1

Més que una democràcia.
Niestety czasem takie machinacje wychodzą pomysłodawcom na korzyść.

0

Wychodzi na to, że drużyna nie ma z tym wszystkim problemu, skoro nadal wybierają go na kapitana. Albo mają jakiś absurdalny prikaz trzymania się kurczowo ponownego wybierania dotychczasowych kapitanów, póki sami nie odejdą.

0

A, no to tak przynajmniej z 30 meczów mu jeszcze brakuje, no, może trochę mniej. Czymś trzeba zapełnić gazety. :P

1

@Stinger_ Mogliby to podzielić na dwie grupy po pięć drużyn i już mieliby 40 zamiast 90 meczów. Albo jeszcze jakoś inaczej. Ale wolą się bawić w ten cyrk. :)

0

@norbi77 Tak, ale to „tylko” z powodu poszerzenia EURO. Na Mistrzostwach Świata nadal mamy jako Europa na tyle mało miejsc, że awansować wciąż dużo trudniej.

I tak nie do przebicia jest Ameryka Południowa, gdzie z uporem maniaka grają 90 meczów eliminacyjnych, ale tylko po to, żeby wyeliminować z MŚ... trzy drużyny (ewentualnie cztery) i jadą z tymi eliminacjami od roku. :P

0

@Stinger_ Jedyne „szczęście” z tego nowego kretyńskiego formatu KMŚ to to, że będą tylko raz na cztery lata. Ale już najbliższe to beka, będą musieli skupić ten turniej na wschodnim wybrzeżu USA, bo na zachodnim w tym samym czasie będą grali Złoty Puchar CONCACAF. :P

0

@norbi77 To w eliminacjach do Mistrzostw Europy, gdzie odjechali z tymi 24 drużynami. W eliminacjach do MŚ od lat nie da się wyjść z bezpośrednio z grupy z 2. miejsca. Inna sprawa to te cyrkowe baraże powiązane z Ligą Narodów. ;)

0

@norbi77 A skąd takie założenie? Mnie by nie zdziwił wtedy powrót do 22 drużyn w Primera División czy Premier League albo jeszcze większe dowalenie meczów w pucharach. W końcu kasa. :)

0

@norbi77 UEFA cokolwiek stara się teraz luzować, jeśli chodzi o reprezentacje. W eliminacjach do MŚ część drużyn zagra po osiem meczów, część tylko po sześć. Nie będzie teraz grup sześciozespołowych, a poprzednio było ich aż pięć. W eliminacjach MŚ 2018 wszyscy grali po... dziesięć meczów. W eliminacjach EURO też likwidują na przyszłość grupy sześciozespołowe, wszystkie będą mniejsze z mniejszą liczbą meczów.

0

@norbi77 A myślisz, że gdyby było mniej przerw reprezentacyjnych, to nie graliby wtedy piłki klubowej? No też raczej nie. :)

0

@Stinger_ Tak po prawdzie to akurat każdy z uczestników Superpucharu Arabii (d. Hiszpanii) gra najwyżej tyle samo meczów co kiedyś, czyli dwa. ;)

1

@norbi77 Ale tak szczerze to patrząc czysto na liczby samo wprowadzenie Ligi Narodów właściwie nie zmieniło liczby przerw na reprezentację czy granych przez nie meczów.

W tym wieku przed wprowadzeniem LN graliśmy rok po roku:
11, 13, 15, 13, 14, 16, 14, 17, 13, 14, 14, 14, 13, 10, 9, 14 i 8 meczów.

Po wprowadzeniu LN:
13, 10, 8, 15, 13, 10, 13 meczów.

Ja tu nie widzę większych zmian. Przynajmniej 10–12 meczów reprezentacji w roku mamy praktycznie od lat 70.

3

Zastanowiłbym się też nad minutami Yamala w klubie. Chyba nawet bym od tego zaczął...

2

Przegapiłem, że w ogóle klub się z nim dogadał i byłem przekonany, że dalej trwa walka w sądzie pracy.

2

@Gall Tak szczerze to ja nawet nie wiem, co ten fragment z Guardiolą ma wspólnego z całą resztą felietonu. Chyba tylko samo miasto Barcelona...

3

Okienko transferowe jak widzę w toku. :)

0

„Według Salmurriego przypomina się również, że w sezonie z mistrzostwem nikt nie mówił o przygotowaniu fizycznym, które było bardzo dobre, więc jest to niesprawiedliwe”.

Bo może... w kolejnym sezonie było gorsze?
Swoją drogą, to „otoczenie Xaviego” też teraz ma wakacje i czeka, aż szef wróci gdzieś na ławkę trenerską, czy może jednak podnoszą swoje kwalifikacje czy coś?

0

Ludzie, dajcie żyć. Nie ma to jak początek nowego okienka kilka dni po zakończeniu poprzedniego. :P

2

Gdyby chcieli, toby mogli, więc co się przejmować. :)

0

@Rhaan A gdy ileś razy na sezon „jednoczą się bardziej niż kiedykolwiek”? Podobne pitolenie piłkarzy. :)

0

„[...] ma takie same przekonania polityczne jak obecny zarząd” – to oni tam premiera wybierają?

0

A ja podam, że było pięć takich klubów, ale też ich nie wymienię!

0

Typowa przerwa reprezentacyjna = trzeba wypełnić czymś gazety/portale. Dajmy tej drużynie jeszcze trochę czasu.

0

@Patry10 Spokojnie, „równie dobrze może to nastąpić wcześniej lub później”. :P

1

Ta nawijka o stadionie to jest hit.

Wszystko przebiega zgodnie z planem, ale w sumie nie do końca wiemy lub nie możemy powiedzieć jakim, w każdym razie powrót będzie wcześniej lub później (XD), a w ogóle to się stanie, jak zarząd będzie... odwiedzał plac budowy (XD do sześcianu).

Mistrz, myślałem, że sloganu „w grudniu czy w styczniu, w każdym razie w tym roku” Laporta nie przebije, ale podniósł poprzeczkę znacznie wyżej. :P

0

„Canteranos”, nie „cantenaros”. :)

0

O, czyli coś w klubie da się jednak zrobić tak szybko!

0

@Krzysztof1987 A, rozumiem. :)

1

@dziku77 A ja popatrzyłem na to jeszcze z innej strony, pierwszego słowa z nazwy. Co to za liga, w której nie gra każdy z każdym? :P

1

@Krzysztof1987 Wyjazdy daleko? Mało kto ma raczej tak blisko, licząc średnią, jedyny cokolwiek dalszy to Belgrad. Monako i Lizbona rzut beretem, ze trzy razy bliżej niż Las Palmas. ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?