Azi

0

Opisałem Ci różnicę. Jeżeli nie łapiesz to Twój problem. Nie będę Ci tego rozrysowywał.

Jeżeli życie Ci się łatwiej z myślą że wszyscy nie lubią Semedo i specjalnie nie biegają żeby przypadkiem nie zaliczył asysty - to proszę Cię bardzo - myśl tak sobie. Tylko pamiętaj - równie dobrze możesz wierzyć że samochód jest napędzany przez chomika na kołowrotku. To jest mniej więcej ten sam poziom absurdu.

Azi

1

Gdyby było tak jak napisałeś to miałby dużo więcej kluczowych podań. Wiesz ile Semedo ma kluczowych podań w tym sezonie? Całe 4 :)
Wague w dwóch meczach w których zagrał zebrał 5...

Azi

0

Kiedy dokładnie wyglądało obiecująco? Podaj jakiś przykład konkretnie. Bo kolega wyżej już ładnie Ci opisał że nie masz racji.

Azi

0

Zacznę od końca:

odpowiedź to: zdecydowanie Semedo :)
Powtarzam się: to on ma się dostosować do drużyny a nie drużyna do niego.

S. Roberto nie jest bocznym obrońcą. I nie jest wybitnie lepszy od Semedo. Ale fakt, że Semedo przegrywa z nim rywalizację mówi o tym, że jest słabszy od pomocnika udającego wahadłowego.

Przytaczanie rewanżu z LFC też nie jest dobrym pomysłem. To raczej nie jest "typowy" mecz Barcelony.

Azi

0

Odsypia zmęczenie i czeka na swoją zmianę ;)

Azi

2

Wygrał ZP a tamci nie :P

Azi

1

Dużo zależy od tego czy odejdzie Umtiti. Jeżeli tak to Todibo zostanie.

A jeżeli nie to albo zostanie jako 5 stoper albo pójdzie na wypożyczenie - oba warianty uważam za równie prawdopodobne bo Umtiti ma problemy zdrowotne. To trochę tykająca bomba. Jeżeli się ich pozbędzie to znikną też powody dla których Todibo może zostać. Ale raczej nie znikną...

Azi

0

Daj Valverde sensownego prawego obrońcę a zobaczysz kreatywny środek pola - obiecuję :)

Wierz mi, żaden Sane nie jest nam potrzebny. Cou w gruncie rzeczy też nie jest skoro mamy Dembele. Ale skoro już mamy obu to jest fajnie.

Azi

0

Zastanówmy się nad tym fenomenem :)

Proponuję abyś prześledził kilka spotkań to wyłapiesz różnicę. Otóż Semedo idzie do przodu ZAWSZE kiedy tylko ma przed sobą wolne pole. To znaczy że nie interesuje go czy ktokolwiek idzie za akcją. Ma wolne pole = wychodzisz na pozycję. Efekt jest taki że albo dostajesz piłkę i nie masz komu podać albo nie dostajesz piłki (dużo lepsze rozwiązanie).

Alba ma trochę inaczej. Owszem może wejść za plecy obrońcom ale wtedy ścina do środka na strzał (jak w rewanżu z LFC) ale skupia się jednak na wyczuciu momentu kiedy ma wyjść na pozycję. Jest cierpliwy. Bez sensu jest bieganie pod pole karne rywala jeżeli nie będziesz miał komu podać/wrzucić. Dlatego cierpliwie czeka aż rywal odsłoni swoją strefę (głównie kiedy piłka jest bliżej naszej prawej strony) i wtedy wychodzi na pozycję. To dlatego Leo ma tak dużo podań do Alby - bo rywal skupia się na naszej prawej stronie. Ale jest to moment kiedy koledzy są zdecydowanie bliżej pola karnego a co za tym idzie Alba zwykle ma komu podać.

To jest gigantyczna różnica w grze. Jeden to łapie i dlatego lewe skrzydło śmiga. Drugi tego nie rozumie i dlatego nie zalicza kluczowych podań a co za tym idzie asyst.

Azi

1

Nie zastanawia Cię jeden aspekt? Jeżeli ktoś nie gra u Pepa a MC gra piłkę - ogólnie rzecz biorąc - zbliżoną do Barcelony, to taki transfer jest trochę bez sensu? Dlaczego sądzisz, że ktoś kto nie jest ważnym zawodnikiem w City będzie ważny u nas?

Azi

0

Na ipla bodaj możesz mieć wszystko

Azi

1

Nie sądzę aby bał się rywalizacji. A jeżeli jej się boi to przecież i tak nie ma u nas czego szukać.

Azi

0

Mylisz się. Boczny obrońca to nazwa bardzo myląca. Grając na jego pozycji jesteś rozliczany bardziej za grę do przodu niż w obronie - patrz Alba.

I te biegania Semedo są właśnie totalnie bez sensu i dlatego nie ma sensu go trzymać. My nie gramy szybkiej piłki do boku aby zaraz ja wrzucić w pole karne. Jeżeli jedyna osobą na boisku która próbuje tak grać jest Semedo to dlaczego się Dziwisz że nie dostaje podań? To on dostosowuje się do drużyny a nie odwrotnie.

Azi

8

Kluczowych podań też nie ma, więc trudno aby miał asysty.

Azi

0

A_Gomesinho_21 juz CI odpisał. Może nie 15 ale 7. Efekty? Brak.

