Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie wykorzystał szansy. Owszem strzelił bramki z Interem i Realem (i chwała mu za to) ale w grze nie daje zespołowi absolutnie nic. Czy on jest na boisku czy gralibyśmy w 10 to efekt będzie bardzo zbliżony. Nie jest to do końca jego wina. Gra kombinacyjna mu totalnie nie leży a reszcie zespołu nie grają ataki bezpośrednie. Teoretycznie powinien być ideałem do gry z kontry ale nawet wtedy, gdy się na nie nastawiamy to nie pojawia się na boisku. A zważywszy na fakt, że Valverde potrafił wkomponować w Barcelonę Paulinho czy Vidala - jeszcze mniej pasujących stylem gry - to źle świadczy tylko o młodym Brazylijczyku.
Nie oszukując się - powinien odejść tylko dla swojego dobra. Ten transfer to totalna pomyłka. Jeżeli nie może dać nic drużynie to trzymanie go w klubie byłoby błędem. Niech menadżer szuka dla niego ofert, pożegnamy się z uściskami, życzymy powodzenia i żyjemy dalej. Obecny stan nie sprzyja nikomu.
2
Co za brednie...
0
Faktycznie brzmi jak nowa wersja Suareza :P
0
Dokładnie. Sprzedać go choćby do Chin. Kasa na transfery bardzo się przyda.
0
Juve nas zniszczyło i nie było w tym grama przypadku. Doskonale wykorzystali nasze słabości czego nie umiało zrobić PSG (co świadczy o tym, że nie są dobrą drużyną - kolejny dowód w tym sezonie). Zresztą za Lucho bardzo słabe mecze pucharowe graliśmy też z Atletico a pierwszy sezon (zakończony pełnym sukcesem) też nikogo na kolana nie powalił - z tym że liczy się wynik a zwycięzców się nie sądzi.
Bardzo podoba mi się nasza gra za Valverde. Zgodzę się że styl nie jest porywający ale jak się otworzy wyniki LM za jego kadencji to zobaczymy bilans 18 spotkań 11 zwycięstw - 6 remisów i jedna porażka. 36:12 w bramkach. Wtopa z Romą nie powinna się zdarzyć ale taka jest piłką a za lekceważenie rywala słono się płaci. Nie sądzę aby Pep był szczęśliwy gdyby musiał z nami zagrać. W zasadzie ManUtd trafiło najgorzej jak mogło. Na przejęcie inicjatywy nie mają co liczyć a żaden zespół próbujący z nami grę z kontry nie zdołał z nami wygrać. Liczę na spokojną grę na 0 z tyłu w pierwszym meczu (oby udało się coś strzelić) i dobicie rywala u siebie. Mniej więcej taki dwumecz jak z Lyonem.
1
Myślę że takie otrzeźwienie jakie sprawiła nam Roma w poprzednim sezonie sprawiło, że trochę inaczej podchodzimy do kolejnych rywali. To zresztą widać w naszej grze. Jest mniej ryzyka a więcej kontroli.
Zresztą LM jest nieprzewidywalna co pokazał też Real. PSG nie wymieniam bo dla nich frajerskie odpadanie jest już normą i nie ma w tym przypadku.
0
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/810476/adrien-rabiot-podpadl-dzialaczom-paris-saint-germain-zostal-zawieszony-na-dwa-ty
"Powodem (zawieszenia) było nieprofesjonalne podejście piłkarza do wykonywanego zawodu" :D
Ale się PSG kompromituje. Nie sądzę aby w sporze na linii Rabiot - PSG ktokolwiek był po stronie PSG. Zawodnik nie robi nic nielegalnego. Zwyczajnie nie chce przedłużyć umowy na zaproponowanych warunkach. Zapewne nawet duże grono kibiców PSG czuje, że klub wychodzi tutaj na bandę idiotów.
A potem dziwią się, że część zawodników im odmawia.
