- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1453 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
10
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
41 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
33 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1453 Culés
14
W słowach jest siła, dlatego warto przeprowadzać ich analizy, by dojść do prawdy. Oczywistym jest że znachor to "zna" i "chor" jak "choroby", więc "zna choroby", czyli posiada wiedzę i chce pomóc. Tymczasem lekarz to "le" od "lek" i "karz", więc "karze lekami". Jasna sprawa kto ma racje.
Podobną metodę można wykorzystać do typowania. Czy Atletico utrzyma mistrza?
Mamy "at", "leti" i "co". Widzimy już wszystko. Angielske słowo oznaczające "w", ale czytamy jako "wy", "leti" tymczasem możemy wymówić jak "leci". Złóżmy to razem: "wyleci, co", te ostatnie słowo to takie ironiczne, sugestywne - hah, wyleci wam mistrz i co?
Tutaj sprawa jasna, Przejdźmy do Realu Madryt. Łatwiejsze. "Rzeczywiście (real) zły (mad), oszustwo (rig, bo jak rid). Też przegrają, lecz tym razem po kontrowersjach, pewnie będą szukać spisku.
A co z Barcą? Podzielmy to: "Bar", "cel", "ona". Aha! Ona celuje w coś i potem w barze, więc pewnie opija zwycięstwo, czyli tym celem jest mistrzostwo.
Podsumowując, ten sezon jest nasz.
3
@sebasek99 Bar cel ona to raczej synonim podrywu. Pozdro
2
@sebasek99 Z takim podejsciem jakie reprezentujesz wydaje mi sie, ze urodziles sie kilka tysiecy lat za pozno.
Mógłbys byc kims na dworze faraona jako posrednik miedzy ludzmi, a bogiem Re.
1
@sebasek99 "se" jak początek "se queda" czyli mamy "zo", bo pełne byłoby - zo staje. "bas" czyli tak zwane niskie częstotliwości (ang. Bass), często używany termin w muzyce. "ek" jak początek "EKG" czyli elektrokardiografia. Odejmujęc G, wychodzi "elektrokardio". I zostaje końcówka "99" jak słynny utwór Jaya-Z "99 problems". Czyli wychodzi nam - Zobasselektrokardio99problems.
Nie wiem czy dobrze gram w tą gre?
1
@sebasek99 mózg zryty :)
1
@Jakchcesz Są zakłócenia na wizji. Trzeba poćwiczyć. Polecam do tego lektury: prof. I. Pierdojaszew, Magia słów; dr J. Kurdebelenko, Zakręcony świat etymologii oraz oczywiście I. Sewillow, Etymologie.