Colon
Dołączył/a: luty 2018
32 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
16
Poseł PiS w TVP stwierdził, że Sławomir Mentzen "niejednokrotnie chwalił PiS za to co robimy, chwalił wprowadzane przez PiS rozwiązania podatkowe". Bezczelni są panowie z PiS i zuchwali. Być może przez ostatnie 4 lata wyrażałem się nieprecyzyjnie i politycy PiS do końca nie zrozumieli co mówię. Dlatego teraz powtórzę wyraźniej.Rząd PiS jest prawdziwą tragedią dla polskiej gospodarki. Doprowadziliście najpierw do zatrzymania, a następnie od odwrócenia transformacji polskiej gospodarki. Przestaliśmy iść w kierunku wolnego rynku, zaczęliśmy wracać do PRL. Wprowadziliście nas na drogę grecką, prowadzącą do olbrzymich wydatków socjalnych i wysokich podatków. Zabijacie w ludziach przedsiębiorczość i zaradność, wmawiacie im, że powinni liczyć na zasiłek zamiast na siebie.Podnosicie podatki i ciągle komplikujecie prawo podatkowe. Dobijacie podatkami i coraz to nowymi obowiązkami sprawozdawczymi uczciwych przedsiębiorców, a ludziom wmawiacie, że pieniądze zabieracie złodziejom. Mamy najbardziej skomplikowany w całej UE podatek VAT, którego rozliczenie zajmuję trzy razy więcej czasu niż średnia unijna. W całym OECD tylko Francja ma gorszy system podatkowy od Polski.Chwaliłem CIT estoński? Tak, ale w Estonii! W Polsce zamierzacie wprowadzić karykaturę podatku estońskiego. Skomplikowaną i zbiurokratyzowaną mutację tego dobrego podatku, którą krytykowałem w trakcie kampanii wyborczej. Potraficie zepsuć nawet tak proste i oczywiste rozwiązanie podatkowe.
Chwaliłem pomysł IP BoX? Tak, ale utrudniliście skorzystanie z tej ulgi do granic możliwości, a wasi urzędnicy przy wydawaniu interpretacji indywidualnych stają na głowie by znaleźć powód do odmowy. Poza tym do teraz uważam, że tak szerokie stosowanie ulg IP BOX i B+R wynika z waszej niekompetencji, po prostu nie rozumieliście jakie będą konsekwencje tak sformułowanych przepisów. Dopiero teraz to odkrywacie, gdy musicie wydawać firmom pozytywne interpretacje podatkowe.
Pękam ze śmiechu słysząc jak premier Mateusz Morawiecki twierdzi, że Andrzej Duda jest gwarantem braku podwyżek podatków. Przez te 4 lata podnieśliście lub wprowadziliście ponad 30 nowych podatków. Co więcej dzisiaj, czyli 1 lipca wchodzą dwa nowe podatki - podatek cukrowy i podatek od VOD. Jeżeli Andrzej Duda jest czegoś gwarancją, to tego, że dalej nie będzie wetował kolejnych podwyżek podatków.
Nie mam najmniejszych wątpliwości, że w następnych latach będziecie dalej podnosić podatki, wprowadzać podatki progresywne dla przedsiębiorców i dalej komplikować nam życie.Idziecie pełną parą w kierunku państwa etatystycznego, rządzonego przez urzędników, zdominowanego przez wielkie spółki państwowe zarządzane przez polityków. Promujecie socjalizm zupełnie wprost. Premier Morawiecki mówił nawet, że "robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii PiS". Chcecie przekupić Polaków ich własnymi pieniędzmi, demoralizować ich rozdawnictwem i obrócić przeciw przedsiębiorcom i pracodawcom. Gardzicie klasą średnią i ludźmi którzy chcą brać życie we własne ręce, chcą się bogacić i budować silną prywatną gospodarkę.Spoko. Róbcie to sobie dalej, skoro ludzie właśnie tego chcą.
To wasi wyborcy na takiej polityce w długim terminie najbardziej stracą. Ale do jasnej cholery, nie kłamcie, że ja te patologiczne i zdegenerowane pomysły chwalę lub popieram.
3
Mentzen do rzadzacych, ktorzy maniupulowali jego wypowiedziami:
0
Powoli przebija sie tu narracja, ze polityka to gra, Polska to plansza, a my to pionki. Trzeba byc sprytnym i umiec w nia grac, naginajac czasem nawet zasady.
Tym bardziej dziwi oburzenie na rzadzacych, ze przywlaszcyli sobi tv i sieja toporna progande. Po prostu wiedza jak grac w gre, by ich nie przylapano na oszustwie - siedziec nie pojda.
