość sprzedał 5 milionów książek. Po premierze 53 miliony. Fanów Martina przed serialem było niewielu, a globalnie to już w ogóle mało kto. Jedynie fani książek fantasy. Gra o Tron trafiła do ogółu, bo po prostu HBO potrafi doskonale kręcić seriale.


http://piesnloduiognia.pl/george-r-r-martin-w-czolowce-bestsellerowych-pisarzy/

2

@KlonaZepan No właśnie użyli nazwy Władca Pierścieni, żeby randomy z internetu skojarzyły ten serial z najlepszą trylogią w historii kina. Jakby nazwali to Silmarilion czy innej dziwnej nazwy Tolkiena, to trafiliby tylko do fanów Tolkiena.

Oczywiste jest, że Amazon chciał trafić do jak największej ilości osób, aby jak najwięcej zarobić. Chyba nikt nie sądzi, że wydali kupę siana, które się nie zwróci. Dorabianie do tego ideologii, że nie miało to być "dla randomów" jest śmieszne :D

1

@Sulimo No to sam sobie przeczysz. Skoro celowali do fanów uniwersum to przecież by wykupili prawa do "głównego źródła", żeby tych fanów zadowolić.

Randomy z internetu by nie widziały, że tam jest coś niezgodne z uniwersum, więc nie musieli wykupywać praw.

0

@Sulimo @KlonaZepan Okej, czyli z czystego fanatyzmu widzowie dają 1. Gratulacje w takim razie.

0

@KlonaZepan Widzowie, którzy dają 1, bo... w sumie nikt nie wie czemu.

3

@Solmyr Nie czytałem książek Tolkiena i nie mam zamiaru ich czytać, ale serial od Amazona jest po dwóch odcinkach przynajmniej dobry. Świetne zdjęcia, super muzyka, fajny klimat, efekty specjalne na wysokim poziomie. Widać, że budżet był ogromny. Historia na razie nie porywa, bo w sumie niewiele się wydarzyło. Aktorzy jakoś mało przekonują, ale nie ma dramatu. Ludzie, którzy się nastawiali na to, że będą to idealnie odmłodzeni aktorzy z trylogii LOTRa to wielkie xD.
Nie jest to Ród Smoka, ale zdecydowanie jest to co najmniej dobry serial.

Tak samo uważam, że Wiedźmin sezon 2 jest dobrym serialem, pomimo tego, że z książką ma niewiele wspólnego. Nie każdy chce czytać książki i znać 100% uniwersum, żeby cieszyć się serialem. Zadaniem twórców jest tak nakręcić serial, aby był ciekawy i zadowalał widza.

2

@Uukasz_93 Niech Lechia blokuje tak dostępu do własnej bramki, jak blokuje kibiców na Twitterze.

7

@WiernyKatalonii Na tej, na której nie ma w twoim okręgu innych stacji radiowych.

2

@Lionel_Messi10 Dobry ten Messi. Może kiedyś coś z niego będzie.

2

@aldewir Sprzedawać mogą, ale chyba nie mogą już kupić, bo nie da się zarejestrować. Dobrze myślę?

1

@barcelonaLM Kurczę, miało wyjść inaczej.

0

Jak już się bawimy to dawać Zlatana na zmiennika Lewego. Wyleczy kontuzje i może nawet coś tam strzeli :D

3

A może powrót Bartomeu? To byłaby dopiero bomba, której nikt się nie spodziewa..
( ͡° ͜ʖ ͡°)

2

@FC1899Barca Real już wykłada 50 mln od łebka.

1

@Lionel_Messi10 Haland, Mbappe, Ronaldo. Ktoś z tej trójki.

1

@damianex10 Wsadzić na minimum 25 lat, a każdego kto wsiada za kółko po pijaku sądzić jak za usiłowanie zabójstwa.

3

@FC1899Barca No, bo każdy racjonalnie myślący człowiek wie, że nic z tego nie będzie i nie ma sensu psuć relacji z największym partnerem handlowym naszego kraju.

6

@Kgorecki2500 prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w Wieluniu w 2019

twitter.com/PolsatNewsPL/status/1168051464159289344

0

@barcelonaLM To chociaż niech wynegocjują te choinki zapachowe do Volkswagena...

3

@Messibestplayerintheworld Po panienki do towarzystwa dzwonił, a tu od razu afera.

3

@Comentateiro Starczyłoby na nową A klasę dla każdego Polaka. Biorę w ciemno.

3

@barcelonaLM Podobno Niemcy nie zgodziły się na tę kwotę, ale zaproponowali w zamian zapas choinek o zapachu kokosowym do Volkswagena oraz zniżkę 5% na zakupy w Kauflandzie.

55

No trudno, kolejne okno transferowe prawie za nami, a Neymar nadal nie wrócił. Ale za rok to już na pewno będzie u nas grał.

0

Czyżby Szczęsny miał po mundialu?

1

@qbuteq Moim zdaniem 2 pkt to zbyt mało. Dałbym Ci dożyowcie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?