Barcanajlepszyteam
Dołączył/a: styczeń 2013
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
9
@Aragorn33 Już niedługo możemy wrócić do czasów, gdy Niemcy będą stanowić dla nas realne zagrożenie.
0
@FioletoweOczy Skoro cytujesz, to podaj chociaż źródło.
26
@robsesh Szanowani przez USA? xd Póki co to mówią nam miłe słówka, które chcemy usłyszeć. Zobaczymy co będzie, jak przyjdzie co do czego.
1
@AlexDark00 Jeśli Trumpowi chodziłoby o obronę Grenlandii przed Rosją i Chinami (jak próbuje przekonywać), to może zwiększyć obecność wojsk i baz amerykańskich na Grenlandii. Nie miałby żadnego problemu, żeby się z nimi dogadać. Ale on obronę NATO ma w czterech literach i pokazuje to kolejny raz. A chodzi oczywiście o zasoby i możliwości, które ma ta wyspa.
1
@AlexDark00 To prawda, że kraje UE nie mają militarnie szans z USA, ale pewnie nikt nie spodziewał się, że trzeba będzie się szykować na atak ze strony Stanów. I to, że USA chce (być może) militarnie przejąć Grenlandię, to jest tragedia dla Polski w szerszej perspektywie. Bo pokazuje, że jak jesteś militarnie silniejszy, to możesz wszystko. Trump przyspiesza takimi ruchami podział świata między mocarstwami. Zgadnij w czyjej strefie wpływów jesteśmy.
8
@AlexDark00 I Trump robi wszystko, żeby nastąpił koniec USA w NATO. A tacy jak Ty jeszcze mu w tym przyklaskują.
My tam nie powinniśmy wysyłać nikogo, bo takiego tematu jak atak USA na sojusznika, w ogóle nie powinno być. Ale komu jak to próbuję tłumaczyć. Trump nas sprzeda Putinowi (jeśli już tego nie zrobił), a Ty będziesz pisać, że dobrze robi.
6
@AlexDark00 Póki co, to straszy atakiem na sojusznika NATO. Zajęcie przez niego Grenlandii, to jest koniec sojuszu jaki znamy. A do tego będzie to pretekst dla Rosji i Chin, żeby siłowo upomnieć się o ,,swoje".
Sorry, ale jesteś mocno naiwny jeśli wierzysz, że Trump nam pomoże w przypadku ataku Rosji. I mam tutaj na myśli realną pomoc czyli wysłanie żołnierzy.
7
@AlexDark00 I Trump robi wszystko, żeby to NATO rozwalić od środka. Zastanów się, czy przy tym co on wygaduje można liczyć na jego pomoc w razie ataku Rosji. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że niestety NIE.
1
@Laminedependencia A nie pomyślałeś, że spadek formy i błędy wynikają z tego, że on ma tylko 18 lat? W takiej formacji jak obrona, Cubarsi potrzebuje doświadczonego partnera, od którego może się uczyć. A my aktualnie nikogo takiego nie mamy.
1
@Roobo Karol też tam będzie miał stołek?
12
@mkord A Trump jeszcze pier*oli, że gdyby trzeba było, to NATO nie pomoże USA. No ciekawe kto wysyłał swoje wojska na prośbę (a raczej polecenie) USA, gdy atakowali Irak.
1
@macio_944 Decyzja pod publiczkę i wyborców. Tak się niestety w Polsce robi politykę.
0
@PatrykBarca Jednego chłopa wystarczyło wysłać. Tak zrobiła Holandia.
5
@Roobo Bo zdecydowano, że każdy obywatel będzie miał szansę, żeby się z tym zapoznać w formie papierowej. Jeden poradnik dla jednego gospodarstwa domowego. A i tak w wielu z nich jest pewnie jedna albo dwie osoby starsze (np. babcia i dziadek) Nie wysyłają tego do każdego imiennie, więc i tak sporo na tym oszczędzają.
0
@Aragorn33 Tylko większość jest potrzebna?
3
@Roobo To już zależy od osoby. A przecież można sobie zostawić ten poradnik i w przypadku jakiejkolwiek kryzysowej sytuacji sprawdzić co tam jest napisane. Oczywiście, że młodzi prędzej sprawdzą to w internecie, ale starszym może się to przydać.
6
@Roobo W przypadku starszych osób jest większa szansa na to, że książeczkę sobie przeczytają, niż że sprawdzą ten poradnik w internecie. Naprawdę nie każdy w tym społeczeństwie ogarnia internet. Pomyśl czasem trochę.
