Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
To trochę nuezręczne obśmiewać Hazarda bo to świetny piłkarz i nie jego wina że Eto gada głupoty.Eto nie jest decydujący jak Messi.
0
@Riguelme nie no on dostał zgodę od lekarzy że może grać i po kontuzji nie ma sladu.To nie jest równoznaczne ze ma być w formie.Teraz to jest czas dka niego aby formę sobie na sezon zbudował.To tak jak byś poszedl do fabryki zaczoł oceniać produkt który jest robiony jako finalny.Troche nie rozumiesz po co jest pre sezon.
0
@johny11 masz prawo do swojego zdania .Ja mu daje ostatnią szanse i jak jest to też wsparcie.
0
@johny11 zobaczymy ,alternatywy jest mało ,na dodatek cięzko jest sprowadzić.Młodzi z Realu nawalają jak widać a w Barcy z przodu trudno się gra.Zobacz choćby takiego grajka jak Coutinho jest mało miejsca facet nie daje rady.Jeśli nie będzie kontuzji się rozwinie jesli będą......Czas pokaże nie wyrokuje w żadną strone.
0
@johny11 nie ma sensu mówić o Dembele w 2 połowie sezonu.Facet wszedł po kontuzji z live bez rytmu meczowego strzelił puszczelem.Grał swietnie pod koniec pierwszej częsci sezonu.Tu pokazał możliwośći.Zobaczymy jak to będzie wygladało z pierwszym składem jak wszystko bedzie rozkładało się na wielu zawodników.Bo po 2 tyg nie jest wstanie pociągnąć gry całego zespołu.Zobaczymy jeśli ten sezon sìe nie uda i znowu bedą kontuzje bedzie trzeba kupić Neya za te 170
0
@johny11 To prawda ,że ciągle mu się przytafiają kontuzje, ale tak naprawdę mało jest obecnie wyjatkowych graczy na rynku jak kiedyś.Wystarczy zobaczyć jego gol choćby z Totenchamem że to niezwykły gracz.Hazard też nie zbawia Realu choć to wspaniały gracz. Gdybyś mi napisał za 2 miesiące i grałby to co gra dziś to ok.Nie niecałe 2 tyg od pozwolenia na grę to przesada.Szukanie winnego zwycięstwa 2:0;)Zespół jest w eksperymentalnym składzie robiący formę,brak przygotowania fiz.Po zmianie strefy czasowej z masą obowiązków marketingowych z nowymi graczami.To jest czas kiedy mają się przygotować rozliczajmy ich za sezon.Teraz mają miec spokuj w przygotowaniach.A nie didatkową presje.On ma złapać pewnośc gry a nie większy strach.Wole wspierać zespół niż dawać im kłody pod nogi.Niech tą grę sobie ułożą.
2
@Riguelme czego oczekiwałeś od Dembele przez pół roku chłop tak naprawdę miał kontuzję.A jak grał to dochodził do siebie i miał kolejną kontuzje jak tu formę złapać.2 tyg temu dostał pozwolenie na grę.Straty to miał i na początku zeszłego roku po kontuzji ale potem się rozegrał.Tylko złapał kontuzję.Dałbym mu spokojnie dojść do formy.A nie odrazu liczył na cuda.
1
@BarcaSupporter Dembele w praktyce miał kontuzje przez pół roku a jak grał to dochodził do siebie i łapał kolejną kontuzje dopiero dostał pozwolenie na grę Malcom nie był kontuzjowany.Widać tą róznicę.
5
Mecz nieporywający, druga ekipa lepsza od pierwszej.Najważniejsze że nikt dziś nie dostał kontuzji .W Realu 5 kontuzji.Nie oczekiwałem od Barcy wysokiego poziomu bo grał nienajlepszy skład Barcy ,wśród piłkarzy będących w Japoni i bez kilku graczy z Copa.Na plus Dembele bo są nażekania że się starał i ma chęć.W zeszłym roku na początku sezonu też był irytujący zaliczał sporo strat ale się z czasem rozegrał.Miał kontuzje i w sumie miał rozwalone pół roku dopiero wrócił.Trzeba dać mu czas.Widać generalnie braki fizyczne. Dobrze że nie grali na 100%bo mogło skończyć się to kontuzją.Najlepszy to Perez i de Jong.
0
Kurczę Real Realem klęska niesamowita, ale z tym Atletikiem będzie trzeba w lidze wygrać.