Fajnie że wierzysz w Semedo ale... to już nie ma sensu. Miał mnóstwo możliwości żeby się pokazać, udowodnić swoją wartość. Multum zawodników oddałoby nogę za samą możliwość wejścia w jego buty.

Barcelona to nie jest klub gdzie można dawać zawodnikom szansę się rozwijać. Tutaj nie ma miejsca na błędy. Te 15 spotkań o których piszesz to jest zawalony sezon. Dwa kolejne mecze bez zwycięstwa to totalny kryzys. Nie zaślepiaj się więc miłością do Semedo. Trzeba być racjonalnym.

Azi

0

Semedo gra w miarę regularnie od 2 sezonów i jakoś postępów wielkich nie zrobił. W tym sezonie grał więcej niż S. Roberto. 0 asyst i śmieszna liczba kluczowych podań. Nie dał żadnej podstawy do tego aby dostawać kolejne szanse.

Azi

0

Grimaldo jak najbardziej tak. Ale nie sądzę aby był zainteresowany. Za to z pewnością dałbym mu sygnał o zainteresowaniu bo Alba tez ma swoje lata. Może nie w następnym ale jeszcze po kolejnym sezonie trzeba będzie realnie myśleć o następcy (a nie zastępcy).

Azi

5

Już lepiej jakbyś zaklną zamiast bluźnić.

Azi

4

Zaspokojenie mojej ciekawości :)

Bardziej serio: mniej więcej taki jak podania innych statystyk. W zasadzie z miejsca dowiedzieliśmy się jaki % użytkowników uważa taki transfer za dobry a jaki wręcz przeciwnie. Ja np chciałbym to wiedzieć.

Azi

0

To nie problem gotówki jest ważny. Kapitał zawsze można pozyskać w takim wypadku. Problem stanowią przepisy finansowego fair play. Obawiam się że przy takim transferze koniecznością będzie sprzedaż Cou aby spełnić wymagania.

Azi

1

Z chęcią zamieniłbym go z Semedo. Ale jeżeli ktoś ma wejść do pierwszej drużyny to postawiłbym na Wague.

Azi

15

Spodziewam się raczej ruchów na linii
Antek -> Barcelona
Cou -> PSG
Cavani -> Atletico

Azi

1

Jak przeczytałem drugi raz to zacząłem się zastanawiać czy nie była to ironia ale już nie chciało mi się zmieniać tego co napisałem ;)

Azi

0

Wymień proszę wszystkie mecze gdzie grali razem na prawej stronie. Potem sprawdzimy jaki był wyniki. Potem jaki był ich wkład w ten wynik. Wtedy zaczniemy się zastanawiać czy masz rację.

Ale... nie masz racji ;)
Skąd to wiem? Bo Semedo nie zaliczył ani żadnej asysty (te przy rzutach karnych nie liczę) ani nawet nie zaliczał kluczowych podań. A skoro nie ma kluczowych podań to trudno mówić o "klepaniu między sobą".

Azi

0

Zobacz ile spotkań ma rozegranych Semedo i ile minut zaliczył. On na prawej obronie zagrał albo więcej albo porównywalny czas co S. Roberto (ten dodatkowo grał tez w drugiej linii). A statystyki w ofensywie ma nieporównywalnie gorsze.

Możesz sobie wmawiać że Semedo nie gra bo trener go nie lubi. Ale to jest fikcja nie mająca żadnego pokrycia w faktach. Na tej samej zasadzie możesz sobie wmawiać że ziemia jest płaska a szczepionki mordują społeczeństwo. Ten sam poziom absurdu.

Jeżeli chcesz aby Twoja teoria miała ręce i nogi to znajdź jakiekolwiek argumenty, które pozwalałby ją obronić. Bo na ten moment wszystko wskazuje że Semedo przegrał rywalizację.

Azi

44

Może przy takich artykułach warto dodawać małą ankietę typu:

Czy chciałbyś aby ten zawodnik trafił do Barcelony?
A. Tak
B. Nie
C. Nie mam zdania

Azi

0

To jest zupełnie inna sytuacja. Wszystko wskazuje na to, że Alba nawtykał Lucho albo przynajmniej za głośno wyraził swoją negatywną opinię. To się nazywa powód do podjęcia decyzji.

W tym przypadku ktoś nie rozumie czemu Malcom/Semedo nie gra więc wymyśla iście kretyński powód i uparcie się go trzyma. Tyle że powód wymyślony to nie to samo co powód realny.

Semedo nie gra bo jest dużo słabszy od S. Roberto. Widać to choćby w statystykach.
Malcom nie gra bo nie dopasował się do gry zespołu. Nie ma w tym żadnej filozofii ani złośliwości. W poważnych zespołach ZAWSZE zagra ten kto jest lepszy, chyba że trener ma REALNY powód jak w przypadku Lucho.

Azi

1

Jak Dembele sprawiał problemy wychowawcze to 90% chciało go wywalić. W takim świecie żyjemy.

Azi

0

"Decyzje kadrowe były dyktowane tym czy kogoś Valverde lubi czy też nie"
Dalej nie czytam. Ale przyznaje - u mnie w podstawówce nadal brało się do drużyny tych których się lubiło a nie tych którzy byli lepsi. To w sumie oczywiste że takim przedsiębiorstwie jakim jest Barcelona działa ta sama zasada ;)

Azi

2

I zaliczył dwie asysty. A nie, jednak nie ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?