1

@Kozinho. Tak, tak, najlepiej wszystkich wrzucić do jednego wora, mimo, że to konkretna partia przez 8 lat zrobiła z nas zakały na arenie międzynarodowej i sprowadziła prawo i instytucje do roli partyjnych prostytutek.

1

@Kozinho. Nie można dać spokoju. Właśnie dramatem polskiego społeczeństwa jest to, że dawał przyzwolenie PiSowi na łamanie prawa i dewastowanie instytucji, a co więcej część nawet wyśmiewa do dziś krytyków tej dewastacji.
To co napisałeś jest schlebianiem niskim standardom.

Trzeba wszystko wyjaśniać, nie może być tak, ze ktoś przerzuca sobie głosy na niewłaściwe kupki, a my uśmiechamy się i udajemy, że nic się nie stało

1

@Prorokk Są 2 lata po, więc jeśli chciałeś być sarkastyczny, to niespecjalnie się to Tobie udało.

2

@RoberDzik Łobełt, Łobełt - jedyny słuszny.

1

@Kozinho. Ale nie ma dowodów, że PiS fałszuje wybory. Są nieprawidłowości w komisjach i je trzeba wyjaśnić. To co nadmiernie pierniczy głupi Giertych należy olać. Co nie znaczy, ze wyznawcy PiSu po komisjach nie robią kreciej roboty.

0

@GTBTP Taki porządek prawny mamy po rządach PiSu.

5

@GeneralXavi Kolega widzę w słabej formie od rana. Wiesz, że obecna opozycja w Polsce w latach 2015-23 upchała często w nielegalny sposób swoich wiernych ludzi do różnych instytucji i ma możliwość bezprawnego wpływania na wiele decyzji?

Nawet formalnie w Polsce nie ma legalnego organu, który mógłby stwierdzić ważność wyborów? Słyszałeś o Trybunale, który służy do zaklepywania pomysłów z Nowogrodzkiej, a nie by działać na rzecz Polaków?

Zapadłeś w wieloletni sen?

0

@Stinger_ Czyli nie umiesz wyjaśnić jakiej żadnej okazji nie przepuszczę?

"A na koniec nie zapomnij napisać, że kluby europejskie przegrywają tylko dlatego że im się nie chce grać." - właśnie o tym mówię, nie mam co wchodzić w niuanse, bo komentarz a'la trol czai się za rogiem. Albo czarne albo białe. Byle przywalić, a nie ustalić.

0

@Stinger_
Co masz na myśli pisząc absurdalne "żadnej okazji nie przepuścisz" - o czym Ty piszesz?

0

@Stinger_ Nie wiem jak rozmawiać z kim, kto w danej dyskusji bardziej przypomina czepialskiego trola, niż rozmówcę, który chce cokolwiek ustalić.

Nawet nie chce mi się wchodzić w niuanse różnic poziomów pozaeuropejskich zespołów oddzielając zespoły z Brazylii i Argentyny oraz całej reszty z Azji, Afryki i Ameryki Płd, bo znowu dostanę niekonstruktywną odpowiedź.

O Twoim negatywnym, paskudnym nastawieniu świadczy ostatnie zdanie. Co to jest za durny komentarz? O co ci chodzi człowieku?

4

Ten Olise to był naprawdę bardzo udany zakup potężnego Bayernu. Robi grę i robi liczby. W lidze 12/15, w LM 5/2, teraz na pseudoturnieju na razie 3/2.

Podobna ścieżka do Raphinhi. Olise nabytek z Crystal Palace, a Rapha z Leeds, czyli niezbyt mocnych drużyn z Premier League. No i obaj spisują się dobrze.

0

@Stinger_ Czyli jakbyś zrozumiał o czym piszę wczoraj rano, to nie zadawałbyś idiotycznych pytań, bo z nich jasno wynika odpowiedź.

0

@Stinger_ Że Tobie zadawanie tych idiotycznych pytań się nie nudzi.

0

@Czajka90 Nie sądzę. To turniej towarzyski, nic nie wnosi do mojej wiedzy i życia kibica.

0

@Stinger_ Właśnie zilustrowałeś i wzmocniłeś mój ostatni wpis o klubach europejskich na wakacjach.
Botafogo w pełni sezonu a PSG po. Miarodajne porównanie.

Chyba jednak nie rozumiesz niespójności swojego oryginalnego wpisu.

1

@Stinger_ Nie sprawdziło się. My sceptycy, nie przewidzieliśmy, że europejskie zespoły będą grały po sezonie w trybie piknikowym.
Na pewno wyniki w tym turnieju są wymierne i nie ma żadnej różnicy poziomów między Realem a jakimś Al Ahly czy czymś tam.

Albo piszesz to na poważnie i rzeczywiście kluby spoza Europy coś pokazują Europie, a to na sens tylko przy założeniu, że wszyscy grają serio, albo Twój oryginalny wpis w 1 akapicie jest totalnie pozbawiony sensu.