0
@Daro222 tak naprawdę nie zabrakło nam wielę wystarczyłoby aby Dembele nie miał kontuzji w 2 cz.sezonu.Bo nawet jak grał to dochodził do siebie.Kontuzje kilka razy miał Arthur i Suarez a w końcówce to nawet 2 naraz ,choć po meczu z live.Zresztą reszta też miała w 2 cz. urazy co z przodu nie pozwoliło osiagnąć poziomu.Messi został sam tak naprawdę.To czego życzyłbym sobie to braku kontuzji w 2 cz.W Realu sezon się nie zaczoł a mają już 4 kontuzje.Jęśli Barca zrobi jeszcze transfer obrońcy okienko będzie znakomite.Bo de jong zapobiegnie momentami mizerii w środku i spowoduję konkurencje.A Griezman stabilizacje pod kontem kontuzji i strzelania bramek kiedy Dembele czy Suarez będą mieć kontuzje bo Coutinho bramek nie strzela a Malcom raczej odejdzie choć prawo pierwokupu Barca powinna zachować.A zmiennik Alby świeżość Alby i jakieś inne warianty taktyczne.O ile pamiętam to z live Alba sobie nie radził warto było dać kogoś innego.Zespół jest kompletny Suarez odchudzony konkurencja robi swoje.Jest tylko kilku zawodników na świecie którzy realnie na ten moment wzmocnili by Barce i pasowali do tego stylu.To co Valverde poprawił to grę przed bramką.Teraz powinien się skupić na wyjsciu z pod pressingu z pod własnej bramki i de jong to genialny tutaj transfer.W ataku mamy jeden z najszybszych kontrataków w postaci Dembele, Griezman ,Messi na swiecie plus najszybciej operujący piłką w zespole de jonga.Suarez schudł może i on nadąży bo narzekał ze jak odpowiednio nie ruszy to Dembele nie dogoni.Griezman zna tą gre z Atletico.No i oczywście atak pozycyjny.Powinni w zależności od potrzeb mieszać taką gre.Taka mieszanina stylu live z Barcą.Wtedy jesteś odporny i na rózne style i konkretne zespoły i jesteś mniej przewidywalny.
Barca była przewidywalna każdy wiedział jak zagra Alba albo że Coutinho będzie wchodził do środka i strzelał w długi róg wiedział o tym kazdy obrońca i bramkarz.Dlatego przestał zdobywać bramki.Jeśli nie będzie kontuzji powinni LM wygrać.Raczej nie podejdą tak jak z Romą czy z live.że Leo coś strzelił nie straciliśmy gola jak z Romą a przeciwnik nie ma najlepszych w składzie i samo się wygra.Oczywiście nie ma co balonika pompować.Wyglada to na ten moment dobrze dobrze.W tym ostatnim meczu jakby z 2 połow wyciagnąć najlepszych była by już gra.Przeciwnik był po 4 sparingach w lepszej formie fiz.Jestem ostrożnym optymistą:)
0
Messi też wrócił , nie mógł zostać w Ameryce był na karaibach ,nie zmieniał by stref czasowych..Zaraz wszyscy tam się przeniosą.
1
@Deraxium tak to bardzo dobry pomysł.Następny ruch za 2-3 lata to wymiana Griezmana na Mbappe. Griezman będzie z Neymarem wchodzić w 30.A Mbappe jest młodszy.Przyjaźni się z Dembele a mamy sporo Francuzów +Abidala.Griezman jest Francuzem może i on i Psg by poszli na wymianę..Powoli będzie odchodzić era zawodników Guardioli.Kwestia płac może trochę się rozwiąże.Tylko Barca musi wygrać LM aby Griezman miał trofea a Mbappe wolał Barce od Realu.Tam ma Zidana i Varana tu kolonia Francuska jest większa.
1
Jeśli nie kupią Neya w tym roku to i tak skład generalnie jest.Niech Dembele się w końcu pokaże z dobrej strony. Niech Griezman się zaadoptuje do gry.A Coutinho jakąś tam szanse dostanie ,choć wątpie aby wygryzł Griezmana czy Dembele.Czy kogoś w środku bo słabo broni w stosunku do konkurencji,która jest ogromna.Za rok jeśli sezon będzie to i peniądze na Neya się znajdą a może i cena pójdzie w dól.Też wiadomo będzie kto powinien opóścić zespół i kto może zakończyć karierę.Też dla budżetu to dobra wiadomość.Po co Ney? jak odejdzię Messi czy będzie w gorszej formie i Suarez to ktoś musi ciągnąć grę.O sile będą decydować Dembele ,Neymar ,Griezman.Malcom raczej odejdzie a po tym sezonie Coutinho będzie miał dosyć ławki rezerwowych.Sam będzie chciał odejść.
