Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
Wczorajszy mecz bardzo przypominał mi ostatnie dwa sezony Pepa w Barcelonie. Totalna dominacja nad rywalami poprzez absolutną kontrolę nad środkiem pola.
Jest to o tyle ciekawe, że początek meczu wcale nie zwiastował takiego obrotu sprawy. Na szczęście Rafinha już po kilku minutach zorientował się, że niepotrzebnie dubluje się z S. Roberto i zszedł bliżej środka boiska. Ten ruch był kluczowy, gdyż do tego momentu Suarez nie radził sobie sam z obrońcami. Przejście Rafy bliżej środka spowodowało, że od razu gra zaczęła się kleić i sytuacje niemal same się klarowały. Wynik nie obrazuje jak wielką przewagę wczoraj osiągneliśmy. Dzień konia miał Handanovic, bo przecież tylko Lenglet powinien zdobyć dwie bramki więcej. Dobre okazje zmarnowali też Rafinha oraz Suarez a Cou trafił w poprzeczkę.
Skąd taka przewaga nad Interem? Moim zdaniem największy wpływ na wynik miała bardzo ofensywna gra (wreszcie!) obu bocznych obrońców.
https://zapodaj.net/images/08253f4ed8548.jpg
Takie wysokie wyjścia właściwie uniemożliwiały rywalom wyprowadzanie szybkich kontr. Zwróćcie uwagę jak głęboko musieli cofać się za nimi zarówno Perisic (nr. 44) jak i Candreva. Aby wyprowadzić szybkie kontry obaj musieliby wykonać wiele długich sprintów, żeby stworzyć przewagę w swoich strefach w ofensywie. Jedynym wyjściem pozostawało więc Interowi utrzymanie się przy piłce na tyle długo aby któryś z bocznych pomocników zdążył wyjść na pozycję. A taka gra, to jest to co Busquets lubi najbardziej! Busi zanotował w tym meczu 6 odbiorów a ciężko jest stwierdzić, że zagrał jakoś super wybitnie :) Do tego dodajmy po dwa odbiory 2 Arthura, Rakitica, S. Roberto i Rafy. I mamy pełną kontrolę nad meczem.
Kreatywna obrona przy stałych fragmentach - totalnie mnie to rozwaliło (a nie była to pierwsza taka sytuacja bo PSV też próbowało podobnych numerów) :D
https://zapodaj.net/images/f57ae0670e64d.jpg
9
Algorytm jest oparty na statystyce.
Arthur miał jedno kluczowe podanie (Rakitic 2), zero wgranych główek (3), tyle samo odbiorów i dryblingów a do tego dwie straty (0). Celność podań bardzo podobna 95/94. Do tego Rakiticowi notę podnosi asysta.
Dla porównania: Semedo grał 31 minut. Miał 12 kontaktów z piłką (średnio 0,39 na minutę) ale miał 100% celnych podań (6/6) w tym jedno kluczowe. Do tego jeden drybling i już jest nota 6,6.
A to ile Arthur zrobił wychodząc na pozycję i grając klepki tego już algorytm nie przewiduje. Nie ma większego sensu opieranie się wyłącznie na danych z whoscored. Arthur jest zazwyczaj tutaj najlepszym przykładem.
0
Ty się odnosisz do jakiejś jednostkowej sytuacji (w dodatku najwyraźniej zupełnie innej niż ta do której dałem link). Daj taki przykład bo to co piszesz nie odnosi się w żadnym stopniu do załączonego linka. Bądź też na tyle uprzejmy aby komentując - trzymać się tematu a nie odnosić do "nagminnych" sytuacji. Ja nie czytam w Twoich myślach - pokaż mi o jakich sytuacjach mówisz jeżeli chcesz prowadzić takie "nie abstrakcyjne" dyskusje.
0
Uwielbiam jak ktoś w podobnej "dyskusji" podaje mi abstrakcyjne przykłady :D
Środkowi pomocnicy mają obowiązek zaczekać aż w pole karne wbiegnie jeszcze bramkarz rywali. Tak, tak.
Bo wcale nie chodzi o to, żeby reagować na zaistniałą sytuację, tylko biegać bez sensu skoro takie są "założenia" Valverde...
0
Z tym multum to nie przesadzajmy. Pamiętaj też, że muszą być zawodnicy, którzy będą zabezpieczali przedpole kiedy idzie wrzutka. To jest raczej zadanie dla Busiego i Rakitica.