9
Po Atletico u siebie mamy wyjazdy: Utd a potem do Huesca. Czyli pierwsza drużyna zagra dwa kolejne mecze. Trochę jednak martwi wcześniejszy wyjazd na Villarreal.
Ogólnie jednak dobry terminarz tym bardziej że ManUtd nie jest aż tak wymagającą drużyną z uwagi na słabe przygotowanie taktyczne (bardzo rzucające się w oczy w obu meczach z PSG). Do tego mają plagę kontuzji. Choć oczywiście nie należy ich lekceważyć. W dodatku dwumecz powinien być bardzo medialny.
Coś czuję że czekają nas 3 angielskie kroki do spełnienia marzeń :)
0
Chciałbym aby w półfinałach grała Barcelona, City, Juve i Liverpool. A w finale chciałbym trafić na Juve ;)
1
Sama prawda
0
Możliwe ale Chelsea ma bana transferowego, więc bardzo prawdopodobne jest, że go nie wypuszczą. Z drugiej strony umowa ma tylko do 2020 roku, więc aby coś na nim zarobić musieliby go sprzedać latem.
4
Mnie tam cieszy taki powrót. Nie obawiam się bo ZZ nie jest wielkim reformatorem ani taktykiem. Za to niewątpliwie ma autorytet oraz umiejętność składania zespołu "aby jakoś to grało".
Obecnie jego zadanie jest nieporównywalnie trudniejsze niż przy pierwszym podejściu. Nie ma już CR a nikt inny nie sprawdza się jako ten największy lider i nie pociągnie tego wózka sam. Modric jest genialny ale jest też już emerytem, który w dodatku zapewne żałuje, ze nie odszedł latem. Kroos powinien być obecnie w szczytowym okresie kariery a on jakby schodził ze sceny. Bale jest wrogiem publicznym. Asensio jest jak karykatura Leo - sam fakt porównywania jest zabawny. Benzema już sięgnął swojego sufitu. W zasadzie obawiam się tylko tego, że Zidane nauczy Juniora jak się kopię piłkę. Ale to nadal tylko dzieciak.
0
Powinni mu wlepić wielką karę za nieetyczne zachowaniem :p
13
PSG:
- w środku pola gra stoper bo obrazili się na Rabiota;
- największa gwiazda i najdroższy transfer w historii popada w depresję i nie liczy się w walce o największe trofea indywidualne. Inny zawodnik się liczy ale... za grę w kadrze a nie w klubie;
- co sezon odpadają z LM przed półfinałami a przy tym co 2 sezon odpadają bardzo frajersko;
- ważnymi elementami zespołu są wiekowi Buffon (rocznikowo 41), Alves (36), Silva (35), Cavani (32), Di Maria (31). Z sensownej młodzieży jest tylko Mbappe. Do tego Neymar, Verratti, Marquinhos i może Draxler (na siłę). Nazwiska Meunier, Bernat, Paredes, Kehrer czy Kimpembe nie powalają nikogo na kolana.
- dużo się mówi o wywaleniu ich z LM za łamanie finansowego fair play.
Trochę się tego zebrało. Każdy ww. problem stanowi wyzwanie sam w sobie a tutaj jest ich cała lista.
Nie ma co - PSG to idealne miejsce pracy. Namawiajcie Cou śmiało. Ale jeżeli ktoś świadomie wskakuje w takie bagno to zwyczajnie nie jest wart tego aby go trzymać w Barcelonie. A w transfer Cou nie wierzę ale kto bogatemu zabroni zapytać ;)
0
Oby miał poukładane w głowie bo talentu mu nie brakuje.
1
Akurat z Sevillą organizacja w pierwszej połowie była tragiczna. Stąd dwie zmiany już w przerwie. Dużo razu pisałem że Semedo fatalnie wpływa na organizację gry swoim słabym ustawieniem. Ale gra się tym co się ma. A. Roberto też nie jest ideałem, nie może grać wszystkiego a potrzebujemy go również w środku pola.
