Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@JohnA Nie jestem przedstawicielem lewicy - ile mogę to prostować? Ale jako osoba pośrodku powiem, że mnie gale jakichkolwiek pajaców nie interesują
13
Dzisiaj z wielkiej trójki PSG Messi najlepszy. Bardzo dobre zawody w kreacji, w zasadzie, gdy tylko znalazł się ktokolwiek do poklepania z pierwszej piłki, Messi pokazywał swoje największe atuty. Minus - na takie klepki nie znajdowało się wielu chętnych.
Mbappe mecz absolutnie katastrofalny pod względem skuteczności. Dziś byłby w stanie zawalić chyba wszystkie wyobrażalne sytuacje.
Neymar po kontuzji z wieloma niedokładnościami, głowa w trybie Ney z Barcy, nogi w trybie plaża Copacabana lub impreza u siostry. Gol przedni, świetne niedoszłe asysty ale w wielu fragmentach brak precyzji i pogubienie w akcjach. Usprawiedliwieniem jest przerwa spowodowana kontuzją, może się rozhula z czasem.
14
Mecz kuriozum PSG. Kapitalna postawa w fazie kreowania sytuacji, każdy z wielkich powinien mieć po golu i asyście na koncie, ale wykończenie tragiczne w najprostszych sytuacjach.
Dla odmiany fatalna postawa obronna Paryżan, Nątki wchodzą w tę defensywę jak w masełko.
3:3 najlepiej oddawałoby przebieg meczu, ale skoro gwiazdy strzelają pustakami ...
1
@arasz1819 To wirus Koemanvid-2021. Ale ponoć szczepionki są na etapie finalizacji. Powinni zdążyć przed kolejną falą w klubie
1
@jordus100 Dlaczego? Te orkany mogą być skutkiem zmian w prądach oceanicznych i zmian temperatur ich wód. Właśnie zmiany przepływu wód, zmiany struktury wód słonych do ciepłych itp. powodują min. gwałtowniejsze zjawiska. A dlaczego piszesz, że nie są, tak z ciekawości zapytam?
4
@Kurkmen W Poznaniu już momentami wiatr potężnie zawiewa. W dodatku z opadami deszczu. Nic nie wiem o szkodach, ale portal epoznan pewnie będzie na bieżąco donosił. A z jakiego regionu piszesz, rozumiem zachód Polski?
4
@patry295 Świetnie się czyta Twoje posty w tym wątku, ale kolegę @Kurkmen też trochę rozumiem. Gdyby zawsze zakładać, że się nie opłaca, to pewnie w przypadku wielu biznesów nikt by ich nie zaczął. Klasyczny przypadek, gdy inwestujesz latami czas i pieniądze, a rentowność przychodzi po długim czasie.
Tu rozumiem, że chodziłoby o proces długoterminowy z wizją.
Przecież nas w co którymś programie ekonomicznym nazywa się wielką montownią, ale nie wykonujemy kroku naprzód. Może idea @Kurkmen ma sens w tym znaczeniu, że czas kończyć szukać wymówek i rozwinąć know-how?
8
Najbardziej przerażające typy broni na świecie od najsłabszej:
3. Bomba wodorowa
2. Bomba nuklearna
1. Ban na La Rambli
0
@ferdas_rawa Będę Cię ignorował w kolejnych dyskusjach, ponieważ te rozmowy nie wnoszą nic konstruktywnego.
0
@ferdas_rawa Eureka mój wpis nie był dowodem! Nareszcie! Ale Ci to zajęło! Ja pier*ole człowieku, ja pier*ole.
Więc z łaski swojej przestań się już nieudolnie dowalać z tymi dowodami naukowymi. Ty jesteś jak schlany wujek, który ma przygotowany jeden dowcip i na siłę chce go gdzieś powiedzieć, ale ciągle wybiera złe momenty.
0
@ferdas_rawa A, czyli nie można stworzyć wątku pobocznego w wątku głównym? Nie wiedziałem, że jest taki zakaz. Będę pamiętał, jeśli jest temat x to rozmawiamy tylko w obszarze zarysowanym przez autora bo Ty tak powiedziałeś.
Muszę unikać wpadania na pomysły. Bron boże nie być dosadnym, nawet gdy coś sobie wyjaśnię z kimś w 2 następnych wpisach. Zapamiętam - teza gładka, miła dla oka, tak, żeby nie pobudzała.