0
@blaugrana_36 z jednej strony tak, jeśli kupili go za 20 mln o ile się nie mylę sprzedać go mogą za 30 to powinni to rozważyć.Trzeba zadbać trochę o finanse.Na środku jest za dużo ludzi.Nikt nie osiągnie też formy grając od czasu do czasu.Coutinho nikt nie kupi raczej za rakitica co roku cena idzie mocno w dół dlatego bym sprzedał go.Dojdzie do tego że skończy w klubie karierę blokując młodszych zawodników.
0
@Barca_Big_Moment Raczej każdy widział żę już w pierwszym meczu Griezman robił róznice a valverde dawno go chciał.Co w przypadku tego trenera jest istotne Malcoma nie chciał......Co do de jonga jak pisali w artykule najszybciej operuje piłką z całej drużyny.No i 100%celnych podań w meczu gdzie był bałagan.No i danie Rakiticowi do zrozumienia że bedzie musiał walczyć o skład sporo mówi.De jong i Griezman raczej wejdą do podstawowego składu.Rakitic i Coutinho będą mieć problem.Dembele raczej też ma wyższe notowania od Coutinho.A Suarez przyjechał wcześniej więc pewnie będzie przygotowany zmotywowany walczyć o skład i przez rotacje z Griezmanem będzie w lepszej dyspozycji fizycznej.
3
@martool ja bym go nie zostawiał tylko sprzedał z prawem pierwokupu.Jak karierę skończy Messi ,Suarez warto mieć zawodnika który zna klub.,Sposób grania itp.
0
@Coutinho007 Tak ,ale mam wrażenie że przez to że Rakitica i Coutinho ciężko jest sprzedać a Roberto ma być pomocnikiem i jest wraz z Alenią wychowankiem są nie naruszalni .A Busi będzie grał dopóki będzie czuł żę będzie mógł dawać coś Barcelonie .Puig będzie grał w Barcelonie B.Trochę jakby klub był w pułapce.Messi jak zaczynał w pierwszym zespole nie ważył jak teraz 72 kilo tylko pewnie mniej więcej tyle co Puig.Waga nie powinna być tu problemem.Na dodatek te kontrakty Busiego ,Coutinho czy Rakitica kosztują.Oczywiście cenie Busiego i nie mówię że ma odejść z Rakiticem.Któryś z nich powinien odejść.
0
@Coutinho007 to prawda.Dla było by dobrze tak aby mu srednio szło;).Ale jak widziałem ten mecz grał bardzo dobrze.Zobaczymy.
2
@Coutinho007 zmęczenie sorki, masz rację:)
0
@Coutinho007 nie jestem wcale przekonany czy umtiti zwłaszcza zdrowy czy coutinho mogli by grać w podstawowych składach Realu czy live.Skoro taki kobe ze szkółki Barcy jest rewelacją w Realu i Zidan chce go przesunąć do składu.Takze z przyczy których wcześniej podałem.
0
@Coutinho007 W Realu to ze szkółki Kobe się sprawdził , czemu Coutinho mialby nie powalczyć o skład.Zwłaszcza że jest więcej przestrzeni do gry niż w Barcelonie i inaczej graja.Live to nawet nie stać na Coutinho, choć trener live by go odkupił.A jakie problemy robili przy odejściu.Umtity bez kontuzji miałby szanse powalczyć o skład w Barcelonie.Zresztą zobaczymy jak będzie.Zagrał dobry mecz ostatnio.Trzeba zobaczyć na tle kogoś bardzo szybkiego.Bo w reprezentacji Francji jak grał był strasznie wolny.
3
@Coutinho007 tylko trzeba zobaczyć jaki jest pierwszy skład Barcy a jaki Dortmundu.Tutaj mogą być w rezerwie Coutinho który kosztował ponad 100 mln Umtiti , Puig to nawet do składu się nie łapie.Ci zawodnicy grali by gdzie indziej w podstawowych składzie.
1
Grać powinni ci co są w najlepszej aktualnej formie.Trzeba poczekać na tych co są jeszcze na urlopie niech pograją wtedy łatwiej będzie ocenić.Jeśli pojawią się dobre oferty na niektórych zawodników. Warto rozważyć.Graczy w środku jest za dużo.