0
Pierwsza akcja z linku:
Wzorowa postawa w defensywie Pique i Semedo. Pierwszy nie kryje nikogo a Semedo odpuszcza rywala (dosłownie się cofa) przez co aż dwóch zawodników rywali może oddać strzał. Przyznając oceny braliście chociaż pod uwagę tą sytuację?
0
Źródło?
0
Ja bramkę do 30 minuty :D
0
Oglądam AEK - Bayern i tak sobię myślę, że przydałby się nam Kimmich. Nie brakuje mu niczego i trochę przypomina mi Alvesa. Tylko z Robbenem nie ma szans żeby sobie poklepać.
0
Urodził się chyba na Lubelszczyźnie ale za dzieciaka wyjechał do Barcelony. Nie wiem czy jego brat nie urodził się już w Katalonii.
1
Mądry facet. Powinien grać u nas...
0
Nie wiem czy przespali. W ostatnich latach udało im się sprowadzić Thibaut Courtois, Alvaro Odriozole, Dani Ceballosa oraz Marco Asensio. I to za małe pieniążki. Nie są to złe inwestycje.
Zdaje się że Perez woli przemyśleć swoje decyzje - zanim wyda kasę. To duża zmiana jak na niego. A logiczne ruchy kadrowe są dla nas raczej mroczną prognozą. Może długoterminową a nie na dziś ale jednak.
0
Gomes za 2 miesiące; 5 bramek i 8 asyst. Połowa LR krzyczy: "wypuścili taki talent! Valverde out!" ;)
0
Taktyczny1515151515
0
Chyba przegapiłeś cały poprzedni sezon
1
Dowiedział się że LR sprzedaje go za Neymara i zabrał się za robotę.
4
Xavi nadal nie przyznaje się do ojcostwa ;)
0
VAR? Hallo?
0
Zgubił się i pytał o drogę...
1
Pisz dalej. Jest szans że przeczyta.
Bo na pewno nie wpadł na takie rozwiązanie...
0
Zwrócił moją uwagę, choć mecz oglądam dopiero od strzału z karnego - nawet nie widziałem za co podyktowany :(
0
Kto u nas gra z 6?
2
Visca el Barca! :)
8
Wiem co czujesz. Nie jesteś sam. Nie bierz wszystkiego co tutaj się pojawia do siebie. Czasem wystarczy ignorować :)
e: aczkolwiek smutne jest że redakcja nic nie próbuje zrobić z ludźmi, którzy czasem dosłownie plują na dobro klubu :'(
0
Która bramkę zawalił?
0
Tak wygląda jego gra w obronie:
[Zobacz link:
A tak Rakitic, który (wielokrotnie) zaprasza go aby jednak podłączył się do akcji.
[Zobacz link: https://zapodaj.net/images/6942658229b74.jpg]
Semedo nie umie grać bez piłki. Nie wychodząc do przodu robi gigantyczną dziurę na prawym skrzydle co ułatwia obronę rywalom. Rakitic wielokrotnie pokazuje mu żeby podszedł wyżej - niestety bez reakcji. Efektem są ostatnie wyniki.
W tym sezonie nie wygraliśmy żadnego meczu w lidze w którym grał Semedo do końca. Z RSSS przegrywaliśmy aż zmienił go S. Roberto. Z Alaves był remis.
Jego gra to dramat niestety :(
0
Oby Semedo został na stałe na ławce...
0
Stanowcze nie dla odchodzenia od stylu Barcelony. Nasza gra zawsze opierała się o posiadanie piłki. Taką Barcelone pokochałem. Vidal czy Paulinho to są zawodnicy, którzy mogą wzbogacić repertuar poprzez łamanie schematu akcji ale nie będą nigdy zawodnikami pierwszego wyboru. Nie są zawodnicy do naszego stylu.
0
"Gironą skończyło się to stratą 3 pkt."
To był mecz z Leganes. Z Girona było 2:2
" Decyzje kadrowe Valverde – na czele z niechęcią do częstszego stawiania na parę Busquets-Vidal"
Busi - Vidal? Co to za absurd? Ile razy w poprzednim sezonie mieliśmy duet Busi -Paulinho?
1
Sprawdzanie informacji zanim się coś napisze przerasta możliwości większości użytkowników tej strony ;)