Jesli to gra, to po co dziwienie sie Dudzie, ze nie przystapi do debaty? Po co? By stracic w tej grze o nazwie Zabawa w Polske?
Mamy zawodowych politykow (wielu skutecznych), ale brak mezow stanu, ideowcow.
3
@Ratamahatta Zapomnieli po prostu, ze nie rozmawiaja ze swoimi wyborcami.
4
Z cyklu - sprawy osobiste. Mile zlego poczatki.
Dramat, za ktorym stoja @Janiama oraz @boixos1944 .
Wczoraj Janiama wstawial do swojego muzycznego cyklu Stinga. Boixosa gust poznalem przez wlasny cykl "muzyczny analfabet" i wiem, ze moj sie z nim w wielu momentach pokrywa i moge jego muze prawie w ciemno polecac.
Boixos wstawil w tej dyskusji filmik z domowego koncertu Stinga, ktory przeslalem dobrej znajomej, bo wiedzialem, ze jej sie spodoba. Sam mialem w planach przesluchac to pozniej.
Jej reakcja to placz.
- Co sie stalo? pytam
- jak to co? Wysylasz mi linki z jakimis cycatymi babami (kolezanka ma kompleks na punkcie malego biustu), a dodatkowa jestem stara panna, a Sting mowi o piciu wina i robieniu dzieci. Caly wieczor przeplakalam.
Obejrzawszy ten filmik dopiero zrozumialem, co miala na mysli.
Moral - nie ufajcie tym panom i nie wysylajcie bezmyslnie ;)
Link do dyskusji
https://www.fcbarca.com/la-rambla/dyskusja-8632507#comment-8632507
oraz do klipu, po ktorym byl placz
2
@NeroTFP najlepsza
2
@NeroTFP co to za rasa?
5
"Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni."
Johann Wolfgang von Goethe o sytuacji politycznej w Polsce przed druga tura.
0
@Janiama czucie pilki niesamowite
6
Roberto Carlos w Interze.
https://pbs.twimg.com/media/Ebvsv3CXQAAJogA?format=jpg&name=900x900
1
@Hiacynk Ciekawe .
2
@Janiama @JimMorrisonFCB @Hiacynk najlepsza wersja tego utworu ;)
4
@Chakalaka Kto podnosi podatki, nie kocha wlasnej matki
Bruce Lee, rok 1965.
3
@MaTt_BarcaFan Z przeblyskami. Jedno wyjscie mi sie bardzo podobalo z takim prostym, ale fajnym zwodem.
Ambiwalentyn stosunek mam do niego, chociaz bardziej ide w strone tego, ze to nie gracz na Barce - tzn na obecna tak ;).
4
Kanczendzonga - tam zaginela w maju 92 wybitna Wanda Rutkiewicz
18
Przyjeżdża facet Fiatem Multiplą pod bramki na autostradzie.
Pani w okienku mówi do niego:
- 9 zł!
- Sprzedane! - odpowiada facet
0
@PrinceDamon ciezka rozkmina
2
@SeeleyBooth moge Ci mokke zrobic, nie mam cisnieniowego.
2
Ktorym brazylijskim pilkarzem jestescie?
https://pbs.twimg.com/media/Eb17TMXX0AAC1NJ?format=jpg&name=4096x4096
6
Prezydent Czech Milosz Zeman, podczas wizyty w rezydencji ambasadora USA w Pradze Stephena Kinga z okazji 244. rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych, powiedział, że hasło „Black Lives Matter” jest rasistowskie. Jak podkreślił, "ważne jest każde życie".
2
@Messibestplayerintheworld spryciarz
1
Najbardziej nienawistna 11 Realu Madryt plus trener. Kto ułoży?
23
La Rambla targana miedzy polityka klubu, a polityka panstwa.
0
@YoNoEntiendoNada zdecydowanie
2
@Kapitan hawk zaslynal tez z tego, ze nie chcial sie bic z Rafalala.
https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/51/f4/53e330df4c71c_o_full.jpg
0
@YoNoEntiendoNada tak mowil?
1
On to pouklada. Tylko kto?
https://talksport.com/wp-content/uploads/sites/5/2014/04/1555015.jpg?strip=all&w=700
0
@Messibestplayerintheworld Mnie to nie interesuje czy on bedzie krzyczal, skakal, spiewal do nich czy siedzial jak Lobanowski z kamienna twarza. Ja chce by mial wizje, by byl naturalnie akceptowany przez szatnie, szczegolnie przez zasiedzialych zawodnikow.
Trudno znalezc kogos takiego, bo w Barcelonie nie mozna teraz czekac, az wyniki przyjda za 2, 3 lata - Messiemu gwarancja sie konczy.
0
@NeroTFP masz przeciez Sarabie.
1
@arasz1819 Setien twierdzi, ze straca.