0
@Borneo nie czytałem jeszcze tego ale
Taki tytuł https://www.fcbarca.com/90347-gerard-lopez-ivan-rakitic-mogl-wyczuc-ze-jego-status-w-druzynie-ulegl-zmianie.html
0
@Krzysiek872 Taki był przekaz Valverde w wywiadzie.Dodając do tego że Rakitic musi walczyć o miejsce w składzie.Może zwyczajnie nie czytałeś tego wywiadu.Wcześniej jeszcze zgodził się na jego sprzedaż.A po tym jak zagrał de Jong to jakoś mnie to nie dziwi że Valverde myśli o zmianach w środku.Też Rakitic stwierdził że mimo wszystko chciałby zostać w Barcelonie.Valverde dał do zrozumienia że kadra z przodu musi być odchudzona. Prosił też w ubiegłym sezonie o to samo.Aby nie mieć konfliktu w szatni.Już Griezman choć on nie jest w środku,mówi że może grać na dowolnej pozycji byle by grał.Valverde nie chce mieć kłopotu w szatni.A w środku jest za dużo grajków.Jęśli ktoś będzie grał raz na jakiś czas formy nie złapie.
0
@Undertaker87 tylko pensje trzeba płacić w środku jest za dużo ludzi.De jong pierwszy mecz bałagan na boisku facet ma 100%podań celnych.Arthur został piłkarzem 11 copa america.Puig wnosi swierzość i polot do gry.Świetnie podawał .Dla mnie pomoc to Jong ,Arthur,Puig.Masz jeszcze rezerwę.Albo Busi albo Rakitic powinni odejść.Nawet Valverde mówi że nie wie czy będzie odgrywać ważną rolę.Nie chodzi o to czy Rakieta to zły piłkarz.Roberto Alenia to wychowankowie.Busi też.Arthur jest potrzebny od brudnej roboty.Nie specjalnie jest kto inny.
0
@MrErnest24 ok jaśniej napisałem to słabo. Jesli Barca kupi stopera i lewego obrońce będzie kompletnym zespołem.Ma problem z kasą powinna zarabiać np.wygranie LM.Barca musi spełnić finansowe wymogi na koniec sezonu ściagnięcie Neya mogłoby to zakłócić.
Coutinho byłby sprzedany teraz po nieudanym 1 sezonie to też trochę za szybko jak na tak drogi transfer.Dostanie szanse.Rakitic jest niepotrzebny po przyjściu de Jonga.Busi z uwagi na formę i ilość graczy w środku powinien być sprzedany.Co do Umtitiego zespół musi sprawdzić czy jest wstanie grać co 3 dni i czy kolano wytzyma.Także czy jest szybki bo nie był.Zagrał niezły mecz ostatnio.Co do Dembele był kontuzjowany przez drugą część sezonu a kiedy nie był to dochodził do formy.Obecna forma jest taka jak na poczatku ubiegłego sezonu ale się później rozkrecił Teraz jest1- 2 tyg po tym jak lekarze pozwolili mu grać oby nie miał kontuzji.Ten sezon będzie sprawdzianem przydatności zawodników którzy z różnych względów chciano się z klubu pozbyć.Mowa tu o Umtiti Dembele i Coutinho.Za rok łatwiej będzie to ocenić.Jeśli się nie sprawdzą wtedy ściagniecie Neya i być może innych będzie bardziej uzasadnione.Co do bałaganu w szkółce to liczę tu na przyjście kluiverta.Co do przyjście Mbappe lub Neymara jeden chce odejść a drugi nie podpisał przedłuzenia kontraktu.Suarez jest na końcu kariery Messi młodszy też nie będzie.Po odejsciu Messiego.Nie trzeba płacic wysokiej pensji tak samo za Suareza.Trzeba będzie szukać nastepcy.Mamy kolonię Francuską.W tym przyjaciela Mbappe Dembele i Abidala od transferów.Trzeba wygrywać zarabiać kasę sprzedawać i wymieniać.Gdyby na wymiane zgodziło by sie psg to mielibyśmy Neya Griezmana i Jonga czy tych 2 ostatnich.Jeśli by mi ktoś powiedział że to by sie wydarzyło przed oknem transferowym nie uwierzyłbym.Nie widzę powodów nie rozważać Neya za rok czy Mbappe za 2 lata .W dzisiejszych czasach nic mnie nie ździwi.
0
@Mroziu wiem tylko konkurencja jest mocniejsza
0
@Shasta jeśli ma taką klauzule to barca go kupi raczej nie sprawdzi się Coutinho. Rakitica będzie trzeba sprzedać klub coś zarobi.Nie wiem co z Roberto podejrzewam że Arthur z de jongiem i Puigiem bedą grać.