Inaczej można to zrozumieć tak: może zespoły z Europy są w trybie wakacyjnym, ale tamci im pokazują, że ....
Przecież tu logiki nie ma żadnej.

0

@kanver_ Ale Twoje liczby są wybiórcze, a gdzie dryblingi, progresywne podania, kluczowe podania, oraz inne liczby opisujące wpływ na zespół?
Ja weźmiesz suche liczby, to wyjdzie, że Maradona to był gracz jakich wielu.

0

@Stinger_ Poza opiniami, są czynniki bardzie obiektyne.

Nie muszę tego udowadniać, to przekonanie wielu kibiców, dziennikarzy sportowych. To samo w sobie jest dowodem.
Jeśli ignorowanie turnieju przez większość poważnych kibiców nic Ci nie mówi, to żaden argument do Ciebie nie trafi. Trudno o coś bardziej wymownego.

0

@Gibbon_FCB Jemu to przypomnij, albo tej influencerce.

3

Mam nadzieję, że Yamal w nowy sezon wejdzie z hukiem, jak w tę o 11 lat starszą influencerkę.

0

@Douglas Nawet tego nie przypominaj, nawet jeśli te stawki są przybliżone, to skóra cierpnie na człowieku.

0

@Stinger_ Jednak podejście do turnieju ma znaczenie kardynalne. To nie jest tłumaczenie, tylko czynnik, który sprawia, ze coś na sens albo go nie ma.
Tak przynajmniej ja to widzę.

Może nieeuropejczycy mają powód do świętowania, to całkiem możliwe. Może masz rację, że turniej jest ciekawszy. Ok, ale dla kogo, skoro gros poważnych kibiców ma ten turniej w tyłku w sensie nie nabiera się na niego.

Widzę, że nie forsujesz jednej słusznej opinii, i bardzo dobrze, ale nawet w tym wątku, nie ma jednej osoby, która chciałaby się wypowiedzieć przychylnie.

2

@kanver_ No nie jest ta sama półka w moim przekonaniu. Przez wszystkie 9 sezonów, które razem rywalizowali w La Liga, CR7 nigdy nie był w stanie wyprzedzić Leo na sofascore czy whoscored.
Nie ma takiej możliwości, by rywalizując na tym samy poziomie, CR7 choć ze 2, 3 razy Messiego nie wyprzedził. A przecież CR7 został przestawiony na napastnika, gdzie łatwiej o wysoko punktowane gole.

Nie mówiąc o tym kim Leo jest dla reprezentacji, a jaki wpływ ma/miał CR7 - tu widzę niemal przepaść. Sama LM Cristiano to zdecydowanie za mało.

Nigdy nie zgodzę się na stwierdzenie, że gracz, który jest alfą i omega w zespole, jak Leo, decydujący o architekturze gry teamu jest z tej samej półki, co zawodnik, który przez wiele sezonów zajmuje się finalizowaniem akcji.

1

@Stinger_ Problem w tym co piszesz jest taki, ze Ty analizujesz na poważnie te wyniki, a wielu kibiców wyśmiewa ten piknikowy turniej po zakończeniu sezonu w Europie.
Jak to możliwe, że pośród moich znajomych, kibiców z wieloletnim stażem, których mózgów przecież nie zmanipulowałem, ocena tego zjazdu piłkarzy jest miażdżąca?

Inne kontynenty potrafią grać w piłkę, na tle klubów europejskich, które wyglądają często jak na sparingu. I co z tego wynika? Nawet ja tego nie wziąłem pod uwagę przed tym turniejem, a podejście Europejczyków tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że ten turniej niczemu nie służy. Poza zarabianiem pieniędzy.

11

No to na deser gol Messiego ze spektakularnego ujęcia kibica:


15

Messi znowu MVP meczu. Za chwilę skończy 100 lat a mimo to dalej zgarnia nagrodę dla najlepszego grajka.

4

Co do MŚ 2026, to właśnie marzy mi się taki scenariusz, że Leo Messi w paru meczach strzeli jakiegoś gola z wolnego, doda karniaczka, załaduje coś z akcji i dorzuci jakąś asystę.
Życzę mu żeby w klasyfikacji wszech czasów umocnił się na prowadzeniu w kanadyjce i zachował margines przewagi nad mającym dobre perspektywy Mbappe.

11

Dla przypomnienia, Suarez jest zaledwie 1 rok starszy od Lewandowskiego.

29

@July_6_BcN Sorry za brutalność, ale co ty pitolisz? Smoleńsk został wyjaśniony dość szybko, a wyjaśnienia są absolutnie spójne.
Ja rozumiem popularyzację ciemnoty w 21 wieku, w dobie netu, ale jeśli w komisji zasiadają najwięksi spece od awiacji, a oszołomski lud dalej wie lepiej, to na takich typów nie ma żadnej rady.

6

Ale skoro jest taki utalentowany, a ma już 19 lat, to dlaczego nie puka do drzwi pierwszej drużyny? W tym wieku naprawdę zdolni gracze dostają szanse w zespole seniorskim.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?