Na dziś nie mamy prawego obrońcy i mamy tylko 3 sensownych zawodników w kluczowym środku pola. Vidal i Alena są opcja ale to zadaniowych. Potrzebni ale to zawodnicy którzy nie stanowią długotrwałej alternatywy.
14
Powiem Ci tak: zastanów się nad zdaniem "Valverde woli grać wyrachowany futbol oparty na defensywie". Z założenia nasza gra oparta jest na posiadaniu piłki (chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego?) a jak masz piłkę to ciężko powiedzieć że się wtedy bronisz.
Ktoś wymyślił bzdurę o "defensywnym Valverde" i ludzie to naiwnie podłapali. A wystarczy się zastanowić. Czy jak masz piłkę to się bronisz czy atakujesz? A jeżeli chcesz mieć piłkę przez praktycznie cały czas to znaczy że chcesz się bronić?
Owszem - są w meczu takie sytuacje gdzie masz piłkę i nie atakujesz ale to wszystko wyrachowana gra na czas i wynika z okoliczności (chcę utrzymać wynik) ale nawet wtedy ciężko taką taktykę uznać za defensywną. To raczej mądrość i wyrachowanie.
0
Factorio
To 100% prawda!
4
Fakt. Ale poprzeczka i tak jest mega wysoko. Tylko przy Leo wydaje się łatwa do pokonania.
Popatrzmy np na Busiego, który też jest wybitny a do granicy jaką wyznaczył Xavi raczej nie ma szans dobić.
21
To najgłupsza teoria jaką można było wymyślić.
Ty myślisz że czemu Cou nie gra w środku pola? Bo czekamy na City żeby ich zaskoczyć?
0
Ile miejsc będzie po przebudowie?
3
Akurat w tym przypadku celowość była. Może nie zagrania akurat ręką ale poszerzenia powierzchni przy blokowaniu strzału jak najbardziej. Wiem że sytuacja jest stykowa ale to nie było wybitnie naturalne ułożenie rąk. Lepiej je trzymać za plecami albo osłabić twarz/jaja. W takich wypadkach zawsze napiszę że to nie jest celowe. A tutaj? Dla mnie nie ma żadnych wątpliwości. Zawodnik nie może takimi "niby przypadkami" ułatwiać sobie obrony.
0
PSG ma ciekawą tradycje ;)
0
Jak PSG odpadnie z takim MU to konkurs o tytuł frajerów roku znowu będzie otwarty.
Real ma jednak sznase na jakieś trofeum. I to całkiem duże ;)
11
Real przeszedł do historii. Wystarczył jeden mały VAR żeby w marcu rozpoczęli wakacje. Co teraz mają w głowach ich kibice?
4
https://www.fcbarca.com/88057-emilio-butragueno-do-wyniku-0-2-bylismy-duzo-lepsi-we-wszystkim,dyskusja-7083169.html
Nostradamus :D
4
No i super. To jeden z najbardziej utalentowanych zawodników jacy w ostatnich latach wyszli z La Masii. Dużo problemów z kontuzjami ale umiejętności mu nie brakuje. Nich mu służy zmiana klimatu :)
E: na telefonie, że słownikiem, nie da się pisać...
0
Kontuzję wyleczył dawno temu...
I jak zawsze te głupie porównania z przekonaniem że mają jakiś sens.
Jakby baba miała wąsy to by była wojewodą.
Jakbyś nie wymyślał tyle gdybań to mniej by Cię bolała głowa. Tym bardziej patrząc na temat dyskusji. Trzeba być "wybitny" żeby szukać jakiś ale...
1
Przecież nie gra...
Chłopie skończ z gdybaniem. Szkoda życia. Co Ci da zastanawianie się nad tym "co by było gdyby?"
95
Nie jest wstydem nie dać rady w Barcelonie. Teraz nowy etap i należy życzyć samych sukcesów! Powodzenia!