18
@Roobo Ten poradnik na stronie gov jest dostępny od kilku dobrych miesięcy. A teraz wysyłają go w formie papierowej. Taki był zamysł od początku. I dobrze, bo jak ktoś to dostanie do ręki, to jest szansa, że chociaż przejrzy i czegoś się dowie. Bo wątpię, żeby dużo osób zaglądało na stronę gov, żeby ten poradnik przeczytać.
19
@Jakchcesz Co on tam może wiedzieć, jak pewnie od razu wyrzucił do kosza albo spalił w piecu. @clyde dobrze napisała. Jest tam sporo przydatnych rzeczy i wszystko jest opisane w sposób treściwy i łatwy do zrozumienia.
0
@Encore @Ojciec5tkidzieci Wiem, że interesujecie się siatkowką. Wiecie może co to za choroba Chitigoi przez którą cała drużyna była na badaniach? Myślałem, że chodzi o covid, ale chyba nie, skoro robiona jest z tego taka tajemnica.
0
@wlodek54 Grali drugim składem i Leon w tym meczu nie występował. Poza tym mieli bardzo napięty terminarz i jak najbardziej zrozumiała jest decyzja trenera, który wystawił rezerwy. A Lublin akurat ma mocno przeciętny skład rezerwowy, więc wynik wcale nie jest jakimś dużym zaskoczeniem.
1
@Sulimo Dokładnie. Jak chce to niech idzie za kasą. Jego sprawa. Nie każdy gra w piłkę dla osiągnięć.
1
@Croocers Przecież napisałem, że chce zarobić i że nie każdy musi grać w piłkę dla osiągnięć.
3
@Kapitan9 Chce zarobić to niech idzie nawet do Arabii. Nie każdy musi chcieć grać w piłkę dla osiągnięć. Chłopak nic praktycznie nie występował w pierwszej drużynie, a ludzie od wczoraj przeżywają, że miał czelność zdecydować, że nie chce czekać na swoją szansę w Barcy.
2
@Sulimo Co się stało?
0
@Chimera Może zmienić w podejściu Europy do Polski. Jakby się coś działo, to powiedzą radźcie sobie sami, nikogo wam nie przyślemy. Oczywiście nie wykluczam, że powiedzą nam to samo, nawet jeśli wyślemy żołnierzy na Grenlandię. Ale uważam, że warto brać udział w takich ćwiczeniach. Zwłaszcza gdy Trump jest prezydentem USA. Bo patrząc na jego wypowiedzi dotyczące NATO, to można się poważnie zastanawiać czy to w ogóle jest nasz sojusznik.
0
@Kozinho. Trump właśnie pokazuje jakim jest sojusznikiem. Chce zaatakować państwo należące do sojuszu. Może warto żebyś czasami przeczytał, co Trump wygaduje o NATO. Wtedy będziesz wiedział, że na tego prezydenta nie mamy co liczyć. Całkiem dobrym sprawdzianem w wykonaniu Putina był atak dronów na Polskę i sprawdzenie reakcji Trumpa. Nie było żadnej. To mówi bardzo dużo.
0
@Chimera A dlaczego mamy czegoś oczekiwać w zamian? To może być forma podziękowania za wsparcie, którego udzieliła nam Dania. Jest już sporo państw, które się na to zdecydowały. Przede wszystkim Niemcy i Francja, które stanowią o sile Europy. Holandia jednego chłopa wysłała. Chodzi o zwykły symbol, który ma pokazać jedność europejską, o której ciągle politycy gadają. A jak przychodzi co do czego, to właśnie widać jak jest. Przecież chodzi o zwykłe wysłanie żołnierzy na ćwiczenia do sojuszniczego państwa.
A jak już poruszyliśmy ten temat, to u Niemców też odbywają się ćwiczenia NATO. Polska tam też nie bierze udziału.
1
@Chimera Twoim zdaniem nie ma takiej potrzeby. A według innych jest. Po co inne państwa, w tym malutka Estonia, wysyłają chociażby tych kilku żołnierzy? Najwyraźniej uznały, że warto. A Tusk podjął kolejną decyzję pod publiczkę. Tylko niech później nie gada o jedności UE.
3
@Chimera A po co ma się zgłaszać? Nie ma w Polsce 20 zawodowych żołnierzy, którzy biorą za to pieniądze? Nikt nie chce ich wysyłać na wojnę do Ukrainy, tylko na szkolenia do sojuszniczego państwa.