Ale wiesz, ja mogę Twoje wpisy ignorować, jeśli będą tak chaotyczne i złośliwe jak w tym wątku. Moim marzeniem nie jest toczyć z Tobą pogawędki. Przenosisz stwierdzenia z pewnych dyskusji i aplikujesz je do innych w sposób ślepy, wręcz bezrefleksyjny. Dlaczego sądzisz, że miałbyś być dla mnie punktem odniesienia?
Zaraz napiszesz, że nie mogę napisać, że zapach jest ładny bo to nienaukowe. Tak robisz, a to absurd. Sprowadzasz wyjęte z kontekstu zdanie do absurdu i dopasowujesz je wszędzie gdzie chcesz, bezrefleksyjnie. Stąd mój sceptycyzm wobec Ciebie. Napisałem - dogmatyk i to podtrzymuję.
Tak to zrozumiałeś z dowodem osobistym - nic nie poradzę. Napisałem, że to ilustracja, ale nie bezwzględny dowód narodzin na całym świecie. Ale to znowu temat z odcieniami - Ty widzisz tylko jeden.
Oczywiście powinienem dodać, że w polskim dowodzie osobistym. Przecież wszyscy z kontekstu mogli pomyśleć, że mówię o Zimbabwe lub Bhutanie.
Właśnie o tym piszę, irytujące dopiski, nic nie wnoszące do tematu.
0
@ferdas_rawa Mój oryginalny wpis, mogłeś zrozumieć tak jak powinieneś, a zrozumiałeś tak opacznie, żeby mnie zaatakować. Nie zrozumiałeś dopisku o dowodzie osobistym, wypaczyłeś jego ilustracyjny (ale nie naukowy) charakter i zacząłeś jatkę.
Oczywiście, wpis ze słownika to już apogeum. Ty naprawdę wywnioskowałeś z wpisu, że ja nie uznaję że 20-latek może być dzieckiem? Ja pierniczę, nie wierzę. Ale też to tłumaczy, dlaczego nie zrozumiałeś wymowy wpisu oryginalnego.
"Ps. rozmawiasz o semantyce a wybiórczo używasz znaczenia wyrazu dziecko, mało tego! Wycinasz kontekst wypowiedzi, mimo, że dziecko jest wyrazem wieloznacznym i jego znaczenie zależy od kontekstu." - właśnie nie, naukowo mamy 6-miesięczny płód (w kobiecie), a cała dyskusja zaczęła się od "serio,data w dowodzie jako naukowy dowód xD to dowód osobisty"
Skompromitowałeś się tym zdaniem, a reszta to typowe wciąganie mnie w bełkotliwe bagienko osoby, która zagaduje swój ignorancki oryginalny wpis, wynikający z niezrozumienia/ czystej złoścliwości.
Przecież trudno przyznać: no tak, rzeczywiście, mamy 6- miesięczny płód, bo tak to się nazywa naukowo, ale formalnie w dowodzie osobistym tego okresu nie uznajemy.
0
@Azi Ok, ale ja nie do tego się odnosiłem, co można było wyłapać. Tylko chodziło o spojrzenie w ujęciu ogólnym. Przecież wiadomo, że wielu rodziców nazywa płód (tu formalnie naukowo płód) dzieckiem, a nawet ma takie podejście do swojego dziecka jako zarodka. My mówimy o czym innym, i każdy z nasz ma na swój sposób rację, ale nauka mówi o 6-miesięcznym płodzie.
0
@ferdas_rawa W dyskusjach o nauce a nie semantycznych. Niestety zrozumiałeś to stwierdzenie jak kołek i ładujesz je bezrozumnie do każdej dyskusji nawet światopoglądowej. Świetnie, że "naukowo" wykazałeś, że 20 - latek jest dzieckiem. ( I jak Cię traktować poważnie?).
Co ciekawe formalnie zgodnie z nauką 6-miesieczny człowiek jest płodem i jest to niepodważalne. Ale nie słyszałem, że zgodnie z wiedzą naukową jest dzieckiem.
Więc panie pieniaczu, trzeba było absurdalnie pojechać nauką po dowodzie osobistym.
Moim zdaniem zbłaźniłeś się tak robiąc, nie umiejąc oddzielić prawa i semantyki od nauki. Twoja "merytoryka", póki co nie wniosła nic wartościowego. Chyba, że odkrycie, jak rozumiem wybitnie naukowe, że 20 latek też może być dzieckiem ma być oszałamiającą wiadomością.
Mieszaj dalej porządki i pojęcia, jak w to bagno się dalej nie ładuję. I mieszaj naukę we wszystko, robisz to kompletnie nieudolnie i nachalnie.
1
@Azi Naprawdę jesteś nie zrozumiałeś z mojego prostego wpisu, że odnoszę się zwrotu 6-miesięczne dziecko, ale nie w kontekście aborcji powyżej? To się nazywa wtórny analfabetyzm.
Ok to wersja dla wolno myślących: masz zwrot 6-miesięczne dziecko bez kontekstu. Co widzisz?
a) bobasa w łóżeczku
b) płód w łonie matki
Naprawdę będziemy udawać, że wszyscy widzą płody? Po prostu hipokryzja społeczeństwa wylewa się rekawami
1
@ferdas_rawa Niestety Twoja nadgorliwość w nieodróżnianiu określeń formalnych od stanu faktycznego lub naukowego i mieszanie wielu wątków według chaotycznego uznania uniemożliwia sensowną rozmowę.
Tu chodziło o znaczenie zwrotu 6-miesięczne dziecko. Chyba każdy będzie miał przed oczami bobaska w łóżeczku. Dowód osobisty pokazuje faktyczny sformalizowany stosunek społeczeństwa do tematu człowieka na etapie płodowym.
Sądziłem, że jesteś w stanie prowadzić merytoryczną dyskusję, ale zasadniczo, każdy moje stwierdzenie atakujesz zarzutami o braku dowodów naukowych. Nawet tam gdzie nie chodzi o naukę. Rozum Ci odebrało?
11
@JANEK777 6-miesięcznym płodzie. 6-miesięczne dziecko jest 6 miesięcy po urodzeniu. Zajrzyj w dowód osobisty i sprawdź czy na wpisaną datę urodzenia czy poczęcia.
Ok, a teraz możesz się odmeldować
4
Widzę, że wczorajszy występ Torresa aktywował wyroby kibicopodobne.
1
@Orlik00
Arabia Saudyjska - Ab Salih Mahad Canal
Emiraty Arabskie - Hab al-Mahat Canal
Japonia - Oszari Mata Canal
Malediwy - Ukulele Canal
6
Po feralnym upadku żurawia w Krakowie, zaraz konferencję zwoła Ziobro i ogłosi, że nie będzie tolerował upadków żurawi i zagrozi ich producentom dożywociem.
To jest szeryf! Czekamy na reakcję ministerstwa sprawiedliwości.
15
@Janas11224 A co to za nowość? Żurawie zawsze latały
10
W Poznaniu tak na oko wieje ok. 200 km/h. Już dawno odleciałbym w stronę sklepienia niebieskiego gdyby nie trzymało mnie przy ziemi kilka nierozliczonych porachunków na La Rambli. To nowe zjawisko - grawitacja laramblowa
61
@masq Jeden gość notorycznie bluzga na Messiego pod byle pretekstem. Mówię Ci, na psy świat schodzi
10
Ponieważ wczoraj skończył się zwycięzca plebiscytu Złotej Pułki a dzisiaj laureat Best FIFA Football Awards ogłaszam uroczysty koniec piłki nożnej.
93
Za whoscored:
Beznadziejny Messi - 7.26, 4 kluczowe podania, 5 dryblingów, 8 strzałów
Robert Lewandowski - 6.45, 0 kluczowych podań, 2 dryblingi, 0 strzałów
Powiem Wam, że widać, że Lewy nie czuje się dobrze w Bayernie, już mu się nie chce i brzydko się starzeje.
3
Niemcy mają dziś duży problem ze strzelaniem
1
Pavard odstawił Minguezę
17
Po wielu, wielu latach znowu Austriak robi porządki z Niemcami
7
Koeman grał mecze i nie mógł dobić do top 4 ligi, Xavi nie gra i umacnia przewagę w top 4. To są te detale.
5
@Sysia11 Jest liderem pełną gębą, sam goli nie wyczaruje na ugorze. A Szwedzi to Maltańczycy? Kierowanie pretensji czy zarzutów w stronę Lewego jest nie na miejscu